Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221296 пъти)

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Здравейте,

Valentingk, можеш ли да кажеш от къде взимаш снимките? В един от предните си отговори писа че е от 1901 година. На мен текста ми изглежда сякаш е писан доста скоро.

valentingk

  • Гост
Снимките са от седмичното списание "Alrededor del mundo", Испания печатано от 1899 до 1930-те, а те са препечатвали
от списание "Century" USA. Всички са от епохата на Тесла и са описвали най-новите му открития.

Ковърдейл

  • Гост
Хайде нека първо да я произведем безплатно енергията, а после да я предаваме на разстояние без кабел.........................За какво да я предаваме , ако можем да си я произведем във всяка точка от планетата свободно.............

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
 Няма Тесла трансформатори и качери при Капанадзе, има специален високочестотен високоволтов генератор и модулатор на 50 херца и заедно с първата бобина се получава предавател на модулиран високочестотен високоволтов сигнал. Втората бобина е приемника и именно в нея се получава биене на честотите на модулатора и високочестотния генератор и се влива енергия от отвъдното, ефира, етера.
     Няма блокинг генератор с тхо от телевизор, няма качери. Високочестотния генератор е направен без феритна сърцевина, защото трябва да работи на много висока честота от порядъка н 1-2 мегахерца, а и ферита внася допълнителни загуби. Този високочестотен генератор се намира в кръглата кутия и тя не случайно е кръгла, защото това е спирален генератор, поне бобината е навита по същия начин, но тук се използват и четирите изхода на двете бобини, на който спирален генератор може да се променя резонансната честота в широки граници, за постигане на определени цели.
      Индуктора или бобината  навита с медната тръба е резонатора и с тези размери, както е показана на клипа, има резонансна честота около 6-8 мегахерца, поне така се получава при мен и от това следва, че от високочестотния генератор трябва да се подава сигнал с честота кратна на резонансната честота на индуктора в зависимост от това, какъв максимум искаме да получим в краищата на индуктора, дали максимум на тока или на напрежението, според мен е максимум на напрежението. Дължината на проводника на индуктора е от критично значение, за да се получи този максимум на напрежение в краищата му и зависи от подаваната честота от вч генератора.
    На краищата на втората бобина вече се търси максимум на тока и дължината на проводника на тази бобина се определя също в зависимост от честотата на вч генератора.
    Високочестотния генератор съм го направил с медна лента широка 2 см и дебела 0,05 мм. Не съм пробвал с палачинкови бобини, но мисля, че пак ще се постигне високото напрежение, но в този тип бобини се натрупва по-малко енергия от тези навити, като спирален генератор с медна лента.
« Последна редакция: Април 23, 2017, 12:20:25 pm от mito_kupona »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Няма Тесла трансформатори... при Капанадзе ...

Мите, погледни 100 kW -атовата установка в Турция. В почти всичките му установки има искра, а там където няма искра вероятно се ползва "качер"- блокинг генератор. Тесла трансформатора е най-икономично устройство за произвеждане на високо напрежение.

Виждал ли си това видео:

https://www.youtube.com/watch?v=Sa30TbM6wak

И при Акула и Руслан, Капанадзе, СРа има два генератора :

Високоволтов - създава електрическо поле - "мъртво"
Пуш-пул, емитерен повторител - създава въртящо се електромагнитно
поле.
По нататък STALKER го е обяснил, според мен удачно, от къде се взема добавката.

https://www.youtube.com/watch?v=pNFXlo5jv4g
успех
« Последна редакция: Април 24, 2017, 08:39:16 am от Maistora52 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
    madsatbg, нали за това говоря, което е показано в първото видео, а именно, че става въпрос за вълнов резонанс, а не за LC, параметричен или някакъв друг вид резонанс.
    На установката 100 КW  в Турция се вижда да плющи една дъга около 20 сантиметра, това не е разрядник , а вече готовата енергия, която отива за преобразуване във втория трансформатор, който е понижаващ. Капанадзе казва, че може да се съединят тези два кабела, между които плющи дъгата и генератора пак ще работи, но така било по-ефектно по мнение на турския спонсор.
     СРа в неговите изказвания казва, че няма LC резонанс, нито параметричен, но не уточнява, какъв е резонанса, по-късно обяснява теорията за феромагнитен резонанс, което всъщност няма нищо общо с Капанадзе. Според него с електрическото поле с високо напрежение се разхлабват домените във ферита и посредством магнитното поле, което създава генератора на 50 херца, тези домени се насочват, където поискаме или се получава един управляем магнит, на който полето пулсира с честота 50 херца и пресича намотките на товарната бобина и в нея се индуцира ЕДС.
     На Акула мога да повярвам, само за фенерчетата, но пак с един процент резерва, но и това няма нищо общо с Капанадзе.
      А на клоуна Руслан не вярвам на нито една дума, той за мен е измамник.
      STALKER добре обяснява неговата гледна точка и има логика в нея, но и тя няма нищо общо с Капанадзе. Прав е единствено за вълновия резонанс, но няма нужда да има съвпадение на вълнов и LC резонанс.
       Всички тези експерименти на тримата по-горе споменати храбреци, съм ги правил и СЕ няма.
      Първо, Капанадзе казва, че трябва да се получат незатихващи колебания, а това става с помощта на автогенератор, който „автоматично поддържа резонанса“. Няма да правя свободни съчинения в сферата на субатомните частици, но мога да дам моята гледна точка за динамиката на електрическото и магнитното поле в генератора на Капанадзе. Какви „кварки, електрони, позитрони, неутрони“ и подобни измишльотини си взаимодействат, аз няма да гадая и да пиша глупости. Мен ме интересуват полетата, които мога да регистрирам и измеря по някакъв елементарен начин и вече на базата на това да дам някаква гледна точка, а не да приказвам през главата си. Електрическото поле с високо напрежение раздвижва магнитното поле и го завърта така, че се получава един торус, който пулсира с честота 50 херца, а както всички знаем, торуса е самоподдържаща се система или и трябва нищожна външна енергия.  При движението си напред-назад електромагнитното поле на този торус индуцира ЕДС във втората бобина, която многократно превишава вложената енергия. Електромагнитното поле на Земята е също торус.
     Второ, имаме предавател и приемник или първата бобина предава енергията на втората бобина. Защо има високочестотен генератор, и защо има модулатор с честота 50 херца, ами защото първата част на схемата е един еднотактен диоден модулатор, както в първите радиопредаватели. Единия от двата транзистора, които се виждат на радиатора на видеото със зелената кутия, работи в режим на автогенерация във високочестотния генератор, а на другия се използва прехода база-емитер, като диод за диодния модулатор, затова на видеото от 2004 година към единия радиатор отиват само два кабела. Нискочестотния сигнал с честота 50 херца идва директно от трансформатора след инвертора 220 волта и влиза в кръглата кутия и с него се постига модулацията на високата честота с 50 херца. Затова, каквато е честотата на използвания инвертор, такава е и честотата на изхода на генератора.
      Сега по пътя на логиката щом има модулация, а на изхода ни трябват 50 херца, а в процеса участва и високочестотен генератор, значи трябва да има и демодулатор, а най-простия демодулатор е детекторния приемник, който всъщност е свръхединично устройство. Не казвам, че ако втората част на схемата се направи, като детекторен приемник, ще се получи СЕ. Как и къде трябва да се демодулира сигнала от предавателя, че да се получи този торус около първата и втората бобина, това е ключа към загадката.
       Това, са ключовите моменти на моята гледна точка.
       Четете внимателно и помнете, защото втори път няма да обяснявам, и без това нямам никакво време.

     
     
« Последна редакция: Април 24, 2017, 08:44:58 am от Maistora52 »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Мите, благодаря за обяснението, но аз не го споделям.
Ако оградените в червено не са Тесла трансформатори - тогава какво са?
Да погледнем патента № 787412 на Тесла :

"Я нашел, что этим способом реально
получить электрические колебания в тысячи раз большие, чем у начальных — то
есть, колебаний накачки в первичке A - и я таким образом достиг показателей
или уровней потока электроэнергии в системе E' C E, -соизмеримой многими
десятками тысяч лошадиных сил.
Сформулируем изложенную мысль кратко:
- необходимо, чтобы собственные колебания катушки находились в резонансе
с колебаниями в индукторе, и чтобы в цепи, образованной всеми проводами от
точки заземления и до выходного терминала (антенны) помещалось нечётное
количество четвертей длины волны, соответствующей частоте колебаний в
катушке;
- усиление мощности прямо пропорционально индуктивности и частоте, и
обратно пропорционально сопротивлению вторичной системы;
- ударные импульсы, получаемые при разряде конденсатора, не являются
обязательным условием, «может использоваться динамо-машина переменного
тока подходящей конструкции, для накачки первички A». Добавим к сему – «или
генератор синусоидальных колебаний», коих во времена Теслы просто не было.
Другими словами, просто качера должно быть достаточно;"

Тесла твърди, че е постигнал с неговите трансформатори енергии с десетки конски сили - това е мощност не само волтажи.
И разказва при какви условия е възможно това, а именно съвпадане на LC резонанса и вълновия резонанс на всичи проводници до заземяването на вторичната намотка на Тесла трансформатора.
Според мен в установката на Капанадзе и СР193 задължително има Тесла трансформатор, който създава електростатично поле.
Присъства и нискочестотен генератор, който създава въртящо се електромагнитното поле.
Не е задължително да е 50 херца.
Капи казва держите резонанс и вам будет щастие.
И така имаме Q пъти усилено напрежение/ Тесла трансформатора /и Q пъти усилен ток / пуш -пул или емитерен повторител /, ако успеем да ги сфазираме нам будет щастие.

Само експеримента ще покаже кой е бил прав.

поздрави

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
madsatbg, до всяко едно от нещата оградени в червено, които ти наричаш Тесла трансформатори има по една по-малка кутия, която захранва тези „Тесла трансформатори“. Тези три по-малки кутии, за всяка фаза по една, са всъщност генератори от типа Капанадзе по около 10 киловата. Един от тези генератори беше демонстриран на един клип на Капанадзе на някакъв остров в Грузия, който изобщо не е електрифициран. До колкото знам на тази демонстрация случайно или не беше попаднал един българин, но не помня ника му, мисля, че този човек сподели това тук в нашия форум, но беше отдавна.
     Та тази установка от снимката в твоя пост е направена, като матрьошките, малката кутия захранва другата по-голямата от която стърчи „Тесла трансформатора“. Забележи, какви, са размерите на малката кутия, а тя е генератор с мощност 10 киловата и дали стърчат от нея Тесла трансформатори или качери на Бровин. Този генератор  в малката кутия е идентичен с генератора от видеото от 2004 година, а там на видеото се вижда някакъв индуктор, и под него е навита някаква бобина, на който индуктор в единия край има някакво искрище, но това не значи, че това е класически Тесла трансформатор. Това е понижаващ въздушен високочестотен трансформатор, на който високата честота е модулирана с 50 херца и товара е вързан директно на единия край на бобината под индуктора и земята. Не знам дали има някаква сърцевина, като се има в предвид, че честотата е 50 херца. На същото видео високото напрежение се формира в кръглата кутия, която се намира до бобините.
     Сега да обобщим нещата, приемаме, че малката кутия в 100 киловатовата установка е отделно обособен генератор 10 киловата, който се използва за захранване на следващата по-мощна каскада. Това, което ти наричаш „Тесла трансформатор„ изпълнява ролята на кръглата кутия във видеото от 2004 година, тук се формира високото напрежение и се модулира с 50 херца или това е еднотактен диоден модулатор или предавателя. След това, енергията от предавателя се подава, забележи не индуктивно, а чрез проводник на втория трансформатор, който е понижаващ и там на втория трансформатор се вижда една тръбичка, което според мен е диоден стълб, с който се извършва демодулацията на сигнала. За да се демодулира този сигнал е нужен и кондензатор, сега не знам, може да е скрит някъде във втория трансформатор, а може самият трансформатор да е направен и, като кондензатор.
      Ти си прав, само с експерименти ще разберем, кой е на прав път.
   Поздрави!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте колеги,
Експерименти и накрая няма СЕ. Явно се допускат груби грешки.

Енергията на едно хармонично трептение се състои от две величини, амплитуда и честота, реципрочно време.
За пример разглеждам ДВГ, ходът на буталото или амплитудата е константа, а оборотите или честотата е променлива, при повишаване на честотата енергията се увеличава, обратно при намаляване на оборотите енергията спада.
  При RLC или GLC резонанс при намаляване на R (съпротивлението) честотата спада и амплитудата, за това СЕ няма как да се получи.

Първото нещо е като се включи товар честотата трябва да се повишава, става с RLL резонанс, ако имаме запазване на амплитудата или повишаване, Евала, имаме СЕ.

RLL резонанс имаме с бифилярка на Тесла (бобина за електромагнити), Капанадзе набляга на този източник, но ние наблягаме на ТТ. ТТ се ползва да поддържа стабилна амплитуда, но честотата трябва да се повишава, до стигане на стационарен режим, след това имаме изгаряне.

