Автор Тема: Toroidal Power Unit (TPU) - обща теория и принцип на работа  (Прочетена 327985 пъти)

hristow

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #45 -: Ноември 27, 2007, 08:46:49 pm »
Много се  радвам като гледам такива работи! :D А за светенето на фазомера , сигурно имаш доста високочестотни хармоници с голяма амплитуда .Успеха май е по-близо вече :D

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #46 -: Ноември 27, 2007, 09:10:42 pm »
Евалата, на lz1ico, надявам се скоро и на другите!

sheki

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #47 -: Ноември 27, 2007, 09:57:42 pm »
Цитат на: "lz1ico"

За момента съм оставил само линията на наи-високочестотния транзистор другите 2 линии са прекъснати.


искаш да кажеш че схемата в момента работи само на 1 транзистор .. на този който би трябвало да се подава най - висока честота ? в случая май ако е само един транзистора .. не би трябвало да има значение дали е в края или в началото на кръга, ама е добре да се придържаш към посочените схеми на разполжение :)



Цитат
Фазомера свети и на 2-те линии "това според мен е лошо"
Лампата е 15W 220v засега :) и свети доста слабо :(
Напрежението е доста променливо. Генераторите нямат IRF7307 на тяхно място съм сложил резистори 330ома.Честотите са от порядъка на 10-12kHz
Както виждате фазомера свети без да му се затваря веригат с (пръст)направо по индукция през пластмасата



както писаха по горе .. има високочестотни смущения нормално е .. пък и за тази схема е ясно че ще има силно електромагнитно излъчване.
Доколкото разбрах напрежението на изхода варира , хубаво е да разбереш от какво се получава това , като гледам си пуснал дълги кабели в самата схема , до определени честоти те стават определена индуктивност, възможно е също да излъчват високочестотни смущения , опитай се да ги скъсиш . А това че ползваш 330 ома вместо ИРФ7303 когато е сам транзистора е по - малко фатално, този драйвер ще има по- голямо значение когато всички транзистои от трите намотки трябва да заработят в синхрон, това също би трябвало да доведе и до по- голяма ефективност .

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #48 -: Ноември 29, 2007, 02:47:35 pm »

Това е схемата която даде признаци на живот
Ако някои знае колко са навивките на бобините да каже защото немога да преведа нищо.
TC4420cpa засега няма да слагам.
Коефициент на запълване на генераторите 50%

hristow

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #49 -: Ноември 30, 2007, 10:31:36 am »
Опитай се да направиш " бягаща светлина" с тези транзистори и да можеш да променяш честотата от едно място. Може също да опиташ да включваш последователно 1-3 транзистор. Така е най лесно и според мен ще има по-голям от досегашния ефект.
Идеята с трите различни честоти е по-сложна и трябва да имаш три отделни(не съм сигурен) колектора.

sheki

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #50 -: Ноември 30, 2007, 10:42:05 pm »
чета тука превода и прочетох това

Цитат
Обяснение: Ние трябваше да настроим TPU като радио. Честотите, при които контролните намотки
работят директно се отнасят към дължината на окръжността на колектора но също и към броя на
намотките. Причината за това е очевидна. Всяка контролна намотка трябва да се включи след като
предишната се е изключила. Всичко това се случва в непрекъснат кръгов процес, който кара
електроните да бъдат в непрекъснато движение в колектора през товара и обратно в колектора т.е.
непрекъснато в кръг.


намотките трябва да са една до друга, и се управляват с 3 различни честоти , имаме основна честота за първата намотка , втората се управлява с 2х първата честота и третата намотка с 3х първата честота като "Всяка контролна намотка трябва да се включи след като предишната се е изключила" , важно е да не се достига резонанс на устройството защото започва да се саморазрушава. тези гонератори по горе няма да вършат работа те не са в синхрон .. но 74НС14 схемата е като драйвер , така, че когато преправяш схемата може да я оставиш като буфер щом не ти се дават пари за TC4420cpa. Схемата за която altium говори може и да стане с преработка някаква..

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #51 -: Декември 01, 2007, 12:17:52 am »
Взел съм част от тук http://home.no/ufoufoufoufo/tpu/tpu.htm
като съм сигурен че 74HC14 е със тригери на шмит и е в пъти по добра от таимер 555, 74HC14 доста съм я ровил и съм сигурен в нея че дава идеален правоъгален сигнал без изкривяване. На полевия транзистор каквото му се пусне 1 или 0 той работи в ключов режим поне аз невиждам обратна връзка засега.
Така препрочетох за пореден път превода и установих няколко мои грешки, пише че бобините трябва да се "презастъпват" ако може, при мен неможе :). След като ги приближих 1 до друга лампата започна да свети малко по-ярко самите бобини спряха да греят мошността рязко падна от 1.5А на 0.5А обособиха се Фаза и НУЛА.Значи фазомера отчита вече само на фазата :).Позволих си да вържа Дреиновете на самата фаза вече на обща точка.Интересното е че сега немога да варирам с честотата както и да я сменям от 20kHz до 300kHz лампата все си свети еднакво.
Опитите продължават ......

