Справочници, схемотехника, теория > CNC машини

Някакви идеи за CNC машина?

(1/2) > >>

scarface:
Здравейте
 Наскоро се вманиячих да си направя ЦПУ машина
 CNC Hendrick 3 Axis CNC Router Machining a 3 D Sign
 Идеята е да си правя детайлите за разни машинки за фрии енерджи че ми писна да ходя по фрезисти и да ми казват че им е трудно да ми изпълнят поръчката. Освен това имам и друга идея как да искарам някои лев с нея, че ще ми излезе много скъпо и требва да се избива по някакъв начин. Ако можете да ми дадете идеи какво друго мога да правя на нея и да го продавам. Приемам всякакви изхакани идеи.
 Благодаря предварително.


eclipse:
Ами мисля, че не е невъзможно, но дали ще имаш силичките и познанията?! Пък и дали ще ти върши работа за това което мислиш. CNC Router-ите се ползват основно за гравиране или изрязване на по-меки материали - дърво и пластмаси.
Спомних си, че бях гледал тема във форума Направи сам - http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=8418&highlight=%F0%F3%F2%E5%F0

getca:
Здрасти колега scarface,

  Не знам как са те наскачали тия мераци да правиш подобна машина, но задачката е дооста сложна и времепоглъщаща. Личен опит просто, преди доста време с мой колега сътворихме подобно 3-координатно чудо в микро и макси варианти. Проблеми за решаване:
  - Механика с отправна точка точност на работа;
  - Задвижващи мотори, свързано с механиката;
  - Управление, силова електроника, контролер като опция, захранване;
  - Софтуер, собствен или готов.
Мога да споделя ние какво направихме с помоща и на други хора, разбира се. Първо едни приятели от бившето ВМЕИ ми изровиха една масичка от микроскоп с направляващи "лястовича опашка". После извадихме стъпковите мотори на два диска от 40МВ(хе-хе... ;D) с 200стъпки/400полустъпки/оборот, върнах се в института и там ми ги куплираха към масичката посредством силфони. Това са едни метални гофрирани мехчета  от манометри. Целта е да се оберат несъосия, като същевременно въртенето се предава твърдо. резултатът беше 10/5мкм линейно преместване за Стъпка/полустъпка. Управлението беше през опторазвързани полупроводникови релета и интерфейсна платка с цифрови вх./изх. на едно PC Intel286 12/16MHz. Програмата сами си я писахме на Турбо Бейсик, като смогваше да управлява моторите и разни други обработки да прави. Третата ос я взехме готова отнякъде. Това чудо работеше невероятно точно. Гравирал съм Богородица на сребърна пластинка 10х20мм с остра стоманена игла например, зодии и други подобни. Интересна играчка се получи, но бизнесът не потръгна, щото конкуренцията просто не ни допусна до пазара. Мисля, причината е ясна...
Та това от мен, с каквото мога ще помагам, опитът е налице... ;)

Smileface:
getca е прав за проблемите за решаване. Ние се обърнахме към професионалист изработващ управленията за задвижването.
Софтуери генериращи G-кода от готов 3Д или 2Д има много. Аз ползвам "PowerMill".

scarface:
Здравейте
Верно е че машината си иска много време.Утре ще ми пращат танкетите,релси и СВД-тата.Купих си едни мотори с контролерите
  http://www.delta.com.tw/product/em/motion/motion_servo/motion_servo_product.asp?pid=2&cid=1&itid=2
Ако някои може да помогне,да ми каже мога ли  да свържа тези контролери към серииния порт и как.Ще ползвам като начало MACH3
Благодаря ви за помоща ,но искам и да ви напомня че въпроса ми е и да ми дадете идея какво мога след като е готова да правя и да се продава да си избия парите за нея.Вече имам някои.Ако и вие имате някоя :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия