Животът- начин на употреба! > Медицина, здравословно хранене

Икономичните крушки като "убийци"

(1/10) > >>

getca:


Не стойте на по-малко от 30 см от тях, тъй като според специалисти те могат да доведат до проблеми с очите, диабет, остеопороза, мигрена и дори рак...

"Внимание! Вредно на вашето здраве!" Това предупреждение би трябвало да е изписано върху опаковката на всяка енергоспестяваща крушка, ако се окажат прави многобройни медици и пациентски и професионални организации в Западна Европа и Канада, пише в октомврийския си брой научното списанието за наука и техника "Обекти".

Икономичните крушки, които заменят традиционната на Томас Едисон, просъществувала над 100 години, могат да предизвикат увреждания на очите, дерматологични заболявания, нервни и епилептични разстройства, мигрена, безсъние, стрес, рак на кожата и на гърдата, хормонален дисбаланс.

Такива са заключенията, с които експерти стряскат милиони потребители по цял свят, но най-вече на Стария континент, където директива на Европейския съюз забрани старите крушки и неумолимо наложи новите.

Източник...http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2523751

aviv:
 :)

vitan:
Не съм компетентен, но изказвам лично мнение. От статията личи, че новите лампи са по-вредни за очите и за кожата, а може би и за още неща. Ако се вземат такива с по-топла светлина, вредния ефект намалява. Живака в тях обаче си е отровен, дори да не се счупи в къщи, все някъде трябва да се отложи.

Иначе новите са по-безвредни за джоба като краен резултат, а и за парниковите газове (бълвани от енергетиката).

Остава всеки дам да си тегли чертата, но информирано! Което обаче нещо не се получава. Благодаря на getca :)

teofilius:
  Светлината на обикновените и  познати ни едисонови лампи е най-близка до естествената слънчева като спектър  което по-добре за хората работещи прекарващи живота си преобладаващо и предимно в помещения. Луминисцентната светлина е твърде изкуствена и често дразнеща  и прочее. Лично използвам и двата вида осветление..

ppankov:
Със сигурност, когато съм в помещение осветено с луминисцентни лампи "мигащи" на 400 Херца, след десетата минута се изнервям без причина, след половин час ме заболява глава...

А иначе икономични крушки със жълта матова светлина ги понасям, дори ми е доста комфортно на такава светлина. По принцип харесвам матовото осветление.
Поздрави

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия