Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221843 пъти)

Ковърдейл

  • Гост
Той каза, че е направил работещо устройство, доколкото разбрах?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Чета си аз, и по едно време усещам, че в главата ми всичко се превръща в пюре!!!

Противоположнaта частица на електрона - не беше ли протон?! - който е в ядрото.
Или някога съм чел само с едното око - че позитрон и протон май са едно и също?!

Дайте пояснение моля, че съм се ошашавил нещо!
« Последна редакция: Март 06, 2017, 06:54:54 pm от atos »

Ковърдейл

  • Гост
Да, и аз държа за обяснение..................

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Цитат
Да, и аз държа за обяснение..................
Обяснение на какво...... на елементарни неща ли ?

Maistora52, "позитрон" и "протон" са съвсем отделни частици. /позитрона е по скоро античастицата на електрона/ Честно казано не ми се обяснява, има достатъчно обяснения както в учебниците по физика така и в "нета".
Все пак можеш да прочетеш тук http://physicstime.com/content/%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D1%8A%D1%82-%E2%80%93-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BB-%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%8A%D0%BD
 Едва ли ще мога да го обясня по добре.

Ковърдейл

  • Гост
Така, започнах да чета статията,която е на руски, зная го. Искам да те питам тази статия помогна ли ти, истина ли е?

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
   За откриването на позитрона са дали Нобелова награда на човека. Използвал е кондензационна камера, в която могат да се наблюдават само частици с електрически товар. В това видео може би има някой друг позитрон, наред с мюоните и някоя друга алфа от разпада на Радона https://www.youtube.com/watch?v=uMDs6wpBiGQ Електроните и позитроните спадат към бета частиците.

Ковърдейл

  • Гост
Локо, топлиш ли се с устройството, енергото откачи ли го?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте
Единство и борба на противоположностите е правилно, без потенциална разлика няма движение и енергия.
На линейно ниво електрон-позитронна двойка анихилират, но ако се въртят?
Ако се погледне тръбата на Ринг (вортекс тръби) се вижда как въздуха се разделя на топъл и студен, на катод и анод или електрон-позитронна двойка.
Всички закони са същите само се ползва въртенето съответно центробежни сили за метерията и центростремителни сили за антиматерията.

Прегледайте схемите и посочете къде става въртенето и разделянето от по-висок порядък на енергията при Капанадзе? Линейното механично разделяне е традиционно и сме гледали този филм.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
   Някой може ли да изреди всички субатомни частици протони, електрони, позитрони, кварки и не знам, какви си още. Ами те всяка година измислят още и още по-малки, които казват че не могат да измерят по никакъв начин, но са ги регистрирали видите ли, за да оправдаят невежеството си. Електрона е измислен в една от лабораториите на Едисон, ако не се лъжа, подчертавам, ИЗМИСЛЕН. Къде ги видяхте тези частици, покажете снимки та и аз да ги видя и да повярвам. Пълна мъгла, още не знаят, какво е ток, но са регистрирали хиляда частици и под частици и не знам, какво си, са доказали.
    Единственото определение за ток, не електрически, а магнитен ток, според мен е това на Ед Лидскалнин. Този магнитен ток се движи не вътре в проводника, а около него във вид на спирала и то в двете посоки едновременно.
    Тока не е движение на измислените електрони, според Биърден, тези електрони за един час се преместват само 10 сантиметра в проводника, като през цялото време обменят енергия с положителни заряди и вибрират. Ама, как той ги е видял ми е много чудно.
    Докато „ОФИЦИАЛНАТА НАУКА “ продължава да отрича съществуването на океана от енергия наречен етер, ефир, вакум, ще си остане невежа.
    Лидскалнин го казва и доказва, с елементарни опити, много ясно положителни микромагнити, отрицателни микромагнити и неутрална частица.
    Аз няма да се наемам да фантазирам на тема субатомни частици, защото аз също съм невеж, а това, което изложих по-горе, са само факти.
« Последна редакция: Март 07, 2017, 03:10:57 pm от atos »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Цитат
Аз няма да се наемам да фантазирам на тема субатомни частици, защото аз също съм невеж, а това, което изложих по-горе, са само факти.
Това което си изложил по-горе не са факти, а твои интерпретации които за теб са факти, за други не са.
Тъй като за теб атомния модел е "измислен" и в частност електрона е пълна глупост (също измислен), искам да ми обясниш работата на един чип /процесор да речем/. Наясно ли си с производствения процес на един процесор и говори ли ти нещо 25nm технология, вече има 16nm. И сега в този чип ми покажи къде точно се намират тези малки магнити на Лидскалнин. И най-вече като отхвърляш нещо което е изградено на познатите принципи и модели, ако същите са тотално сгрешени това пък нещо, защо работи. След това ще те попитам и как точно работи електронния микроскоп и що го наричат пък точно електронен..... т.н. Относно съществуването на "етера" то същия е логичен спрямо идеята за празното пространство. Друг е въпросът в това, че му се приписват уникални възможности и неописуеми свойства и видиш ли поради сгрешените физични модели и "наложени" от тъпите учени физични закони, някак си не можем да се възползваме от гореизброените му качества.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
  Етера сам си е отпаднал от играта като безполезен, освен това учените знаят, че вакуума не е празен. Ефекта на Казимир е официално признат мнооого отдавна. Представете си следната ситуация, да речем, че беше приета теорията с ефира, обаче някъде там из лабораториите, някакви учени случайно откриват странни частици, други пък се мъчат да подредят Менделеевата таблица, трети се чудят защо почерняват радиолампите и т.н., обаче не намират връзка с ефира. Ефира си е ефир, частиците са си частици и какво?  Така да се каже нямаше как да не се открие това, което е открито досега. Ужасно тъпо е да се отричат всички постижения на науката, само защото определена група от "пет" човека не могат да си представят еди-какво си... Щом ви е по-лесно, представяйте обяснението на някой си Лийдскалнин, полковник Бирден, няма проблем. И една страшна тайна ще ви открия, в металите токоносителите са само отрицателни частици и недостиг на отрицателни частици. Може да си ги кръстите по ваше желание. А защо са решили, че са отрицателни, това за вас няма значение, плувайте си в ефира. Сега съм сигурен, че ще се появи някой да ми обясни как електроните, които не съществуват, били етерни вихри или етерна утайка или не знам какво...
   Показвам ви (в домашни условия) как някакви частици, оставят следа в мъгла от спирт, кое не е ясно? В магнитно поле едната частица завива надясно, другата наляво. Да си затворим очите, все едно нищо не сме видяли, трябва да е било бучка ефир  :o
 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Етера сам си е отпаднал от играта като безполезен, освен това учените знаят, че вакуума не е празен