Дали имаме модулация между две бобини това е архитектура, принципа е повишаване на честотата, съответно намаляване на времето и увеличаване на импулса на системата? 
« Последна редакция: Април 26, 2017, 07:35:54 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Според мен подхода към технологията на Капанадзе не е както трябва. Трябва да се поставим на мястото на Капанадзе и от неговите възможности да опитаме да въстановим нещата.
При създаване на постановката му според мен нямат място никакви сложни технологии. Никакви сложни логики, най-много някой генератор (аналогов или ТТL). Няма осцилоскопи, спектрални анализатори или високочестотни генератори. Няма никаква радиотехника. Няма даже стройна теория за начина на работа на постановката. Няма даже и  един нормален уред за измерване.
Има "обикновена" електротехника. Няколко модула свързани по някакъв начин.
Според мен основните мерни единици са метри кабели и диаметри на кабелите. Не мисля и че има някакви особени сърцевини на бобините. Има разрядници защото това е най-лесния начин за създаване на ТТ (автоматично се получават резонансите и се поддържат при промяна на параметрите).
Основното му са проби и грешки при настройките.
« Последна редакция: Април 26, 2017, 07:37:34 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
използването на разрядник е двояко, веднъж за индикатор на напрежение, второ като генератор на затихващи трептения. При бързото  затихване се наблюдава силен диоден (изправителен, детекторен) ефект.

Затихващите трептения са отречени отдавна и сега имаме електронни генератори на незатихващи трептения с лампи, транзистори и тунелни диоди, известна схемотехника.

Ако нямаш пари може да се ползва искра или дъга, искрата е ограничена във времето на 2 000 или 10 000 искри в секунда. Явно това са съпътстващи работи.

Ако погледнем пак формулата за хармонично трептение при увеличаване на амплитудата или при ДВГ хода на буталото, енергията се повишава.  Да разгледаме как може да се повиши амплитудата без да се пипа честотата? Става чрез интерференция на вълни (напрежения, токове) следователно трябва два предавателя и един приемник, т.е три ТТ показани на снимката. Тъй като 2+2=2.2=4, то трябва да имаме три предавателя и един приемник т.е четири ТТ. В тази връзка картинката с три ТТ е заблуда, ако задължително честотата се повишава с RLL, GLL резонанс т.е смесен подход честота и амплитуда се пипат, картинката с три ТТ е реална.
« Последна редакция: Април 26, 2017, 07:39:34 am от Maistora52 »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
    И трето като загуба на енергия.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
използването на разрядник е двояко, веднъж за индикатор на напрежение, второ като генератор на затихващи трептения. При бързото  затихване се наблюдава силен диоден (изправителен, детекторен) ефект.

Малко допълнение:

"второ като генератор на" правоъгълни импулси предизвикващ "затихващи трептения"

За тези интересуващи се защо е това уточнение, този линк дава достатъчна представа за процеса:
http://amasci.com/tesla/wardenclyffe.html



О

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
valex, прав си, нещата не са сложни, но целия този буламач, който върви в нета за генератора на Капанадзе ни води в заблуждение. Забелязал съм едно нещо, тъкмо приключа с експериментите върху някоя идея от някой форум, свързана с генератора на Капанадзе, и констатирам, че  е неработеща, и веднага в друг форум излиза някаква друга идея, която също трябва да проверя и така, не ми остава време да се заема  с идеите, които имам аз. Като че ли, тези хора са се наговорили и действат по някакъв план, за да ни държат в заблуждение и да протакат нещата във времето.
     Дължината на проводника е индуктивността, а теглото е капацитета, това е според Тесла. Според честотата се определя и дължината на проводника, в зависимост, какъв максимум трябва да се получи в края на проводника, на тока или на напрежението.
     Ето тук http://zpostbox.ru/lecher_lines.html и тук http://the-mostly.ru/misc/short_waves_in_wires.html има обяснения, как работи Лехеровата система и много добре са представени разпределението на тока и напрежението в проводник. Втората статия е от 1927 година.
« Последна редакция: Май 01, 2017, 03:10:21 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Нещата като са прости къде е проблема? Как работи Лехеровата система, каква е логиката с Капанадзе?

Явно очите гледат и не виждат. Обяснявам нещо и никой не разбира, трябва да преборя мързела и да си спретна генератор на СЕ.