Автор Тема: Схеми "Hydrostar"  (Прочетена 24385 пъти)

administrator

  • Гост
Схеми "Hydrostar"
« -: Юли 10, 2007, 08:49:13 am »
Hydrostar  -- водна електролиза под въздействието на специална резонансна честота. Водата се разлага в движение на водород и кислород, които се подават като гориво.

За разлагането на водата се ползват две тръби, поставени една в друга с малко разстояние между тях. Върху двете тръби се прилага пулсиращо напрежение 12V с регулируема честота (около 12KHz), модулиранa от втора, по-ниска честота (около 200Hz) + регулируем коефициент на запълване на импулсите.
На някакво разстояние над двата цилиндъра е поставена тороидална намотка, върху която се пуска ниска честота (десетки Hz), явно служеща за допълнително стресиране на водните молекули с цел допълнително разлагане.

При горенето им няма замърсяване на околната среда, няма пушеци, сажди, нагар, не се налага да се сменя маслото, защото то не почернява. Устройството е по-сложно от Пантон, има електронна схема и бобина, но предимството е, че вече няма да спирате на бензиностанцията -- автомобилът върви изцяло на вода.

Moля споделете успехите си на форума.
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 02:28:00 am от master admin »

administrator

  • Гост
Нов исторически рекорд в цената на петрола
« Отговор #1 -: Август 02, 2007, 10:18:35 am »
Такива заглавия ще се срещат все по-често, така че мислете от сега. Скоро и прехвалените хибридни автомобили ще са безмислица, защото цените на бензина и газта ще продължат да се покачват. А когато бензина стане 5 лева литъра ще е все едно колко ти харчи колата...

freeman

  • Гост
Re: Подкарайте колата на вода - планове Hydrostar и GEET Pan
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2007, 04:07:31 pm »
Моля да напишете точната резонансна честота за разлагането на водата.Няма да правя схемен генератор, а ще ползвам софтуер.Само ми трябва честотата, основната и модулиращата.

administrator

  • Гост
Re: Подкарайте колата на вода - планове Hydrostar и GEET Pan
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2007, 05:32:05 pm »
Цитат на: "freeman"
Моля да напишете точната резонансна честота за разлагането на водата.Няма да правя схемен генератор, а ще ползвам софтуер.Само ми трябва честотата, основната и модулиращата.

Нещата не са толкова прости, два електрода, пускаш честота и готово. Виж схемата и обясненията на Хидростар.

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Подкарайте колата на вода - планове Hydrostar и GEET Pantone
« Отговор #4 -: Януари 07, 2008, 01:07:46 pm »
Според мен тази намотка служи за разделяне на атомите на водорода и кислорода за да рекомбинират в молекулен водород и кислород а не отново във водна молекула.
:)

Тони

  • Гост
Разлагане на водата
« Отговор #5 -: Януари 21, 2008, 02:18:43 pm »
Мисля,че газта от реактора на Пантон ще мойе да се запалва от палзмено
запалване/някъде гледах продават готови устройства/.Там интервала на
изкроподаване беше увеличен до 100 микросекунди.

aviv

  • Гост
Re: Подкарайте колата на вода - планове Hydrostar и GEET Pantone
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2008, 09:35:25 pm »
Въпроса ми е за хидростара погледнах схемата и няма информация за мос транзисторите което го прави неизпълним. А съм се заел да подкарам кола на вода по този начин, чрез електролиза. Може ли да се разбере дали има заместител транзистора? Не съм проверявал дали в магазините има и останалите елементи. Аз купих части за друга подобна схема, но ме посъветваха да опитам първо хидростара. ИМАМ  нужда от вашата помощ.
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 10:32:22 pm от altium »

Тони

  • Гост
Re: Подкарайте колата на вода - планове Hydrostar и GEET Pantone
« Отговор #7 -: Февруари 06, 2008, 12:56:20 pm »
Пробвай да подкараш кола на водород.Аз пробвах и се отказах.Процеса на газоразпределение
трябва да се преработи основно.

sheki

  • Гост
Re: Подкарайте колата на вода - планове Hydrostar и GEET Pantone
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2008, 12:29:13 am »
Може ли да се разбере дали има заместител транзистора?

Какъв е транзистора?

koce93

  • Гост
Re: Подкарайте колата на вода - планове Hydrostar и GEET Pantone
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2008, 11:52:23 am »
Транзистора е мосфет: BUZ 350 или TR 640, или IFR 510. Издържа 200 волта и 20 ампера.

sheki

  • Гост
Re: Подкарайте колата на вода - планове Hydrostar и GEET Pantone
« Отговор #10 -: Февруари 07, 2008, 07:26:19 pm »
Транзистора е мосфет: BUZ 350 или TR 640, или IFR 510. Издържа 200 волта и 20 ампера.

http://tpetrov.com/search.php?prod=IRFP250N   N-FET 200V 30A 190W  - 2,88лв

http://tpetrov.com/search.php?prod=IRFP460    N-FET 500V 25A 410W - 5,70лв

поръчка може и онлайн ..

slavianp

  • Гост
Пробвай да подкараш кола на водород.Аз пробвах и се отказах.Процеса на газоразпределение
трябва да се преработи основно.
Как точно си пробвал да подкараш колата? Направил си си такава машинарийка и си ръчнал да й подаваш произвеждания газ вместо гориво? Двигателя ти супя ли да поне веднъж да припали (поне една детонация получи ли)? Правил ли си замервания какво количесто газ произвеждаш и с колко ток? Сподели, моля, ако не е тайна.  ;)

Браунчо

  • Гост
На няколко места вече прочетох, че все още НИКОЙ не е съобщил, че Хидростар или Хидроджен работят реално на кола.

Освен това прочетох няколко отзива на закупили си книгата с указания и изработили си точни прототипи съгласно указанията, , че тези устройства  НЕ РАБОТЯТ и НЯМА НАЧИН да заработят. което е притеснително.

Което кореспондира с опасенията ми, че мрежата гъмжи от образовани "Достоверни Дезинформатори", на заплата в петролните компании.

Ако някой има обратна информация, да каже.
« Последна редакция: Ноември 02, 2008, 01:09:55 pm от Браунчо »

mendeleev

  • Гост
Re: Схеми "Hydrostar"
« Отговор #13 -: Ноември 04, 2008, 09:52:11 pm »
Напаълно съм сагласен с Браунчо .По гадно е че когато поиска6 патента  на Стенли Майер дават само теорията,принцип и нищо повече.Нито за техологиите за разработване,снимки и т н т,Но е факт че високо ефективен генератор за водород е изобретен и е патентован което ни прави по упорити.