Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221575 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
димитре димитреее, пиян ли си залян ли си ама какво общо има касичката с вълната?, какво може да си помисли човек като чете тва?, само за пари ви светят очите мама му стара, ама това е то "кадърен" народ - бедна държава
Ако има касичка, с която да подхранваш вълна след вълната ще се получи ефекта без проблем.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
димитре димитреее, пиян ли си залян ли си ама какво общо има касичката с вълната?, какво може да си помисли човек като чете тва?, само за пари ви светят очите мама му стара, ама това е то "кадърен" народ - бедна държава

Очевидно не разбираш от алегории, но това си е твой проблем

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Epwpixieq-1 -  Да, определено не е приятно да се докосват разрядите, особено на SGTC, било то с ръка или метал. С метал не се усеща единствено когато честотата е толкова висока, че разрядите заприличват на пламък (теслов траф тип "факел"). С ръка ще е лошо, защото има опасност от прогаряне на кожата.

На мен рекордът ми до момента е около 460 000V (от VTTC, изпълнена с лампа ГУ-81М), като при докосването на тези висулкоподобни разряди се чува пукащ звук и се усеща като иглички по кожата.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Аааа, алегория е значи, ами не разбирам от такива "алегории" аз, като твоите такива никакви, съжалявам ://
« Последна редакция: Януари 01, 2018, 04:27:12 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Аааа, алегория е значи, ами не разбирам от такива "алегории" аз, като твоите такива никакви, съжалявам ://

Под "касичка", Димитър има в предвид "банка" с външна енергия за захранване...
ОМГ, взехме вече от роден език да си превеждаме ;D

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
ЧНГ!!!

Вълна цунами не съм виждал нито преживявал, но знам, че тя не е вечна. Създава се от пропадане или издигане на огромни маси от вода, причинено най вече от земетресения. Веднъж възникнала тази вълна затихва толкова бързо, че само първата създава проблеми. Такива вълни възникват и във земната кора, например при ядрени опити, дори и при нея мощен взрив вълната обикаля 2 , 3 пъти земното кълбо и затихва. Не съм чул, нито усетил вълна, която веднъж възникнала е вечна.
Там, където търсите енергия, има но нейната концентрация е толкова нищожна, че устройство с един киловат мощност ще има космически размери. И друг път съм давал този пример и пак ще го дам. Мощността, с която излъчва Слънцето е около 300 W за кубичен метър от неговия обем, което е по малко от излъчваната мощност от тялото на едно врабче. Сега си представете колко би била концентрацията на мощност във вакуума, където търсите тази енергия. Да там има огромни количества енергия, като се има в предвид размерите на Вселената, но какво от това, след като нейната концентрация е нищожна, и едно устройство от няколко вата би имало размерите на Земята.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!

Честита да е Новата!

dmitarp, за количеството на енергията грешиш(според мен). Енергия има и тя е огромна, друг е въпросът дали е открит начин да се "източва" с такава плавност и интензитет, в което аз лично се съмнявам.
Относно мощността на Слънцето, далеч не сме способни да засечем цялата "палитра" от енергии, която то излъчва, понеже сме "технологично зрящи" само за някои от тях.
Енергията във вакуума е хиляди пъти повече, отколкото в която и да е маса (при еднакъв обем), по този въпрос вече никой съвременен учен няма съмнения!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Само енергия не ти върши работа. Трябва ти и място където тая енергия да е по-малко, и ти да ползваш енергийния диференциал за да ти свърши работата.
Точно както това, че имаш милиарди кубически километра вода в океана, но не можеш да си направиш ВЕЦ от нея - щото нямаш по-ниско място където да я изливаш. Или ако имаш на разположение само единия полюс на зареден автомобилен акумулатор - нямаш другия полюс към който да насочиш протичането на ел. ток .

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Само енергия не ти върши работа. Трябва ти и място където тая енергия да е по-малко, и ти да ползваш енергийния диференциал за да ти свърши работата.

В същия смисъл (надявам се juliang да ме коригира ако не е така), но по друг начин казано: трябва постоянно релативно движение между енергийни потоци или съответно маси, и възможност за вмъкване на съпротивителен елемент, който е полезната мощност, от наша гледна точка, в тази динамика.

