Автор Тема: Опити с отрицателна индуктивност на mi68 и mzk  (Прочетена 13915 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Опити с отрицателна индуктивност на mi68 и mzk
« -: Септември 09, 2008, 11:38:56 pm »
Обърнете внимание на файлът d_15 който е прикачен.
Схемата показва бифилярно навитата бобина върху кондензатор.

Целта на 30-те киловолта е да се получи максимален интензитет на електричното поле без пробиви и от там максимален капацитет на кондензатора.

В сайтовете разстоянието е в сантиметри и е въздушна среда, т.е. има какво още да се направи.

Първоначално на терминала (контактьй подключения нагрузки) се подава електрически заряд, за да се зареди кондензатора в LC кръга по средата на схемата. Пуска се и напрежението на външния кондензатор 30KV. След това батерията (или източникът на ток) се маха, пуска се ключът и се очаква да се получи някаква синусоида. Дали ще е затихваща или увеличаваща сега никой не може да каже- въпрос на експерименти.

Успех!

И следете темата- ако има новости ще ги опишем тук!
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 10:00:52 am от mzk »

mi68

  • Гост
Опити с отрицателна индуктивност
« Отговор #1 -: Септември 14, 2008, 04:22:44 pm »
От опита на Ампер е извесно,че разнопосочни токове се отблъскват(бифилярка),а съпосочни токове се приличат(бобина) и силата се изчислява по з-н на Ампер,с увеличаване на тока се увеличава и амперовата сила.Като се има предвид з-н за запазване на енергията може да се напише при резонанс 0.5.С.U^2=0.5.L.I^2 следва,че
максималният ток зависи от вълновото(характеристично) съпротивление на веригата.
При бифилярката вълново съпротивление е приблизително нула.Ако омичното съпротивление е 5 ома при зареждане на кондензатора с 5 волта ще имаме 1 ампер ток.Към Амперовите сили съпосочно(отблъскващо) се прибавят и Кулоновите сили,които са външни и са електродвижещи и във веригата
(бифилярката) се добива електроенергия.Бифилярката се охлажда,а в товара рязко се повишава напрежението до пробив за това е задължителен нелинен елемент(ценеров диод).За големи мощности
подхода е не приложим(защото мощни ценерови диоди няма) за това се модулира високото (възбудителното,управляващо)напрежение.(виж.с-ма на електромобил на Н.Тесла с 12 радио лампи).
p.s.С-мата е така настроена,че имаме разрушение(отблъскване)/антигравитация увеличаване,експандиране на обема и раждане на дупка;маса;извесно,че Е=m.c^2;множителя c^2 е с
много голяма числена стойност9.10^16 следва,че мизерни количества маса да се трошат се получават огромни енергий/ и освобождаване на енергия(следва з-н на Кулон;з-н на Нютон;з-н за Магнита;з-н на Ампер,з-н на Бернули и з-н на Фарадей да се разглеждат обобщено;СИЛАТА е една но има различни проявления),обратно при съзидание(привличане) имаме консумиране на енергия.
Тези ефекти са експериментирани от Н.Тесла и последен етап в неговото творчество е проекта "ФИЛАДЕЛФИЯ" (ДЪГА)ЦЕЛТА е да се премести кораб от едно пристанище в друго и р-л на проекта е той но в последния момент е отстранен защото се противопоставил на кораба да няма екипаж,експеримента се провежда с екипаж.След това е намерен мъртъв от персонала на хотела където е живеел.Агенти на ФБР са изели част от архива,а друга се намира в музея"Н.Тесла" в Белград така,че нищо ново под слънцето.Трябва да се натрупа енперичен опит с отрицателна индуктивност за направата на летяща чиния(диск).
« Последна редакция: Септември 19, 2008, 11:18:15 pm от mi68 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Опити с отрицателна индуктивност
« Отговор #2 -: Август 13, 2009, 04:07:56 pm »
Здравейте. Беше проведен следният експеримент.

Бобина 1 метър дълга - 1000 навивки. Кабел 0,4 (от UTP разплетен). 0,4-0,5 милихенри.
Това е бобината ми, предвидена за теслов т-р.
Върху нея е навито алуминиево фолио. То е свързано към маса. Фолиото е навито с прорез, така че да не се индуцират токове в него. Във вътрешността на тръбата е пуснат кабел с високо напрежение (по продължението- 1 метър).

Използва се товар на бобината 27 ома, 5 вата (товарен резистор). През крушка 100 вата 220 волта се подава напрежение към кондензатор 680 nF, от него към бобината и товарният резистор. Последователно свързани. Транзисторът е паралелно на кондензатра. Целта е да се получи последователен RLC трептящ кръг.

При изчислена резонансна честота от порядъка на 9800 херца, чрез измерване на напрежението върху резистора се търси максималната амплитуда. Системата има нисък качествен фактор, затова бе избрано най- високото напрежение - 1,3-1,4 волта.

При измерванията се установи, че при наличие на пробиви на високото напрежение, уредите се шашкат. След корекция на установката и премахване на пробивите, не бе забелязан никакъв ефект при повишаване на високото напрежение до максимума.

Т.е. ако някой иска да прави отрицателна индуктивност, да знае че при последователен трептящ кръг (нормално навита бобина, не бифилярна) резултатът е нулев.

mi68

  • Гост
Опити с отрицателна индуктивност
« Отговор #3 -: Октомври 21, 2009, 06:08:08 pm »
Отрицателната индуктивост не е нищо друго освен интеференция между високото постоянно напрежение и работното.Правените опити макар и неуспешни не научиха,че трябва трептене.Това се постига с обикновенни бобини и кондензатори,разреждане на кондензатор през бифилярка не работи,трябва да се смени посоката на тока.Стигагнах пак до противоположностите-немагнитни(бифилярни)бобини и магнитни(обикновенни)бобини и задължително кондензатор при изпълнени условия за резонанс.Неразработена тема е трансформатора от немагнитна бобина към магнитна.Токът винаги е свързан с магнетизъм и затова винаги ни трябва магнетизъм.    
-немагнитна към немагнитна бобина
-магнитна към немагнитна са лоши комбинации получава се като кондензатор заряд
-магнитна към магнитна е класически трансформатор.
най-перспективно немагнитна към магнитна бобина.
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 06:10:06 pm от mi68 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Опити с отрицателна индуктивност
« Отговор #4 -: Октомври 22, 2009, 12:36:30 am »
В интернет има клип, който показва индукция от бифилярна бобина в нормална, и от нормална към бифилярна:

http://www.youtube.com/watch?v=mvb39SwTXBE

Цитат
Here I demonstrate an interesting difference in behavior of two coils. One is a standard flat spiral pancake coil, the other is a Tesla bifilar pancake coil.
The coils are assembled in a stack with about an inch of space between them.
First I use the standard spiral coil as the "transmitter", wired as a primary in a standard Tesla spark-gap system, with the Tesla bifilar as the receiver or secondary. The secondary develops a small spark at an improvised gap, but doesn't fire it consistently.
Next I reverse the coils, using the Tesla bifilar as the primary or transmitter, and the standard spiral pancake as the secondary or receiver. The small spark gap is set at fully twice the gap as before, yet the system has no trouble at all firing the gap consistently.
The two coils are identical in wire type, length, number of total turns, and are very close in measured inductance.

This result is intriguing; I will make another identical Tesla bifilar coil to use as a receiver or secondary. Will the performance improve still more if both coils are the Tesla bifilar type?

EDIT to add: The smaller gap (single washer spacer) is 0.075 inch, the larger (2 washers) is 0.150 inch.

Изводът е, че бифилярна бобина много по- добре индуцира ток в нормална бобина, отколкото нормална бобина в бифилярна.

Обърнете внимание на следните компоненти:
1. Бифилярката е начало- край; край начало или напълно стандартна бифилярна бобина- характеризира се с ниска индукцивност и висок капацитет.

Подходящо може да бъде бифилярна бобина при свързване начало- край; начало- край (краят на първата бобина от центъра се свързва към началото на втората бобина от външния край). -

За формата на бобината колегата mi68 може да даде разяснения- може би най- удачно е да се използва конусна бобина (по патенти от Тесла).

2. Високи напрежения на първичната намотка- срещат се при Тесла, Ед Грей, Дон Смит и кой знае още къде.

Следващите редове представят мое вижане за някои елементи от системата:

При тороида на Боб Бойс трябва да има съвпадане на импеданса между товара и т-р. Честотата е важна само за товара (в случая вода), но всяка честота с достатъчна краткост на импулса (до 100 uS) би трябвало да свърши работа. При времетраене на импулса под 100 nS електричеството е безвредно.
Проблемът при Боб Бойс се решава чрез сложни сметки, нелинейният х-р на товара е причина за допълнителни проблеми.
Потърсих в интернет и се оказа, че има варианти за решаването му:
1. Съгласуващ т-р;
2. Високо напрежение.

Чрез високото напрежение се минимизира омичното съпротивление. Чрез резонансът се неутрализират индуктивното и капацитивното съпротивление.

Може да се пише още по темата, но ще изчакам някои от вас да се включат. Имам допълнителни виждания за някои неща.

mi68

  • Гост
Опити с отрицателна индуктивност
« Отговор #5 -: Октомври 22, 2009, 09:05:49 pm »
Едноименните комбинаций
-магнитна към магнитна бобина-обикновен траф
-немагнитна към немагнитна бобина получавах някъкви заряди не е изследвано задълбочено но ток нямаше.
-немагнитна към магнитна бобина-имаме ток
-магнитна към немагнитна бобина-имаме заряд
От горните две стигам до извода,че може да имаме автоколебание(резонанс).Остана ми още една бобина и ще направя опита,на теория изглежда вярно.Ще има електроелектричномагнитна връзка с цел получаване на бягаща и стояща вълна.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Опити с отрицателна индуктивност на mi68 и mzk
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2010, 10:45:54 am »
Здравейте колеги, правих малко опити с отрицателна индуктивност и се получиха много интересни ефекти. Идеята е следната, бобината е
цилиндрична навита бифилярно успоредно, но от различни по вид проводници. Конфигурацията може да бъде мед и алуминий, мед и стомана,
мед и оловнокалаен припои с 8 процента съдържание на сребро и без колуфон в средата и др. С такива проводници разполагам.  Използвам схемата дадена по-горе в темата. Подробности за резултатите няма да давам, нека всеки експериментатор стигне до изводите сам. Моите изводи са, че нещата изглеждат доста обещаващи. ПОЗДРАВИ И УСПЕХИ!!!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Опити с отрицателна индуктивност на mi68 и mzk
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2010, 11:47:31 am »
Трябва да споделиш опита та да не откриваме топлата вода. Тук развивам тезата условно три вида метали:
положителни-мед,сребро,злато първа вторична  група на Менделеев и алуминий
неутрални-въглерод,силиций,германий,калай,олово четвърна група на Менделеев
оттрицателни-желязо ,кобалт ,никел седма вторична на Менделеев
това е теория но практиката е друго трябва да се сложи и признак цвят и магнетизъм: медта е жълта и диамагнит,а желязото е бяло и феромагнит. Това е най-ефтино. Кажи какви проводници си ползвал и как изглежда резултата и изводи от опита. Ако си открил правилната комбинация ще я ползваме като класическа.
« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 12:07:11 pm от mi68 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Опити с отрицателна индуктивност на mi68 и mzk
« Отговор #8 -: Февруари 14, 2010, 12:21:36 pm »
Здравейте колеги, правих малко опити с отрицателна индуктивност и се получиха много интересни ефекти. Идеята е следната, бобината е
цилиндрична навита бифилярно успоредно, но от различни по вид проводници. Конфигурацията може да бъде мед и алуминий, мед и стомана,
мед и оловнокалаен припои с 8 процента съдържание на сребро и без колуфон в средата и др. С такива проводници разполагам.  Използвам схемата дадена по-горе в темата. Подробности за резултатите няма да давам, нека всеки експериментатор стигне до изводите сам. Моите изводи са, че нещата изглеждат доста обещаващи. ПОЗДРАВИ И УСПЕХИ!!!


Здравей. Проведох опити с бифилярни бобини НК-НК навити върху ПВЦ тръба. Можеш ли да споделиш какъв тип свързване си направил и малко повече данни за схемата? Т.е. дали има първична и вторична или използваш самоиндукцията само на една бифилярна бобина?

Поздрави!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Опити с отрицателна индуктивност на mi68 и mzk
« Отговор #9 -: Ноември 10, 2010, 09:12:52 pm »
Направих връзка и разглеждам движението на електрон във водородния модел и движението на спътник около земята. Важният извод е имаме цетростремителна сила но липсва центробежна сила и се наблюдава явлението безтегловност. Следователно двете сили цетростремителна и цетробежна образуват резултантна така, че тялото се движи по орбита напрактика вечно. Общото в двата случея е положително зареденото централно тяло, за земята се взема положително заредената атмосфера спрямо вакума. Идеята е да се движи работното тяло към центъра за да се увеличи кинетичната енергия. Тъй като електрона е отрицателно зареден то ядрото трябва да е положително, обратно на опитите с отрицателната индуктивност. При движение на ел.ток възниква магнитна (амперова) сила. Тази сила се явява тангенциална, а нормална е електричната (кулонова). Нещата са обърнати спрямо традиционното. Ако се пусне променлив ток силата ще е пулсираща, в едната полувълна силата е  0, а в другата е 2F=F1+F2,  F1-кулонова;   F2-амперова. 
Първи проблем обърнали сме високото наприжение.
Втори проблем не ползваме спирална намотка.
Трети проблем ,според мен, не се ползва конус и метална решетка с правоъгълни отвори за втория полюс на високото напрежение.