Автор Тема: Тесла - вълни  (Прочетена 220116 пъти)

KURTI

  • Гост
Re: Тесла - вълни
« Отговор #60 -: Декември 28, 2017, 07:55:50 pm »
Добре, щом така казваш и се налагаш, значи имаш нещо на ум.
Обаче не си мисли, че ще възхитиш последователи които сляпо
вярват.

Хората отдавна не вярват на Колумб и Тесла, а в обкръжаващите
действителността логики.

Това, че има пролетни температури през декември, не значи
нищо освен глобално умопромрачие ;)

Изобщо ние хората сме едни "недоносчета"  както казваше
един агент под прикритие :)

Всичко е игра и независимо дали губим или печелим,
все пак участваме!

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Тесла - вълни
« Отговор #61 -: Декември 28, 2017, 09:02:42 pm »
Същото се отнася и за масата на първичната и вторична намотка при ТТ, за да се получи т.нар. "масов резонанс". Руснаците имат един израз "звенящие контуры", споменати бяха май от Драгон Лорд /админа на форума Матрикс/ при опитите за реплика на Капанадзе, като се отчиташе основно студеното електричество, произведено от системата.

Ще се опитам да изясня терминологията като „студено електричество“, за която няма добро разбиране и така липсата на разбиране ни отдалечава, на страниците на този форум, а въобще на нета, от вникването в един от малко познатите електрически (електродинамични) феномени.
„студеното електричество“ е един от електродинамичните феномени, които лесно може да се реплика с Тесла hair-pin. Част от динамиката на явлението идва от това което съм посочил във втората част на по-горен коментар по темата (http://mazeto.net/index.php/topic,1812.msg90573.html#msg90573)

Динамиката на ефектите на този феномен се създават от искрището, кондензторите, високо-волтовите импулси и тяхното движението/плъзгането им по масата на метала. Когато човек докосне тези метални електроводи, в зависимост от разрязаната честота но също и от други фактори в системата, (основно) неговата кожа  провежда електрическите вибрации, така те не проникват много под повърхността на кожата ( също както в високо честотни ел. импулси по повърхността на метал ). Понеже кожата има голяма повърхност, на единица площ концентрацията на тази енергия е малка. Поради тези причини, които съм осъзнал до сега, основно от записките на Тесла, ние виждаме ефектите асоциирани с това популярно се нарича „студено електричество“.

Ето един ефект, който отново се постига с Тесла hair-pin, с пропускане на вибрации през тялото.  Това е установката ми която вибрира първичната и вторичната показани на първото видео в по-горния ми коментар.

В допълнение само ще отбележа че е добре да говорим за нещата по начин по който е полезен за участниците в темата ( и изобщо във форума ) и примерите които даваме да са добре обособени физически процеси които лесно могат да се отъждествят с това което искаме да изразим. В противен случай просто коментарите не помагат за разбирането на процесите.

Нека в тази тема да не говорим за СЕ, първо защото без точна дефиниция този израз объркващ и второ защото СЕ може да се погледне по много начини (например електрона има СЕ, или въображаем ластик между земята и луната веднага ни дава резултатна СЕ, тоест релативно движение винаги има СЕ).  Според мен трябва да има концентрация върху неща над които имаме основно подобни разбирания само така може да има конструктивно развитие по темата.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Тесла - вълни
« Отговор #62 -: Декември 31, 2017, 06:55:52 pm »
За колегите интересуващи се по темата, прилагам страниците от Colorado Springs Notes 1899-1900, където Тесла говори за установения от него фактор за усилване на вибрациите (започващо от последния параграф на лявата страница), базиран на експлозивна (моментна) промяна на високо волтово напрежение върху метал със значима маса . Схемите на лявата страница са разновидности на свързването на вторичната с третеична намотка ( или както Тесла я нарича „Екстра“ ) намотка.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Тесла - вълни
« Отговор #63 -: Декември 31, 2017, 07:25:10 pm »
epwpixieq-1 без да съм чел поста ви бих искал да посоча, че за въпросната третична намотка или така наречената "екстра койл" ми отвори очите Ахмедов. Според него тази намотка изпълнява функцията на вентил или диод, който позволява трупането на статична енергия във уединения капацитет (топката) на върха на тесла трансформатора и не позволява връщането и назад. Чрез този "диод" енергията остава винаги на върха...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Тесла - вълни
« Отговор #64 -: Декември 31, 2017, 08:06:58 pm »
epwpixieq-1 без да съм чел поста ви бих искал да посоча, че за въпросната третична намотка или така наречената "екстра койл" ми отвори очите Ахмедов. Според него тази намотка изпълнява функцията на вентил или диод, който позволява трупането на статична енергия във уединения капацитет (топката) на върха на тесла трансформатора и не позволява връщането и назад. Чрез този "диод" енергията остава винаги на върха...

Привет x_name41, ако нямах познанията от  Colorado Springs Notes бих се съгласил до някъде с такова обяснение на Ахмедов, макар че остава отворен въпроса как така имаме "диод", или еднопосочно пропускане на енергията преграда, в една свободно вибрационна система.

Всъщност обаче, динамиката на процеса не е такава, поне според това което Тесла обяснява. Прилагам страницата от книгата (лявата страница под формулите) където Тесла за първи път (на страниците на книгата, а и изобщо в негови публикации, до колкото ми е известно) обяснява динамиката на натрупване на енергия в третичната (екстра) намотка, сравнявайки натрупването на енергия в нея с натрупването на енергия в махало което има много по-голям (свободен) период на вибрация в сравнение с периода на системата която поражда/наслагва/импресва вибрациите.

Интересното в цялата книга е, че Тесла започва при всички свои изчисления от оптимален период на вибриране на отделни части на истемата и преминава към период на системата като съвкупност, при добавяне на нов компонент. При него честотата е дериватвина величина, произлизаща от периода.
« Последна редакция: Декември 31, 2017, 08:40:53 pm от epwpixieq-1 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Тесла - вълни
« Отговор #65 -: Декември 31, 2017, 08:14:35 pm »
Теслов траф, изграден от три намотки определено си заслужава да бъде изследван. Това е т.нар. "Magnifying transmitter". Не съм опитвал точно такава изработка, но съм виждал на какво е способен такъв траф - дребна третична намотка с голям капацитет върху нея, издигнати на височината на тавана, хвърля светкавици чак до земята.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Тесла - вълни
« Отговор #66 -: Декември 31, 2017, 09:00:11 pm »
Теслов траф, изграден от три намотки определено си заслужава да бъде изследван. Това е т.нар. "Magnifying transmitter". Не съм опитвал точно такава изработка, но съм виждал на какво е способен такъв траф - дребна третична намотка с голям капацитет върху нея, издигнати на височината на тавана, хвърля светкавици чак до земята.

В момента  който третичната има най-висока напрегнатост на капацитивността на върха, на срещуположния край на тази система, Земята, има най-голям ток дърпан през заземяването, затова той е необходимо да е направен със сериозни шини и най-малко възможно съпротивление. Така да се каже, потенциалът на върха всъщност е средство за създаване на мощни токове през Земята. Това всъщност е най-важното да се осъзнае за ТТ.

Това е една отворена система, за разлика от всички други системи, при които затваряме потенциала за да извлечем мощност, при нея мощност може да се извлече без да затваряме потенциала, а като поставим консуматора близко до заземяването.  Разбира се, при добавянето на консуматор трябва да се вземе в предвид че той трябва да дърпа постоянна мощност, така ще е възможно да се прецени как неговото добавяне променя периода на вибриране на цялостната система.

