Автор Тема: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА  (Прочетена 322541 пъти)

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #30 -: Юли 23, 2008, 10:34:28 am »
Претендирате да сте грамотни а пишете глупости. Какво значение има мултицета дали е китайски или ...... Има просто правило. Мери се с един и същи уред навсякъде или ако имате два им разменяте местата за да хванете грешката. Например аз имам три за напрежение. Двата ми показват горе долу еднакво, а третия има разлика + 5-7 В. Мери се винаги в един и същи обхват и т.н. Да продължавам ли!
За мощност ви давам следния съвет. Намерете си стар електромер, сложете го на стойка и го тарирайте (проверете). Последователно връзвайте лампи - 25......200 Вт. След това каквото имате под ръка-нагревателчета - 500Вт, 1000Вт, ел печки, ел скари. На всеки електромер пише примерно 600 об/кВтч. Засичате с хронометър (всеки GSM има) за колко време ще направи 1 оборот и смятате: Пример 25.8 секунди - 1 оборот - Р=6/25.8=0.233 кВт = 233 Вт.
Успех на всички!

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #31 -: Юли 23, 2008, 12:37:20 pm »
Здравейте... :)
Аз също се радвам на МЕГ-а на Валери, но ме дразнят недомлъвките, които пораждат и недоверие. За измерванията мога да кажа, че при наличие на импулсни напрежения и токове би трябвало да се използува осцилоскоп, като се вземат предвид и фазовите разлики между тока и напрежението. А такива със сигурност има, тъй като и на входа и на изхода има LC-кръгове. Другото, което ме смущава е твърдението на автора, че входящата мощност не е по-малка от изходящата, но консумацията е за малко време, 2-4мсек и оттук разликата в показанията на уредите. Добре, но...това означава, че и входящата енергия е по-голяма (E=Pt) и следователно МЕГ-а не може да се самозахрани. Значи стигам до извода за измерване на енергиини, а не мощностни съотношения. Може би идеята на Петър за електромера е правилна, но да си отчита консумираната енергия. И накрая формата на изходното напрежение би трябвало да е синусоидална, както се убедих от собствените си опити. Още нещо...при насищане на магнитопровода скоростта на изменение на тока рязко се повишава и консумацията хвръква. Валери използува резонансен кръг на входа за да използува енергията на магнитното поле при затварянето му през шунта. Тук обаче е пълна тъмнина, защото при насищане няма индуктивност и не е ясно как работи този LC-кръг и как ще се акумулира енергията на магнитите за да помогне за намаляване на тока на насищане. Е, с това не искам да кажа, че не е възможно... ??? Просто ви давам тема за размисъл.
P.S. Който разбира руски език може да чете коментарите на Валери във форума на http://www.skif.biz/index.php?name=Forums&file=viewtopic&p=67155#67155
« Последна редакция: Юли 23, 2008, 12:46:02 pm от getca »

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #32 -: Юли 23, 2008, 02:10:19 pm »
Специално проблема със самозахранването би могъл да се реши по следния начин. Взима се един акумулатор и с инвертор се вдига 12/220 В или колко ви трябва и т.н. А от изхода обратно получената енергия се връща естествено изправена, филтрирана пак на същия акумулатор. Също така се включва и някакъв консуматор, например ел. крушка с определена мощност. Следи се системата продължително време - часове, дни , може месец, като се увеличава или намалява мощността на крушката, така че акумулатора да остава винаги зареден.
Какво ще кажете за тази идея?

half

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #33 -: Юли 23, 2008, 04:46:25 pm »
Здравейте... :)
Аз също се радвам на МЕГ-а на Валери, но ме дразнят недомлъвките, които пораждат и недоверие. За измерванията мога да кажа, че при наличие на импулсни напрежения и токове би трябвало да се използува осцилоскоп, като се вземат предвид и фазовите разлики между тока и напрежението. А такива със сигурност има, тъй като и на входа и на изхода има LC-кръгове. Другото, което ме смущава е твърдението на автора, че входящата мощност не е по-малка от изходящата, но консумацията е за малко време, 2-4мсек и оттук разликата в показанията на уредите. Добре, но...това означава, че и входящата енергия е по-голяма (E=Pt) и следователно МЕГ-а не може да се самозахрани. Значи стигам до извода за измерване на енергиини, а не мощностни съотношения. Може би идеята на Петър за електромера е правилна, но да си отчита консумираната енергия. И накрая формата на изходното напрежение би трябвало да е синусоидална, както се убедих от собствените си опити. Още нещо...при насищане на магнитопровода скоростта на изменение на тока рязко се повишава и консумацията хвръква. Валери използува резонансен кръг на входа за да използува енергията на магнитното поле при затварянето му през шунта. Тук обаче е пълна тъмнина, защото при насищане няма индуктивност и не е ясно как работи този LC-кръг и как ще се акумулира енергията на магнитите за да помогне за намаляване на тока на насищане. Е, с това не искам да кажа, че не е възможно... ??? Просто ви давам тема за размисъл.
P.S. Който разбира руски език може да чете коментарите на Валери във форума на http://www.skif.biz/index.php?name=Forums&file=viewtopic&p=67155#67155

