Автор Тема: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА  (Прочетена 322343 пъти)

Strashimir

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #60 -: Март 13, 2009, 08:36:21 pm »
Ужас! И за какво ще го ползват произведеното устройство - за чупене на орехи или подпиране на коли? Баси! Дали се е преодал Валери Иванов за много пари?

Не схващам смисъла на идеята му - да даде енергия на хората, или да се устрои сам себе си.... Малко съм разочарован, но пък нямам достатъчно информация - може пък да бъркам! Дано да бъракам....

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #61 -: Март 13, 2009, 11:13:13 pm »
Не разбра ли бре Човек? Ще го произвеждат - Ще Го Произвеждат! Просто няма да го продават.  :( Производство и то огромно - без продажби....

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #62 -: Март 14, 2009, 12:29:42 pm »
Какво абсурдно изречение:

А и доколкото мога да споделя информация (значи не му е позволено да дава каквато и да е информация) , фирмата, която ще започне производство (имало е фирма, която щяла да започне производството) , не предвижда да бъдат пуснати в продажба (, но се е отказала да ги произвежда). ;D ;D ;D ;D

Има ли желаещи да патентоват изобретенията си!  :)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #63 -: Март 14, 2009, 01:43:43 pm »
Здравейте,
зависи патентът за какво е... Ако аз измисля фри енерджи устройство - обещавам да го пусна тук първо, а после и където мога, че да се чете и прави свободно. Такива разработки трябва да се разпространяват максимално бързо, макар да съществува определен риск. Предполагам и другите са на това мнение, затова сме в тоя форум. А колкото до други неща, които не са толкова "опасни"  :) за определени среди - защо да не се вади патент, това си е защита от нелегалното ползване на труда който си положил. Смятам, че не е срамно, нито пък вредно за никого - само за пиратите, ама те да се оправят  :)
Поздрави

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #64 -: Март 14, 2009, 01:45:07 pm »
Има ли желаещи да патентоват изобретенията си!  :)

Както личи от писанията във форума нарастват лавинообразно... ;) ;D...Да са живи и здрави... ;D

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #65 -: Март 14, 2009, 09:15:45 pm »
Петър - Изречението не е абсурдно, как очакваш да отговори като са го докопали онези боклуци.

caduceus -  Човек трябва да има сърце за да даде нещо на хората без лични облаги.
Всеки който патентова и чака да стане новия Бил Гейтс си остава само с патента или роднините му остават без него, това са правилата на играта, който не ми вярва, нека да пробва.   ;D
Ако човек иска да печели от изобретението си, продажбата от човек на човек е единственото правилно решение, но това си е мое лично мнение.

ppankov

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #66 -: Март 15, 2009, 01:35:36 am »
Примерен вариант: човека патентова след като е намерил добър спонсор, фирма започва производство на пилотни бройки, примерно до 1000 броя някъде, произведените устройства стоят на склад
докато минат всички верификации и тестове за надеждност и безопастност.
Готовите пилотни бройки се предоставят на секретно учреждение, секретна база или секретна организация :)
Втори вариант: пилотните бройки се предостявят на  конгломерат като "GE", които постепенно ще ги популяризират и ще ги пуснат масово от тяхно име ;)

И в двата случая "Инкомп' и спонсора му си остават с чист профит.
Все пак в пълна сила действат условията на капитализма.
 
