Автор Тема: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА  (Прочетена 322373 пъти)

administrator

  • Гост
Комутатор на магнитни потоци INKOMP от измамника Валери Иванов от гр. Елин Пелин
Патентна заявка на Република България
№109554/22.05.2006г. Бюлетин на ПВРБ №6/2007

http://www.inkomp-delta.com - официален сайт
http://www.inkomp-delta.com/page4.html - галерия с фотографии, testing INKOMP in EU

!!! Важно !!! След години неуспешни опити за общуване с Валери Иванов и поради отказите му за коректно измервание с НАШИ уреди, стигнахме до извода, че човекът е изпечен МОШЕНИК и методите му на измерване на КПД/КПЕ са некоректни.

Причини:
1. Не ни допуска да измерим с наши уреди.
2. Измерва с уреди, които са недоказани и няма гаранция, че функциите им не са преработени. Никога не е дал възможност да ги калибрираме и сравним с нашите уреди.
3. Измерва ток и напрежение с осцилоскоп, който показва само един синхронизиран сигнал от поредица такива. А се оказва, че поредицата сигнали е периодично изменяща се, но наблюдателят вижда само един от тях (може и да е най-ниският). Упорито отказва да измери и запише серия сигнали с минимален брой поне 20, с подходящ за целта записващ АЦП.
4. За измерване на токовите импулси ползва съпротивление с НЕИЗВЕСТНА за нас стойност (не дава да го измерим, а именно там се крие един от най-големите му трикове).
5. Ползва евтин и некачествен китайски измерител на мощност, разчетен на пикови токове до 60А, докато реалните пикове са над 120А.
6. (Изключително важна подробност) - Никога не е желал да реализира САМОЗАХРАНВАНЕ под всякакви нелогични и тъпи предлози, независимо от това, че винаги е твърдял за КПЕ=2,5 и нагоре!

Втора много важна причина да се категоризира като мошеник: Лично мои познати руснаци са купили от него с договор през 2008 изделието му "Инкомп" на цена от 1 000 000 руски рубли и мощност (по спомени ориентировъчно около 1kW ). След като го занесли и измерили в Русия с много качествени и скъпи записващи уреди, се оказало, че реалният коефициент на преобразуване на входно-изходната енергия е 0,85 - колкото един средностатистически трансформатор.
Руснаците искат да го съдят.

Разполагам с всички снимки от срещата и сканирани копия от договора им, плюс запис на няколко техни разговора. Ще ги прикача впоследствие в темата.

На страница 10 в тази тема се намира описанието на уредите, които са използвали руснаците за измерванията си: http://mazeto.net/index.php/topic,191.msg28244.html#msg28244


***
Цените на готов генератор, включващ INKOMP: from 1000 to 2000 EUR per 1 kW[/color]. Има и изискване за минимална мощност на генераторите, които ще се продават, цитирам отговор на наше запитване:
Цитат
Минимальная мощность, о которой можно говорить на сегодня, это 3000кВт.
И по графику производства, поставка возможна только в второй половине 2011 года.
С други думи, минималната предлагана мощност е 3 MW, и при цена средно 1500 EUR на kW се получава 4 500 000 EUR (4,5 милиона EUR).

Видео:
http://www.inkomp-delta.com/page3.html - first video, finally he calculates the efficiency COP=2,06
http://www.youtube.com/watch?v=7IP-buFHKKU - same first video
http://www.youtube.com/watch?v=npFVaeSbk1Q - second video from autor, INKOMP-generator "CME-250" testing
http://www.youtube.com/watch?v=m7x_swEeoqA - 3th video with scope shots of input voltage and current
http://www.inkomp-delta.com/page9.html - testing INKOMP in Italia
http://www.youtube.com/watch?v=G-avdbf9B1w - same in Italia
http://www.youtube.com/watch?v=yFroLlHDHGU - testing INKOMP in Russia

05.03.2011 http://www.youtube.com/watch?v=tW5R7XMfSUg&feature=player_embedded - MEM-PV INKOMP (SOLAR POWER PLANTS)
07.04.2011 http://www.youtube.com/watch?v=XpxMp8fw7j0 - Magnetic-electric module as part of the electric car

Качвам и текстови документи от автора на INKOMP.
« Последна редакция: Ноември 09, 2012, 10:22:43 pm от altium »

trax

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #1 -: Юни 26, 2007, 12:35:16 pm »
Някой има ли представа от къде в София мога да се сдобия с някакви магнитопроводи като тези от схемите на сайта на Инкомп.

Предполагам трябва да са феромагнитни (или бъркам) и дали ще ми свършат по-добра работа отколкото да взема пакета ламели от някой стар трансформатор ?

Моля ако бъркам някой да внесе малко светлина.

С магнити ще се сдобия някак, но магнитопроводите са ми малко неясни от къде да ги намеря.

venvel

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #2 -: Юни 26, 2007, 03:01:37 pm »
Най-добрия вариант би бил High Frequency Core (Metglas core) AMCC-320. На мен нищо не ми говори освен това, че е по добър магнитопровод за високи честоти от обикновените.
Ако намериш някъде пиши - и мен ме интересува.

venvel

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #3 -: Юли 09, 2007, 08:03:28 pm »
altium сигурен ли си че ще стане с обикновени магнитопроводи. Защото се бях засилил да пробвам с един голям ръждясал от електрожен, но размислих. Уплаших се че няма да стане - та нали колко е по-голяма честотата толкова повече енергия може да се извлече от .......

trax

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #4 -: Юли 10, 2007, 01:19:25 pm »
Цитат на: "venvel"
...та нали колко е по-голяма честотата толкова повече енергия може да се извлече от .......

А това твърдение от къде идва ?
Аз си мислех, че честотата при която се получава свръхпроизводството на енергия е само една (нещо като резонансна) и е зависима от конкретната конструкция и размери ?

venvel

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #5 -: Юли 10, 2007, 04:56:10 pm »
Аз пък мисля, че честотата е от голямо значение и колко е по- голяма толкова по-добре. Нали принципа на тези устройства е електромагнитната индукция-намотка по която се подава променлив ток, който създава магнитно поле, което се сумира с магнитното поле на постоянни магнити и отново се превръща в ел.енергия във вторичните намотки.

trax

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #6 -: Юли 10, 2007, 05:31:21 pm »
Ами може и да си прав (не претендирам, че ги разбирам нещата).
Аз се снабдих с голямо количество неодимови магнити от този сайт:
http://www.supermagnete.de/eng/index.php
За сега остава отворен въпроса с магнитопроводите.
Имам разни ламелни пакети от стари трансформатори, но не знам дали са подходящи, пък и не виджам как да постигна тази конструкция с междината в една от частите на магнитопровода.
На сайта на inkomp виждам, че използваните магнитопроводи са нещо като сглобяеми (или поне така ми се струва) като, че ли са различни парчета и могат да се правят произволни форми и конструкции. От каде мога да намеря нещо подобно ?

venvel

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #7 -: Юли 10, 2007, 08:46:31 pm »
Цитат
Магнитопроводи:
С цел намаляване влиянието на вихровите токове, дължащо се на комутация, нужно е магнитопроводите да се изработват от материал със силно изразени диелектрични качества и голяма магнитна проницаемост. Това дава възможност за работа във ВЧ режим.

Този цитат е от http://www.inkomp-delta.com/page10.html, както и този по долу.
Цитат
Използваният материал е ферит или нанокристална сплав.

А за междината - не съм сигурен дали тръбва да я има задължително. По схемата на Том Берден не се споменава за такава.

trax

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #8 -: Юли 11, 2007, 10:05:16 am »
Схемите на сайта на inkomp са различни от това на Том Берден.
В единия случай има междина, в другия - не.

venvel

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #9 -: Юли 11, 2007, 11:31:27 am »
Да, но ти имаш ли ел.схемата на устройството на ИНКОМП, защото аз не я намирам, докато на Том Берден я има.

trax

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #10 -: Юли 11, 2007, 12:05:17 pm »
Схема нямам, но там е описан принципа (което е по-важното).
Иначе схемата е подобна.

half

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #11 -: Юли 12, 2008, 01:05:13 pm »
Аз лично не виждам защо трябва да има измама. Просто не виждам смисъл. Нали ако някой иде при този човек със сериозно делово предложение той все пак трябва да покаже нещо реално?! А и освен това не виждам смисъла именно по този начин да доказва някому нещо. Човекът просто показва. Доколкото виждам измерителят на мощност е съвсем достъпен и не е нещо което би могло да бъде фалшифицирано. Човекът ни показва и осцилограми за да се види, че работата на устройството е на честота 50Hz, така че е съвсем в реда на нещата да се използва този прибор. Там, доколкото разбирам, се вижда и формата на токовия импулс, както и неговата продължителност. А всеки който що годе схваща тези работи, знае как работят електронните измерители на мощност. Ако беше така просто да се "мамят" нямаше да сменят сегашните "Крижаци" :-)) Напротив, много по-лесно е да измамиш обикновения електромер. Аз не бих се "вързал" на подобна проверка. Ще ми я "вържат тенекията" на 100%!! Разбираемо е също така защо не показва "карантията". И ако я покаже, т.е. свали горния капак, какво бихме видели?! Вероятно нищо разбираемо за този, който не разбира какво става вътре. Ти разглобяваш ли болт по болт двигателя на автомобила си, за да се убедиш, че е в състояние да те вози?
Лично аз за така наречената проверка на подобни устройства чрез работа в "автономен" режим съм скептик. В случая също съм убеден (почти!) че без външен източник такава работа е невъзможна. Доколкото схващам нещата, това , в този случай, е една отворена енергийна система, където един вид енергия с помощта на друг вид се преобразува по някакъв начин. Какъв - не е интересно за публиката, т.е. за нас. А в момента, в който този кръг бъде затворен, т.е. "принудим" системата да работи сама за себе си, то ние от отворена ще я превърнем в затворена! А в такава система, т.е. затворена, количеството енергия е дадено и неизменно. Каквото и колкото и да преобразуваш то си е това и нито милимунда повече. А пък и ако черпиш от нея...
Аз например съм убеден в ефективността и истинността на показаният преобразувател. Първо, щото е отворена система и черпи от външен източник какъвто и да е той. И второ, може ли да ми кажеш какъв е коефициента на преобразуване, ако с една кибритена клечка запалиш огромна купа слама?! Или пък при ядрен взрив?! ;-)) Значи явно в показания ни и демонстриран случай изразходваната енергия е само за иницииране и управление на някакъв процес. Логично и разбираемо. Според мен реалният КПД на тази система няма нищо общо с енергията употребена за управление. Две съвсем различни неща. Може би КПД-то, като вземем в предвид загубите, които задължително ги има, ще е някъде около 50%, може би...
« Последна редакция: Декември 05, 2013, 01:58:56 pm от Maistora52 »

