Автор Тема: пропан-бутан и GEET  (Прочетена 14772 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

• Сериозно Активен
  • Публикации: 422
Re: пропан-бутан и GEET
« Отговор #15 -: Декември 26, 2018, 12:54:36 am »
В светлината на това ГЕЕТ не е голяма мистерия и е напълно логично да си работи - реактора просто оползотворява изхвърлената през ауспуха топлина и докарва 80-90% КПД на двигателя!

За съжаление тези 80-90% КПД абсолютно не могат да се постигнат, понеже това ще означава че самия двигател трябва да трансформира голяма част от топлинната енергия в механична, а това изобщо не е залегнало в термодинамиката му. Въпросните посочени проценти могат сравнително лесно да се опровергаят като се вземе отделената топлина от един двигател по време на движение (входящата температура на въздуха които го обтича за единица време при определена скорост на движение, и изходящата температура на въздуха, по термичния капацитет на въздуха при определена влажност). Така отделената топлинна енергия от повърхността в J, се изважда от теоретичната енергиина плътност на горивото, отново в J (според мен може напълно да се пренебрегне самата топлина "складирана" в металната структура на двигателя). Ако то КПД-то мине 50%, според мен това би било, направо чудо.

Разбира се въпросния анализ предполага само стандартно третиране на термодинамичния процес, ако някои спомене че GEET отключва определен тип допълнителна енергия, и по този начин постига намаляване разхода горивото това, разбира се, е коренно различно. 

Неактивен Vector

• Сериозно Активен
  • Публикации: 469
« Отговор #16 -: Декември 26, 2018, 06:11:10 am »
Ти беше ли на демонстрациите?
Г.н Кузмов,не съм присъствал, но за втечняването на въздуха има много инфо от много време насам..
Въпроса е друг,възможно ли е СЕ при такива условия?

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 222
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #17 -: Декември 26, 2018, 09:09:06 am »
Въпросът беше към Entalpii.
СЕто при него се лее като из ведро. Започнахме от криогеника, преминахме през ..... абе да не изброявам! Докъде ще стигнем сигурно и бог не знае!!

Неактивен Entalpii

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 181
    • http://tayna.cf
« Отговор #18 -: Декември 27, 2018, 10:07:33 am »
За да е ефективен един двигател, той трябва да е хладен, а не горещ.

СЕ не е от горещите двигатели, а от студените.
Дори да има топли възли на двигателя, те трябва да са изолирани срещу загуба на топлина от тях

Неактивен PyroVeso

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 841
  • Life is a DIY project!
« Отговор #19 -: Декември 27, 2018, 01:20:06 pm »
Топло, Енталпи, топло!
Ако успееш да направиш генератор, който произвежда електричество докато поглъща топлина от околната среда - значи си хванал СЕ-то за шлифера!
Единственият проблем на един такъв генератор ще е да не го оставим да се самоохлади до абсолютната нула... Но с една голяма перка и постоянно обдухване с въздух на открито, смятам, че дори и при -60'С генераторчето ще си бачка екстра!

Неактивен Entalpii

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 181
    • http://tayna.cf
« Отговор #20 -: Декември 27, 2018, 04:13:01 pm »
Ще спре преди Нулата.
Зависи от работното вещество.

А безаварийната работа зависи от изпълнението, конструктора, материалите...

Това е ДЕТАНДЕРЪТ, дето го махнаха от Школото!

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 222
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #21 -: Декември 27, 2018, 05:19:38 pm »
Вярно е! Като си разрових старите учебници по физика от детската градина, намерих това:
http://www.referati.org/oprosteni-lekcii-po-hladilna-tehnika/93771/ref/p2

Неактивен GreenHulk

• Сериозен
  • Публикации: 1 004
  • Астронавигатор
« Отговор #22 -: Декември 28, 2018, 04:58:41 am »

Ако успееш да направиш генератор, който произвежда електричество докато поглъща топлина от околната среда - значи си хванал СЕ-то за шлифера!

