Автор Тема: Joe Cell Replication Project  (Прочетена 292958 пъти)

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #60 -: Януари 08, 2009, 05:58:13 pm »
а дали продават на по-малко от метър?
Не, а и e скъпо 304Л ми струваше 17 лв за метър. 306Л е още по-скъпо (около 25лв ако не ме лъже паметта).

Незнам каде ще намериш да ти продадат по-малко от метър.
« Последна редакция: Януари 08, 2009, 09:03:36 pm от vlindos »

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #61 -: Януари 08, 2009, 08:55:01 pm »
Комбинирайте се. Или който е купил и му е останало да продаде на другите!

alexmir

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #62 -: Януари 09, 2009, 09:56:22 am »
тая фирма в пловдив която цитира колегата по - горе продават и под метър но са шевни което знацхи имат заварки и там структурата на метала е друга ...

gimmy

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #63 -: Април 27, 2009, 11:10:09 pm »
В темата за  Zapper , стигнахме до клетката на Джо , но няма лошо .
Аз предлагам пледоарията да е принесем тук.

Та за последния в началото на Април 2009 попаднах на следното:

http://www.moe-joe-working.com/moe_joe_cell_history.html

http://www.moe-joe-working.com/Moe-Joe-Cell-Store/Moe2DJoe_Cell_Store_1.html

http://www.moe-joe-working.com/moe_joe_cell_working_running_car.html
 
Защо някой употребяват термина - "малтретиране на водата" ?

А други твърдят , че " ЖИВОТО СЪЩЕСТВО " ,  влиза в обмен с ползвателя си ?

Ех , как ми се иска сега Тони, Теофил, Ми 68 и разбира се Сaduceus  , както и всички , които са напред с материала , да споделят мнението си що е То и има ли почва у нас?

Тони

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #64 -: Април 28, 2009, 01:08:31 pm »
 Ето и снимки. И въпроси, на които трябва да се отговори. Защо магнетизма пречи, каква роля играе водата и нейното зареждане, принцип на наслагване, екраниране с плюс, пулсациите, завъртането и посоката, повишаване на налягането, високата поляризация на водата, натрупването на висок ел. потенциал.
« Последна редакция: Декември 21, 2012, 03:54:46 am от Maistora52 »

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #65 -: Май 12, 2009, 11:24:31 pm »
В темата за  Zapper , стигнахме до клетката на Джо , но няма лошо .
Аз предлагам пледоарията да я пренесем тук.

Та за последния в началото на Април 2009 попаднах на следното:

http://www.moe-joe-working.com/moe_joe_cell_history.html

http://www.moe-joe-working.com/Moe-Joe-Cell-Store/Moe2DJoe_Cell_Store_1.html

http://www.moe-joe-working.com/moe_joe_cell_working_running_car.html
 
Защо някой употребяват термина - "малтретиране на водата" ?

А други твърдят , че " ЖИВОТО СЪЩЕСТВО ",  влиза в обмен с ползвателя си ?

Ех , как ми се иска сега Тони, Теофил, Ми 68 и разбира се Сaduceus  , както и всички , които са напред с материала, да споделят мнението си що е То и има ли почва у нас?


Леле-е-е, това е идея. Тези полу сфери могат да бъдат изработени от листова ламарина 316л по технологията с която се прави например тенджера от неръждавейка. Остава да попитам майстора.
Очаквайте включване...
Относно "малтретирането на водата" - Доколкото знам тя си изчиства паметта при изпарение. Но енергията от пречистването кое я попива?

Здраве!
« Последна редакция: Юли 25, 2013, 07:28:28 am от Maistora52 »

mengel

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #66 -: Декември 21, 2012, 02:29:26 am »
Края на света дойде, някой нещо по темата няма ли да...

spirit1

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #67 -: Юли 24, 2013, 10:30:20 am »
Давам една схема на плазмен, йонен инжектор - ползва се за реактивен двигател за сателити. По оста се формира реактивна компонента действаща на плазмата, а в клетката на Джо (или Стенли Майер)  се формира същия ефект. Това води до по-бързо освобождаване на електродите от газовете и ефективността на процеса се повишава. Посоката на силата зависи от това кой електрод е към плюс. Силата в пространството между тръбите е резултат от взаимодействие на електричното поле и магнитното поле на тока, който тече между тръбите. След електролиза газовете са йони и затова също се влияят - ускоряват навън. При клетката на Джо в зависимост от свързването на съседни тръби може половината клетка да работи "надолу" - затова е добре да се спазва свързването. Като захранване може да се ползват обикновени кондензатори с много голям капацитет.
« Последна редакция: Юли 25, 2013, 07:31:06 am от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #68 -: Юли 24, 2013, 09:54:44 pm »
Клетката на Джо работи с оргон /жизнена енергия/. Нищо общо няма с йонен двигател или оксиводородна газова клетка . Прочети ръководството на Алекс Шифър за изработка на такава, в част втора е изяснено добре - човекът е практик.
http://merlib.org/node/999
Може да видиш и нещо директно от източника, какво ни е дал конструкторът на клетката Джо Букър
http://www.rexresearch.com/joecell/joecell1.htm

Поздрави

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #69 -: Април 09, 2015, 11:54:19 pm »
Оргонната клетка на Joe ?? Преди повече от 2 год. показах тук http://mazeto.net/index.php/topic,303.150.html в #154 опит да репликирам Joe Cell в умален вариант ! Наистина в схемно свързване като една клетка работеше с мн. висока ефективност ! След доста опити зарязах защото не ме удовлетвори добива ! Скоро обаче се сетих за нея ! След натрупаният опит видях грешките си, направих подобренията, внесох нов момент в конструкцията и изненадата не закъсня ! Още нямам пълни впечатления, измервания и т.н. ! Началото обаче е изненадващо добро ! Няма да се учудя ако това е най добрата от всички които съм създал ! Ако е така, обещавал съм и сега ще обещая да споделя всичко с желаещите да репликират !
https://www.dropbox.com/s/zq3suzddd47p8fk/Joe%20repl..mp4?dl=0

