Автор Тема: Joe Cell Replication Project  (Прочетена 292962 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #90 -: Април 17, 2017, 05:27:00 pm »
Какво съвпадение! Темата се възобновява точно след 2 год.!! Великден! Отново Христос воскресе!!
Не намерих кой знае каква съхранена информация за моята реплика на Joe! Конструкцията обаче е жива и здрава, запазена между последните три. Мога да дам всякакви данни.
Дизайнът е правен с цел универсалност при експериментиране. Т.е. може да работи като електролизер, сух и мокър дизайн. Има изведени изводи на всяка от 6те тръби. Възможност за свързване като 1 клетка,2-3-4-5 максимум. По спомен като електролизер с 5 клетки имаше най голям дебит на газ (логично) но с най ниска еф. по Faraday. Като клетка работеше с превишаваща еф. по Faraday. На това запазено видео се вижда работата на мокър дизайн, като електролизер с 5 клетки. За отбелязване е измереното напрежение в/у 5те клетки, само 5.35v.
Очевидно вътре става нещо, защото при конвенционална електролиза, 5 клетки няма как да работят на това напртежение.
https://www.dropbox.com/s/96si1pzoeuugy3z/Joe%205%20cells.mp4?dl=0

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #91 -: Април 17, 2017, 05:34:41 pm »
5 клетки (6 пластини) биха изисквали минимум от 10 или да речем 7.5 волта (при 7.5 с нищожно производство). Но в случая има пробиви през електролита. Има ли видео, в което електролитът във всяка клетка е изолиран от електролита в съседната клетка?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #92 -: Април 17, 2017, 05:46:50 pm »
Обикновеното електричество има дължина на вълната 7,5 метра, а всичко което е под 8 метра е вредно и за човека и за клетката на Джо.

Обикновеното електричество (50Hz) има дължина на вълната 6 000 000 (шест милиона) метра. Поне това е според класическите схващания...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #93 -: Април 17, 2017, 06:04:14 pm »
6 тръби, 5 клетки! Вероятно вътрешните тръби, понеже са с най малка площ, правят аноден плазмен пробив. Пробвал съм мокър и сух дизайн. Няма разлика.
Понеже имам опит с плазма в електролит, смятам че имаме наличност на анодна плазма. Няма как да се наблюдава вътре. Дори и да можеше, ако имаме анодна плазма при тази малка разлика в площите, не би се наблюдавала видимо.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #94 -: Април 17, 2017, 10:00:41 pm »
С caduceus имаме уговорка да превърнем клетката (електролизер) в оргонна, ако е възможно! Да пробваме, ако стане нещо реално осезаемо. Тук http://mazeto.net/index.php/topic,303.150.html в #154 намерих една снимка от февруари 2013г. В не използван вид. После съм преработвал уплътнението на 6те извода на тръбите, също презаварени шпилки от SS316 5мм. Тръбите са от SS304 защото не открих подходящи диаметри от SS316L. Така разстоянието м/у стените на тръбите за всяка кухина се получава 1мм. Буркана е някакъв италиански дебелостенен 1.5лт.
« Последна редакция: Април 18, 2017, 08:59:21 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #95 -: Април 18, 2017, 01:48:15 am »
Обикновеното електричество (50Hz) има дължина на вълната 6 000 000 (шест милиона) метра. Поне това е според класическите схващания...

Да, ама според класическите :D
edin е прав в този случай, въпреки, че не може да се обоснове (чрез собствен анализ), понеже не става дума за директно пресмятане дължината на чиста електромагнитна вълна, а за нискочестотни физикални излъчвания, които се наслагват/носят от "нормалното" мрежово електричество!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #96 -: Април 18, 2017, 09:56:46 am »
Кузмов, на линия съм вече - тука и ние с колегата правим някакви такива експерименти, но с каквито материали имаме. Голям проблем с тия тръби от 316L... Може би става и с друго ако се разбере напълно принципа - има данни че един човек го е правил с титаниеви електроди в стъклен буркан и е имал добър добив на орг.пара /демек третия газ/ като е тествал директно на автомобил. Обаче колата била с обикн. газова и след първоначалната радост и успехи е гръмнала не много леко на пътя  ;D, та системата се е пре.бала и повторното изпълнение не е работело. Явно е произвел повече от необходимото оксиводород заедно с оня "газ" дето катализира кислородното горене от суровина въздух.
Абе, трябва да се внимава  :)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #97 -: Април 18, 2017, 10:36:01 am »
Да, ама според класическите :D
edin е прав в този случай, въпреки, че не може да се обоснове (чрез собствен анализ), понеже не става дума за директно пресмятане дължината на чиста електромагнитна вълна, а за нискочестотни физикални излъчвания, които се наслагват/носят от "нормалното" мрежово електричество!