Един руснак смяташе че е постигнал нещо такова с използване на варикапи и даже демонстрираше някакви миливолтове в едно телевизионно предаване но му се присмиваха - искаше да ги прави автоматизирано на интегрални елементи - една плочка десетина вата:) Мисля че съм писал по този повод по-рано, ще е интересно да обсъдим темата.
« Последна редакция: Декември 28, 2018, 01:15:37 pm от atos »

Неактивен PyroVeso

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 841
  • Life is a DIY project!
« Отговор #23 -: Декември 28, 2018, 01:25:53 pm »
GreenHulk, абе темата е много хлъзгава...
Дай да видим. И на мен ми е любопитно, макар че най-често подобни инициативи завършват с... установяване на грешка в измерванията, или пък умишлена заблуда на публиката с цел лично облагодетелстване...
А най- са ми съмнителни постановки, в които влизат акумулатори - тип Бедини, и разни други, дето имаше едно с инвалиден стол да се разкарваш нагоре-надолу и при всеки следващ цикъл уж да имаш повече ток в батерията... Акумулаторът е нещо, което можеш в много широки граници да го изнасилваш, цедиш, превъзбудаш, дори за сметка на здравето и живота му, но пък за сметка на това, за 5-6 "демонстрационни" цикъла от него можеш да изскубнеш "удвояване" и дори "утрояване" на количеството получено къмто вложено електричество. Нищо, че след това е директно за коша... Това е все едно на един случайно избран човек да му дадеш да изяде една филия с масло и след това да го накараш да тича 200 километра - като направиш калорийния баланс ще изкараш жестоко СЕ, нищо, че след това пичът ще издъхне или поне седмици наред ще релаксира...

Според мен, най-"хитрото", което може да се постигне в тази област е да се създадат някакви фото-волтаични елементи, които заработват не само от светлина, но и от топлина (ИЧ), и въобще от всякакво излъчване, което попада върху тях. Такива биха работили дори на тъмно, от космическите лъчи, преминаващи пред атмосферата, и дори в топла лятна нощ биха произвеждали все пак нещо... За съжаление, за създаването на подобни елементи са необходими нанотехнологии - конструиране на нано-клетки тип "капан за единични фотони", изграждането им атом по атом, експериментиране с множество подобни структури на такива и т.н. и т.н.

Неактивен epwpixieq-1

• Сериозно Активен
  • Публикации: 422
« Отговор #24 -: Декември 28, 2018, 08:03:58 pm »
Според мен, най-"хитрото", което може да се постигне в тази област е да се създадат някакви фото-волтаични елементи, които заработват не само от светлина, но и от топлина (ИЧ), и въобще от всякакво излъчване, което попада върху тях. Такива биха работили дори на тъмно, от космическите лъчи, преминаващи пред атмосферата, и дори в топла лятна нощ биха произвеждали все пак нещо... За съжаление, за създаването на подобни елементи са необходими нанотехнологии - конструиране на нано-клетки тип "капан за единични фотони", изграждането им атом по атом, експериментиране с множество подобни структури на такива и т.н. и т.н.

Накратко това което описвате с ИЧ, е термостатичен трансформатор на ел. енергия. Само не знам защо си мислите че трябва да отидем на ниво нанотехнологии, със сложно и обикновенно много трудо- и ресурсо-емко  манипулиране на материята на атомно ниво, за да може да навлезем и експериментираме в тази насока. В крайна сметка, предполагам че ще се съгласите, че това е далеч не е толкова DIY. Погледнете информацията за "EZ-water" особено в способността и за абсорбиране на ИЧ лъчение, и ще видите как природата без да има техническо образование и разбиране на нанотехнологиите ( то тя си ги разбира но по друг начин в сравнение с човешкото разбиране ) е намерила начин да използва тази енергия. Да оставим на страна че може да се окаже, според тези изследвания, че и хората ежедневно ползват тази енергия за да поддържат живота си.

В допълнение човека който прави изследвания и публикации основно в това направление, Др. Полак ( https://www.pollacklab.org/ ), през последните 3 години идва на конференция в България, посветена на водата и нейните свойства: http://www.waterconf.org/.
« Последна редакция: Декември 29, 2018, 02:19:24 am от atos »