Автор Тема: Истината за химико-хранителната и фармацевтични промишлености  (Прочетена 28650 пъти)

vitan

  • Гост
„Умрелите доктори не лъжат” – прикачени като файл 12 ценни страници.

Лекарите (американските), които спазват стриктно това, което са ги учили живеят малко – няма и 60 години средно. А човек може да живее и до 120.
Е, не „цивилизования” наш съвременник. Но, ако искате да живеете 80-100 години, да не ви мързи да прочетете ценните съвети във файла, заедно с лъжите на официалната медицина.

Този файл вероятно го има и на друго място, но поне отстраних много от правописните грешки (вероятно на преводача).

От лекцията нямат за момента нужда само младоци, които ядат само и единствено тяхна екологична продукция, а земята е торена с оборска тор.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Прочетох статията, макар и преди да я бях срещал в съкратен вид. Нямаше да коментирам, макар да не съм съгласен с много от нещата написани в нея, в стил Хулда Кларк, например с причината за хипертонията, артрита и някой други, да не изброявам всички.
НО......., какво ми направи очебийно впечатление, владеейки поне елементарната математика. Ще цитирам:

"след като проведох 17500 аутопсии- на 14501 животни от целия свят и на 3000 души, и понеже винаги съм искал да бъда здрав, да имам деца, внуци и още правнуци............."

17 500 аутопсии, като ги разделим на 365 дни получаваме цели 48 години, ката ден, без прекъсване аутопсии. А бре тоя човек бре, почивка за него няма ли бе?     Ми тя Хулда Кларк по-скромно с аутопсиите го раздаваше.

Вярно е, че лекарите живеят по-малко от пациентите, такава е статистиката, но тези които специално цитира са изолирани случаи, те на са от статистиката. Не е вярно, че приемането на калций ще реши проблемите почти с всичко, напротив, познавам хора, които са го приемали дълги години за да решат здравословните си проблеми, но уви, само са си навлекли камъни в бъбреците и калциране на кръвоносните съдове.  Ако искаме да усвояваме добре калция, трябва да намалим приема на месо, това е основното при дефицита му, а не че трябва да го приемаме, като добавка. Разграждането на белтъка става с разход на калций, колкото повече месо ядем, толкова по-малко калций ресто за организма, който се натрупва на склад в костите, за човек със средно тегло около 1,5 кг. за целия организъм, като се обновява-опреснява напълно за около 10 год., а останалата част от костите е изградена от въглерод.

А за солта, всеки който е гладувал знае, че още на третия ден кръвното си идва на мястото, когато излишната сол напусне тялото, не че е единствената причина за хипертонията, има и много други, като стресови хормони, стесняващи кръвоносните съдове, запушени кръвоносни съдове, бъбречни възпаления, затлачен черен дроб и т.н., но определено прекаляването със солта води до хипертония. Солта е консервант. Осоленото месо се свива, изсушава от солта, това става и с кръвоносните съдове с годините на употреба. И още солта е открита в по-късен етап от живота на човека, като подправка, и т.н............много контра аргументи има.

Този ветеринар е далече от аюрведа, считайки, че само с приема на витамини и минерали ще си гарантираме 120 год. живот. Къде остана спорта, играещ основна роля в правилното кръвообръщение, от там и обмяна на веществата. Поста /въздържанието от каквато и да било храна за определен период от време/, в чийто основа и незаменимост са пречистването от натрупаните токсини и т.н.  Ще взимаме добавки и всичко ще е ОК, като Кларк - зепер, зепер и рака изчезнал. Няма такива филми. Грижата за здравето е много трудна работа изискваща изключителна воля и труд.

Има и верни неща в статията, но като цяло ми се струва платена, поръчана от производители на синтетични витамини и минерали.
« Последна редакция: Август 31, 2010, 11:58:46 pm от EDM electronics »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   По повод калция - в някои млечни продукти добавят калциев двухлорид (пише го на етикета). Някой знае ли какво е действието му върху хората? Доколкото знам, калциевият двухлорид е отпаден продукт при производството на сода и следователно е евтин или даже безплатен, а прибавен в хранителните продукти води до големи печалби.

vitan

  • Гост
@Иван Димов – не съм запознат, но предполагам играе някаква роля и на консервант. Един пекар се хвалеше, че в хляба им нямало консерванти, после неохотно призна, че слагали „калций” (едва ли знаеше какво точно) за да издържа хляба по-дълго…

@EDM electronics – по памет Х. Кларк е зооложка, а този е бивш ветеринар. Не им пречи да пишат нещата по „холивудски”. Но ако при Хулда Кларк медицината с основание е отхвърлила всичките и теории, то при този за някои неща не може да му каже и копче.

Разглеждам лекцията като добра база за размисъл. Минерали ако човек не е на зор е глупаво да купува. Има си подходящата храна (растителна предимно). Аз лично наблягам на приема на микроелементи с…. пчелен мед :) Една реклама обаче е права: да се редува изворна вода с минерална.

За витамините истината е в този филм: http://mazeto.net/index.php?topic=3178.0
За това: „Грижата за здравето е много трудна работа, изискваща изключителна воля и труд.” – две мнения няма.
« Последна редакция: Септември 01, 2010, 01:16:14 am от vitan »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Първо нека кажа, че не ги казвам тия неща зе де се заяждам с когото и да било. Чел съм и пробвал мнението и на едните и на другите, и знам кое работи и кое не.

Сетих се къде бях чел тая статия преди доста години - в рекламата на продуктите на "Вижън". Чудодейните добавки, които лекуват почти всичко  :). Мноооого скъпи добавки. И аз се бях излъгал да си купя, а ефекта - НИКАКЪВ.

За привържениците на синтетиката бих казал, че човек не е растение, за да се третира с химия. Химичните елементи той приема във вид на съеединения и приностител, наричат го "конче", което доставя необходимото на клетките, но в никакъв случай в чист вид. Синтетичните витамини и минерали се усвояват едва 10 % от организма, всеки може да разбере това по мириса на урината след прием. Правилно са го рекли ония лекари, че само се оскъпява урината и натоварват излишно бъбреците. Скъпите швейцарски витамини на дражета са друго нещо, те съдържат помощни вещества за усвояване от организма, което достига до 90%. По цената ще познаем кое колко работа върши.

За усвояване на калция от организма са му необходими и други два х. елемента - магнезии и цинк. Само чист калции носи изключителна вреда, не се усвоява, а само отлага в депата в организма. Най-доброто съотношение на тези три елемента се намира в орехите и черупките на яйцата - в естествен вид, затова и само при тях имаме най-добро усвояване и напротив никакво отлагане. Ако някой има интерес мога да дам рецепта за най-бързо усвояване на калций, известно на природната медицина, от организма с естествени продукти - по Малахов.

В моя град водата е пренаситена с калций, дори е в нанормално огромни количества. Дори само една капка оставя видим белег от калция. Въпреки това, болести от липсата на калции в изобилие.

vitan

  • Гост
За да върви бизнеса, трябва да има постоянни епидемии и пандемии...

Фалшива пандемия от свински грип или кой краде и от нас милиони: http://www.monitor.bg/article?id=269378

Не съвсем честни в професионално отношение, корумпирани експерти подготвят нов фалшив доклад за предстояща пандемия от свински грип в края на тази година, твърди известният германски лекар Волфганг Водарг, който до неотдавна бе председател на Комитета по здравеопазване към Съвета на Европа и води активна битка срещу Световната здравна организация (СЗО) заради разтръбяването на фалшиви пандемии за свински грип по света, които обслужват фирмите, производители на лекарства. През октомври тази година СЗО прие научен доклад за развитието на пандемията и борбата срещу свинския грип. Основен консултант в това изследване е професор Джонатан ван Там и неговият институт към Университета в Нотингам. Очевидно СЗО няма нищо против факта, че Джонатан ван Там работи за фармацевтичните компании Roche, Aventis и GSK. Той бе водещата фигура в неколкомилиардната кампания за борба срещу птичия и свинския грип. Няма никакво съмнение, че твърденията за пандемия бяха чиста научна фантастика, които бяха изготвени от експертите на фармацевтичните компании. Съветът на Европа разследва фалшивата тревога за пандемията от свински грип. В доклада от юни миналата година на британския евродепутат Пол Фил се казваше, че СЗО отваря вратите си в полза на фармацевтичния бизнес", припомня Волфганг Водарг на сайта си в интернет wodarg.de. В последния доклад на Съвета на Европа се казва, че тримата експерти от СЗО Фред Хайдън, Арнолд Монт и Каръл Николсън са получавали пари от фармацевтичните компании, които произвеждат лекарства и ваксини срещу грипа. "Нашата задача е да попитаме правителствата ни защо мълчат и дават огромни средства за ненужни лекарства, докато СЗО обслужва фармацевтичните компании".

Първият здравен министър в кабинета на Бойко Борисов - Божидар Нанев, бе освободен в края на март тази година именно поради доставка на лекарства срещу свинския грип. Нанев е разследван поради сделка на министерството с "Рош България" ЕООД за доставка на лекарства - антивирусни препарати "Тамифлу". От тези сделки за 6,5 млн. лв. са произлезли значителни вреди - 2 454 319,20 лева.

Тази зима започва топла, но май и тази година ще се наслаждавам на журналистически „напъни”.
« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 10:23:38 am от vitan »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Един добър филм за свинския грип: http://rutube.ru/tracks/2279301.html?v=4981f31fd4c69d563b74ed38ce320775
« Последна редакция: Ноември 22, 2010, 02:02:39 pm от altium »

vitan

  • Гост
Преписано от друг форум:
Аутизъм, множествена склероза, хепатит, почти всички автоимунни заболявания са с напълно неясен произход за съвременната медицина! Аз имам МС повече от 10 години и слушам как всеки момент ще намерят начин за пълно лечение на тази болест! Доктори - признайте! Не е ясна причината, поради която имунната система напада свои клетки! В този филм (прикачен торент най-долу) се представят диаграми и показват разговори с доктори, които говорят на тази тема.
А ако някой предположи, че става дума за генетична предразположеност мога да кажа,че никой от рода ми не е имал МС или друга автоимунна болест!

Менингококовата ваксина е една от редките, в които не намирам аджуванти, аджюванти или който както е свикнал и приел за вярно (думате не е българска и се използва "активатор" от много доктори).

Листовката на тази ваксина - http://www.medicine.bg/public/listovka/29053s.pdf

Менингококовата ваксина се плаща изцяло от родителя!
Следват два важни въпроса:

-  Как е възможно да има ваксина, в която да няма активатори (аджуванти)? Та това не постава ли под въпрос използването им въобще...
- Защо точно тази ваксина НЕ е в списъка със задължителните ваксини, които всички деца трябва да получат?

Ще задам и други ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важни въпроси:

1. Защо слагат фенол (протоплазмена отрова за клетките) във ваксините?
2. Защо слагат тимерозал (живак под прикритие със сложни думи)?
3. Защо слагат формалдехид (метанол - отрова за мишки)?
4. Защо слагат алуминиев хидроксид, който в комбинация с живак е смъртоносен?
5. Защо слагат феноксиетанол - антифриз под прикритие със сложни думи?

6. Кога за последен път е тествано действието на тимерозал върху хора? (Знае се - 1929 година върху 27 човека, като всичките са умирели от менингит)
7. Защо медицинските лица винаги реагират остро на всякакви въпроси относно сигурността на ваксините?
8. Защо всички неврологични заболявания съвпадат с въвеждането на ваксините?

9. Защо всички ваксинации са задължителни в училище и родителите подлежат на глоби и ограничения, ако ги откажат?
10. Защо на неваксинираните деца се гледа като заплаха на ваксинираните, след като те са ваксинирани вече и няма да се заразят от въпросната болест?!
11. Защо се усложнява живота на неваксинираните деца и техните родители?
12. Кой печели и кой губи от масовото ваксиниране?
13. Къде е правото на личен избор?
14. Защо лекарите не дават да се прочетат възможните странични реакции от ваксина? Например от листовка на Тетраксим - http://www.bda.bg/images/stories/documents/bdias/25111s.pdf
15. Как защитниците на ваксини ще коментират тази статистика - http://childhealthsafety.files.wordpress.com/2009/01/us-deaths-1900-1965.gif
16. Защо неваксинираните деца са в прекрасно здраве, за което дори не могат дори да мечтаят ваксинираните: http://homeohelp.eu/rumenstoichevsblog/320-udivitelnoto-zdrave-na-nevaksiniranite-detza.html?showall=1
17. Защо при ваксинираните деца има бум на болести, за които същите са били скоро ваксинирани?
18. Защо по новините никога не виждаме новини от сорта на тази - момче постъпва в болницата веднага след ваксиниране против грип - http://www.belfasttelegraph.co.uk/news/local-national/boy-rushed-to-hospital-after-swine-flu-jab-14543347.html
19. Защо има толкова много смъртни случаи е тежки странични реакции след употреба на ваксини? http://www.scumdoctor.com/Bulgarian/disease-prevention/STD/HPV/Deaths-From-The-Hpv-Vaccination.html http://donotinjectme.blogspot.com/2010/11/40-uk-children-killed-by-mmr-and-true.html