За съжаление етера не си е отпаднал сам от играта ами е бил намерен начин да бъде "доказано" че не съществува по чисто идеологическа поръчка. Не че хипотезата за етера е вярна но и отричането и е стнало по невероятно скалъпен начин. А за вакуума, повярвай ми той наистина е абсолютно празен. 

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
dymelsoft, не отричам науката, като цяло, но фундамента е сбъркан из основи. Защо тия умници не могат да направят един генератор, като на Капанадзе, нали всичко им е ясно, а го правят архитекти, магазинери и каруцари, без никакво техническо образование, защо? И този тип устройства, са ФАКТ, не е само Капанадзе, много са. А, като говорим за фундамента, става въпрос за етера, ефира, вакума, който умниците не виждат, не признават, а именно от него трябва да започнат да изграждат теориите си, защото ефира е първичната субстанция, от него е изградено всичко и всичко се държи цяло, пак от него. А те правят обратното, от голямото, към малкото. Ако ефира изчезне мигновено, всички материални обекти ще се разхвърчат и разпаднат на съставните си части, защото той оказва налягане на материалните обекти.
    Запознат съм много добре с производството и работата на полупроводниците, електрони, дупки и пак никой нищо не е видял с очите си и няма да види никога, само предположения. С тези нови супер нанотехнологии се произвеждат процесори, които горят, като пуканки и им трябват 100 кила вентилатори за охлаждане или течаща вода. Тя и електрическата крушка на Едисон е работила на времето и още работи и, когато са попитали Едисон, как работи тази крушка, той е казал, „ами не знам, но я ползвайте“.
     Не си мисля, че буквално се хващаш за думата „микромагнити“, ами по онова време, когато е живял Лидскалнин това е била най-точната дума за изразяване на тези частици, той е имал в предвид първичните частици на етера, ефира, който са положителна, отрицателна и неутрална и при различните комбинации между тях се изграждат вашите електрони, позитрони, атоми, молекули и цялата материя. Положителната и отрицателната частици имат свойствата на магнит и може би заради това ги е нарекъл така Лидскалнин.
      Защо умниците, като са наясно със всичко не могат да направят и да използват поне за военни цели или в космоса генератори на свободна енергия, защо? Няма дрон в момента, който може да лети повече от 24 часа и няма спътник в космоса без слънчеви панели, защо?
      В предния ми пост има само факти и констатации, както и в този ми пост.
      И ти ли не можеш или не искаш да си признаеш, че си подведен от системата, когато си си губил времето и парите да учиш. Не казвам че всичко, което се учи е направилно има и много полезни неща, но фундамента е сбъркан, грешен.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
dymelsoft, значи когато електрона срещне позитрон, те анихилират и се получават фотони. Как точно това противоречи на това което казвам?! Ето елементарно показно:



Ясно се виждат доволно количество фотони, защото електроните и позитроните анихилират. Сляп ли си?

Плюс това ако разгледаме пукота от такова късо съединение. Ако има само електрони, които се преместват от едната страна на диелектрика, към другата където нямало електрони, то може да отсъдим, че обемите на наличните електрони, ще се наместят на местата където липсват електрони. Ако това е така, какво би произвело този пукот, който е рязко отблъскване на въздуха в областта на искрата. Естествено, че като анихилират там, тези частици губят енергията си, но не губят обема си. Дъъъ...

Ковърдейл

  • Гост
Низо,кажи ми тази статия дето ми я даде на руски да я чета вярна ли е, по нея ли направи генератора?