Ето го и въпросното

http://inkomp-delta.com/page4.html

Но аз тук никъде не виждам твърдението, че мощността на входа не е по-малка от тази на изхода.
Второ: На входа няма LC-връзка, а доколкото съм разбрал от описанието в Патентната заявка, когато я имаше на неговия сайт, работата на комутатора е в постоянен режим на насищане, т.е. индуктивността е сведена до минимум. Патентната заявка я намерих в Бюлетин №6/2007. Всъщност, доколкото схващам именно тази постоянна наситеност е една от предпоставките за нормалната и ефективна работа на комутатора.
Трето: LC контура на изхода не е задължителен и според мен би могло да се мине и без него. Явно Валери сигурно е стигнал до този извод. Снимките, които са публикувани са от миналата година до края на м. юли. Доколкото установих, от тогава насам няма публикувани снимки на изделието. Което навежда на определени размисли. Със сигурност, според мен, устройството вече не изглежда така, както е показвано преди една година.
Четвърто: Налице е явният прогрес между двата видеоклипа - от декември м.г. и сегашният. Докато това през декември явно беше опитен образец с някаква смешна изходна мощност, то сега ни е демонстриран преобразувател(!? забележете!!) с мощност до 5 kW, като се посочва че това вече е реален прототип и че мощност 10kW не е никакъв проблем. А за да го има този прототип, това означава, че той е предназначен за някъде, защото на него едва ли би му бил нужен.
Пето: От горното би следвало да си направим извода защо има наложено мълчание по всичкото това. Преобразувателят на магнитна енергия вече е факт! Той вече е усъвършенствуван в достатъчна степен за да бъде произвеждан. Някой/някои вече са платили за тези прототипи. А този(тези), който го е поръчил със сигурност е извършил всички необходими и по съответен начин измервания, за да се увери в неговата работоспособност! Навярно са съставени и съответните приемо-предавателни протоколи. Тези работи стават само по такъв начин!
Шесто: Всички ние тук, по форумите, можем да си чешем езиците до безкрайност, без да осъзнаваме, че вече живеем в един тотално променен свят! Това, че не го виждаме, не означава, че не е факт. Естествено, може би никога няма да прочетем в пресата или да видим да се говори по телевизията за "автономни генератори на свободна енергия" или пък просто за "свободна енергия". В това съм сигурен. Просто нещата стават и със сигурност са необратими! А ние можем да си разглеждаме несъвършенните прототипи от преди една-две години и дори можем и да се надсмиваме, но всъщност може би се надсмиваме над бъдещето, което просто не ни е дадено да знаем на този етап.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #34 -: Юли 24, 2008, 07:28:26 pm »
Здравей Халф! Съгласен съм че при постановка със грец  и кондензатор тока след греца е по голям от този на входа а също и напрежението , но имам в предвид че при един диод и кондензатор след него , тогава вече говорим  за постоянен ток но различно напрежение. Привидно ефективното напрежение и съответно мощност на изхода на диода е по голяма от тази на входа.  Всичко което искам да кажа в това отношение е че при използването на такава база не можем да говорим за коректни резултати. Факт е че изходната мощност при ИНКОМП е повече от входната умножена по 1,41 което недвусмислено говори за ефективност над 1 или 100%.  Имал съм и личен експеримент с изходна мощност малко над 1 но без да разполагам с нужните материали е трудно да постигна повече. Не отричам че комерсиализацията на ИНКОМП с която се е обвързал Валери е основата на това да не разкрива всички факти във връзка с устройството му, при все че аз нямам недостиг на такава информация. Важно е за всички които се интересуват от изобретението Му да направят нещо практично в тази насока така че от опит да се убедят дали то работи или не работи.  Дадената и споделяната тук информация е предостатъчна за тези от вас които имат добри електротехнически умения да направят репродукция на ИНКОМП с КПД поне 1,5  или дори 2 стига да разполагат и с нужните материали. Споделената досега от Валери информация е напълно достатъчна за това и е поне 90 % от това с което той разполага а другите 10 % от това което не споделя е въпрос на практически опит, което няма да бъде разбрано от теоретиците. Всичко което може да прави Валери с изобретението си е да го усъвършенства но принципа си остава същия, така че ако изобщо има нещо което той не е разкрил за сега то е ключовите моменти в по-съвършенните варианти на ИНКОМП.  За себе си съм убеден че ако реша да се занимавам с неговото устройство бих могъл да си осигуря нужните за целта материали и да постигна точно същите резултати като ефективност, но за да съм откровен , интересите ми са към реализирането на собствени разработки от които очаквам много по голяма енергийна ефективност. Може би при първа възможност при която разполагам с повечко време ще направя едно от неговите устройства като само принципа ще е неговия а схемното решение ще е лично и ще дам и подробно видео и описание. Факт  е че при някои от експериментите с принципа на магнитния шунт , при товар на изхода имам пад на тока на входа, което също е доста интересно.  Това че държа на коректността на измерванията ни най малко не означава че отричам постижението на Валери защото и лично съм бил свидетел на достатъчно коректни резултати при него...  Теоретично принципа на ИНКОМП не би трябвало да надвишава по ефективност 1 (100%) спрямо вложената енергия но това е само проблем на ограничените ни познания върху познаването на механизмите на електромагнетизма и природата на енергията във Вселената. Реално ИНКОМП работи и всеки достатъчно добър в електротехниката при наличие на нужните материали би могъл да го възпроизведе и основното с което Валери ни превъзхожда за да има наличните резултати е добрия инженерен опит.

