Автор Тема: Тесла - вълни  (Прочетена 220172 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тесла - вълни
« Отговор #90 -: Януари 03, 2018, 07:13:30 pm »
Цитат
Ч'и как ги разбирате тия неща в'е, с какви уреди го мерите това качество :D, кажете и ние да се научим? Ако е нужно и духовното развитие да си увеличим, за да станем по-сензитивни към паранормалните свойства на електричеството?
Странно как не си забелязал, че аз никога не се позовавам на езотерично придобити познания от определени или набедени капацитти по даден въпрос.
Само на собственият си скромен опит надлежно споделен вече в този форум. Опит който във всички случай е повторяем без никакви паранормални способости.
Всеки които иска може да го потърси "споделено е вече" и да го проври. Понеже акъла не е като онова нещо дето човек може да го набие на друг човек ще спра до тук. В библията пише:
Който търси намира и още, Поискаи и ще ти се даде. Ако не се съобразя с тези цитати ще трябва да използвам после другия за бисерите а не ми се ще.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Тесла - вълни
« Отговор #91 -: Януари 03, 2018, 08:09:48 pm »
Здравейте
За да се разберат Тесла - вълни, трябва да се разбере солитон вълна (вихрови ефирни обекти, терминология на Тесла ) и мигновената спинова радиовръзка на Тесла. Последните две явление се дължат на усукването на ефира или спина.
Пътищата са два:
-Ударна функция -широк спектър това се коментира
-Противоположно въртене (мигновена радио връзка), защото електрона е с полуцял спин, противоположното въртене създава цял спин, фотона е с цял спин.
В спиново състояние ефира е като твърдо тяло, създават се твърди лъчи и имаме взаимодействие на произволно разстояние. Тези лъчи често се наричат надлъжни електромагнитни вълни. Такива лъчи съм наблюдавал при мой опити и те лекуват. След определена доза умъртвяват, т.е дозата прави отровата. 

Темата е Тесла - вълни но как се генерират и ползват е свободна тема, по-добре е да има под теми за получаване и използване.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Тесла - вълни
« Отговор #92 -: Януари 04, 2018, 07:48:48 pm »
Относно  апаратурата, с която е работил Тесла... Дали все пак не може да се заменят някои от компонентите, понеже човекът е работил с неща, които са били налични тогава? Ако тогава е имал подръка ТХО (това си е високочестотен траф) дали е нямало да го използва пак с успех? :) Същото се отнася и за кондензаторите. Бутилковите с течен електрод не могат да се сравняват по производителност и ефективност със  съвременните ВН импулсни кондензатори. Разликата е огромна в полза на последните - личен опит.
Мисълта ми е, че би трябвало поне някои от нещата да са заменими.

Така е, Тесла е работил с апаратура, която е била под ръка или е могъл сам да си направи, и предполагаемо би използвал някой по-съвременни технологични пособия в отпитите си, ако е имал тъкава възможност.
За импулсните кондензатори, без флуид (като диелектрик или проводник), макар че ги използвам, имам две резервации. Първата е че никога не може да се избегнат напълно въздушните молекули, които при високи честоти и силен потенциал започват да се движат рязко, което води до загряване, и така създават загряване и условия за пробив. И второ че са по скъпи. Оставяме на страна въпроса за наличие на метал, и въпроса за индуктивността, при такава конструкция, който засегнахме в по-горни коментари. От време имам идея да си направя навит от алуминиево фолио кондензатор,и според изчисления  единия ще до докарам до 400-500 nF,  с попивателна хартия като диелектрик и потопен в олио, така че хартията да се просмуче. Мисля че ще върши добра работа. За съжаление, за да мога да го сравня със ефект солено-воден кондензатор, трябва да имам стъклена (или пластмасова) повърхност от 80-100 м^2, ( понеже трябват два от всяка страна на първичната) което не че е невъзможно, но когато повърхността не е навита, неимоверно заема много място, и въпреки това събституциятя, за да се види евентуалната разлика в ефектите, си заслужава.

Въпроса за заменяемост на елементите е абсолютно точен. Предполагам че това е всъщност по-скоро оптимизационен процес. В крайна сметка, при установена работеща система,  всеки елемент би могъл, а според мен би трябвало, да се варира, и така да се проследяват вариациите на цялата система. Това всъщност е правил Тесла постоянно. Той е конструирал какви ли не, на пръв поглед, налудничави схеми, като прогресия на част от тях се вижда в Дневниците от Колорадо Спрингс ( Colorado Springs Notes ).

