Автор Тема: Безжично предаване на енергия с Тесла технологии  (Прочетена 69049 пъти)

mirkata

  • Гост
Re: Безжично предаване на енергия с Тесла технологии
« Отговор #30 -: Септември 18, 2012, 04:21:32 pm »
Макар , че темата е старичка , ми е интересна , както и мнозинството от темите във този форум. Става въпрос за безжично  предаване на енергия , независимо по способа на Тесла или по други способи .
Малко не в клин , не в ръкав  се промъкна и мнение за далечно приемане на ФМ радиопредаватели .Някой си радиоводещ от Финландия взел та хванал предаване на радио Плевен.
Това отдавна не е новина сред радиолюбителите , а способ за установяване на свръхдалечни УКВ двустранни радиовръзки чрез тропоканал  или спорадично йоносферно отражение на радиосигналите .
Това може да бъде новина само за някой журналист , гонещ сензации .
Тук Тесла няма място , друг   е открил радиото .
Колкото до безжично предаване на енергия , засега това е възможно , но на малки разстояния , до 1-2 метра . Чел съм че японци имат дългосрочен проект за пренасяне на  ел.енергия от космоса , и най вероятно ще успеят .
ПС : Сетих се , че и аз имам уред за безжично предаване на енергия . Това ми е ел.четката ми за зъби , която се зарежда по индуктивен път , нещо подобно на безжичното  предаване на енергия .


А сега и как трябва да е написано:
Макар, че темата е старичка, ми е интересна, както и мнозинството от темите във този форум. Става въпрос за безжично  предаване на енергия, независимо по способа на Тесла или по други способи.
Малко не в клин, не в ръкав  се промъкна и мнение за далечно приемане на ФМ радиопредаватели. Някой си радиоводещ от Финландия взел та хванал предаване на радио Плевен.
Това отдавна не е новина сред радиолюбителите, а способ за установяване на свръхдалечни УКВ двустранни радиовръзки чрез тропоканал или спорадично йоносферно отражение на радиосигналите.
Това може да бъде новина само за някой журналист, гонещ сензации.
Тук Тесла няма място, друг е открил радиото.
Колкото до безжично предаване на енергия, засега това е възможно, но на малки разстояния, до 1-2 метра. Чел съм, че японци имат дългосрочен проект за пренасяне на  ел. енергия от космоса, и най-вероятно ще успеят.
ПС: Сетих се, че и аз имам уред за безжично предаване на енергия. Това ми е ел. четката ми за зъби, която се зарежда по индуктивен път, нещо подобно на безжичното предаване на енергия.

Моля да се спазва това елементарно правило! Препинателният знак се долепя до думата, а след него се поставя запетая! Написано е с големи червени букви в условията за регистрация!
« Последна редакция: Септември 18, 2012, 05:50:33 pm от mzk »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Безжично предаване на енергия с Тесла технологии
« Отговор #31 -: Септември 18, 2012, 04:39:14 pm »
Тесла е предавал въздушно енергия, но в крайна сметка тя се шунтирала към земя от всеки заземен метал и така загубите били големи. Подобно се получава с радиопредаването.

По-късно Тесла осъзнал, че може да предава енергията през земята. Опитите му показали, че няма загуби. Става нещо, като еднопроводно предаване и земята да е идеалния проводник. Има патент. Избират се две точки в земята в съотношение с дължината на вълната..............и т.н.

Подобно е пренасянето на енергия чрез "0-та".

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Безжично предаване на енергия с Тесла технологии
« Отговор #32 -: Септември 18, 2012, 05:51:29 pm »
@mirkata - погледни как съм поставил интервалите около препинателните знаци! Направил съм редакция на поста ти.

mirkata

  • Гост
Re: Безжично предаване на енергия с Тесла технологии
« Отговор #33 -: Септември 19, 2012, 03:08:38 pm »
@mirkata - погледни как съм поставил интервалите около препинателните знаци! Направил съм редакция на поста ти.

mzk, благодаря за забележката, точно това досега не ми е било известно.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Безжично предаване на енергия с Тесла технологии
« Отговор #34 -: Ноември 14, 2012, 11:00:06 am »
Работя върху еднопроводно/безпроводно предаване на Тесла в умалени размери. Ако има желаещи да коментираме, могат да ми пишат ЛС.

Моля да ми пишат само хора, които правят или са правили експерименти.

Ctah

  • Гост
Re: Безжично предаване на енергия с Тесла технологии
« Отговор #35 -: Ноември 14, 2012, 12:20:04 pm »
   Съвет:
Не си прави труда с умалени, каквито и да било неща!

  Главното е, че няма как да се постигне дължината на жицата, спрямо дължината на вълната
при умалени размери.

   С малки размери ще докараш резонанс, но с повече капацитет или някаква сърцевина, но
тогава излъчването няма да е ефективно или мижаво /недостатъчно/ за пренасяне на по-голям ток.

  Внимавай със ВЧ напрежения!

Пожелавам успех и добра апаратура!

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Безжично предаване на енергия с Тесла технологии
« Отговор #36 -: Ноември 14, 2012, 01:17:59 pm »
Ctah,

Не си губи времето да ми обясняваш. Изрично казах да ми пишат хора, които са експериментирали или експериментират. Имам реални резултати и искам да ги осбсъждам, а за да ги обсъждам трябва да е с хора, които знаят за какво става въпрос.

Иначе благодаря за пожеланията. Подобно!

velstar

  • Гост
Re: Безжично предаване на енергия с Тесла технологии
« Отговор #37 -: Ноември 14, 2012, 09:42:02 pm »
Ctah, размерите нямат особено значение. Китайците вече пуснаха на пазара телевизори които се захранват безжично. Има и телефони които се зареждат безжично. При  намаляване на размера се повишава честотата, съответно се намалява дължината на вълната, а от там и жицата за която говориш...
Това всеки учил електроника го знае... 

Безжичното предаване на енергия е факт, известен от времето на Тесла. Имам подозрения, че Капанадзе генератора е именно приемник на безжично предавана енергия. Факта че никой не можа да репликира  генератора на Капанадзе, дори и хора които са го виждали на живо, ме кара да се съмнявам че може наблизо до него да има скрит безжичен предавател на енергия, а той да действа като приемник на тази енергия. При всички случаи е приемник на енергия, било то от скрит предавател или от енергия носена през атмосферата.
Експериментирането с безжично предаване на енергия може да разкрие тайните на Капанадзе!

ditronix

  • Гост
Re: Безжично предаване на енергия с Тесла технологии
« Отговор #38 -: Декември 04, 2012, 05:27:14 pm »
Даааа,аз вчера си купих китайски бежичен звънец! И работи пущината! Звъни на 20 метра. сега искам да го направя да звъни на 100 метра и ще опитам с кондензатори да концентрирам сигнала.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Безжично предаване на енергия с Тесла технологии
« Отговор #39 -: Декември 04, 2012, 10:43:34 pm »
Китайския звънец никаква енергия не предава, а обикновен радиосигнал.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Безжично предаване на енергия с Тесла технологии
« Отговор #40 -: Февруари 05, 2014, 06:03:46 pm »
Един интересен експеримент, честота 900кХц, дължина на вълната 333,33м, автомобилна лампа 12В/5Вт. Данни в статията.
По втория документ към правил такъв блокинг-генератор с трансформатор от ТХО от ЧБ-ТВ с въздушна междина да не се подмагнитва сърцевината на 12В, с готова повишаваща бобина, с 6+6 навивки захранване. Наблюдаване на спадане на захранващия ток и възникване на обратен.
« Последна редакция: Февруари 06, 2014, 05:23:32 pm от mi68 »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Безжично предаване на енергия с Тесла технологии
« Отговор #41 -: Февруари 08, 2014, 10:23:26 pm »
Позволих си да направя превод на една публикация на Tesla за "The True Wireless" (Истинското Безкабелно) предаване на енергия, както той го нарича, и както (според мен) би трябвало да се преведе. Надявам се документа да бъде от полза на колеги които имат трудности с Английския. Възможно е да се опитам да направя и други преводи, но това ще зависи от времето което мога да отделя.
Към колегите които владеят Английски, имам молба да погледнат превода и да видят дали може да се подобри, имайки в предвид идеята ми изразена в началото на документа за минимално различие с терминологията и изразите на Tesla, както и преобладаващата терминология по онова време.
Всъщност целта на този превод е, да се представи на едно място фундаменталната идея на Tesla за безкабелното пренасяне на енергия, както и да  се стимулират интересуващите се колеги да търсят информация от оригиналните източници и сами да си правят заключения на база на тази информация, за което разбира се е необходимо владеене, в някаква степен, на езика на първичните публикации.
« Последна редакция: Февруари 09, 2014, 08:27:39 am от Maistora52 »