Автор Тема: Оптимална Форма на сигнала за Електролиза  (Прочетена 22756 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимална Форма на сигнала за Електролиза
« Отговор #15 -: Май 26, 2018, 01:38:47 pm »
1. Ако се появиш на 9-ти май на парада в Москва при тези с ордените и кажеш това, брой се умрял на секундата  :) Щото те еврогейски толерантности нямат и свобода на идиотското слово също, пък на 80-90 годишен дядка не му пука че ще ходи евентуално в затвора - а и сто процента си пазят пищовите  ;D
2. Не е добра идея да коментираш на хората титлите и образованието, щото в Русия не се взема лесно инж., да не говорим доц. и проф.- а който е ходил в тамошен техно ВУЗ може да ти каже какви математики и физики се държат, дето ти не си ги и сънувал.
3. На некадърните е най-лесно да принизяват постиженията на хората с акъл - и манипулативните техники за това включват осмиване и недоверие към очевидни неща. Все пак, който има нещо на горния етаж, лесно ги разпознава и подобни тъпотии не хващат ред  ;D
4. А при този цитат:
............
Разбираш ли ... дори и президента на Академията на науките на Руската федерация да се е подписал под заключението, ако то е че има начин електролизата да е 2000 пъти по-ефективна, това за мен означава само едно - че Академията на науките на РФ е изкукала като цяло, а не че резултатите са верни.
............
просто нямам друг коментар освен познатия - ТАКОВА ЖИВОТНО НЕМААААА!  ;D 
Ай със здраве!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Оптимална Форма на сигнала за Електролиза
« Отговор #16 -: Май 26, 2018, 04:06:32 pm »
...

1. https://youtu.be/bQDAGYp-RsU - 2015-та година продължават да награждават старци за участие във ВСВ. Все нови и нови отличия на гърдите им. За мен това е ... унизително. Хората са получили отличията си след войната, колко пъти още трябва да ги кичат?
И още - защо тези старци, които едва ходят са във военни униформи? Това ли са защитниците на Русия? Те ще излезната в окопите с автомати с ръка или те ще командват войските? Та голяма част от тях вероятно не могат сами да се сетят да си изпият хапчетата...
Те са свършили това което е трябвало да свършат преди 70 години. Целия свят (или поне по-голямата част) признава техния принос за това света да е едно по-добро място. Но ... оставете хората на мира да си доживеят малкото което им остава.

2. Един мой добър приятел завърши ветеринарна медицина в Киев (още когато Киев беше в Русия). Шефа на фирмата ми е завършил техническа специалност в Москва. Баща ми е изкарал следдипломна квалификация в Москва. Така че вярвай ми - имам доста ясна представа за образованието там, особено висшето.
И ... по дяволите, като имат прекрасно образование и отлично подготвени специалисти ... защо не могат да направят един автомобил като хората? Да, имат известни успехи във военната индустрия, но ... защо не успяват да продадат повече от няколко пътнически самолета на година? Едвам връзват баланса да си изхранят населението, понякога се налага да внасят жито. Русия внася жито ... колкото и да ви е странно.
Един компютър не могат да направят като хората, един телевизор...
Огледайте се около вас. Огледайте се на улицата, на работното си място. Кажете ми ЕДИН предмет, произведен в Русия и който вие ползвате. Ползвате единствено руския нефт и газ. На това ниво са на което са Саудитска арабия, Венецуела, Иран...

3. Естествено - всичко което не се вписва в твоята теза е "техника за манипулация". Кое е очевидното - че Русия е държава с видокотенологична индустрия, висок жизнен стандарт и процветяваща икономика? Покажи ми я. Единственото което бих признал е че са по-добре от нас. Но ние сме толкоз навътре в кучия г*з че в сравнение с нас всички са по-добре...

4. Ми да не кажеш че има такова животно? Че има процес на електролиза, при който ще получиш повече енергия от вложената? Независимо кой я е подписал - има природни закони, които не могат да бъдат нарушени или заобиколени. Няма значение кой се е подписал под тях - ако те твърдят че има такова нещо, значи са подведени или некомпетентни. НЕ МОЖЕШ ДА ИЗЛЪЖЕШ ПРИРОДАТА.
Да, знам че на теб тия неща не ти се вярват, ти имаш някакви си твои си теории, но както аз не мога да те убедя че ти грешиш, така и ти не можеш да ме убедиш че аз греша. Единствения начин е да се сложат дадените устройства на масата и убеждаването да бъде лично.
П.С. Сериозно се замислям да те посетя и да видим какво можем да направим за разхода на новия ми автомобил. Но бих искал лично ти да монтираш каквото там решиш, за да няма после "ма то не е правилно сложено или тоя мотор е заключен от производителя..." Завиваш, лепиш, връзваш със свински опашки, мериш с махала и багети и след 1000 км гледаме бордовия компютър какво сочи. Защото в момента сочи 7.9/100 и точно тази цифра е дадена от производителя на автомобила като градски разход.
Сам се досещаш надявам се че опита няма да е продиктувано от стремежа да сваля разхода на колата, а да реша един вълнуващ ме въпрос, а именно "Тия твоите неща работят ли аджеба в ръцете на неверници" :)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Оптимална Форма на сигнала за Електролиза
« Отговор #17 -: Май 26, 2018, 06:43:02 pm »
Юлияне, този експеримент вече го правих. Резултатът е... психологически за клиента и финансов за продавача :) В смисъл - ако си смениш филтрите и маслото (несменяни от година) ще получиш много по-голяма икономия, отколкото с ебавките на кадуцея. Ако си смениш зимните гуми с летни - също.
Ако джаджите му все пак оказват някакво влияние (едва ли повече от половин-един процент в най-добрия случай), то той се дължи най-вероятно на леката промяна в структурата на горивото под действието на магнитното поле. Подобен в количествено отношение ефект можеш да получиш и ако си боднеш един озонатор на смукателния колектор на двигателя, или ако си монтираш някаква електролизна клетка и вкарваш оксиводорода, особено ако си на дизел или на по-тежко гориво (при пропан-бутана почти няма разлика). Въобще всеки процес или субстанция, които способстват за по-доброто разпрашаване и изпаряване на горивото, по-добрата му хомогенизация с въздуха и по-доброто му и бързо изгаряне (напр. чрез добавянето на малко количество водород) - води до значителна икономия и повишена мощност. Естествено ако горивото е газово (LPG, LNG) това не е необходимо, понеже то достатъчно добре си се смесва от само себе си.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Оптимална Форма на сигнала за Електролиза
« Отговор #18 -: Май 26, 2018, 09:58:17 pm »
На дизела му намерих цаката. Един литър надолу с "Дизел юнак".  ;) КОйто кара дизел, задължително да пробва. Феноменална е.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Оптимална Форма на сигнала за Електролиза
« Отговор #19 -: Май 27, 2018, 01:59:23 am »
На дизела му намерих цаката. Един литър надолу с "Дизел юнак".  ;) КОйто кара дизел, задължително да пробва. Феноменална е.
Я ме светни по-обстойно? Какво е това?

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Оптимална Форма на сигнала за Електролиза
« Отговор #20 -: Май 27, 2018, 09:07:25 am »
Вече ми светна, защо при моя електролайзер се получава по-голям добив на газ отколкото съм очаквал.
Формата на сигнала е горе долу такава, каквато е на руснаците.
Подавам му около 50 вата, и получавам 1 литър в минута. Не съм смятал WMW, но със същото постоянно напрежение добива е наполовина.
Мисля, че го бях писал.

Следващия коментар ми е: Защо има съфорумници, които наваксват в почти всички теми с политика?
Нека да си пишат за това в съответния раздел, защото предизвикват останалите да им отговарят твърде остро.
В крайна сметка аз мога да бъда Ужасно Зъл и Саркастичен, но форумът страда от това.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимална Форма на сигнала за Електролиза
« Отговор #21 -: Май 27, 2018, 12:21:42 pm »
Здравейте,
понеже е извън темата, няма да се разпростирам - но съм длъжен да отговоря накратко на Юлиян и Пировесо. А някои по-нови колеги може и да не знаят цялата сага  :)
1. За руснаците няма да коментирам, това са някакви обобщения и празни приказки, които не си заслужават писането. Има гениални хора и тъпанари навсякъде - и у нас също.
2. Относно оптимизаторите ми - не съм писал скоро защото нещата тук неясно защо станаха тенденциозни и въпреки че над 20 от 25-6 души общо тогава бяха доволни /включително и Пировесо - вижте неговия пост 65 от по-долу указаната тема :)/, по стара българска традиция нещата се замазаха и вървят само празни приказки с негативен тон. Анкетата междувременно беше изтрита, въпреки че бе показателна. Готов съм да направим нова, на база натрупаните досега знания и опит и ще бъде с доста по-добри резултати.
Който иска, може да се запознае с нещата ако има търпение и да си направи сам изводите:
http://mazeto.net/index.php?topic=6079.0
3. Работата и тестовете по това изделие се развиха за три-четири години до максимума. Продължавам да правя последния модел К3 и да монтирам на автомобили. ВАЖНО!!! Само на такива, които нямат вградена програма за блокиране на обедняването на сместа през ламбдата - има списък, уточнен в практиката с кръв, пот и псуване  :) На неподходящи не слагам - защото не мога да махна програмата от компа. Никой досега не може да се оплаче че е бил излъган, прецакан и т.н. защото до един месец след реален тест връщам пари за да е сигурен клиентът /има в комплекта писмена гаранция/. Това е.
4. Ефектът не е 1-2 процента, а при бензини 22-25%, при дизели след 2005-та с ламбда е 18-19%, а при обикновени газови уредби които не ползват датчиците на колата /ламбда, ноксензор и т.н./ стига до максимума от 28-30% при донастройка на предварението с ТАП или от делко, при по-старите коли. Междувременно след самонастройката на колата до час-два работа /когато се разчита на датчиците/ се качва и мощността с около 10-12%, а азотни окиси падат 6-8 пъти, видно от газоанализатор преди и след въпросните 1-2 часа каране. Ефектът се вижда и на борд-компа, а колата утихва радикално и може при малолитражки примерно на газ,  да се кара на пета с 30 км/ч без да прихълцва и в дизелов режим /пускаш педала на газта и тя си върви по равното без проблем/.
5. Ефектът не е магнитен или какъвто и да е друг познат - той е чисто скаларен, като ползва само определена част от магнитното поле + концентриращи бобини и ядро, създаващо формата на полето. Някой ден внуците ви ще го учат това от труда, който пиша в момента за скаларната /оргонна/ полева катализа - и дано не ги е срам от дядовците им с твърдите глави.
6. Юлиане, само кажи какъв е дизела - марка, модел, година на пр-во и ако е в списъка с правилните коли /без блок. софтуер/ нямаш проблеми за един К3. Ще имаш поне литър-литър и нещо надолу - вероятно освен този от Юнака  :)
7. За да не съм голословен, ето накратко колите с дизелов мотор след 2005-та г. пр-во, които стават за оптимизиране с К3 - Мерцедес, БМВ, Ауди /до 2015 г/, Рено /без трицилиндровото/, Пежо, Ситроен /без последните Берлинго и Си Кросъри защото имат нов софт + блокаж/, Хюндай, Тойота, Субару и още няколко по-редки.
Кои не стават - всички VW-та след 99-та г. /поколението на Голф 4 и нататък/, дъщерните Сеат и Шкода, Опел, Форд, Шевролет, Мицубиши, Мазда, някои Кии, Дачия,  и още няколко по-редки 
Поздрави!

