Автор Тема: Joe Cell Replication Project  (Прочетена 293013 пъти)

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #105 -: Март 25, 2018, 01:02:48 pm »
Михаил Кузмов - А като количество колко е този газ ? Със спринцовка лесно може да го измериш, потапяш в буркана цилиндричната и част която е и разграфена в милилитри така че да се напълни с вода и запушваш щуцера след което поставяш отвора така че да "лови" този газ и си засичаш времето. Важно е също колко време произвежда газ при това напрежение и постоянно ли е количеството, защо е възможно да е заредена точно като батерия и като се разреди производството на газ да спре.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #106 -: Март 25, 2018, 04:46:19 pm »
Това което показвам, по никакъв начин не променя закона на Фарадей. Сметките за добив, могат да се направят според формулата за тока, и те няма да бъдат по различни от реално измерените. Единствено ниското напрежение на електролиза се обуславя от добрият дизайн на Joe Cell. Това от своя страна води до по малка приложена мощност, съответно по висока ефективност.
Забелязаното пулсиране на изх. газ се дължи на иглата. Ако я премахна през 1-2-3 сек. при тази мижава мощност, ще се наблюдават големи мехури.
Наистина, от всички дизайни които съм сътворил до сега, този е най ефективен! Има мн. преимущества и само един недостатък. Няма как да бъде направено разделяне на Н2 и О2.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #107 -: Март 26, 2018, 03:21:20 pm »
 Напрежението което е необходимо за да тръгне електролиза е добра стойност и предполага ефективност на процеса. Това в крайна сметка е единична клетка с голяма работна повърхност на електродите които са от неръждаема стомана и от един вид метал, без разлика в електрохимичния им потенциал. Растоянието между електродите е 1мм а каква е гъстота на електролита - неговата проводимост ?
Ефективността би трябвало да е 82% при тази стойност на напрежението.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #108 -: Март 26, 2018, 05:48:35 pm »
https://www.dropbox.com/s/k5q6u3li56bdqzn/Joe%20Cell%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0%20%D0%B3%D0%B0%D0%B7%20%D1%81%2010%20w.mp4?dl=0
Тук влагам 10 пъти повече ток, т.е 5А. Би трябвало да получавам 10 пъти повече газ.
P.S. линка е под линукс, не зная които са под уиндоус дали ще го видят! Dropbox вече е интегриран и под линукс. Ако не се гледа ще заредя win и ще повторя.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #109 -: Март 26, 2018, 07:46:45 pm »
https://www.dropbox.com/s/k5q6u3li56bdqzn/Joe%20Cell%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0%20%D0%B3%D0%B0%D0%B7%20%D1%81%2010%20w.mp4?dl=0
P.S. линка е под линукс, не зная които са под уиндоус дали ще го видят! Dropbox вече е интегриран и под линукс. Ако не се гледа ще заредя win и ще повторя.

Под WIN7 се вижда нормално.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #110 -: Март 26, 2018, 09:27:28 pm »
Благодаря! Значи няма значение OS за достъпа до облака.
Пропуснах да отговоря на h2motor. Плътността на електролита е 20%. Карализатора е NaOH. Защо не КОН, съм писал и цитирал отговор на Bob Boyce в yahoohydroxygroup, тук      http://mazeto.net/index.php/topic,285.30.html         отговор#37
P.S.  55℉= 12.77778℃

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #111 -: Март 28, 2018, 08:33:50 pm »
Кузмов покачваш напрежението за да се повиши големината на тока и съответно ефективността при 2 волта вече ще падне на 75 процента.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #112 -: Март 30, 2018, 07:13:07 pm »
Май съвсем изместихте разискванията от изначалната същност на темата?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #113 -: Март 31, 2018, 02:06:56 pm »
Още в начален пост, първо изречение има фразата "оргонно гориво". До момента, такова не е открито от никой участник в темата.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #114 -: Март 31, 2018, 06:49:13 pm »
locco - няма нищо за обръщане, разика в електрохимичния потенциал я има при метал и неговия окис и се случва във всеки електролизер доколкото кислорода успее да окисли повърхността на електрода на който се отделя. Измери на работил електролизер напрежението между електродите от неръждаема стомана и ще установиш че се е получила батерия, въпроса е батерията да е по яка и тя си го използва този ток при електролизата. Какво трябва, площ и да не се напъва от тази площ да се получава много газ защото при ниско напрежение много газ не се отделя..обаче понеже площа е голяма ще се произведе газ. На тази клетка хубавото и е че има площ, затова електролизата тръгва при по ниско напрежение. Всъщност тя тръгва от толкова колкото е измерил Кузмов. Ако имаш напрежение от клетката 1.6 волта и добавиш само 0.4 виж графиката къде ще се проектира ефективноста - в небето, автора и не отрича възможноста за ефективност от 120% и това не е случайно и не са несериозни фантазии.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #115 -: Април 01, 2018, 01:40:50 am »
Още в начален пост, първо изречение има фразата "оргонно гориво". До момента, такова не е открито от никой участник в темата.

Да, понеже има концепционално разминаване в термина "оргонно гориво" !
Все пак се предполага, че се разисква технологията, открита и приложена от самия Джо, не от участниците в темата :D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #116 -: Април 01, 2018, 10:03:32 am »
Нали това чакам цяла година! Да ми бъде предложена от запознати! Описах клетката. Какво повече?  Нищо не съм скрил. Ако се изискват още сведения (какви) ще опиша? Какво да направя, какво да променя, за да получа оргон и как да го регистрирам?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #117 -: Април 01, 2018, 01:29:30 pm »
Лошото Кузмов е, че (както и в много други теми), този, който я отваря, "хвърля бомбата" и млъква :D
Пък другите да му "берат гайлето"...

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #118 -: Април 01, 2018, 05:32:37 pm »
atos не е чак толкова лошо, като експеримент и изводи от него не е никак зле.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #119 -: Април 01, 2018, 06:17:22 pm »
На дизел под 2000 куб. с pwm регулатор може да се докара тока при вързване като 5 клетки. Така може да се тества ефекта, ако има такъв. Моето тезгере е на бензин, с прекрасна LandiRenzo газова, и не ми се правят буламач експерименти.