Автор Тема: Истината за химико-хранителната и фармацевтични промишлености  (Прочетена 29603 пъти)

vitan

  • Гост
Средностатистическия българин поглъщал на година 10 килограма консерванти, оцветители и подсладители!
В момента имам работа за много време напред, но когато мога, имам желание да смеля към 12 страници за консерванти – кое как вреди. Може да не се окаже нужно, ако няколко поста не помогнат по въпроса. Ако имате интерес, да направим тук малка база данни по въпроса.

Нещата може да се развият и към хормони (с които тъпчат животните например). Ето ви един факт: човек увеличава ръста си до към 25 години. От Нета разбрах за случай, при който нашенец заминал за САЩ на 28 години се връща не след дълго порастнал с 10 сантиметра! Ако изпростее народа и почне да не му пука какво ли ни чака?…
« Последна редакция: Ноември 03, 2009, 09:50:25 pm от altium »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Така е.

Имам приятел, който преди много години (7-8 а може би и повече) замина за Англия. Като се върна след 3 месеца беше дръпнал значително. След това отиде за още 1 година и като се върна беше поне 1 глава над мен  :o Но айде да не спамя темата. Витан е написал за какво иде реч.

Seeker

  • Гост
Re: Острието на химико-хранителната промишл&#
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2009, 09:24:11 am »
Аз пък ще ви кажа една клюка ( защото е чута от мен , без да гарантирам за достоверност).
Един приятел се върна от САЩ , бил някъде в Флорида и разказваше че там издали нов закон за погребенията. Досега на място където имало погребан , отново погребвали след 8 години (в БГ е същото) . С новата поправка вдигат времето на 25 години, защото хората погребани преди 8 години не се разлагали, изглеждали като  мумии. Нито червеи ги ядяли, нито се разлагали.  Това е много показателно за храните които се ядат там и при нас, особенно в Макдоналдс ( рекламата беше че внасяли месо от САЩ). 

И друго:
Изкуствения подсладител аспартам(Е951) е особенно опасен , защото се разлага на опасни съставки . Затова на етикетите пише че е източник на фениланин, но се спестява че се отделят формалдехид и метанол(метилов стирт), които действат на нервната система и мозъка . Сиреч се оглупява.
Няма да коментирам нататък
« Последна редакция: Октомври 25, 2009, 09:34:56 am от Seeker »

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Малко инфо за е-тата, понеже имам малко дете , много внимаваме какво яде, поне докато това зависи от нас.
« Последна редакция: Октомври 25, 2009, 02:11:54 pm от Orenda »

vitan

  • Гост
Re: Острието на химико-хранителната промишл&#
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2009, 01:19:07 pm »
...Изкуствения подсладител аспартам(Е951) е особенно опасен , защото се разлага на опасни съставки . Затова на етикетите пише че е източник на фениланин, но се спестява че се отделят формалдехид и метанол(метилов стирт), които действат на нервната система и мозъка . Сиреч се оглупява....
Eми то и на рекламите за безалкохолно с подсладители си личи. Там като ги гледаш, всички са от откачен нагоре. Посланието трябвя да е адекватно на консуматорите си. Иначе не е ефективна рекламата.

@Orenda - файла не се отваря нещо..

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Вече мисля че се отваря ::)
Поздрави

vitan

  • Гост
Много подреден файл, благодаря :) Поздрави

FreeEnergy

  • Гост
Ето ви един по-добър документ за Е-тата.

За по заинтересованите пращам и една книга, но ви предупреждавам, че живота ви няма да е същия, след като я прочетете. Дори няма да стигнете до края, защото ще се почувствате отвратени от света в който живеем. Отнася се за генетично модифицираните храни, но включва части и за аспартама, глутамата (това което слагат на всички кюфтета и кебабчета и кайма за тях, кренвирши и салами, бульоните и супите Маги и всички други бульони, чипсовете, китайската храна и дори в много ресторанти, без ние да знаем че го слагат). Ако се чудите защо китайската храна е толкова вкусна, не си мислете че те са най-големите майстори готвачи.
« Последна редакция: Октомври 25, 2009, 11:14:17 pm от FreeEnergy »

vitan

  • Гост
Така е. Лошото е, че на много хора отдавна им е промит мозъка в тази насока: Щом НЕЩО иде от страната на „неограничените възможности”, значи се възприема безпрекословно и безкритично. Затова и съм качил най-важното според мен за здравето на човек тук:
http://rife.hit.bg/alternatives.html

Другото е достъп до истинска изворна вода! Няма нищо по-здравословно и тонизиращо от това. А и само тя, ако е от качествен извор (защото не всяка извираща вода е отлична за пиене) е лекарство! Важно е обаче, да не се пие вода ½ час преди ядене и 2 часа след ядене (ако яденето е било тежко даже 4 часа), защото се разреждат стомашните сокове и така храната вместо да се смила, започва да гние. Загнилото се просмуква от червата и така се отлага като шлаки и затлачва организма. От там не ми се изреждат 1000 болести, които причинява затлачването на организма с шлаки/боклуци/отрови.

vitan

  • Гост

vitan

  • Гост
Филм: Храна ООД

Сегашният метод за производство на сурови храни е до голяма степен причината за величаване броя на заведенията за бързо хранене след 1950 г. Оттогава повсеместното производство на храна се промени значително, отнесено към това отпреди няколко хиляди години. Контролиран главно от шепа мултинационални корпорации, световният бизнес, свързан с производство на храна ( поставящ ударението върху думата "бизнес" ), има като свои скрити цели производство на огромни количества при оскъдни директни инвестиции (много често под формата на субсидии), което води до огромни печалби, което пък от своя страна - до по-голям контрол върху предлагането на храни, концентрирано между тези няколко компании. Свързаните със самата храна, с отглеждането на животните, с работниците на поточните линии и с потребителите,
консумиращи храната, фактори здраве и безопасност често са пренебрегвани от компаниите и от правителството, в усилията им да осигуряват евтина храна, като остават равнодушни по отношение на негативните последствия от техните действия. Много от промените са базирани на напредъка в науката и тенологията, но те често имат негативни странични ефекти. Отговорът отстрана на компаниите е в използването на повече научни методи за справяне с последиците, но не и за установяване на причините. Световното предлагане на храна може и да е в криза поради липса на биоразнообразие, но това може да бъде променено от гледна точка на търсенето като част от уравнението.
http://zamunda.net/download.php/197673/Food.Inc.LIMITED.DVDRip.XviD-ZOOM.torrent

Субтитри:
http://subs.sab.bz/index.php?s=dc051764461a4f4d3b17978eb9102ab4&act=download&attach_id=40315
После ги разархивирате и преименувате като името на филма за да тръгнат.
За мен филма е уникален и мястото му е точно в тази нишка, а не в раздел филми.
« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 01:27:12 am от altium »

vitan

  • Гост
Внимание храни и хранителни добавки. Прикачам торента. Малък филм, но и за мен има нови и стряскащи неща. Въобще какви боклуци пробутват под етикета храна. Дори не боклуци, а отрова.

vitan

  • Гост
http://neverojatno.wordpress.com/2010/02/12/hipokrat/ >>

Хипократовата клетва – съвременен прочит!
Автор: chergar

В името на Парите, Властта и Частните интереси, в името на всички които ми плащат за това, поемам върху себе си тази клетва!

На болния, който е дошъл при мене, ще гледам като на клиент, но не и като на пациент, ще му взема парите, и ще му предпиша такива лекарства, които да го поддържат болен, за да идва отново и отново, и да ми осигурява едни постоянни доходи , на мен и на цялата фармацевтична индустрия, до смъртта си.

Ако дойде случайно, някой здрав, то аз се задължавам да го разболея, за да стане зависим от мен и цялата фармацевтична индустрия.

Ако някой открие, такова лекарство, било то на билкова или каквато и да е друга основа, което да не предизвиква странични реакции и да излекува дадена болест, то аз се задължавам да докладвам на моите повелители, за да вземат те мерки и да унищожат тази заплаха за Световната здравна организация!

Ако някой, не иска да ползва услугите ни, и да плаща данъци, то аз съм длъжен да го докладвам за да бъде обявен за престъпник.

Ако някой води природосъобразен живот, той трябва да бъде обявен за назадничав и пречка за развитието на медицинската наука, и да бъде умъртвен по най-бърз начин.

Никога, няма да предавам, колега допуснал лекарска грешка независимо от последствията до които е довела.

Когато, посещавам пациети по домовете, аз ще всявам там страх и чувство за зависимост от лекарствата. Ще говоря сложно за да ме уважават и да ми се доверяват безпрекословно, и да пият отровите които им предписвам без да се замислят.

Ще работя за това, така да манипулираме хората, че те да не търсят алтернативни методи на лечение и здравословен живот.

Ще работя за създаването на частни здравноосигурителни фондове, като ще убеждавам хората, че това е единственото им спасение и път към качественно, но съответно скъпо здравеопазване.

Ще работя за намаляване броя на децата и  пенсионерите в България, защото те са ненужни и само тежат на обществото и държавата.

Ако изпълня тази клетва, без да я нарушавам, дано получа обещаното ми възнаграждение, за да водя охолен и изпълнен с наслади живот, като пазя тази клетва и не престъпя нищо от нея. Ако пък сторя обратното, нека ме сполети ранна смърт.

Заклевам се, че по силите на знанията си ще върша всичко, в което се кълна.
« Последна редакция: Февруари 20, 2010, 04:00:15 pm от altium »

vitan

  • Гост
Пандемия на лъжата: http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2707829

Документален филм. Кой всъщност стои зад международния картел, произвеждащ високотоксичната ваксина за „свинския” грип Н1N1.

Леонард Горовиц – водещ специалист от САЩ по медикаменти е предоставил на ФБР неопровержими доказателства за това, че ваксината против „свински” грип е биологично оръжие, защото е смесена с високотоксични вещества, неизбежо водещи до пълната загуба на имунитет и:
-   извикваща повече от 20 вида ракови заболявания;
-   последващ паралич на някои тъкани и органи.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
На всеки е ясно, че ваксините са пълен боклук. Ето новина от вчера:
http://bnt.bg/bg/news/view/24626/tri_bebeta_v_tejko_systojanie_sled_vaksinacija_sreshtu_hepatit_b

На кратко: 3 бебета с усложнения от ваксина, която би трябвало да има такъв случай 1:10 000. Сами преценете дали три бебета за ден са 1:10 000 случая.

Точно ваксините срещу Хепатит са с огромно количество противопоказания (над 60 включително много тежки заболявания).

Ваксините срещу рак на маточната шийка също имат голям процент жертви, но корпоративните интереси не позволяват това да се разкрива.

Потърсете из форумите за ваксинация и бебета- ще видите поне няколко трагични случая.

Вече има официална информация, че ваксините против свински, птичи и пр. грип са налагани от СЗО, преувеличен е рискът от пандемия и са похарчени огромни средства за закупуването им.

Господа, ние тук не сме лекари. Нека се съсредоточим върху нашата работа. Важно е да има информация за злоупотребите с човек, но тук сме технически форум и е нереално мнозинството мнения да са за ГМО, фармацевтичните компании и с три думи "Заговорът срещу хората". >:(