Автор Тема: RO- Обратната осмоза...  (Прочетена 28054 пъти)

pasajeroBg

  • Гост
Re: RO- Обратната осмоза...
« Отговор #15 -: Октомври 09, 2009, 11:35:40 am »
Колеги, доста информация се посъбра.
Вижте тази система и кажете що за животно е, на обратна осмоза е ето и инфото за нея както и линк към сайта:

http://www.trademe.co.nz/Browse/Listing.aspx?id=245464072

There is a fabric pre-filter, a carbon post-filter and the reverse osmosis membrane in the bottom part of the unit. All you need to supply is the container to collect the water. The booklet says stage 1:- water passes from your tap into the micron stocking pre-filter, then into the reverse osmosis module.There are 8 linear feet of membrane used, providing 5.5 sq feet of usable surface area in the unit. It will yield approx 4-6 gallons water in 8 hrs. Hope this helps. 6:31 pm, Tue 6 Oct

Съвсем различно от това което виждам на снимките тук, някой има ли идея каква е разликата?

pasajeroBg

  • Гост
Re: RO- Обратната осмоза...
« Отговор #16 -: Октомври 14, 2009, 12:04:47 pm »
След като проверих линовете които колегата rebel е предоставил, благодаря му за което, разбрах че цената на 5 степенно устройство за RO е няма и 500лв с ДДС което наистина прави безмислени опитите да си направи човек сам подобно нещо.

Или поне аз така смятам

Със здраве.

ppankov

  • Гост
Re: RO- Обратната осмоза...
« Отговор #17 -: Октомври 16, 2009, 12:30:26 am »
Честно казано, до ден днешен съм виждал какви ли не системи за пречистване на вода и разни
промишлени филтри, но каничките "Брита" още нито съм тествал, нито съм пил вода от такова чудо...
Впечатления от някой?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: RO- Обратната осмоза...
« Отговор #18 -: Октомври 16, 2009, 09:41:15 am »
Здравейте,
каните "Брита" са хубаво нещо според мен, аз ги ползвам вече няколко години. Чистят достатъчно добре, няма хлор, водата в началото е с леко метален вкус, както са някои силно минерални - но само първите десетина литра. После металното изчезва и си е на вид чиста вода. Каната е добре да се мие на две-три седмици с препарат за съдове, филтърът е десетина лева и издържа около месец и нещо при нормална водна консумация на 4-членно семейство. Аз съм доволен, тази ми е втората и след време мисля да взема още една - като минат към две години и пластмасата се захабява, пък и новото си е ново  :) За трийсет и няколко лева не е лош вариант
Поздрави

pasajeroBg

  • Гост
Re: RO- Обратната осмоза...
« Отговор #19 -: Октомври 16, 2009, 12:30:21 pm »
Мисля че в линковете на РЕБЕЛ видях една стойност 'задържане' и беше към 90-95%, което може да означава и това.

http://www.frenel.net/main_frame.php?page=browse&left=0&sub=5&sub2=0&click=save

Да, това е системата за петсетпенна (примерно) обратна осмоза, предлага се шестстепенна и седемстепенна, ето параметрите за петстепенна:

Натурален процес при който от водата се отделят разтворените в нея субстанции. Главният елемент е мембраната за обратна осмоза отделяща 99% от йоните, тежките метали, бактериите и вирусите.

Колега, филтриращата система добре, имаш ли необходимото време да предоставиш малко повече подробности за хората които искат да си направят озонатор?

За магнитите за омекотяване знам че има изчерпателна тема.

Мерси

Системата съдържа:
1. Предфилтрираща група състояща се от:
- груб механичен филтър /задържаща способност 20 мк./
- филтър активен въглен /отнемащ хлора и неприятният вкус и мирис от водата /
- фин механичен филтър /задържаща способност 5 мк./
2. Мембрана за обратна осмоза
3. Постфилтър активен въглен
4. Буферен съд с полезен обем 10л.

Моето лично мнение е, че запитейна вода е напълно достатъчно един филтър за вода, между 5 и 10 микрона, след него омекотител с магнити и в малко буферно съдче да бълбука маркуча от саморъчно озонаторче.