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #12 -: Юли 12, 2008, 04:35:12 pm »
Честотата е около и под 50Hz. Измерването е точно. Взема се в предвид и косинус фи. Проблемът, който се явява при опит за автономия на процеса е 3 пъти по-големият входен ток (независимо, че изходното напрежение е с пъти по-голямо и сумарното отношение на входно-изходна мощност (КПД)е малко над 2). Автора спомена, че автономията принципно е възможна с качествени преобразуватели напрежение-ток.
Точно това съм си мислел винаги, защото при едно самозахранване на каквато и да е машинка, след като тази джаджа отдава повече от колкото харчи, то по мое мнение ще стане нещо ненормално, кво се вика , ще се взриви.
@half - Не мога да се съглася с теб че, една затжорена система ще има неизменно количество енергия. Аз лично нищо неразбирам от електроника, токове и т.н., но следвайки пътя на логиката дори най простия човек ще си направи извод че , машинка на която примерно подадем 2волта и някаква си там мощност и тази машинка на изхода  изкарва всичко да речем по 2, то е елементарно да се сетиме че, ако затвориме кръга ще се получи едно увеличаване добезкрайност, поне аз така си го обяснявам  ??? И мисля че, точно това е проблема на всяка една такава машинка, освен ако по някакъв начин не се разделя електричеството и една част която е примерно 110волта да си се върти и всичко което е в повече да е за употреба , ако правилно съм разбрал altium , точно това е проблема в случая.

half

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #13 -: Юли 12, 2008, 05:41:55 pm »
Бихме могли да разсъждаваме и малко по-опростено. Според мен в случая джаджата едва ли отдава повече отколкото получава. Да вземем например един язовир с изградена ВЕЦ. Няма вариант при който да изтече вода повече отколкото постъпва в чашата на язовира. Но във всички случаи генераторите към водните турбини произвеждат повече ток(енергия, мощност и кой както го разбира...) отколкото енергията, която се влага за управлението на целия този процес - отварянето и затварянето на шлюзовете, управлението на турбините, осветлението и разни други неща. Това обаче съвсем не означава, че с получената от тази ВЕЦ енергия ние бихме могли да изпомпаме водата, която изтича през шлюзовете обратно в чашата на язовира и отново да повтаряме цикъла, като в същото време  и употребяваме част от получаваната електроенергия! Каквито и хитринки да измисляме, този номер няма да се получи! Факт! В случая, доколкото схващам, нещата стоят по същия начин, само че вместо вода от язовир имаме източник на магнитна енергия, ако не държим да сме чак толкова прецизни. Е, като как г-н Валери Иванов или който и да е там друг би могъл да накара лисицата да си захапе опашката и в същото време да лови пилци?!  :D
А една затворена енергийна система именно поради това се нарича така, защото тя нито получава отвън, нито излъчва навън каквото и да било количество енергия! В противен случай, ако в нея има дори една единствена дупчица, тя вече не е затворена, а отворена, пробита.  ;)  Друг е въпросът вече, че една затворена енергийна система може да се състои от безброй много отворени енергийни системи. Именно поради това в предния си постинг аз написах думичката "почти". Та тук, в тази ниша може и е възможно да се търси някакво решение. Но пак казвам, може би... Бих предложил някакъв вариант с акумулатори за натрупване на излишъци, но като се замисля откривам, че времето за разряд ще е по-кратко от времето за зареждане. Ако не спазим това правило, просто ще бастисаме за отрицателно време батериите. И пак сме в началото!  :o :-\
« Последна редакция: Юли 12, 2008, 05:48:54 pm от half »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #14 -: Юли 12, 2008, 07:17:58 pm »
нещо да кажеш за квантовата механика?дали има общо с язовир?да ти дам по реален пример,слънцето от колко време съществува?и колко енергия от него минава за секунда покрай и през земята?радиация гама лъчи,радио лъчи и вятър и какво ли не още,огромни количества енергия,която ако само за миг се концентрира сигурно ще изпепели земята барабар с тиквите и барабоя хаха.та мисълта ми е,че тази енергия е реално използваема,но се спира с цел,която ако помислиш лесно ще отгатнеш.конкретно за магнитните системи е ясно че комутацията е вложената енергия,а изходната е от постоянен магнит.магнитното поле не е акумулирано в самия магнит,там е разликата!магнита и да се повреди,потенциалното поле си остава.