Даже и да се приеме, че има (неустановени етерни) енергиини потоци просмукващи фабриката на пространството, те не ни вършат никаква работа, ако преминават свободно, без съпротивление, през всички елементи и състояния на материята които познаваме. Трябва състояние на материята (или елемент), способна/(ен) да създаде съпротивление на тези ( предполагаеми енергии потоци ) за евентуално извличане на полезна мощност.

Честита да е Нова Година ! 
Която ни доближава с още една крачка до глобалното ребалансиране на социалните икономически системи.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Само енергия не ти върши работа. Трябва ти и място където тая енергия да е по-малко, и ти да ползваш енергийния диференциал за да ти свърши работата.
Точно както това, че имаш милиарди кубически километра вода в океана, но не можеш да си направиш ВЕЦ от нея - щото нямаш по-ниско място където да я изливаш. Или ако имаш на разположение само единия полюс на зареден автомобилен акумулатор - нямаш другия полюс към който да насочиш протичането на ел. ток .
За много години.
Има такова място в океана но явно не искат да го ползват, при Панамския канал има няколко метра разлика в нивото на двата океана и ако отворят шлюзовете единя ще потече към другия, колко време ще тече никой не знае. Но явно не искат да турят турбини и да правят ток.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Да наблегнем на прости неща. Записването на информация става в полето примерно радиопредавател, но лесно се трие. На твърд носител информацията по-трудно се трие.

Да разгледаме следния факт. Ако имаме огнестрелно оръжие с цев на канали се увеличава пробивната сила. Усукването т.е. спина увеличава инерцията. За това имаме гравитационно - инерциално поле GS (S-спиново) и електромагнитно поле ЕН. Имаме две състояния на ефира  електромагнитен - флуиден  и гравитационно - инерциален - корпусколярен.
Гравитационното поле е свързано с надлъжна поляризация на спина, а инерциалното с напречна поляризация на спина. Да си припомним мигновенната спинова радиовръзка на Тесла.

Може да се разглежда затворената система ефир-материя. Вълна-частица просто две състояния на ефира, флуид-кристал и нелинеен преход от едно в друго състояние.

За това Капанадзе може да ползва усукан магнитопровод във вид на стоманена пружина или няколко пружини една в друга и така да се получава СОР>1, магнитното поле да се върти подобно на куршум от оръжие с канали в цевта.
 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
За много години.
Има такова място в океана но явно не искат да го ползват, при Панамския канал има няколко метра разлика в нивото на двата океана и ако отворят шлюзовете единя ще потече към другия, колко време ще тече никой не знае. Но явно не искат да турят турбини и да правят ток.
Панамския канал има денивелация от над 25 метра по трасето си, но тя не е от това че нивата на океаните са различни. Просто се ползва едно езеро и се налага корабите първо да се повдигнат до него, после да се спуснат до нивото на океана. Суецкия канал е равен и при него няма никакви "течения".

... Ако имаме огнестрелно оръжие с цев на канали се увеличава пробивната сила.
Единствената причина да има нарези на цевта е да може куршума/снаряда да бъде стабилен в полета си, т.е. да не се превърта докато лети, а да е винаги с "острото отпред". Доста от танковете вече се правят с гладкоцевни оръдия и стабилизацията се прехвърля към самите снаряди именно за да се намали загубата на скорост от нарезите на цевта (е, и по други причини също - примерно да може да се изстрелват не само "прости" снаряди през тях).

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Тази тема се чопли от 2009г. Вече трябваше да има някакво решение, ДА АМА НЕ.
Трябва да и сменим името:
Генераторът на $(С)Капанадзе

СЕ от Смолян - Коцето.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Темата може да е от 2009 г. но решението сега проличава. Целта е линейното движение на магнитния поток да се превърне в кръгово тогава няма да има Ленц ефект, т.е. v-линейна скорост се преобразува в w-ъглова скорост, тук се намесва скаларното спиново торсионно поле. Две бобини (бифилярки) в резонанс с едноименни полюси предизвикват перпендикулярно въртящо се магнитно поле, в други две индуктивни бобини. В този кръст силите са на 90 градуса и липсва действие - противодействие. Тъй като в космоса има много спиниращи обекти, спиновото поле се усилва и имаме линеен ток във вид на СЕ. Проста работа, но много трудно стигнах до идеята.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Като стана въпрос за интерференция и дифракция, ето един малко по-различен поглед върху нещата.