П.С.
Моите уважения към Валери, сигурен съм, че ще постъпи по най добрия начин със собственото си  устройство.
« Последна редакция: Март 15, 2009, 03:45:03 am от rebel »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #67 -: Март 15, 2009, 02:35:37 am »
Аз бих добавил и един друг вариант -споделяне на информация и чертежи с целия свят - Анонимно чрез тракери и прочее.Налудничаво нали?
Ако един човек знае тайната на свободната енергия - няма да доживее Нова година.
Ако целия свят знае - ще пламне гората образно казано.
Всеки ще попита - е и какво остава за изобретателя?
Отговарям - според действащото законодателство в България, всеки който е в състояние да произвежда електрическа енергия от възобновяеми източници и покрива техническите стандарти за безопасност има законното право да поиска от електроразпределителните дружества да изкупуват тази енергия. При отказ от тяхна страна са предвидени санкции. За справка погледнете първата тема от форума, там сме качили извадка от закона.
Забележете - електроразпределителните дружества са ДЛЪЖНИ да изкупуват тази енергия на не по ниска цена от 85% от тази за краен потребител.
Една проста сметка - ако разполагате с генератор на свободна енергия с мощност 50 kW и я продавате - за месец трябва да ви платят около 5000 лева.(Ако греша поправете ме)
Е,питам ви аз - с 5000 лева на месец лошо ли ще ви бъде? Ако се замислите май до края на живота си,няма да ви се налага да работите.
И най -важното - ще бъдете жив и няма да треперите до края на дните си за всяка глътка въздух!
Не мога да не призная,че ще има и доста перипетии и спънки от естество бюрокрация и завист - вероятно не всеки ще успее!
« Последна редакция: Март 15, 2009, 10:05:43 am от altium »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #68 -: Март 15, 2009, 03:11:28 pm »
oniatam
Не е до сърцето работата, просто когато нещо стойностно се дава без никаква цена, то се опорочава - това е стара истина. Правилата на играта ги знам, затова ми харесва и втората част от поста ти - "Ако човек иска да печели от изобретението си, продажбата от човек на човек е единственото правилно решение, но това си е мое лично мнение"
Само че и това е временно решение. Истината е да си независим финансово и да не ти действат лостовете за управление на средния човек - тогава може и да направиш нещо от забранените работи не само на теория, но и на практика, обаче трябва да имаш доста кураж щото излизаш на война...  ;)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #69 -: Март 19, 2009, 11:22:51 pm »
Посетете обновения сайт www.inkomp-delta.com И по-точно "цени и срокове за изпълнение"

administrator

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #70 -: Март 20, 2009, 12:13:17 am »
AKOIL нямат нито един действителен работещ модел.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #71 -: Март 20, 2009, 12:31:58 am »
Много ме впечатлиха изчисленията на Валери. Значи на изхода има 4,95А *257V = 1272W
на входа има 615 W според ватметъра но интересното е че входния ток е 8,7 А при 230V средно мрежово напрежение, което означава 2001W входна мощност.
  Та според ватметъра мощността на входа е 615 Вт а според амперметъра и волтметъра  е 2001Вт. Това не ми е ясно. Всъщност на мен ми е ясно . Интересен е парадокса. Мисля че няй-коректна ще бъде постановката на валери ако на входа и на изхода има еднакви по мощност лампи и се окаже че лампите на входа светят по слабо от тези на изхода. Това все пак си е негова отговорност ако държи да е убедителен, въпреки че съм убеден че е откровен и искрен в собствената си убеденост в нещата които е постигнал.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #72 -: Март 20, 2009, 10:07:32 am »
Според мен, това си е чиста антиреклама. Най вероятно са го притиснали по един или друг начин, и едва ли не е видял разликите в показанията за да качи тоя клип. А за линка на фирмата да не говорим, целта им е да няма нито една поръчка . Експериментите продължават

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #73 -: Април 09, 2009, 02:30:51 pm »
А това дали работи?/подобно е/

http://peswiki.com/index.php/Directory:Surge_Motor_Technology_by_Troy_Reed



« Последна редакция: Март 18, 2010, 11:46:53 am от altium »

FreeEnergy

  • Гост
Re: INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА
« Отговор #74 -: Април 09, 2009, 07:12:45 pm »
Него доколкото знам го обявиха след време за измамник, но чудя се защо това става със всички изобретатели, които успеят да изкарат на пазара готов продукт??? На мен лично не ми се струва че е такъв, по начина по който се изразява, с истинска загриженост за човечеството.

Или пък защо ще е измама, като патентните офиси са пълни с патенти на такива устройства. Как се взима патент на нещо, което не работи??? Не може всичко да е измама... Предполагам в момента, в който някой достигне до ниво готов продукт, той се смразява от страх и спира да споделя своите открития във форумите.

Редно е да си зададем въпроса - ние бихме ли споделили че СМЕ ГОТОВИ с такъв продукт ей тук в този форум, и тогава ще разберем измама ли е всичко или умишлено задушаване на този вид гласност.