ceko26

  • Гост
Да добавя:
Защо на новородено и човек на 60 години се слага еднакво количество ваксина? Дори отровите се дозират.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Прилагам два файла с образна информация за съмнителни (според мен) хранителни продукти.
   За шоколада имам съмнение, че "имплантираните" в него цветни бонбонки могат да нанесат механични повреди в храносмилателната система, защото те хрупат като черупки на яйца и твърде бавно се разтварят. Да не говорим, че може да са сложени в шоколада само за да бъдат пробутани на пазара поради невъзможност да се продадат самостоятелно.
   А в солта хич не ми е ясно що за агент е този антислепващ агент Е536. Писна ми да ме правят на говедо и да експериментират разни химикали върху народа ми!

Неактивен scarface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 51
   А в солта хич не ми е ясно що за агент е този антислепващ агент Е536.
http://www.prodobavki.com/dobavki/E536.html

    Писна ми да ме правят на говедо и да експериментират разни химикали върху народа ми!
Това няма да го коментирам, че ще ме изгонят.

zxsec

  • Гост
Цитат
E 536 (Potassium ferrocyanide). Междинен продукт при производството на газ. Има ниска токсичност.

http://organic.bg/what-is-organic.php?lang=BG&id=106 - Списък на всички Е-та, какви болести причиняват и в кои страни са забранени

Никога не бих предположил, че и в солта ще сложат Е-та, вече и нейният етикет ще трябва да гледам ...
« Последна редакция: Май 06, 2011, 11:17:01 pm от altium »

vitan

  • Гост
Ясно е, какво може да се очаква от ФарМафията, но все пак да подсетя за нещо, за което не бях се задълбавал до сега. Да речем лекарство на природна база, което трябва да се взема доста време. До тук супер, обаче пише: оцветител Е124. В сериозните каталози пише: забранено в еди-кои-си държави, предизвиква тумори. Сладко нали? Добре, изстискваме гадното съдържание и пием без оцветителя.

Обаче вземаме обикновен витамин „С”, на нашата велика Актавис, дето проблемите и били само как да си кръсти лекарствата. Пише оцветител: Е104. Проверка: забранен в еди-кои-си държави, предизвиква еди-к’во си…. Няма спасение, защото е в цялата структура. Разбира се и това се заобикаля, но на твърде висока цена.

Няма празно, за всичко са помислили. Ако нещо е добре, то е колкото да покаже, че всяко правило си има изключение. Докога обаче?

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
ЕС забранява билките
« Отговор #28 -: Май 07, 2011, 11:28:00 am »
http://www.pharmacy-bg.com/novini/es-zabranyava-bilkite/

Стотици билкови препарати трябва да бъдат забранени за свободна продажба от 1 май 2011 г. според предписанията на евродиректива от 2004 г., писа в. „Индипендънт".

След 5 месеца традиционните медицински билки, които се използват в Европа от десетилетия, трябва да са придружени с лиценз, за да се разпространяват в търговската мрежа.

Според традиционните медици сумата от 95 000 евро или 140 000 евро за лицензиране на билка е по силите само за голяма фармацевтична компания. Според изданието влизането в сила на директивата ще спре достъпа на хиляди пациенти на традиционната медицина до билките им. В Европейския съюз до момента има 200 лицензирани продукта от 27 растения и билкарите предупреждават, че от май 2011 г. пациентите ще бъдат принудени да си търсят лекарствата по интернет или незаконно, което крие по-големи рискове. „Проблемът е, че не можете да лицензирате растение, което вирее в градината ви, тъй като е невъзможно то да подлежи на патент", заяви председателят на европейската билкова асоциация. Специалистите уточниха, че билките се консумират от клиентите не защото са болни, а за да се поддържат здрави.

Според директивата, приета през 2004 г. държавите членки трябва да съобразят законодателството си с нея до май следващата година, като условията и редът на позоваване се определят от парламентите на страните.

Документът

Според предписанията от 2012 г. ще бъде незаконно производителите или доставчиците на хранителни добавки да съобщават за каквито и да било положителни ефекти на техните продукти. Добавките, съдържащи високи дози витамини, ще бъдат спрени от пазара. Обикновените билкови лекарства пък ще бъдат достъпни около година след влизането в сила на европейската легализация.
« Последна редакция: Май 08, 2011, 12:25:17 pm от altium »