Автор Тема: Най-евтината схема за получаване на свободна енергия?  (Прочетена 34451 пъти)

Buoyancy

  • Гост
Във интернет има огромен брой устройства за получаване за свободна енергия, но ако се захванеш да правиш дори една това са време материали - следователно пари за тях, та мисълта ми е коя е най-евтино направимата за да се убедиш че съществува такова нещо като КПД>1. Аз избрах да направя тази на Том Берден, защото може да се направи за не повече от 10 лв мисля. Общо взето устройството е просто. Батерия за захранване от какъвто и волтаж да е например 1.5V се свързва към посредством проводник или дегенерирал полупроводник, на който трябва да се знае времето за релаксация (времето за което електроните от сърцевината на материала достигат до повърхността му след като се свърже веригата) към кондензатор, на който също трябва да му се знае времето на релаксация. Та целта е още преди да потече ток по проводника батерията да се изключи от веригата за да не се разрежда чрез контактор/превключвател и да се включи към втора верига, където вече заредения кондензатор да се включи към консуматора.
Единствения ми проблем е че незнам как да измеря времето на релаксация на какъвто и да е материал тъй като може да е от 1.5х10-19сек до няколко дена. Моля който е учил материалознание да помага.
Ако има и по-лесно изпълними моля споделете.
« Последна редакция: Ноември 13, 2009, 03:14:14 pm от Buoyancy »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Възможно най-евтината схема за получаванk
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2009, 03:16:37 pm »
И от какво всъщност ще се зареди кондензатора? Зареден кондензатор - това означава че единия електрод има излишък от електрони а другия има недостиг на такива. Следователно трябва да изтекат от едната страна и да се прехвърлят на другата което поражда ток... Вместо някъв сложен релаксиращ полупроводник използваш обикновен проводник и малък кондензатор на пътя му , няма да загубиш енергията от батерията защото ще е отишла на кондензатора, но пак почти нищо не правиш с големия кондензатор. той ще има малък заряд, защото заряда му - това е количество електрони на единия електрод спрямо другия. Има някакво рационално звено ако принципа се съчетае с Тесла суича...

Buoyancy

  • Гост
Ами не ми се обяснява цялата книга на Tom Bearden - The Final Secret of Free Energy, но в частност електроните се потенциализират от протеклия електромагнитен поток и са способни да се движат дори след като се изключи всякакво напрежение, дори още преди да започнат да се движат по проводника. Именно този потенциал който натрупват около себе си, разбирай енергия(виртуални фотони), тази енергия има плътност е причината за движението на електроните, а не самото напрежение потенциална разлика между изводите на батерията. А електроните на кондензатора се потенциализират също така както тези на проводника, така че не ти е нужна потенциална разлика на кондензатора. Всъщност не ти е нужен дори кондензатор просто материал на който да знаеш времето за релаксация, (прост разрушен полупроводник има горе долу подходящо време около няколко милисекунди) получаване на скин ефекта. Дано да съм достатъчно ясен. Ако все пак има нещо неразбрано по-добре прочети самата книга.
И все пак на мен ми е нужно да разбера как се измерва това време на релаксация, ясно е че няма да стане с часовник, но с какво - има ли формула или е нещо специфично.
« Последна редакция: Ноември 13, 2009, 04:01:13 pm от Buoyancy »

dedofire

  • Гост
Електроните могат да бъдат свободни в пространството. Сиреч да кажем им се подава енергия за да достигнат до определено място в пространството или в кристалната решетка и от там да прескочат някъде или да паднат при която започват да се отделят фотони. Виртуални фотони няма, те си съществуват. Вземи прочети квантова теория и нейните подразделения. Дано успееш да е разбереш.

Buoyancy

  • Гост
Re: Най-евтината схема за получаване на свобо
« Отговор #4 -: Ноември 13, 2009, 05:01:55 pm »
Хайде сега да не си играем на "прочети това", ако знаете как се мери релаксационно време или обратното време за поляризация на материали пишете, иначе постовете ви са безполезни за мен. Том Берден ги нарича Virtual Photon Flux тоест виртуален фотонен поток, виртуален защото според днешната физика вакуума е празен.
« Последна редакция: Ноември 13, 2009, 05:14:41 pm от Buoyancy »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Не отричам принципа описан от Том Берден. Преди време съм го чел и добих представа доле горе за какво става дума. Вместо да говорим за виртуални фотони аз бих помислил върху идеята че електрическото поле е което ускорява и движи електроните така че имаме електронен ток.Батерията свързана за момент с кондензатора създава електрическо поле което, раздвижва и преразпределя електроните в кондензатора, но ако може да ги раздвижи така че в поледствие да се получи електрически ток без да протича такъв през батерията - то ще имаме свободна енергия в този смисъл. Честно казано не ми се мисли точно по тая идея. Има руги на които възлагам повече надежди....

Buoyancy

  • Гост
И аз не отричам други системи, но помисли кое ще ти е по-лесно да направиш - една верига която се състоят от батерия, лакирани проводници или прецакани полупроводници, един превключвател за стотинки, който да изключва включва веригата на няколко милисекунди и един кондензатор ръчно направен с полупроводникови плочи или някой гигантски генератор за който може да се оръсиш със стотици лева за материали като и двете неща правят едно и също нещо.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Понякога простите неща са сложни а сложните - прости. Иронията на реалноста придаваща привкус на живота ..

vitan

  • Гост
Понякога простите неща са сложни а сложните - прости. Иронията на реалноста придаваща привкус на живота ..
8) А това, което дискутирате простичко е обяснено със сложния говорим английски във филмите, които тук бяха дадени като линк. Беше 1 торент с над гигабайт филми. :)

Buoyancy

  • Гост
На мен не ми трябва да гледам 10 часа филми като в едно просто изречение може да се каже как се намира релаксационното време на материал.

vitan

  • Гост
Щом не ти е нужна теория + обяснения, тогава мисля ти трябват 3 думи:

Опитна постановка + осцилоскоп

ppankov

  • Гост
Значи колега  Buoyancy,
доктор Берден, пишейки  този материал, се е изразил така да се каже
метафорично, трябва да се чете между редовете.
Vitan, ще ме разбереш, ако прочетеш този материал.

А именно:
- схемата е представена условно, с пунктираната батерия - това означава, че източника
е алтернативен - радиовълни, торсионно, оргонно, магнитно поле, инфрачервено лъчение, слънчево греене, космичен шум и т.н.

Колектора - модула приемащ и натрупващ дадения вид енергия, в зависимост от вида на величината !!!

Сега, не можем да надскочим себе си, когато не знаем какво ще събираме - оргон, магнитни величини или ябълки и круши !!!

Много Ви моля, като съфорумец, като представяме някоя идея, нека даваме основната
идея в абстракция от текста на автора.
Погледнете другите теми, пълно е с текстове, графики и схеми.

Ето teofilus, правилно задава въпроси в прав текст "И от какво всъщност ще се зареди кондензатора?", защото така е правилно, но как ще се отговори пак в прав текст, като всичко до тук е само абстракция само с една блокова схемичка?

@Buoyancy ,
моля да публикувате текстовете за принципа на схемичката.

Поздрави

Buoyancy

  • Гост
Re: Най-евтината схема за получаване на свобо
« Отговор #12 -: Ноември 14, 2009, 12:40:46 am »
rebel точковата линия не означава нищо от това което казваш на снимката си пише какво е -nondissipative components - неразсейващи елементи или елементи който не се изполват за захранване, а само като източник на потенциална разлика и провеждане на виртуалния фотонен поток(който не му харесва може и реален) това съм го казал в първия пост. А за четене ето линк http://mazeto.net/index.php?option=com_jdownloads&Itemid=16&task=finish&cid=3617&catid=13 . Тук има The Final Secret of Free Energy. Електроните в проводниците на първата верига и електроните във кондензатора се зареждат с потенциал(който има локална енергийна плътност), който според Берден е еднозначно на енергия, което е еднозначно на подреден движещ се поток от фотони.
« Последна редакция: Ноември 14, 2009, 12:52:57 am от Buoyancy »

ppankov

  • Гост
Най после :)

  ...неразсейващи елементи или елементи който не се изполват за захранване, а само като източник на потенциална разлика и провеждане на виртуалния фотонен поток....
Значи говорим за събиране на светлинна електроенергия - засега виртуално  ??? а от учебниците по електротехника от 9-ти клас, знаем кога е налична потенциална ралика...

Нататък:
Електроните в проводниците на първата верига и електроните във кондензатора се зареждат с потенциал(който има локална енергийна плътност), който според Берден е еднозначно на енергия, което е еднозначно на подреден движещ се поток от фотони.
От тук следва, да се предложи принципна схема :)
Buoyancy, конкретни предложения?
Защото аз имам и скоро ще ги предложа.


Buoyancy

  • Гост
Принципната схема е в първия пост като снимка и не се нуждае от нищо повече. Нуждаем се от осцилатор както бе споменато за измерваме времето на релаксация на материалите, което и идея си нямам как ще стане. По скоро трябва таблица със стойности на максималната електрична поляризация на различни материали и за какво време я достигат , преди да нарушат молекулната си структура. Оттук може да се намери  τ = Т/log e1/1 - P/P0 където τ е времето за релаксация Т времето от свързване на веригата до настоящия момент, е = 2.7 и P и P0 са съответно временната поляризация и максималната поляризация. Сега остава само таблица да се открие.