Животът- начин на употреба! > Медицина, здравословно хранене

Чесънът убива микроби

(1/8) > >>

mzk:
Чесънът съдържа в себе си седем естествени антибиотика и летливи химични съединения, наречени фитонциди.

Експеримент в Русия на известен учен показал колко е полезен той. В две чаши той сложил две глави от него, а в друга 80 болестотворни микроорганизма. Похлупил ги заедно, без да ги излива едни в други. След един час проверил какво се случва и установил, че от микроорганизмите не била останала и следа. Това се получило именно заради фитонцидите, които отделя чесънът.
Те имат силно лечебно действие и се отделят още от лука, боровете, дъбовете, елхите или орехите. Именно заради това е и толкова полезно да се правят разходки в планината и гората. Там се унищожават всички вредни микроорганизми, въздухът се изчиства от микроби и вируси.
в. Телеграф

http://www.zoohit.bg/page.php?n=71981&SiteID=538

Айде да видим кой сега ще се сети за старата балканска рецепта с чесъна   ;D

emil33:
Чесънът убива (и) мозъчни клетки. Чесънът може да убие и човек, ако директно попадне в кръвоносната система. Войниците през двете световни войни са го знаели и са мазали куршумите си с чесън.
Google it!
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB0QtwIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D14aZbjs0mIY&ei=Dfq7U5K0N-OgigLXqYGQBw&usg=AFQjCNG38325zufppXzpNex7ywlJ2hwdLA&sig2=AndlYt3egpFnOtSv5INquw&bvm=bv.70138588,d.cGE

Maistora52:
Аз знам една със спиртен екстракт от счукан чесън, седи 20 дни, и почва да се взима с мляко от 1 до 25 капки и после обратно до нула - всеки ден. Не знам обаче дали е балканска тази рецепта.
Иначе чесънът го ям яко а ла натюр. Правил съм комбинация дори на чесън с мед - след йогийски пост - жестоко е! Обаче най-го обичам в "таратор" и в "печени чушки с доматен сос".
Почти същият ефект се постига и с люти чушки и лют пипер - но там схемата е друга - просто лютото активизира имунната защита, мозъкът отделя ендорфини и пр.
Тези от линка са забравили да добавят и Брезата - и тя е супер фитонцидна!

edin:
Чесънът е единственото растение, което съдържа Германий и точно затова има способността, да възстановява кръвоносната система. Човек е толкова млад, колкото млада е кръвоносната му система.

Maistora52:
Ура! - значи давайте да "ма,аме" и чесън, "яко божията амброзия и нектар"!
Само не се престаравайте, защото ако е торен чесъна с разни изкуствени измишльотини - първо започва да вони ужасно, и второ прави дупки по "пътя си" - пример: "китайският" чесън - едър, хубав, обаче и вреден поради някои от всмуканите вещества - незнайно какви!!!
Ако не ви се удържа мерака - взимате два-три легена, пълните ги с пръст и садите - на балкона, но не на припек. Има два основни вида чесън - зимен и летен - първият се сади наесен, вторият напролет - не по-късно от края на април.
И не забравяйте дупки отдолу на легените - чесънът не обича да плува!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия