Автор Тема: Стерилизатор за храни и напитки  (Прочетена 50087 пъти)

vitan

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #15 -: Септември 07, 2009, 05:25:07 pm »
Напоследък съм взел на въоружение следната добра практика: Каквото и да дойде от Америка (особено ако не е техника) е идиотско до доказване на противното. Не може да се причисли към предразсъдък, щото при мен доказването не е дълъг процес. Та, каквито и плодове да има в америка, те са подложени преди да стигнат до пазара на радиация (ако не е храна за елита естествено) и така могат да траят много дълго. Съответно и са канцерогенни тия кобалтови или каквито щете "консервни" радиации. Яде ви се пиле, което да бие малко на пластмаса? Н.п. вървете в Америка. Там за нула бройки прасетата стават за колене. Ние тука ги тантуркаме сума месеци :o

Народа навремето у нас е сушил плодовете и това превъзхожда всякакви компоти и пр.
Сушени ябълки: обелва се кората и се махат семките. Режат се на 2-3 мм филийки и после на 50 градуса фурна - на 1-ва степен реотан отгоре и отдолу - без да се бъркат! Около час някъде се сушат, но се опитват все пак - да не е малко. Чувството е, че ядеш попчти прясна ябълка.

Е, има и други методи за сушене, но ако имаш фрии-енерджи фурна: този е The best of the best 8)

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #16 -: Септември 07, 2009, 05:39:00 pm »
Та, каквито и плодове да има в америка, те са подложени преди да стигнат до пазара на радиация (ако не е храна за елита естествено) и така могат да траят много дълго.

Проблемът е, че далеч не само нещата от Америка се облъчват, а почти всичко. Точно както си го пише в статията, която ceko26 пусна /която излезе преди години в някой вестник/.

Относно кавитацията при стайна температура, сума народ и се точи и не за стерилизация.  ;)
Ето един пример за акустичен резонанс /колко достоверен е друг въпрос/: http://www.youtube.com/watch?v=auBH41aiTVM
Кавитацията сама по себе си, не предизвикваше ли повишаване на температурата или се бъркам?

Trailblazer

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #17 -: Септември 07, 2009, 09:48:35 pm »
Бих добавил нещо, което всъщност не е точно по темата зададена от johnny_fx, но може да е интересно на някого  ;). Микроорганизмите - полезни или вредни - са отговорни за развалянето на храните. Те проникват в клетките на ябълката например, чрез водата в междуклетъчното й пространство. Извършват известно химично преобразуване на средата в тях, т. е. хранят се с определени вещества и отделят други водещи до развалянето на посочената ябълка. Принципа на традиционната консервация е именно промяна на осмозата в междуклетъчното пространство. Казано по-просто намалява се съдържанието на вода м/у клетките, което възпрепятства максимално попадането на гадовете в тях, а от там и по-дългото съхранение на храната. При месото този ефект се постига, чрез осоляването му. При плодовете и зеленчуците - чрез сушене и т. н. Това само забавя процеса, но не го спира перманентно. Изглежда, че "играта" е с водата м/у клетките на храните.
Това както казах е в традиционата консервация. :)

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #18 -: Септември 07, 2009, 10:50:36 pm »
Здравейте... :)

Израсъл съм в едно село, близо до гр.Враца и помня как дядо ми изсушаваше плодове за да ги запази дълго време. На двора беше направил специално сушилна пещ, в която плодовете, нарязани на тънки резени, се редяха върху дървени скари (леси), направени от преплетени и закрепени на дървена рамка пръти. Лесите са на етажи с разстояние между тях за да циркулира свободно горещия въздух. Процесът отнема няколко часа, като изсушените плодове могат да траят с години. Държаха ги в големи, плътно затворени дървени сандъци, в тъмна и хладна стая. Могат да се консумират директно или се вари ошав - плодове асорти плюс вода.

Мдаа, къде ли отиде мъдростта на нашите баби и дядовци... ??? Явно мозъчната промивка е доста успешна.  >:(

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #19 -: Септември 08, 2009, 08:36:35 am »
Преди време бяхме опитвали да запазим цели ябълки за по-дълго, като ги сложим в найлонов чувал. Не беше много успешно.  ;)
Сега се замислих. Ако се озонира чувала, за да измрат гадините и после се напълни с въглероден двуокис, дали ще се запазят за по-дълго. Поне относно развалянето заради гадините, не за естествените процеси. Обаче как да се направи CO2.  ::)

момчо

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #20 -: Септември 08, 2009, 01:20:19 pm »
 johnny_fx,

аз понеже съм от Враца, имаме една къщичка след Дружба.. преди време от едно ябълково дърво събрах примено към 80-90 кила ябълки от тия зеленките.. направо красота. понеже бяха толко много, послахме вестници из цялата къща- където имаше празно порстранство имаше вестник- и после сложихме ябълките колото се може по-близко една до друга НО без да се допират- примерно на 1.5см- изтраяха от средата на септември (мисля) до края на февруари. без да сме използвали каквито и да било химикали. Уви зимата дръвчето се счпи на 2 от мнгото сняг.  :(

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #21 -: Септември 08, 2009, 02:06:48 pm »
И ние така ги редим ябълките, но не изкарват достатъчно дълго, а и мястото става проблем. ;)
Но то не е само до ябълките, а принципно за храните. Добра тема се получи до сега.

vitan

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #22 -: Септември 08, 2009, 02:55:45 pm »
Въпроса е другаде. Верния метод би бил да се види какво са правили нашите баби и дядовци. Да, ама до някъде.

Наример сега сеят едни американски дини, де били по-сладки. Ама и да са сладки веднага се скапват, а истинския български сорт е почти заличен. Нашенските дини траят и до Коледа...

Когато комунистите направиха ТКЗС-тата викнаха ураааа....!! какви добиви вече имаме. Ама не казват, че вместо хлебна(твърда) пшеница сеят фуражна(мека).

Затова и сега в момента у нас се сеят 20% хлебна пшеница(щот' бисквити не може да се правят от фуражна) и 80% фуражна - за хляб на стадото, обилно гарниран с "подобители" и друга химия да не се скапва до вечерта. Иначе нашите баби като замесят хляб с хлебна пшеница трае 1 седмица! Факт!

МАТРИЦАТА е помислила за всеки детайл от живота на стадото. Така че, всяко нещо трябва да се разглежда само за себе си - и да се мисли. Щото не става само с яденееееее.....  :) (трябва и акъл).

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #23 -: Септември 08, 2009, 04:44:35 pm »
 :D, хайде и аз нещо да добавя, че яд ме хваща като преценя днешната действителност относно храните!

    Едно от малкото хубави наща на кумунизма /то такова нещо не е имало но нали така го бяха заплюли/ е, че поне храната беше истинска, млякото беше от крава, салама беше от месо, натуралните нектари бяха от истински растения, нямаше генно модифицирани пъпеши и дини, нямаше ги "натуралните" сокове, всъщност в обратната пропорционалност това са едни от многото лоши неща на демокрацията  ;D /капитализма/.
    Интересно, не остана и ни една крава в БГ, пък млечни произведения колкото щеш, даже има фирми толкова много мляко изкупуват, че прласират стоката си навсякъде в БГ  ;D.
    Колко хубаво е да ти докарва млякото на химия, дори не си спомням как миришеше, а кашкавала да скърца като пластмаса между зъбите, а кремвиршите от хартия, велпапе, генна-соя и цялата менделеева таблица за издуване, набъбване, овкусяване, оцветяване и съхраняване, правят вкусни за децата хамбургерите, за да растат жизнени и здрави  ;D.
    Защо и е на нашата държава да се занимава със селска работа, да отглеждаме крави, плодове и зеленчуци, като има откъде да ги внесем ПО-ЕВТИНО, от братска Америка и ЕС, тооолкова са качествени, че като гледам американските войници в Ирак, всичките са заприличали на бат Рамбо, какви мускули прави тази тяхна "качествена" храна, колко им завиждам. Не знам доколко се известни директивите за членство на БГ в ЕС на обществото, но на БГ не и е отредено да развива селско стопанство, дялът и за износ в ЕС е съвсем минимален - ще има да чакат нашите селскостопански производители да им дадат помощи/по 10 лв. на декар/ ;D, като от умрял писмо.

Случайно ли е това с храните, то отражение на бързо натрупване на печалби ли е или има нещо друго тука! - като например целенасочена дейност за редуциране на населението в световен мащаб имайки предвид, че от 1950 г. до 1990 г. е нарастнало 2 пъти.
« Последна редакция: Септември 08, 2009, 04:46:59 pm от EDM electronics »

Seeker

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #24 -: Септември 08, 2009, 09:44:34 pm »
Уважаеми съфорумци, разрешете ми да  споделя с вас една история и един експеримент , който изпробвах търсейки начини за сушене на дървесина.
Преди 30 години, при съвсем случайни обстоятелства ме бяха почерпили с български сушени ягоди , приготвени като космическа храна и запечатани в полиетиленов пакет. Както ви е известно тогава само три страни в цял свят правеха такива храни : САЩ , СССР и НРБ. Последните две страни вече ги няма.. По линия на Интеркосмос, България бе ангажирана да изнамери начини и технологии за приготвяне на космическо меню. Тогава бяха впрегнати много учени, диетолози и готвачи да постигнат поставените цели. Имаше специална лаборатория която приготвяше разнообразните менюта, включая обработени плодове и зеленчуци, с които се изхранваше космическата колония и с много добри отзиви за храната. Малко беше необходимо да се постави началото на нов път в консервната промишленост. Но съдбата реши друго.....
Когато през 1990 настъпи ДЕМОКРЕТЕНАЦИЯТА , тази лаборатория  с чужда(американска) и наша помощ беше ликвидирана до степен никой да не си спомня за нея !!!  Загубени бяха уникални технологии,унищожиха се съоръжения, умряха технолозите  и естествено вече не преставляваме конкуренция на "свободния пазар" за космически технологии. Сега някой "историци" пренаписват историята и съвсем ще се забрави че и ний сме дали нещо на света.

Та да се върна на темата: експериментирайки с една херметизирана микровълнова печка , в която се поддържа подналягане от -1 атмосфера( почти вакуум) открих че плодовете и месото се изсушават до степен на мумифициране и ако се запечатат херметично в полиетиленова упаковка могат да изтраят много дълго. Малко преди консумирането трябва да се сложи вода в плика и да постои около 20 мин. Така плодовете се насмукват с вода и стават свежи и ароматни както в деня на приготвянето. Според мен това най-много се доближава до начините за приготвяне на космическа храна и  в голяма степен отговаря на традиционните методи за приговяне на ушав , само че пречупени през призмата на новите технологии. Ако има оптимисти за експерименти , то бих споделил че режима на микровълновата печка трябва да е ДЕФРОСТ( най-малката възможна мощност) за около 5-7 часа на подналягане -0,96 ат. Естествено трябва да се експериментира с различни плодове и тяхната предварителна обработка. За вакуумпомпа може да се ползва стар компресор от хладилник. Трябва да се обърне внимание на добрата херметизация на работния обем на печката.
Успех на мераклиите

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #25 -: Септември 08, 2009, 10:13:11 pm »
Аз съм силно резервиран, относно микровълновите печки и изобщо гигахерците http://mazeto.net/index.php?topic=516.msg4069#msg4069
Някъде четох, че може да се използват килохерци вместо гигахерци, но не се прави.
Не мисля, че е случайно масовото заливане на планетата с микровълни.

Seeker

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #26 -: Септември 08, 2009, 10:20:06 pm »
Ок, щом нещеш Гигахерци, можеш да си направиш отопляема подложка върху която ще стои материала за изсушаване. Всъщност цялата работа върши вакуума , той изтегля влагата . Но за да върви процеса трябва да се поддържа температура от около 30 градуса .

lazy

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #27 -: Септември 08, 2009, 10:29:09 pm »
  Seeker е прав, че тая лаборатотия беше едно от звената, които не бяха на световно равнище, а определяха световното равнище. Само едно уточнение: (-1) атмосфера е налягането в космоса. Такова налягане е непостижимо за нас. Компресор от хладилник ще постигне (-0.25) до (-0.3) бара. Вакуум помпа, която се ползва за обезвъздушаване на климатици до (-0.70)<–> (-0.75) бара(атм.)
« Последна редакция: Септември 08, 2009, 10:31:30 pm от lazy »

ppankov

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #28 -: Септември 08, 2009, 11:01:47 pm »
И аз съм от северозапада.
Баба ми винаги слага плодовете върху вестник - круши, ябълки, грозде.
А когато са повече ябълките и крушите, се завиват във парче вестник и така овити се слагат
по щайгите и изкарват до напролет.

Вода и сол:
- в каца се редят плодове и зенчуци, предимно есенни - ябълки, круши, дини :) чушки, зелени домати, зеле, моркови. После да не ви е чудно, че зелен домат отвътре е порозовял или някоя люта чушка е със вкус на ябълка :)

момчо

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #29 -: Септември 09, 2009, 12:18:11 am »
РЕБЕЛ... а ако по погрешка някой хапне лютото морковче.. с какво се гаси огъня.. ???   :D :D :D :D :D