Автор Тема: Идея за получаване на водна пара  (Прочетена 29958 пъти)

freeman

  • Гост
Идея за получаване на водна пара
« -: Юли 01, 2007, 06:11:10 pm »
имам идея как да се получи пара необходима за двигателите.
не знам дали сте виждали в Метро едни декоративни шадраванчета от които се стеле нещо като дим но не нагоре ,а надолу.това не е дим а студена пара,получена с ултразвук,като се спре устройството на дъното му се вижда един пиезозумер.резонансната честота на водата е 42 800 Hz обаче не знам дали тази честота се модулира.предполагам че да.та мисълта ми е вместо да се загрява водата с увита около ауспуха медна тръба,да се ползва едно такова зумерче,което може да се направи и управляемо спрямо оборотите на двигателя. направих генератор за 42800hz но не намерих подходящ зумер.в магазините открих зумери до 10000hz.
« Последна редакция: Май 05, 2008, 12:29:08 am от altium »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
имам идея
« Отговор #1 -: Юли 02, 2007, 10:09:16 am »
Не знам дали ще успее да продуцира необходимото количество пара. Освен това с такова решение се съмнявам да решиш проблема с динамичността. За тази цел са коментирали инжектор в началто на реактора. А той като е загрят като впръскаш в него вода, ако има нужната температура ще стане на пара? Поне така си мисля...

lpafdm

  • Гост
имам идея
« Отговор #2 -: Август 01, 2007, 01:56:34 pm »
някой има ли идея дали реактора ще работи ако:
1. вместо депресия на изхода да подадем по високо налягане на входа
 2.използването му в правотоков реактивен двигател /т.е. една тръба реактора в нея запалените газове директно да обтичат реактора /

lpafdm

  • Гост
имам идея
« Отговор #3 -: Август 01, 2007, 01:59:49 pm »
идеята ми е да несе използват кмпресорни или вакуум машини

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
имам идея
« Отговор #4 -: Август 02, 2007, 10:33:54 am »
Това в шадраванчето не е зумер а ултразвуков излъчвател
:))
Опитай с телефонна слушалка

goodyy

  • Гост
имам идея
« Отговор #5 -: Август 16, 2007, 04:17:07 pm »
Здравей Freeman. Аз мислех точно това да направя.Да си купя едно такова и да му изкарам карантийте. Процесът ще стане контролируем , няма да има нужда да се подгравя водата и се спестява от навиването на медна тръба. Като угасиш колата веднага се спира и водната пара. Даже и водната пара може да се контролира да е повече или по-малко като се вкл. зумера на импусли . Така колата на ниските обороти ще се държи стабилно. Но това е само мнение.

goodyy

  • Гост
имам идея
« Отговор #6 -: Август 17, 2007, 11:37:34 am »
Ако си сигурен за честотата на трептене и имаш направен мултивибратор можеш да си поръчаш зумер, който за тази честота е със специална изработка. Малко е скъп, но има и по-евтин модел който се използва в електронните ръчни часовници:

http://constructor.bg/shop/product_info.php?cPath=276&products_id=11598&osCsid=a2a1e16c68609202796bc38b8c62d828

http://constructor.bg/shop/product_info.php?cPath=276&products_id=11600&osCsid=a2a1e16c68609202796bc38b8c62d828

vitan

  • Гост
имам идея
« Отговор #7 -: Октомври 23, 2007, 05:03:04 pm »
Хора, не се заигравайте с ултразвук. С него и капка с диамантен прах се правят много финни дупки в метали. На човек е дадено да чува 20 - 20к. Другото не му е здравословно, дори и да не го усеща. Да не говорим, че могат подир машината да тръгнат да се карат всички махленски кучета...  :D

rumen_andreev

  • Гост
имам идея
« Отговор #8 -: Октомври 26, 2007, 06:47:24 pm »
за парата има достатъчно енергия в изгорелите газове 500-600 градуса
ако КПД на двигателя е 35 % то 65 % излизат като топлина
В охладителната система са около 15%остават около 40 % които да върнем обратно в горивната камера Направихме го нещото ,тръгна подобрява кинематичната ефективност Академичните среди биха го нарекли: Ефективен модел за когенерация

valentin

  • Гост
Re: имам идея
« Отговор #9 -: Май 04, 2008, 09:33:13 pm »
а какво би станало ако се ползват ултразвуковите перални. Някои ми беше казал, 4е се задарйа около 10 мин. смес от вода и бензин

rumen_andreev

  • Гост
Re: Идея за получаване на водна пара
« Отговор #10 -: Декември 05, 2008, 10:34:43 am »
Благодаря ,ще се възползувам от идеята
С Ваша подкрепа разбира се.
Сега за парата Това което се опитвате да постигнете е невъзможно,парната турбина се движи не от парата като такава,а от свойството на водата да разширява обема си при 100 градуса температура и да получим налягане върху стените на съда което в последствие да превърнем в кинематична енергия в парната турбина
Чрез подналягане можем да изпарим вода и при 30 градуса(Като демонстрация -напълнете до средата една спринцивка с вода след което издърпайте буталото ще видите че студената вода ще заври) но тогава ще вложим енергия и няма да получим налягане
Толкова по тази тема 

Ariel

  • Гост
Re: Идея за получаване на водна пара
« Отговор #11 -: Май 01, 2009, 08:18:16 am »
имам идея как да се получи пара
[/quote


Искаме да получаваме парааа ! Добре, ето един прост метод Просто в подгрятата  до не знам колко си градуса вода се нагнетява въздух  добре е да  се подава през няколко тънки тръбички да речем 40- 50 игли от спринцовки монтирани в долната част на съда (на дъното.
Изобретен е не знам кога преди поне стотина години .Пробвал съм го и ви казвам че продухваната с въздух вода  генерира много пара.
Айде аз помогнах .Помагайте и вие сега да подкарам Зазката с вода и бензин както пловдивския учител си подкарал Шкодата..