half

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #35 -: Юли 24, 2008, 11:50:48 pm »
Токът след "Грец" ще е по-малък от този на входа на токоизправителя.   Но това няма значение. Дори и "привидно" измерената мощност на изхода няма да е по-голяма отколкото на входа. Факт!  А, сетих се!!  Преди година или две в някакъв форум един "специалист" обясняваше как чрез токоизправител може да се получи повече енергия на изхода, отколкото на входа...   Дори "лекции" като че ли беше започнал да публикува по въпроса... Както и да е. Има достатъчно литература и дори учебници по въпроса за еднополупериодният токоизправител с капацитивен товар.
Истина е, че щом един се е сетил със сигурност ще се досети и друг. Е, все някой ще е пръв досетил се!   Няма как. Но не това е най-важното според мен. Важното е, че всичко това е вече реалност. То е сред нас. Ето, това ме кефи най-много!!!   И никой нищо не може да направи срещу него. И мисля, че Теофил е прав, като пише, че всеки трябва да се опита, стига да има някакви умения. Далеч съм от мисълта, че нещата са толкова прости, колкото се опитваме да си ги представим. Никак даже не са прости! Защото ако бяха толкова прости... нямаше сега да тормозим клавиатурите на компютрите си. Явно не са прости тези неща, въпреки, че изглеждат елементарно. Нека не забравяме, че години наред в БАН например, както и в Руската АН, а също така и на много други места на много високо научно ниво се е работило и се работи по този въпрос. Теоретичните разработки сочат, че такъв един процес е възможен. И едва ли в тези организации липсват "просто добри инжинери с елементарни елтехнически умения"   Та нека не омаловажаваме нещата и постиженията ей така, с лека ръка. Това си е чиста проба откритие, пробив в науката. Това ще промени из основи много неща, които до сега се тълкуват и разбират по един определен начин. Както и преди писах, поставени са основите на нов етап в развитието на човешката история, така, както бе с парната машина, братята Райт и... атомната бомба, за съжаление... И отново, за съжаление, аз нямам нито времето, нито възможностите да правя подобни експерименти, а и не виждам особен смисъл за мен. Аз просто знам, че това е така, изхождайки от видяното. Но нали и сега всеки се мъчи да си направи дори и най-прост детекторен радиоприемник?! Тук е удоволствието да създадеш нещо сам, доказвайки на себе си, че имаш и ти нещо в главата си. Нали си спомняте (е, някои само   ) че навремето имаше една поредица "Радиото ли?!... Че то е много просто!" Та така и сега. Въпреки, че съвсем не е просто, но защо да не опитваме?!  
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 12:18:28 am от half »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #36 -: Юли 29, 2008, 11:19:32 am »
Здравейте...Напоследък виждам се отпуши темата за МЕГ-а. Проблемът е обаче, че само си говорим, а няма практически резултати. От пишещите само teofilius и altium са имали някакви резултати, доколкото знам. В темата "Други конструкции" съм публикувал моите резултати, макар и скромни. Останалите само си чешат езиците без да разбират изобщо за какво става въпрос. Говоря за чисто техническата страна на устройството.
Ето го и въпросното

