Автор Тема: Joe Cell Replication Project  (Прочетена 292975 пъти)

sheki

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2008, 10:00:50 pm »
започни и двата типа :) пък който стане

inventor666666

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2008, 10:05:33 pm »
Може и така да се каже :) :) :D :D :D :D

Тони

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #17 -: Февруари 20, 2008, 12:52:12 pm »
 316L e с добавка на молибден изпозвах я при електролизера и GEET. Нормалния магнит не
взаимодейства, но нEOдимовия взаимодейства. 316Т е с титан не взаимодейства , но не знам
титана каква полярност е.
« Последна редакция: Февруари 20, 2008, 07:11:14 pm от altium »

inventor666666

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #18 -: Февруари 20, 2008, 01:50:27 pm »
Лесно ли я намери тази стомана щото аз сам от Смолян и сигурно ще я търся в Пловдив, в едно от упътванията пишише че тлябва да се ползна оксижен а не електрожен или аргон щото влияели на свойствата на стоманата при заварките.  :) :) :) :)

Тони

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #19 -: Февруари 21, 2008, 09:47:54 am »
 Доставчика е в Пловдив. На едно място използват 316S, тази не я знам но ще я проверя. Аз
разбрах друго да не се ползва оксижен, защото се ползват флюсове а при електрожена електрода влияе с обмаската. Най-добре според мен е да се ползва аргон. Най-добре е да
се прави киселинна клетка. Може да се ползва контейнер от филтър за вода, само в горният край има метал и трябва да се разбере какъв е.

inventor666666

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #20 -: Февруари 24, 2008, 09:19:06 am »
Ето и чертежите, за да не ги търсите в сайта  :) :) :) :)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #21 -: Март 06, 2008, 06:58:43 pm »
Zdravejte!
Pozvolete da se predstavq:
Optimist, s izvestni uspehi v elektronikata, robotikata, optimizaciq na razhodite za energiq.
Napravil sum prouchvaniq za JOE CELL oshte predi pochti 2god. http://www.frank.germano.com/joe_cell.htm
Nadqvam se da ne iznenadam nikoj ot foruma s tozi link.
Imam vuzmoznosti da izrabotq dulech po-slozna mehanika. Moga da dostavq podhodqshtite materiali (ako ne se namirat v BG). Ako e neobhodimo mogat da se napravqt neobhodimite proekti. Ako trqbva shte se proektirat, poruchat, nasitqt i ozivqt neobhodimite za celta PCB. Tova ne e problem.
Spored men ide rech za slednoto:
Da se zapochne sus suzdavane na nadezden generator za poluchavane na vodorod ot voda. Stacionaren. Taka pone gledah tezi ot Norvegiq. Da ne se celim v mobilen.
I rezultata da e cena na obem/100km vodorod, blizka do tazi na segashnite goriva.
Togava fokusa se pada na razhod energiq (razbiraj $) za edinica obem-efektivna sistema za razlagane na voda. Kum dneshniq den. Az sum nashreshta s razrabotki, izrabotki, testove, no za momenta tova deto e po net-a nqma efektivno prilozenie.
 Prochetoh "Hydrostar"pdf-a. Az ne mislq che rezultata shte se postigne s tazi elektonna shema, deto e poblikuvana. Tezi ot Norvegiq se hvaleha che naj-malkiq reaktor im e kolkoto amerikanski hladilnik -patentovano. Az shte se radvam da se doblizim do tqh.
Ami ...tova e.

От Администратора: За повече информация относно кирилица, правопис и BGphonetic прочети тук: http://forum.mazeto.net/index.php?topic=242.0

Тези от Норвегия показаха "хладилника" онзи ден по Дискавъри. Те използват хидроенергийни източници за електролизата.
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 03:03:57 pm от altium »

Optimist

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #22 -: Март 07, 2008, 08:30:03 am »
Съжалявам за "методиевицата".
Точно за Дискавъри иде реч.
Аз не гледам субтитри и слушах човечеца на английски - думите му бяха точно за "американски хладилник". Доста от текстовете не се превеждат правилно или въобще не се превеждат...както и да е.
Аз след години на експерименти съм решил да купя един от:
http://www.directindustry.com/tab/Hydrogen-gas-generator.html
да го "разкостя" и да го натисна с осцилоскопа.
Най ми допада идеята да си добиваме гориво (водород) у дома. После ползвай където искаш. Така трябва да се усвои ефективно и безопасно добиване и съхранение. Това като "докараме" лека полека нещата ще поръгнат.
Това е моето мнение.

"....ако беше толкова лесно, нямаше да се падне на нас..."