Цъ. Нали го дъвкахме, че 8 метра е хармоник на основна честота. Става дума за честотата на спиновете на електроните, а не за скорост на светлината 300 000км сек. или скорост на звукова вълна 340метра в сек. Клетката на Джо се държи, като живо същество, влияейки се от човек до нея, затова казах, че вълни по-малки от здравите природни, ще я блокират, все едно е болна.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #98 -: Април 18, 2017, 04:23:39 pm »
Има една друга цел, която за мен е важна! Да бъде изпълнима от повече, дори много хора! Ако вкараме куп условности, които да затрудняват неопитен, желаещ за реплика, смисъла клони към нула! Ще излезе, примерно аз си добивам оргон, черпя си благинка а другите духат супата! Така няма кой да повярва. Мисля че е цел за която си заслужава да се работи!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #99 -: Април 20, 2017, 05:46:06 pm »
Joe cell е жива! В този вид, тръбите са вързани като една клетка. Т.е. ако най външна е 1 то 1,3,5 са на плюс, 2,4,6 са на минус. Получават се три паралелни клетки. Всички тръби са изцяло потопени. Електролита изцяло заема кухините. Не зная дали сте на ясно че при такова положение кухините 2-3 и 4-5 не работят. Тези кухини се явяват като шунт с мн. малко съпротивление, и пада на напрежение е недостатъчен да предизвика електролиза. Затова нямаме в действие 5 клетки както е при сух дизайн.
Това е причината при сухият дизайн електролита изцяло да бъде изолиран и е нежелателно отгоре да прелива. При такова потопяване 101 плочи биха работили като 50 клетки с плачевна ефективност.
На това видео Joe cell е в серия с 6 клетков електролизер, мокър дизайн като 7ма клетка. Електролита е пресен залят и леко топъл. Започвам снимане при 1А, напрежението е 1.736v. В клетката и бъблъра се наблюдава леко отделяне. Повишавам плавно тока до 10А напрежението нараства до 1.936v.  Наблюдава се добро отделяне на газ. Отгоре клетката 1/4 е побеляла от газовите мехурчета. При изкл. на захранването продължава бавно газоотделяне докато електролита се избистри. Вероятно при засмукване това ще става по бързо.
https://www.dropbox.com/s/2u5lrj1m786wlse/live%20Joe%20cell.mp4?dl=0
Това е за сега! Според мен една отлична работа на клетката като електролизер.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #100 -: Март 04, 2018, 01:47:59 pm »
След една година се вижда че темата е замряла до "под кривата круша"! Аз не успях да добия и наблюдавам т.н. "оргонна пара". Как изглежда , какво трябва да се случи, как да се измери по висока енергийност, остават загадка?
Описаното в #96 е нормално да се случи при условие че не са изпълнени нобходимите защити. На практика гърми BG което ме навежда на мисълта че въпросната клетка не е произваждала "оргонна пара". Ако пък "оргонната пара" гърми, това няма как да ми е известно. Или пък че "оргонната пара" и BG са едно и също, що се касае до Joe Cell.
До момента нищо реално освен предположения.
За клетката която показвам и описвам в #99, съм отбелязал грешка, която не е фатална. Факта че тази малка експериментална клетка работи с 10А ток, без видими катаклизми, е достъчен да считам че съм бил на прав път още при проектирането.


Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #101 -: Март 23, 2018, 06:24:16 pm »
Joe Cell произвежда газ с по малко от 1W приложена мощност. Или 1.85v.Х 0.5А!?
https://drive.google.com/open?id=1noeX3gc-IeKmQ5NjhYR7Vmc69l9xdUUV

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #102 -: Март 24, 2018, 10:50:55 am »
До колкото разбирам, по определени причини никой не е успял да гледа клипа от горен пост, online. Би трябвало да се гледа, без нужда от сваляне и други допълнителни "магий"!  Вероятно е въпрос на настройка в облака от моя страна. Вижте ще се гледа ли на тези два линка, чрез OneDrive или Dropbox. Клипа е същият.
https://1drv.ms/v/s!ArVpX6buCswUiwuOmfV12jRGbAS_
https://www.dropbox.com/s/qkxqoe6p3sm9zd2/Joe%20cell%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0%20%D0%B3%D0%B0%D0%B7%20%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%20%D1%81%201%20%D0%B2%D0%B0%D1%82.mp4?dl=0

Моля напишете къде става най удобно!

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #103 -: Март 24, 2018, 11:03:40 am »
При мен работи и от двете места, като от първия линк ми зареди по-бързо.
Успех в разработките!

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #104 -: Март 24, 2018, 01:13:01 pm »
Отваря се веднага но ми се струва че говора с образа леко се разминават