http://inkomp-delta.com/page4.html

Но аз тук никъде не виждам твърдението, че мощността на входа не е по-малка от тази на изхода.
Второ: На входа няма LC-връзка, а доколкото съм разбрал от описанието в Патентната заявка, когато я имаше на неговия сайт, работата на комутатора е в постоянен режим на насищане, т.е. индуктивността е сведена до минимум. Патентната заявка я намерих в Бюлетин №6/2007. Всъщност, доколкото схващам именно тази постоянна наситеност е една от предпоставките за нормалната и ефективна работа на комутатора.
Трето: LC контура на изхода не е задължителен и според мен би могло да се мине и без него. Явно Валери сигурно е стигнал до този извод. Снимките, които са публикувани са от миналата година до края на м. юли. Доколкото установих, от тогава насам няма публикувани снимки на изделието. Което навежда на определени размисли. Със сигурност, според мен, устройството вече не изглежда така, както е показвано преди една година.
Не знам колко от вас са виждали как се насища един магнитопровод, но горният цитат показва тоталното неразбиране на процеса... ??? ??? ??? Невъзможно е шунта да работи при постоянно насищане и индуктивността да е минимална, защото няма да се променя магнитното му съпротивление. Шунта представлява управляемо магнитно съпротивление с помоща на което се пренасочва магнитния поток. Прочетете внимателно коментарите на Валери, цитирани от altium... ;) За LC-кръговете...на изхода има задължително, така твърди конструктора и на входа също, защото иначе няма как диода да работи в режим на отсечка. Точно тук е един от секретите на МЕГ-а или как да се използува енергията, генерирана от затварянето на потока през шунта. Също така изходният трептящ кръг осигурява синусоидална форма на напрежението, както се убедих и от собствените си опити... ;)
Насищането на един магнитопровод е интересен процес и се прилага отдавна в магнитните усилватели, за които може да прочетете на http://forum.mazeto.net/index.php?topic=474.0 Напоследък те се прилагат в мощните импулсни захранвания за стабилизация на изходното напрежение заради тяхната простота и надеждност. Значи обобщено...
     - Магнитни усилватели --> управлява се товарният ток чрез промяна на степента на насищане и оттам на индуктивното съпротивление. Управлението е с постоянен ток, десетки и стотици пъти по-малък от товарния.
     - Магнитен шунт --> управлява се магнитното съпротивление в дадена магнитна верига чрез насищане на магнитопровода и по този начин се комутира магнитния поток.
Мисля, че информацията, разпространена от Валери изобщо не е достатъчна за сляпо повторение на устройството. Факта, че никой не е успял го доказва...Нужни са подходящи материали, опит с импулсни устройства, измервателни уреди и много мозъчна гимнастика. И друго...ако всеки прави откъслечни опити няма да стигнем доникъде. Отделни успешни репликации нищо няма да ни дадат. Само с обединени усилия може да има успех. Как точно да стане...може би да направим работна група или нещо подобно... ??? Сигурно звучи много тъпо в съвременния комерсиализиран свят, но това е моето мнение... :) Иначе има да си чоплим самосиндикално и да си мечтаем как ще патентоваме и ще богатеем след това. В крайна сметка всеки сам избира пътя си...
P.S. Това е примерно изпълнение на МЕГ-а, описано от Валери, но...липсва входната верига...само диода е нарисуван... ???
P.S.2 И...схема на измервателната постановка с резултати...
« Последна редакция: Юли 30, 2008, 01:15:06 pm от getca »

alexvx

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #37 -: Септември 28, 2008, 09:48:19 am »
На клипчето от Youtube на т.нар. MEG виждам ватметър и включеното към него устройство, но на заден фон се вижда разклонител с включен втори кабел, който също отива в устройството. На този захранващ кабел няма ватметър?!? Относно точността на измерванията мога да кажа, че всички измервателни уреди са разположени в непосредствена близост до мощен източник на променливо магнитно поле, което със сигурност индуцира токове на всички възможни места места и променя всички показания. Всички схеми на устройствата, които виждам тук работят на принципа, че трябва да се промени магнитния поток, за да се индуцира ел. ток в изходната намотка. Промяната на този поток се извършва чрез подаване на електрически импулси на входна намотка. На практика постоянните магнити са просто източници на магнитно поле и не извършват никаква работа. Работата се извършва от схемата, която променя магнитното поле. Ако това устройство наистина работи, то тогава една система от две моторчета със статори от постоянен магнит би трябвало да действа като перпетуум мобиле :D Ако някой не е съгласен с мен нека се обоснове. Не съм тук, за да се заяждам.
« Последна редакция: Септември 28, 2008, 09:50:02 am от alexvx »