Ще вмъкна един интересен факт, който може би е неизвестен за много от участниците във форума. На страниците на дневниците ( стр. 136 ) за първи път може да се види в конструктивен вариант тъй наречената регенерираща схема ( Regenerative circuit ). В последствие патент за разновидност на тази схема е издаден, 20 години след това, на известния електроинжинер изобретател Армстронг.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Тесла - вълни
« Отговор #93 -: Януари 05, 2018, 02:14:07 am »
Пиша този пост в тази тема, за да могат да го видят повече хора и да вземат мерки да защитят електронните си пощи, защото моята беше хакната на 3-ти януари. Има 4 нерегламентирани влизания от руски IP и две от български IP адреси и съответно проведора ми беше блокирал акаунта, та се наложи да си сменям паролата, което знам, че няма да ме спаси от следваща атака. Не знам, на кой интересите съм засегнал, с моите умозаключения за да ми хакнат пощата, която поща почти не използвам и не комуникирам с никой. Тези хора наистина ли си мислят, че ако имам някакви тайни ще ги споделям по електронна поща с някой. Наличието на руски и български IP адреси ме навежда на мисълта, че атаката идва от съвсем друго място.....и аз се досещам, кое е това място.....
    За изтриване.
« Последна редакция: Януари 05, 2018, 02:31:57 am от mito_kupona »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Тесла - вълни
« Отговор #94 -: Януари 05, 2018, 02:23:36 pm »
Хакването на ел. пощи на 99% е не да ти "научат тайните", а да я ползват за измамни оферти, чиито следи после евентуално да стигнат до теб. Подобно е на теглене на кредит с открадната чужда лична карта...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Тесла - вълни
« Отговор #95 -: Януари 05, 2018, 05:19:11 pm »
Хакване на поща може да стане, ако някой ти знае паролата!  Сега се запитай, не може ли ти да си виновен за това узнаване? Например, сигурен ли си че нямаш инсталиран keylogger. До колкок е сигурна паролата ти? Пазиш ли си в браузера паролата? С кой браузер се шматкаш в мрежата? Отварял ли си майл без да си сигурен от кого е? До колко е сигурен доставчикът ти? Къде се регистрираш и как се регистрираш? И още куп въпроси!
mihail.kuzmov@gmail.com  това е моята поща публично известна! Хайде да видим някой може ли да я хакне! Разбира се че може ако аз сглупя!
Може да се отвори тема "сигутност в мрежата" или нещо подобно. Ще бъде от полза за всички!

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Тесла - вълни
« Отговор #96 -: Януари 05, 2018, 08:12:08 pm »
Принципа е един: има ли мрежа -> няма сигурност! :):):)
Има ли стандартен софтуер -> няма защита! :):):)
има и други подобни умни приказки :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Тесла - вълни
« Отговор #97 -: Януари 05, 2018, 09:05:59 pm »
Пичове... направо ви се чудя на страховете...
Мислите ли че ако някой реши да се докопа до нещо, няма да го направи?
Аз само ще изредя някои нещица, колкото да ви попреча да спите спокойно :)
1. Имате ли "умен" телевизор, вързан към интернет? Ако да ... дали само вие го гледате и слушате, или и той вас?
2. Колко от вас си изключват мобилния телефон? Общоизвестно е че телефона може да се включи дистанционно и да предава говор (а защо не и видео) без да разберете.
3. Имате ли акаунт в гугъл, вързан към телефона си? (за почти всички андроид телефони си е направо задължителен) Ако такъв и ползвате мобилни данни може да погледнете къде сте били днес: https://www.google.com/maps/timeline?pb=!1m2!1m1!1s2018-01-05 . или на която искате предна дата. Дали само вие можете да го видите? :)
4. Колко от вас НЕ могат да сглобят едно устройство, включващо лазерче, мъничко парче фолио залепено на стъклото и приемно устройство? Компонентите се продават навсякъде - едно Raspberry е повече от достатъчно. Колко от вас проверяват дали няма някое мъничко парче станиол залепнало "от вятъра" на стъклото на стаята?
5. Някой проверява ли дали по кабела от вас до доставчика ви няма някое "неоторизирано" разклонение на UTP кабела? Сума ти "специалисти" по Linux се въртят из форума - да ви кажат какво прави командата tcpdump и да ви кажат колко лесно се клонира mac адреса на произволна карта. А карат която има същия mac адрес ще получи същите пакети като оригиналната... дори поялник не ви трябва. А пък на колко много места паролата се предава по открит канал - не е истина. Дори и да се предава криптирано - самия процес на предаване на ключовете за криптиране е доста потдатлив на пробиви и с малко повече опити нещата се случват дори и в https среда. А ако са ви се включили във връзката между вас и доставчика ви ... там и Тор браузър не спасява...

Айде... спокойни сънища :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тесла - вълни
« Отговор #98 -: Януари 05, 2018, 09:26:22 pm »
Да добавя и аз един простичък въпрос към тези на Юлиян:
Защо аджеба при условие, че банките са категорични, че четирицифрен пинкод е достатъчен за парите ви то милиони сайтове включително и този форум изискват много сложна "невъзможна за запомняне" парола.
П.П. Последните постове май са по подходящи за последната тема на низо.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Тесла - вълни
« Отговор #99 -: Януари 05, 2018, 10:59:33 pm »
Ваййй, juliang сега как ще спя? Занчи TVто ме гледа като се събличам по пижама! Андроида вече ще го слагам в WC чинията! Акаунта в гоголь ми е свързан с всички устройства и ми казват колко да спя, колко ми е пътя до работа в определен час на деня, от къде да мина да не попадна в задръстване? Бре тия станиоли не бях ги забелязал около къщата! Един до къщи седеше в канала с някаква апаратура, и беше цепнал един оптичен кабел, к'во ли разклоняваше?
И що до сега никой не ми е клонирал мака и не ми е обрал сметките?  А Tor и Tails си го казват, ако предварително ги конфигурираш на заразен компютър няма как да ти помогнат. И пак ще се повторя, ако не си държиш гащите врзани, те дори сами ще паднат!
Сам знаеш че онлайн потвърждаване на банкирането става с sms код, който е валиден няколко минути. Как го виждаш това прихващане, едновременно на gsm мрежата и https връзката и за това кратко време да се използва sms кода?
Абе скоро говореха по медийте че на някакъв футболист са изчезнали 4 млн. от сметката, но сигурно не е по този начин!
Малко параноя няма да е излишна!

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Тесла - вълни
« Отговор #100 -: Януари 13, 2018, 05:59:32 am »
След коментари които нямат отношение към темата се надявам да се върнем по същество.

Ето два клипа на установката която в момента ползвам. Настройката е една и съща и в двата случая, просто не е променяна, само при тази с по-високия волтаж, променливия трансформатор, от които подавам напрежение не е на пълна мощност, както е положението при първия. Тоест всички елементи на системата са едни и същи с изключение на един. Наличието на този елемент, създава увеличаването на волтажа а и от там съответно на мощността в противоположния край на комбинираната система, вторична-третична намотка. Светещата крушка показва мощността както и наличието на елемента. Тези които следят темата и коментарите в нея предполагам се досещат каква е разликата и за какъв елемент става дума.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Тесла - вълни
« Отговор #101 -: Януари 15, 2018, 09:18:28 pm »
В събота от 21ч. по Дискавъри почва серия за Никола Тесла, на базата на скоро разсекретени материали за него.
Споменаха за "Лъчът на Тесла", може да покажат нещо интересно.

СЕ от Смолян - Коцето.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Тесла - вълни
« Отговор #102 -: Януари 15, 2018, 10:05:31 pm »
Поправка в 22 часа ще е.

СЕ от Смолян - Коцето.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Тесла - вълни
« Отговор #103 -: Януари 20, 2018, 08:58:51 pm »
Доуточнявам, че първи епизод ще го излъчат другата събота (27-ми) от 22:00ч, както каза Коцето.
https://www.youtube.com/watch?v=NNSq1TWEhug

Ако става въпрос за разсекретените от ФБР материали, за които аз си мисля, то те циркулират свободно от доста време (години) в нета. Малко се съмнявам да покажат нещо, което вече не знаем за Тесла и неговите изобретения, но може и да е интересно. Би било добре да покажат и практически експерименти с негово оборудване.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Тесла - вълни
« Отговор #104 -: Януари 20, 2018, 10:15:09 pm »
За тези които правят експерименти в тази насока, и се интересуват реалните зависимости които Тесла е забелязал.
Елемента който е липсващ в системата ( в по-горния ми коментар) когато има многократно по-нисък волтаж, показан на видеото които приложих, е заземяването.  Тоест, когато се постави масивен проводящ елемент в единия край ( тежка метална маса или метална плоскост директно заземена чрез шина ), в системата се появява увеличено натрупване на напрежение волтаж в единия край и уголемен ток, вибрационно движение на проводимата маса, в другия.