lz2bgc

  • Гост
Re: Тесла - вълни
« Отговор #67 -: Януари 02, 2018, 02:31:15 pm »
За много години. След известно време почивка започвам пак с практиката.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Тесла - вълни
« Отговор #68 -: Януари 02, 2018, 03:14:41 pm »
Честита 2018-та на всички!
Само да отбележа, за да вървим по темата - Тесла вълните са проникващи през всичко и когато се генерират, би следвало ефектите да са като описаните тук:
https://chitanka.info/text/14649/48#textstart
Подобни явления са наблюдавани и от други експериментатори преди него, така че явлението очевидно съществува - просто са нужни подходящите условия, за да се прояви.
Със сигурност то присъства и като част от оригиналната схема на д-р Райф, а не по-късните такива на инженера му Филип Хойланд /свързания резонанс на носеща и модулираща честота, който Райф не е поддържал като правилна идея/.
През тази година съм планирал експерименти с точната постановка и компоненти, използвани от Тесла, без никакви отклонения. Надявам се да се получи.
Поздрави!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Тесла - вълни
« Отговор #69 -: Януари 02, 2018, 05:12:02 pm »
Честита и позотворна 2018 г.,на всички които четат темата, и на всички които не я четат!  ;D
caduceus, би ли изяснил  две фрази в твоят пост!
1/ "тесла вълните са проникващи през всичко"    Как така през ВСИЧКО?
2/ "свързания резонанс на носеща и модулираща честота"    Носещата честота може да бъде модулирана амплитудно, или честотно. И в двата случая имаме енргийно вмешателство на две честоти. Ако едната енергия изчезне, не може да има никакво взимодействие м/у двете честоти. Като следствие няма дори и затихващ резонанс. Та така, какво свързващо има?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Тесла - вълни
« Отговор #70 -: Януари 02, 2018, 06:25:01 pm »
Здрасти,
тъй като природата им не е електрическа, а етерна, минават през метални и неметални екрани. Виж линка. Отделно от описаните в него тестове на Тесла, от други учени преди сто и кусур години са правени подобни опити в каменни сгради с масивни стени и подове, а вълната си минава без проблем.
Електричеството е само начин да се получат /и то при точно определени условия/ тези етерни вълни.
Освен схемата на Тесла с ел.двигател + магнетен високоволтов генератор + течнополюсна кондензаторна батерия + механичен комутатор, има и схеми с Румкорф бобина /забележете - пак с механично прекъсване на веригата!/+ лайденска стъкленица и искрище, а заземяването е през масивна метална маса.
Отделно Павел Яблочков при 200% овърюнити схемата описана в патента му, е правил успешни тестове със въздушно заземяване /вероятно стримерно/ с набодени на метална повърхност игли, насочени към земята - показано също в патента.
Теоретично може само да се гадае какво се случва, но практически нещата са потвърдени. С подобен ефект д-р Райф при облъчване с проникващи лечебни вълни, е отчел ефект в радиус над 11 км от апаратурата, през специфична антена /вероятно параболична/. Но при неговата оригинална машина има допълнителен блок, който сега не се ползва - а именно генератор на д-р Алберт Абрамс. Създавал е проникващи вълни които после са се модулирали с честотите на Райф, защото с оригиналния Абрамс апарат е можело да се влияе само на тиф и туберкулоза.
Поздрави!

ПП
Технологията на свързаните резонанси е на Филип Хойланд и машините, направени по нея са разгледани в съответната тема в моя форум:
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=4&t=138
Аз също имам такава, която подобрих допълнително с няколко неща от моите  ;)
« Последна редакция: Януари 02, 2018, 06:40:22 pm от caduceus »

Неактивен VeleV

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 84
  • Пол: Мъж
  • Дай на глупака власт и му гледай сеира!
Re: Тесла - вълни
« Отговор #71 -: Януари 02, 2018, 08:08:51 pm »
Честита Нова Година!


............
През тази година съм планирал експерименти с точната постановка и компоненти, използвани от Тесла, без никакви отклонения. Надявам се да се получи.

caduceus, точната постановка според мен освен всичко друго трябва да включва правотоково динамо с високо напрежение и голям ток, за да се получат тия ефекти. Ние си играем сега с ТХО-та, автомобилни бобини и др. такива високоволтови неща, но с мизерен ток.
Нямам информация има ли (произвеждат ли се) такива динама сега.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тесла - вълни
« Отговор #72 -: Януари 02, 2018, 08:23:49 pm »
Цитат
правотоково динамо с високо напрежение и голям ток
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D1%89%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82
там намираме, че мощността е равна на тока умножен по напрежението от което следва, че търсеното от теб динамо трябва да е с голяма мощност, ако виновника за неуспеха е малката мощност както излиза от твърдението ти то излиза и че има някаква критична маса като на атомната бомба. Не ми изглежда много логично това твърдение.

Неактивен VeleV

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 84
  • Пол: Мъж
  • Дай на глупака власт и му гледай сеира!
Re: Тесла - вълни
« Отговор #73 -: Януари 02, 2018, 08:29:46 pm »
Да, Радико. Явно трябва да има критична маса на напрежението и тока(особено), която да взриви къс проводник.
Опитай да взривиш къс проводник с ТХО например.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тесла - вълни
« Отговор #74 -: Януари 02, 2018, 08:44:10 pm »
Ами взривявал съм къс и не толкова къс проводник със доста голям ток. Ефекта, единственият ефект беше,че за времето на взрива можех да виждам всичко пред мен през клепачите на затворените ми очи.  ;D ;D ;D