half

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #38 -: Септември 28, 2008, 10:53:15 pm »
 :) Не се заяждаш, но не бива и да правиш чак такива изводи без да си наясно с принципа на работа, въздействие на устройството върху околната среда(има ли го, няма ли го това "силно променлимо магнитно поле") и др.т. На клипа, доколкото виждам са показани и стрелкови прибори, които навярно биха "пощурели", ако си прав. Явно е намерен начин силно да се ограничи въздействието на такова едно магнитно поле, а дори и да се премахне напълно.  ;)
А и не виждам никакъв смисъл такъв един видеоклип да бъде лоша шега. Доколкото имам информация вече са дадени лицензи на някои чуждестранни компании, така че... А бе крайно време е да приемем истината, че такъв конвертор на енергия е създаден и си работи.  :D И за никакво перпетуум-мобиле тук и дума не може да става. Никой не отрича наличие на външен източник на енергия ( не става въпрос за контакта!!  :D)
Ами така е. Работи си и туй то!
А и доколкото съм запознат това нещо няма нищо общо с т.наречения MEG.  ;)

« Последна редакция: Септември 28, 2008, 10:55:44 pm от half »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #39 -: Септември 29, 2008, 12:33:29 pm »
Всички схеми на устройствата, които виждам тук работят на принципа, че трябва да се промени магнитния поток, за да се индуцира ел. ток в изходната намотка. Промяната на този поток се извършва чрез подаване на електрически импулси на входна намотка. На практика постоянните магнити са просто източници на магнитно поле и не извършват никаква работа. Работата се извършва от схемата, която променя магнитното поле. Ако това устройство наистина работи, то тогава една система от две моторчета със статори от постоянен магнит би трябвало да действа като перпетуум мобиле :D Ако някой не е съгласен с мен нека се обоснове. Не съм тук, за да се заяждам.
Да, ама не... ;D И аз така мислех, но...ще трябва да си променим мисленето. Работата не се извършва от полето на управляващата намотка  ::), защото то е затворено само в управляващия магнитопровод. На изхода се комутира само потока на постоянния магнит и работата се върши от него, колкото и парадоксално да звучи. Доказателство са експериментите ми, описани в темата МЕГ->Други конструкции. Който не вярва може да ги повтори, ще съдействувам... ;) ;D
А устройството се нарича МЕГ, щото няма подвижни елементи...Комутацията на магнитния поток обаче е на друг принцип, сравнено с оригинала на г-н Т.Бардън.

half

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #40 -: Септември 29, 2008, 01:02:41 pm »
 8) Точно в десятката!
А писах че не е точно като MEG, тъй като имах предвид принципа, на който работи апаратчето на Т Берден. Инак, да, би могло да се нарече MEG, но според мен това име извиква друга, наложила се вече представа, в съзнанието. Та заради това.
 ;)

half

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #41 -: Октомври 12, 2008, 01:20:54 pm »
"...като така усилва тока в нея."

Според мен тока не може да се усили при запазване на напрежението, тъй като товара е даден... Токът се определя от товара.

v_silianov

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #42 -: Октомври 17, 2008, 06:51:57 pm »
Не може ли да захрани двигател със закачен за него генератор.

half

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #43 -: Октомври 18, 2008, 09:31:31 am »
"...Не може ли да захрани двигател със закачен за него генератор?"

Да, би могло, но при положение че КПД на ел.двигателите от този клас (малки мощности) е някъде пряко сили около 70%... "изработеното" се изяжда и на финала няма нищо.  :(

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #44 -: Януари 26, 2009, 06:21:06 pm »
Цитат
Всъшност такава енергия това устройство НЕПРИВЛИЧА!!!
Според мен това устройство променя формата на синусоидалния сигнал с който се захранва в разнородни импулсни сигнали с много хармонични, като по този начин обърква уредите за измерване, откадето и идват фантастичните резултати на които се радвате.

Здрасти, Arfy,
Резултатите не са фантастични, а логични. Прочети и ще се убедиш. Нищо не се обърква, защото екрана на осцилоскопа не лъже. Можеш да не се съмняваш в енергията на постоянния магнит, а откъде се черпи тя, дали на атомно ниво или от вакуум/етер или подобни субстанции е спорен въпрос. Но...енергията е реална и проблемът е в ефективното й използуване. Доказателство са експериментите на хората във форума... ;)