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #70 -: Април 10, 2015, 12:36:43 am »
Михаилe, ще бъде добре наистина, ако дадеш поне ти конкретни резултати. Това което ме интересува най вече е колко W влагаш за литър в минута. Моето най-добро постижение със серийна клетка е 119W за l/min. Не ме удовлетворява и спрях да се занимавам. Възможно ли е според теб да се падне на поне половината от това с въпросната клетка на Joe. Ако се докарат 20 l/min  с 1000W спокойно се топли етаж от къща с отопляема площ 110 м2. При моя случай за тези 20 l/min имаш 2.4KW като за да се поддържа температурата работи минимум 15 часа на ден, което прави над 300 лева/месец за ток. което си е като с електрическо котле, че и повече. Ако обаче се постигне горното, картинката става друга :). Поздрави.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #71 -: Април 10, 2015, 10:15:18 am »
Предварително ще помоля администраторите, да изтрият този пост след прочитане от dimelsoft ! Или да го преместят ! Не му е тук мястото !
dimelsoft ! Не резултати, а абсолютно всичко, на всеки проявил интерес ! Но сега ми се иска да уточним, резултатите които ти съобщаваш ! Първи, и един от най важните фактори на алкалната електролиза, е тока ! Вече коментирана, и потвърдена формула, за пресмятане на мин. теоретичен добив е следната: А/26.8х16.8хС=лт./час ! Където А е тока а С е броят на клетките в серията ! За повече инфо. темата в мазето !
Ето и темата  http://mazeto.net/index.php/topic,9217.0.html  !
Както виждаш, напрежението не участва във формулата ! Да намалим до мин. напрежението, същевременно да пуснем голям ток през клетката е трудна работа ! До някъде нещата се решават с плътността на електролита ! А още по добре с електродният потенциал на електродите ! Обаче !! Платината е скъпо нещо ! Световният опит, пък и моите търсения показват че SS316L прилично задоволява нуждите по цена ! Така нещата се очертават около това, как да намалим напрежението до мин. за да имаме достатъчен ток, и приличен за нуждите добив !
Теоретично нещата от химична и електро-химична гледна точка са известни и железни ! Двамата вещи по този въпрос, PyroVeso и moon_watcher са писали достатъчно !
Какво ни остава ? Да търсим начини да намалим до мин. загубите в захранването, и да намерим начини за най–ефективно използване на газа ! Важно е да не робуваме на химерата, че от контакта в стената ще дръпнем 100W a ще се топлим като за 101 ! Ако все пак, си твърд фен на този процес, предлагам да продължим обсъждане по mail !
Защото нещата които съобщаваш по горе (извини ме за израза) са меко казано епохални ! Вярното, правилното мерене е съществен фактор за да няма заблуда ! Имал съм такива заблуди, и съм си мислел че държа Господ за шлифера ! С nikolayst работим отдавна по въпроса ! Той например е по на ясно с преходните процеси, електролиза-плазма и други катализатори, той пише кодове за PIC контролера който управлява процеса и т.н. !
Разбира се не е на последно място помощта на горе написаните химици !
Общо взето това е за Phoenix Lab ! Мислим си че сме дълбоко в нещата !
Поздрави !!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #72 -: Април 10, 2015, 11:14:39 am »
Михаилe, отдавана не съм преглеждал темата за електролиза, а и същата е в застой. Да, прав си, че не е тук мястото да се обсъжда електролиза, но все пак Joe Cell, с какво по- различен е от електролизата, освен добавената "мистификация" :) /оргон, зареждане, жизнена енергия и т.н./. Наясно съм с това, което казваш, че токът в клетката, а не напрежението е от значение, затова и захранването на моята клетка е със стабилизатор по ток, а не напрежение. Клетката ми е от сериен отворен тип 64 (клетки) 316L. Това което казвам е постигнато с 8% КОН 535W консумирани от клетката, 596W консумирани от мрежата. Един литър газ за 13-14 сек. многократно проверено. Захранване импулсно, стабилизиран ток 3,62А напрежение върху клетката 148 V /,вариращо в малки граници при промяна на концентрацията на разтвора/. Ако желаеш мога да дам пълна информация и схемата на захранващия блок.
П.П. ако модератора прецени да премести коментарите в правилната тема.
« Последна редакция: Април 10, 2015, 06:33:04 pm от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #73 -: Април 10, 2015, 02:01:30 pm »
Да оставим мистиката на страна за сега !                                                                                                                Първо: От това което виждам на снимката, ОТЛИЧНА работа ! За което ПОЗДРАВИ !!
Второ: Предполагам по Bob Boyce 101 клетков Е. ти е проекта ! Не пишеш размера на плочите и разстоянието м/у тях ?
Трето: Относно захранването, от скоро съм на мнение че колкото по DC е приложеното напрежение в/у Е. толкова по добре но не съм провел обстойни мерения !
Четвърто: Мн. добра ефективност на SMPSа !
Пето: Моят практически опит е установил че наистина ок. 10% плътност на електролита е достатъчна за макс. ефективност. Но от друга страна, не е достатъчна за кондицията на плочите ! Т.е. колкото сме по близо до чистата вода толкова повече плочите кородират и Е. се запълва с червеникава утайка ! Особено се наблюдава при SS304 !
Аз използвам NaOH 20% р/р ! Тогава получавам онова коментирано покритие  което е по добре да бъде обяснено от химици ! Ето тук в #37 съм написал защо  http://mazeto.net/index.php/topic,285.30.html !
От тук вече коментирам в позиция нокдаун !
Според тока и броят клетки, по формулата трябва да получиш минимум 145 лт/час ! Когато обаче разделим 3600 сек. на 13-14 сек. излиза че ти получаваш 257-276 лт/час !! Достигал съм 15% над формулата но 80% ????
Ти ме уби !!!! От какво си недоволен ??? Отказа ме от това "забавление" !

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #74 -: Април 10, 2015, 03:03:42 pm »
P.S. Пропуснах да коментирам пламъка ! Предполагам, че фотографията променя цвета ! При мен пламъка е синкаво прозрачен, с опит да червенее ! Последното се дължи на увлечената влага, която намалява ефективността му ! Планирам да прекарам изхода през силикагелен филтър или друг за частици (както препоръчва Bob Boyce) ! Може би ще настъпи подобрение и повишение на ефективността на пламъка ! Ако можеш пробвай ! В крайна сметка трите неща за високо ефективна електролиза са: качествен дизайн на Е., захранване с мин. загуби и ефтивно използване на пламъка !
« Последна редакция: Април 10, 2015, 06:35:22 pm от atos »