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #23 -: Март 07, 2008, 11:31:24 am »
Виж, аз не виждам нищо потайно в този хладилник. Това е контейнер за обикновена електролиза. Само че те използва слънчева или ветроенергия.

Причината- запазват енергията под формата на водород, за да го използват за по- късни нужди (или за кухненски и автомобилни да речем). В Холандия правят ПАВЕЦ- вятърните генератори задвижват помпи, така че пълнят някакъв язовир с вода и после, когато имат нужда от повече електричество я пускат пак да си тече надолу.

Мисля, че това им е идеята. Повярвай ми, този хладилник не е нищо повече от стандартна електролиза. Просто са си направили сметката, че трябва да карат колите си на водород направен от вятър/слънце, а не на въглеводородни горива.

Но все пак ако си решил- купувай и разкоствай. :) Първо провери какво му е КПД-то.
« Последна редакция: Март 07, 2008, 10:35:17 pm от altium »

Optimist

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #24 -: Март 07, 2008, 04:15:12 pm »
А!
Точно това ми е идеята!
Да се съсредоточим върху такъв вариант. Да си добива човек "гориво". Нещо като "петролен" кладенец. Като за начало.
КПД...?, ако е "закачен" за вятър или язовир..."колкото - толкова".
От тук натам трябва да си трошим уменията за да осигурим по малко енергийно "поглъщаща" технология.
Да това са същите Норвежци дето са правили деутерий за германците през войната по абсолютно същия начин. И ние докато си правим опити, онези тикви ще почнат да си карат колите. И деутерий ще продават, щото последния се явява като "страничен" продукт при електролзата. А по руските сайтове пък се коментира с половин уста, че е открит електро-химичен начин (а не ядрен) да се "запали" тежката вода. Долу-горе фантастика.
Според мен трябва да се "копа" в посока на това как да се постигне по-добра проводимост на водата по нехимичен път.
Как да направим диелектрика проводим?
Как ти звучи?
Така, стига теория.
Моята практика показа, че най-добре се държи съд от керамика или от титан.
Титановия съд, който купих преди година е "пасивиран" по някакъв начин за да не е проводим. Така го купих. Скъпо е. Керамиката е тежка, много тежка.
Иначе се чупи лесно.
Единствен резултат според мен, намаляващ реално консумацията/получен обем е намаляване на разстоянието между електродите (при запазване на тяхната плщ). Малко осезаемо. Високите честоти и високите напрежения не дават резултат. Ако някой иска ще му подаря един 5KWt триод ГУ-96. Аз съм правил 27Mh авто-генератор за сушене на дървен материал (7KVt на Анода). Капацитивно награване на диелектрик. Предоставям безвъзмездно всякаква информация (и лампа). Толкова препатих, че неискам да се занимавам.
Ако смятате, че е ефикасно да се направи експеримент с високоволтов (избираемо напрежение), високочестотен (избираема честота), генератор - моля. Колкото броя поискате, ще ви ги направя и подаря. Не на триод, разбира се.......

"....ако беше толкова лесно, нямаше да се падне на нас..."

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #25 -: Март 07, 2008, 06:49:34 pm »
А!
Точно това ми е идеята!
Да се съсредоточим върху такъв вариант. Да си добива човек "гориво". Нещо като "петролен" кладенец. Като за начало.
КПД...?, ако е "закачен" за вятър или язовир..."колкото - толкова".
От тук натам трябва да си трошим уменията за да осигурим по малко енергийно "поглъщаща" технология.
Да това са същите Норвежци дето са правили деутерий за германците през войната по абсолютно същия начин. И ние докато си правим опити, онези тикви ще почнат да си карат колите. И деутерий ще продават, щото последния се явява като "страничен" продукт при електролзата. А по руските сайтове пък се коментира с половин уста, че е открит електро-химичен начин (а не ядрен) да се "запали" тежката вода. Долу-горе фантастика.
Според мен трябва да се "копа" в посока на това как да се постигне по-добра проводимост на водата по нехимичен път.
Как да направим диелектрика проводим?
Как ти звучи?
Така, стига теория.
Моята практика показа, че най-добре се държи съд от керамика или от титан.
Титановия съд, който купих преди година е "пасивиран" по някакъв начин за да не е проводим. Така го купих. Скъпо е. Керамиката е тежка, много тежка.
Иначе се чупи лесно.
Единствен резултат според мен, намаляващ реално консумацията/получен обем е намаляване на разстоянието между електродите (при запазване на тяхната плщ). Малко осезаемо. Високите честоти и високите напрежения не дават резултат. Ако някой иска ще му подаря един 5KWt триод ГУ-96. Аз съм правил 27Mh авто-генератор за сушене на дървен материал (7KVt на Анода). Капацитивно награване на диелектрик. Предоставям безвъзмездно всякаква информация (и лампа). Толкова препатих, че неискам да се занимавам.
Ако смятате, че е ефикасно да се направи експеримент с високоволтов (избираемо напрежение), високочестотен (избираема честота), генератор - моля. Колкото броя поискате, ще ви ги направя и подаря. Не на триод, разбира се.......