hristow

  • Гост
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #52 -: Декември 02, 2007, 09:39:23 am »
Променливото напрежение малко ме съмнява да го измериш без осцилоскоп, много му е висока честотата. А ТПУ работи с постоянно.Ако искаш да измериш променливото трябва да го изправиш с един ВЧ диод който зарежда малък кондензатор0.5 мкф.пробвай.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #53 -: Декември 03, 2007, 04:55:18 pm »
:)
HC14 e идеална за драйвер на MOSFET транзистори,като буферите могат да се запаралелват и да се атакува транзистора с по-голям ток за да се получи по-стръмен фронт на импулса, а импулса който се подава трябва да е много кратък
:)
и не зависи от подаваната от генераторите честота

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #54 -: Януари 17, 2008, 12:36:21 pm »
:)
Прави се много лесно
:)
Идеята си е  на Тесла разбира се

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #55 -: Януари 17, 2008, 03:52:17 pm »
:)
Не си ли правил никога детекторен радиоприемник?
Състои се от намотка върху ролката от тоалетна хартия (около 100 - 200 намотки ) като има няколко извода да кажем през 20 намотки от единия край. На последния извод от този край се закача антена, а другия се заземява. После на един от отводите се слага точков диод (тогава имаше само германиеви диоди) и между земята и другия край на диода - телефонна слушалка и слушаш радио.
Ако се направят 1000 такива детектора - приеманата мощност е 1000 пъти по-голяма,  но в случая се консумира енергията която изразходва предавателя, а не идва от нищото, но все пак е безплатна.
;)
Това има в превид и македонеца

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #56 -: Януари 17, 2008, 04:00:11 pm »
Ефира направо бъка от енергия
:)
всичко радиостанции, телевизионни предаватели, GSM клетките и т.н. излъчват огромно количество енергия в ефира , която не се използва.
Като рибите в морето, само че с въдица се хваща много малко и
трябва да си направим мрежа за да е ефективнен улова :)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #57 -: Януари 17, 2008, 06:08:54 pm »
Привет! Преди години като бях в казалмата и бях граничар, там не ни позволяваха да имаме радиоприемници-транзистори. Някои имаха но ги криеха но на мнозина им ги отнемаха . Тогава аз ползвах детекторни приемнцици със слушалка. Единия вариант си беше доста опасен, в смисъл че ползвах само една слушалка на която на двата и изхода връзвах точков диод или прехода база - емитер или колектор на подходящ транзистор. Когато си лягах за антена ползвах фазата или нулата на контакта до леглото ми а заземяването ми беше собствената ръка или пружината на леглото. При този вариант малко ми боцкаше тока по ушите, но ей ма на , още съм жив и здрав. Другия вариант беше като ходихме наряд по хълмовете , там беше достатъчен два три метра проводник да кача на един клон или тояга а заземяването ми беше собственото тяло или да забода малко тел в земята. Имаше и такива случаи при които свързвах диода или транзистора към радиоточката и другите системи за комуникация и тогава имах доста силен звук. При всички случаи се слушаше по някоя радиостанция и при това доста силно и качествено. Интересното е  че дори ако детекторния приемник е така настроен че да не хваща никоя станция, пак има едно доста силно бръмчене и индикация за протичащо през него напрежение. Освен радиостанциите и изкуствените източници на радиовълни има и естествен високочестотен електромагнитен фон в който участват всякакви космически и земни източници на проенливи полета. Има хора в миналото като Хенри Морей , Тесла и др. които са успявали да постигнат доста високи мощности черпейки енергия именно от този естествен енергиен фон затова смятам че ако има достатъчно практични хора които да експериментират в тази област ще имаме без съмнение добри резултати. Преди около две години на мен случайно ми се случи да забележа как през изхода на един коаксиален проводник свързан с радзиотелефонна антена на покрива на седеметажния ни блок искачат електрически разряди , при това между ширмовката и средния проводник. Навън нямаше дъжд или буря или гърмотевици. Единствено средно силен вятър и малко облаци.  Има описани възможнжсти в интернет които са лесни за направа устройства и може посредством тях да се черпи енергия от околното пространство.  Предполагам че мнозина от вас знаят че земната повърхност и  йоносферата представляват един огромен кондензатор. На един метър височина потенциала спрямо земната повърхност е ~100 волта.  Капацитета зависи от площа и диелектричната проницаемост на средата. Другото което е интересно е че този огромен кондензатор има определена честота на трептене така че ако между плочите му имаме трептящ кръг и подходяща антена настроена в резонанс , ще черпим от енергията на електрическото поле межуду земята и йоносферата. Една от антените на Тесла на космическа енергия се основава именно на този принцип...Ако някой се интересува по зъдълбочено ще дам линкове, като устройствата в тях са прости за направа и реално работят , друг е въпроса до усъвършенстването им...

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Toroidal Power Unit (TPU) - теория
« Отговор #58 -: Януари 17, 2008, 10:13:16 pm »
Давай линковете teofilius
:)
Тука има желаещи да експериментират

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity