Автор Тема: Варненец топли водата на цял блок с климатик  (Прочетена 57820 пъти)

mitko80

  • Гост
Re: Варненец топли водата на цял блок с климатик
« Отговор #15 -: Януари 03, 2014, 07:11:22 pm »
Аз съм специалист в областта на климатиците можете да погледнете сайта http://megaelectronics.bg където се намират всякакви модели. Тези със слънчеви панели са новост, но скоро никой няма да се учуди на съществуването им.

Има една американска фирма която произвежда климатици в комбинация с слънчев панел. Но нещо не можах да разбера защо КОПа им не е много голям (помня, че беше нещо около 3.2) и това обесмисля комбинацията.
Ще опитам да намеря сайта им.

sed2000

  • Гост
Re: Варненец топли водата на цял блок с климатик
« Отговор #16 -: Март 03, 2015, 07:11:08 pm »
Дали има ефект от термопомпа или не? Дали ще работи или не? Как може термопомпа с капацитет 5 киловата да затопли помещения за които са нужни 25? На тези въпроси и аз се чудех преди няколко месеца.Реших да пробвам с преработен климатик, който ми подари мой познат, 18 ХАЕР конвенционален, взе, че стана. Топля 2 етажа по 70м2,или измерено в  радиатори 6 броя, 1 подово около 8 м2 и един бойлер 120 литра с серпентина,който го пускам когато външната температура е над 5 градуса,защото иначе му идва много. Наистина е невероятно как само с един работещ консуматор с консумация 2 kw, отоплявам 140 квадрата, наистина неудобството е, че максималната температура на водата е 50 градуса, но когато работи денонощно, къщата е затоплено и си е много добре със стайна температура 22-27 градуса, и всичко това с разход в пари е 8 лева на денонощие. Толкова много ми хареса експеримента, че направих термопомпа и на моите родители, после взех инверторен климатик и го преработих на термопомпа за една позната и консумацията за отопление на 120 м2 е 4 лв. на денонощие. Не се спрях и до тук,мой познат е собственик на хотел около Варна и му преработихме инверторно МИЦУБИШИ  за отопление на 2 бойлера по 500 вода- резултата е при заетост на 15 стаи, температура на водата между 43 и 50 градуса консумацията е 24 киловата на денонощие, които преди това отопляваше с нагреватели 18 киловата консумация на час.Следващите ми експерименти ще са след 2,3 месеца, когато ще експериментирам с поставяне на въздушни конвектори, с които мисля и да се охлаждам.Тази зима икономисах средно около 2 тона въглища които да паля, рина, чистя, и изхвърлям.
« Последна редакция: Март 03, 2015, 10:54:12 pm от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Варненец топли водата на цял блок с климатик
« Отговор #17 -: Март 03, 2015, 09:46:18 pm »
Ще може ли една схемка на изделието?

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Варненец топли водата на цял блок с климатик
« Отговор #18 -: Март 04, 2015, 12:31:15 pm »
sed2000
Поздравления за постиженията!
От доста време мисля да свържа един преносим климатик към парното, но за съжаление нямам опит в климатичната техника и за сега съм само на ниво 'мислене' :(
С пластинчат топлообменик ли правиш връзката между климатика и водното? И как си решил въпроса с 'залъгването' на  електрониката на климатика? Като пари колко излиза преобразуването на климатика?
Интересно ако системата не е въздух-вода, а слънчев панел-вода. Мислил ли си по този въпрос?
Между другото според моя опит до към -5 градуса напълно достатъчни са 45-50 градуса температура на водата за да се постигне комфортна атмосфера в къщата. Поне при мен е така.
« Последна редакция: Март 04, 2015, 11:45:40 pm от nizo »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Варненец топли водата на цял блок с климатик
« Отговор #19 -: Март 04, 2015, 01:01:54 pm »
Най-доброто решение е топлобменника, да бъде зоровен в почвата, на определена минимална дълбочина, където има постоянна температура.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Варненец топли водата на цял блок с климатик
« Отговор #20 -: Март 04, 2015, 11:58:10 pm »
Аз бях чел в някакъв форум, как човек си беше топнал външното тяло на климатика в кладенец. Кладенеца винаги поддържа някаква температура от 5-10 градуса, ако не и повече. Детайли не мога да дам, но човека определено беше много доволен.  ;D

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Варненец топли водата на цял блок с климатик
« Отговор #21 -: Март 05, 2015, 07:13:27 am »
Сед2000 да ти спестя малко пари.При охлаждане задължително използвай  антифриз  или друг реагент против замръзване , датчик поток който да спира компресора/намален дебит-задръстен филтър/иначе пластинчатият топлообменник си заминава заедно с фреона.За кладенеца-става,но само ако го точиш-респективно трябва дебит и да не свършва водата.Поздрави и успех.
« Последна редакция: Март 05, 2015, 07:21:30 am от miro13 »