Автор Тема: electicity from radio and tv signals  (Прочетена 25969 пъти)

ddaanniii

  • Гост
electicity from radio and tv signals
« -: Май 26, 2007, 02:15:13 pm »


Нов съм във форума от малък се правя опити за свободна енергия, не че сега съм голям на 13 съм.Насочил съм се към това повече и след това към електролиза на водата.Може ли някой да ми обясни и двете как се правят електролиза съм го правил с акумолатор и две графитени прички от батерия ама съвсем малко газ се отделя може ли да ми обясните как става с плочи какви са те и от каде да ги взема и най вече да ми обясните това electicity from radio and tv signals

ddaanniii

  • Гост
electicity from radio and tv signals
« Отговор #1 -: Май 27, 2007, 11:26:29 am »
някой няма ли да ми отговори

trax

  • Гост
electicity from radio and tv signals
« Отговор #2 -: Май 30, 2007, 09:03:58 am »
За електролизата нищо не мога да ти кажа, но за "electicity from radio and tv signals" какво има за обяснение - то си е написано. Натрупва енергията разпространиявана от радио и телевизионните сигнали. Нещо като антена която зарежда кондензатор. Не смятам, че така ще натрупаш много енергия обаче.

venvel

  • Гост
electicity from radio and tv signals
« Отговор #3 -: Юни 01, 2007, 06:53:58 pm »
Има и по хитри неща като например така наречените earth battery. Набиваш медни тръби в земята, а в средата цинков или алуминиев електрод. Според големината на тръбата и дълбочината на която е набита(заровена) в почвата получаваш различно напрежение и ампераш, респективно мощност. Трябва да имаш елементарни познания по електротехника и електроника. Ако те интересува мога да ти изпратя материали по темата. Все пак се иска солидна инвестиция, освен ако не се задоволиш например със 100 вата мощност.

voda

  • Гост
electicity from radio and tv signals
« Отговор #4 -: Юни 18, 2007, 11:22:19 am »
прочети и другите теми там е казано много. най важното е не ръждаема ламарина на разстояние 3-4 милиметра и работи с по ниско напрежение по безопасно е и не се стреми към повишаване на налягането опасно е

administrator

  • Гост
Re: electicity from radio and tv signals
« Отговор #5 -: Юли 01, 2007, 03:25:36 pm »
Цитат на: "ddaanniii"

 електролиза на водата.Може ли някой да ми обясни и двете как се правят електролиза съм го правил с акумолатор и две графитени прички от батерия ама съвсем малко газ се отделя може ли да ми обясните как става с плочи какви са те и от каде да ги взема и най вече да ми обясните това electicity from radio and tv signals

Виж това http://jlnlabs.imars.com/cfr/html/cfr12.htm

ddaanniii

  • Гост
electicity from radio and tv signals
« Отговор #6 -: Юли 02, 2007, 09:47:54 am »
това съм го правил незнам колко пъти вече

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
electicity from radio and tv signals
« Отговор #7 -: Юли 02, 2007, 10:06:17 am »
То въпросът е да си направиш едни "камбани", с които да хващаш газа и да го гориш после :-) прави го на проветриво място само! За предпочитане в двора или най- малко на терасата.

ddaanniii

  • Гост
electicity from radio and tv signals
« Отговор #8 -: Юли 02, 2007, 11:26:15 am »
как на проветливо зимам един варел с 20 литра вода разлагам го с 220в в стаята и после паля цигара нищо че не пуша и ще ме дават по новините, а аз ще гледам от високо :D  :lol:

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: electicity from radio and tv signals
« Отговор #9 -: Януари 24, 2011, 08:15:04 pm »
Принципа е като на детекторния радиоприемник.
В първите години на радиоприемането е било много популярно кристалното радио.
То представлява проста система от селекторна LC група /тунера/ и германиев кристал към който се допира заострен метал.
Аз като бял малък съм си правил детекторно радио със точкови германиеви диоди Д18/Д20/Д223. Максималнит ток на тези диоди е 1мА и срабнотва на около 0.3V.

Правил съм схемата показана в представянето на книгата "Nikola Tesla Secrets" на  Leslie Trawler която се продава за 40-50$ и претендира да съдържа изтекла секретна информация. /А според мене си е чиста измама/
Тогава не тръгна, но със заземяване би трябвало да работи и да осигурява някакво нищожно захранване.