Животът- начин на употреба! > Медицина, здравословно хранене

Стерилизатор за храни и напитки

(1/13) > >>

johnny_fx:
От известно време ме човърка въпроса с гадините в храните. Какво може да се направи за да се изтрепят безопасно?
Айде за течности някой запер например /с по-голяма мощност/, предполагам ще свърши работа. Но за сухи храни, какво може да се ползва. Някакви лъчи /ала Райф/ или нещо друго? Какво ще кажете по въпроса?

А приложението има. Примерно за плодов сок, прясно изцеден, да се запази без варене. Или пък си купиш мюсли или ядки, а те пълни с гъбички. И т.н.


п.п. Темата не е много за тука. Ама и за общи приказки не е. Ако сметнете за нужно я преместете.

johnny_fx:
Това също е идея. Може да се направи мини "фурничка" с няколко бактерицидни лампи от евтините с ниско налягане /луминисцентни/, които излъчват основно 254 nm. Другите с по-широк спектър на излъчване /газоразрядни/ са много скъпи. Но за течности не е много удачно.

ceko26:
Има си вече измислено. Кобалтова радиация.
 http://istinatazasveta.dir.bg/_wm/library/item.php?did=433682&df=631814&dflid=3&GDirId=1d3e8455f4c3bea700c5d66c590243b9

johnny_fx:
Това с радиацията го знам, ама май си пропуснал думичката "безопасно" в първия ми пост.  ;)
А и става въпрос за нещо, което да си сделаме вкъщи и да ни върши работа.

EDM electronics:

--- Цитат на: johnny_fx в Септември 03, 2009, 11:27:44 am ---Примерно за плодов сок, прясно изцеден, да се запази без варене. [/size]

--- Край на цитат ---

Плодовият сок /прясно изцедения/ не се разваля /потъмнява/ от микроорганизмите, а от ферментите/или още ги наричат ензими, представляват протеини/, които се намират във всяко живо същество, необходими за саморазграждане при смърт. Така е и с човека и животните когато им свърши живота, в противен случай земятя ще се напълни с неразложени трупове и няма да има място за живите - Божа работа. Микроорганизмите вярно отделно разграждат, но първоначално това става с ферментите. Точно те разграждат храната в дванадесетопръстника в храносмилателния тракт.
Когато свариш/стерилизираш сока/, ти сваряваш тези ферманти-белтъци и прекъсваш саморазлагането, затова и свареното месо издържа повече от суровото.
В тази връзка стерилизатор за пресни сокове не може да има, както няма и натурални сокове по магазините.  ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия