Автор Тема: Енерган 22 - фантастична книга  (Прочетена 19898 пъти)

agharta

  • Гост
Енерган 22 - фантастична книга
« -: Ноември 27, 2009, 11:16:04 am »
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D0%B8%D0%BC_%D0%9E%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D1%80

Едноименната книга е написана от Хаим Оливер, български еврейн :)
Препрочитам я в момента, интересното за форума най-вече е зърнесто вещество, което пуснато във вода реагира с нея, излъчва студ и се получава зеленикаво-сивкава течност, която замества бензина, по калорична е, почти безвредна и т.н.

Бях чел за изобретател който беше постигнал нещо подобно. Идеи?
« Последна редакция: Април 14, 2010, 07:20:31 pm от altium »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Енерган 22
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2009, 12:08:35 pm »
agharta

http://www.mazeto.net/index.php?topic=1039.0

http://www.mazeto.net/index.php?topic=1804.0

http://www.mazeto.net/index.php?topic=2074.0

и т.н. - има още пръснато из форума, само да искаш да четеш  :)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Енерган 22
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2009, 01:59:04 pm »
Книгата е много добра, четох преди много години, и ми направи голямо впечатление.

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Енерган 22
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2009, 02:55:26 pm »
Едноименната книга е написана от Хаим Оливер, български еврейн :)
Препрочитам я в момента, интересното за форума най-вече е зърнесто вещество което пуснато във вода реагира с нея, излъчва студ и се получава зеленикаво-сивкава течност, която замества бензина, по калорична е, почти безвредна и т.н. Бях чел за изобретател който беше постигнал нещо подобно. Идеи?
Линк към книгата (поне към описанието)?

Колкото за връзката със Стефан Найденов - неговата зелена течност е разтвор на паладий (какво точно и как не се знае) с който се осъществява студен синтез ([url http://en.wikipedia.org/wiki/Cold_fusion]cold fusion[/url]). Това от измежду негови интервюта. Процеса е подобен както при именитите Флайшман и Понс (виж предния линк), но при тях няма нужда от добавката, а само от електричество за сметка на КПД-то. Не става въпрос за трансмутация (материалзииране на енергия), нито за превръщане на вода в бензин, а отделяне на слабо радиактивни лъчения и водород.

Неактивен gaco

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 42
Re: Енерган 22
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2009, 06:55:29 pm »
vlindos, паладиевата гъба и зелената течност са две отделни разработки на Стефан Найденов. Нямат нищо общо помежду си.
« Последна редакция: Ноември 27, 2009, 09:35:01 pm от altium »

agharta

  • Гост
Re: Енерган 22
« Отговор #5 -: Ноември 27, 2009, 10:05:44 pm »
caduceus

Мерси за линковете, особенно първия, незнаех какво точно да търся

gotiniq7

Аз я бях чел отдавна, нямах 20 още, запомняща е

vlindos

търсих я в нета, но не я намерих, купих я от антикварна книжарница за 2 лв.

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Енерган 22
« Отговор #6 -: Ноември 27, 2009, 11:43:08 pm »
vlindos, паладиевата гъба и зелената течност са две отделни разработки на Стефан Найденов. Нямат нищо общо помежду си.
Не бях съвсем коректен в изказването си, но не мисля че нямат нищо общо. Тук описват как зелената добавка е за поддържане на реакцията която е същата отделяне на водород и гама лъчения...

търсих я в нета, но не я намерих, купих я от антикварна книжарница за 2 лв.

Можеше да кажеш за посветенеите като мен, че става въпрос за научнофантастична творба :D. Малко описание на автора тук

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Енерган 22
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2009, 09:12:02 am »
vlindos
Двете открития на д-р Стефан Найденов нямат нищо общо едно с друго - чети внимателно. В текста се смесват по журналистически и идиотски начин обяснения за зеленото и паладиевата гъба, просто разказът върви едновременно. Правените опити са по едно и също време, докато реакцията на паладия се задвижи - се обяснява между другото  :) за зелената течност и тестовете с волгов двигател и горелка. "Водно гориво" и тежка вода са различни неща. Виж тук малко видео, неизвестно как оцеляло досега - там е с мотор на Лада /админите ако могат да го чопнат някак и сложат в библиотеката докато не е изчезнало, няма да е лошо/ И пак идиотските заблуди за водорода във водата... Един хим. анализ ще покаже ясно какво е станало /трансмутация на вода във въглеводороди/ - както е показал и при Андрус, ама широката общественост не и трябва такъв таралеж в гащите  ;)  На БАН също
  
http://vbox7.com/play:c572fbe4

Поздрави

ПП
Двата фантастични романа на Хаим Оливер са на интересна тематика... Авторът е арестуван 1938 г. от немците в Австрия за нелегална дейност, бил в концлагер /дали не в Матхаузен - може би заедно с Шаубергер, бащата на немската технология за водно гориво???/, избягал е някак и оцелял. Във другата книга "Хелиополис" пише за подземни градове - а е факт че в Пенемюнде и един куп още места е имало немски подземни заводи, в които са работели концлагеристи. Може би е видял от първа ръка нещата и ги е описал във "фантастични" книги защото спомените не са му давали мира.....
« Последна редакция: Ноември 28, 2009, 09:36:06 am от caduceus »

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Енерган 22
« Отговор #8 -: Ноември 28, 2009, 11:07:47 am »
vlindos
Двете открития на д-р Стефан Найденов нямат нищо общо едно с друго - чети внимателно. В текста се смесват по журналистически и идиотски начин обяснения за зеленото и паладиевата гъба, просто разказът върви едновременно. Правените опити са по едно и също време, докато реакцията на паладия се задвижи - се обяснява между другото  :) за зелената течност и тестовете с волгов двигател и горелка. "Водно гориво" и тежка вода са различни неща. Виж тук малко видео, неизвестно как оцеляло досега - там е с мотор на Лада /админите ако могат да го чопнат някак и сложат в библиотеката докато не е изчезнало, няма да е лошо/ И пак идиотските заблуди за водорода във водата... Един хим. анализ ще покаже ясно какво е станало /трансмутация на вода във въглеводороди/ - както е показал и при Андрус, ама широката общественост не и трябва такъв таралеж в гащите  ;)  На БАН също
  
http://vbox7.com/play:c572fbe4

Извинявам се в такъв случай, но все пак май съм прав  ::). Вижте клипа на 4:33 . Трансмутация няма.

Не се заяждам, опитвам се само да изясним (истината е май посредата някъде  :-[ ). И информацията е една дори да не скалъпена от журналисти може и самият учен да послъгва. Тъй като гледам много държи всичко да остане в тайна.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Енерган 22
« Отговор #9 -: Ноември 28, 2009, 08:28:50 pm »
Относно клипа - едно твърдение на човек който върти очи във всички посоки е явно лъжливо - основен постулат от елементарната психология. Обяснил съм във форума по-рано защо нито С. Найденов, нито някой друг ще каже че има трансмутация - просто няма такова животно според официалната наука. Краснов само загатва, но и той не смее да го рече направо. Затова казват че гори водородът, но фактите са нещо упорито - намери книжката "И все пак водата гори" за Найденов и виж какво пише за анализа на горивото на Андрус от вода и прах. Няма да се повтарям повече, който разбрал - разбрал  :)
Поздрави 
« Последна редакция: Март 17, 2013, 01:52:03 pm от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Енерган 22 - фантастична книга
« Отговор #10 -: Март 16, 2013, 11:29:30 pm »
Преди мнооого лета и аз четох тази книжка и ми напълни душата! Да са живи и здрави писателите фантасти, че без тях сме жив- зян!!! ;D ;D ;D

Неактивен gaco

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 42
Re: Енерган 22 - фантастична книга
« Отговор #11 -: Март 17, 2013, 11:22:00 am »
Въпросната книга - "Енерган 22" е на разположение в chitanka.info

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Енерган 22 - фантастична книга
« Отговор #12 -: Март 17, 2013, 08:52:41 pm »
Предполагам в първият ми пост не се схваща сарказма ми ;D Книгата е на разположение и на моя рафт за книги в стаята ми, ма е фантастика- демек художествена измислица- една мноооого интересна художествена измислица! Интересна е за четене, но не съдържа нищо достойно за този сайт- аз като прочетох заглавието на темата се облещих!!! Първо помислих, че се отнася за нещо друго и има съвпадение на имената- след като си дадох това обяснение, отворих темата и се облещих за втори път- помислих че някой е измислил горивото от книгата :o После прочетох постовете и ми стана смешно :) Сега си мисля, че явно имаме нужда писателите фантасти да ни дават идеи, че ние имаме твърде малко :D И в светлината на това тук мога да препоръчам доста фантастична литература- аз си падам! Ама какво общо ще има това с нещата, които нищим тук? :)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Енерган 22 - фантастична книга
« Отговор #13 -: Март 18, 2013, 08:59:35 am »
Дай Светльо, книжки разни, за прочит, че и други да се пооблещят... !!!
Аз например предлагам НОВ ПРОЧИТ на "Хиперболоида на инженер Гарин"... но май вече е направено такова устройство... "Часът на Бика" от Ив.Ефремов - също, там има няколко много хитри устройства...

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Енерган 22 - фантастична книга
« Отговор #14 -: Март 18, 2013, 02:24:20 pm »
Половината от книгите на братя Стругацки имат разни техничарски идеи! Мен повече ме впечатлява Александър Беляев с неговите хирургични и генетични изпълнения-  а именно- "човекът-амфибия" и "Ариел" идеите са много добри с тези подобрения и в светлината на това ще спомена и "досиетата Х" там има и медицински и механични идеи! Винаги съм се вдъхновявал от онези машинки в кръвта дето избиват абсолютно всеки паразит, който се намира в нея и те правят точно такъв какъвто ги програмираш, като променят ДНК-то ти! Наричат се нанороботи и има поне 10-тина романа и филма с тази идея! Е поискахте да пиша и ето- пиша! За мен това, което пиша тук и "Енерган22" имат еднаква стойност- стимулират не науката, а фантазията, но пак са интересни! може пък нечии мозък да ги навърже нещата така, както д-р Хаус си решава случаите! ;)
« Последна редакция: Март 18, 2013, 03:23:48 pm от Maistora52 »