"....ако беше толкова лесно, нямаше да се падне на нас..."


Определено ще ми е интересно да се направи високоволтова електролиза с определена честота. Тук някъде пуснах един материал, който прави интересни предположения за ефективността. А иначе конвенционална електролиза с честота само за вдигане на КПД-то, но се съмнявам, че ще стане повече от 100...

Сега, интересното е, че хората добиват водород и кислород и го използват след това в горивни клетки. Това означава, че процесът е (почти) обратния на електролизата- водород и кислород се пускат от двете страни на протонна мембрана и като се слеят (получава се вода)- отделят електричество.

Не знам какво е КПД-то на това чудо, но определено ще е по- ефикасно отколкото ДВГ. Обаче вече е свързано с инсталиране на електромотор вместо нормален ДВГ и създаване на такава клетка. Някой беше пуснал идеята за електромотор от електрокар. Можем да проверим и какви са трехническите изисквания за такова чудо и как може да се преправи автомобил.

Отделно високоволтовата честотна електролиза според мен при различни условия би могла да даде и по- интересни резултати, само че трябва хората занимаващи се с електроника и електротехника тук да обобщят какъв е принципът, за да може ние простосмъртните да действаме :)

Остава проблемът със съхранението на водородът в домашни условия.

Optimist: от София ли си? Темата не търпи много дискусии в този си електронен вид, ако имаш възможност ще се радвам да направим една среща?

Optimist

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #26 -: Март 08, 2008, 12:56:27 pm »
За да се разлага по-лесно, водата трябва да се направи проводима. Не е мое откритие.  Да речем да стане солена.
Да от София съм. Няма проблем да се видим.
Само дето не знам какво ще си говорим. Аз също смятам, че повече проблеми ще има със съхранението на водорода, компресиране, ...чистота.
Някой да даде инфо за бутилките от въглеродни нишки за компресирани газове.
Не се взривяват при пожар, удар, провреда, не кородират. Сещате се - французите нали произвеждат автомобил на компресиран въздух и нищо друго. Та там ползват подобни бутилки.

"....ако беше толкова лесно, нямаше да се падне на нас..."



Тони

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #27 -: Март 09, 2008, 10:14:23 am »
 Металхидридни акумулатори. Произвеждат се в България.
« Последна редакция: Март 09, 2008, 11:15:08 am от altium »

Grail

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #28 -: Март 19, 2008, 11:31:31 pm »
Цитат
Доставчика е в Пловдив. На едно място използват 316S, тази не я знам но ще я проверя. Аз
разбрах друго да не се ползва оксижен, защото се ползват флюсове а при електрожена електрода влияе с обмаската. Най-добре според мен е да се ползва аргон. Най-добре е да
се прави киселинна клетка. Може да се ползва контейнер от филтър за вода, само в горният край има метал и трябва да се разбере какъв е.

Здравей Тони! Аз преди време си купих 316 от Томика-метал Пловдив 1/2'' 1'' 1,5'' 2'' 2,5'' и 3'' парчета по 20 см. Сега са ми в избата ако искаш мога да ти ги предоставя да се опиташ да направиш нещо. Не знам дали са 316L или 316T но магнит не ги лови. Освен това са шевни, точно каквито пише че трябва да са. Ако и ти си от Пловдив пиши на ЛС-то и ще се разберем, да ти ги дам да пробваш.
« Последна редакция: Март 20, 2008, 06:40:12 pm от Grail »

Тони

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #29 -: Март 21, 2008, 10:08:34 am »
 Tрябва да са 316L с молибден и безшевни /заварките не са за предпочитане/. Тук идеята е
да се получи идеално "отрицателно съпротивление". При такова съпротивление се генерира ел. ток без загуби от радиална лъчиста енергия. Темата е много дълга и за сега този ефект
го наблюдавах само при бобина. С кондензатор  не се получава. Но се получи с пластинчата конструкция с чиста вода при температура 3.5 градуса. Излиза, че дипола се явява "отрицателно съпротивление". Мисля , че именно това се получава при кледката на Джо.
Получава се вълнови усилвател и същевременно акумолатор работещ в двете посоки.
При Тестата също се позва "отрицателно съпротивление" и там ползват комутацията от превключванията на бобините на въртящите дискове. Търся дигитален осцилоскоп и ще продължа.