ПП
Ако админите решат, да преместят постовете касаещи оптимизаторите ми в съответната тема - но всички /и на Весо и Юлиян/, не само този за да не се губи логическата връзка.
 

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Оптимална Форма на сигнала за Електролиза
« Отговор #22 -: Май 27, 2018, 12:22:36 pm »
Коце, ако това е вярно, значи си пропуснал огромни ползи, ако не се отпляваш с браун газ!
Вярно е че подобна форма на импулса описват върховете на импулсите лансирани от Staley Meyer и Bob Boyce. Първият ориентирал молекулата, вторият "разкрачвал" на 105 градуса молекулата, и чак третият разкъсвал молекулата. Изчисляването на енергията на тези 3 импулса стaва единствено по RMS стойността им. Същото важи и за показаният единичен импулс.
Сега малко фактология!      Според Farday един лт. газ се добива срещу вложени 140.4 w/min. Това се счита за 100% ефективнност.
Изследователи на елктролизера на Юл Браун BN1000 са установили добив на един лт.газ срещу вложени 165 w/min. Това е описал George Wiseman в Book 2.
Последен личен факт: аз успях да постигна цифрата на Юл Браун при строго поддържани условия за електролиза. За да се постигне това обаче са необходими, непрекъснато следене на параметри, като плътност, температура, налягане. Особено труден е за коригиране първият.
Това ще рече, датчици и обратна връзка към управлението, като и изпълнителни устройства.
За този резултат, вероятно Юл Браун е намерил елегантно решение чрез конструкцията. Но, от тук нататък само Бог може да посочи истината.
Това е. Изводите са лесни. Може и интерпретации.



Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимална Форма на сигнала за Електролиза
« Отговор #23 -: Май 27, 2018, 02:05:20 pm »
Кузмов
Малко да помогна - за електролизерите ползвай полирани отвътре метални корпуси с параболична повърхност. Не е нужно да са непременно алуминиеви, става и неръждавейка. Така се отразява лъчистата съставка на оргона, концентриран при електролизата и съответно не бяга навън. На второ място, изобщо не е случаен фактът че във патента на бай Илия има волтова дъга на изхода, която най-вероятно работи постоянно  :) а не само когато запали пламъка. Идеята е доста сходна с тези на проф. Е.И.Андреев и автотермията, където при част от опитите на негов последовател волтова дъга обработва чист въздух и при достатъчна интензивност той става директно гориво /дъгата е получавана с авиационни свещи/. Това естествено касае горелките.

Само да добавя нещо към предния си пост за оптимизаторите - естествено, стават и за бензинови двигатели, сега виждам че звучи все едно са само за дизели. За газ - ако не са резнали газаджиите обратната връзка на ламбдата с компа - иначе не може да се самонастрои на бедна смес. И чукане никакво няма, да кажа предварително - горенето е много добро и безпроблемно, клапани не горят и прочее такива проблеми няма. Само при метан е задължителен ТАП, защото много се отдалечава правилното предварение от бензиновото, заложено в компа. Ако не се донастрои, пада мощността - и затова, Кобра или друго подходящо AEG, а може и при Румен Роев в София с неговия модел.