Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221323 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Визирах конкретно Капанадзе, не Едисон, вторият не е бил точно търсач на СЕ! И не смей да хулиш Тесла, понеже явно грам идея си нямаш за морала му, нито да го съпоставяш с Хитлер!
Въпрос на нравствена зрелост и идейно израстване...
Затова, този убийствен цитат ще го оставя без коментар:
Раздавайки даром това което си създал ти вършиш грях ГОЛЯМ ГРЯХ Защото изкушаваш хора да се обърнат към ЛЕННОСТ, по нашенски мързел а ленността е един от седемте смъртни гряха. Не знам даваш ли си сметка, но това поставя в морално отношение знак за равенство между хора като Тесла и такива грешници които не искам да им споменавам тук имената. Дето имат отправени обвинения за геноцид примерно.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Както е казал Моканина"Боже,колко много МЪКА има на този този свят"Абе,аланкоолу Исус Христос като е церял недъгавите и незрящите взимал ли е пари?Или е раздавал даром това,което е притежавал?За трите риби и виното касови бележки ли е давал на гладните?И ТОЙ ли е извършил ГОЛЯМ ГРЯХ!!!

june1900

  • Гост
Но не би Едисон е бил Високоморална и отговорна личност и не е позволил други хора да деградират морално възползвайки се даром от плодовете на неговия труд.

Ахахахаха!!

Аве, Радико... я си кажи, ама честно, ти прочел ли си поне една биография на някое електрическо светило през живота си?  ;D Нежели да си се интересувал как е протекъл живота на Едисон?  ;D

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Радико, след такова изказване всякакви думи изглеждат излишни.
Остава да витае една ужасна, гадна, гнусна, лепкава тишина, и мисли за съжаление, болест и пълната деградация в заобикалящия ни свят.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Радико, не си ти когато си гладен.  ;D ;D ;D Хапни човече, после пиши.... /и ако може без грешки/

Добре, че Linux обществото не разсъждава като тебе, че щеше да е страшно. Всички програмисти в това общество големи грехове вършат да му се невиди.

Сериозно, това не си ти, някой ти е присвоил "акаунта" и пише от твое име явно, защото по-голяма глупост не бях чел.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
   dymelsoft
Много от написаните от мен неща ви изглеждат глупости защото не обръщате внимание на дребните неща "като журналиста" А те дребните камъчета обръщат каруцата. Линукс обществото няма този грях защото не "разхвърля хляба на хлебарките"
Не можеш да печелиш пари от линукс без да си платиш за това че го ползваш. разбира се не е задължително заплащането да е директно с пари но е заплащане. Просто линукс обществото иска справедливо заплащане и това сравнено с тоталното и брутално ограбване от лагера на Майкрософт изглежда като безплатно.  Ако не ми вярваш прочети по внимателно лицензионното споразумение на софтуера с отворен код.
Та аз съм си това гладен сит все съм си аз проблема е че на другите им е трудно да ме разберат. Аз и не го очаквам да стане веднага.
Мисля, че ако някой се замисли над думите ми ама много дълбоко да се замисли ще разбере колко съм прав.
Относно правописа:
Качих си последната версия на браузъра Опера който явно няма вградена корекция на правописа та за това. За сметка на това обаче има изключително ефективно блокиране на рекламите което много ме кефи. Сега когато пиша в мазето ползвам Мозилата а за всичко останало Операта.

Не ти трябва коректор, за да започваш (поне) изреченията с ГЛАВНА буква! /А/
« Последна редакция: Март 03, 2017, 07:00:33 pm от atos »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Има един лаф - насила можеш да отнемеш, насила не можеш да дадеш.

+1 за Радико.

мазето.нет - форум за свободна философия.  >:(

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Раздавайки даром това което си създал ти вършиш грях ГОЛЯМ ГРЯХ Защото изкушаваш хора да се обърнат към ЛЕННОСТ, по нашенски мързел а ленността е един от седемте смъртни гряха.
Напълно съм съгласен Радико, много правилно, винаги трябва да има някакво овъзмездяване, не е необходимо да е в парична форма, като функцията на това което се третира като "пари" е да улесни, формализира и квалифицира овъзмездяване. Може да е морално, може да е материално или в каквато и да е форма но трябва да има усещане или идея за овъзмездяване в този трансфер.

Не знам даваш ли си сметка, но това поставя в морално отношение знак за равенство между хора като Тесла и такива грешници които не искам да им споменавам тук имената.

Това е опредено грешно. И тук не става въпрос за защита на Тесла. Човека е бил гении (в много отношения неразбран), и то такъв който е имал усещане за природата и нейните процеси (а такива не знам дали мога да назова други на база на моите скромни познания) и от там идват неговите гениални идеи за направа на високо икономични и оптимално конструирани машини.
Както всеки гении обаче, той е нехаел за динамиката на обществените и бизнес отношения, не че не ги е разбирал, просто са му били безкрайно безинтересни, и точно това е бил неговия "проблем". Той е идеализирал хората, както е идеализирал (с право) разработките на своите машини, виждал е хората като рационално мислещи същества, осъзнаващи природата и света както него, и точно в това е неговата "грешка", или по-скоро липса на интерес поради неприязън/нежелание да работи с несъвършенни системи. Да го кажем поетично, той е бил човек на Ефира.

За Едисон, това което го прави в очите на хората "велик" изобретател е неговата устремено бизнес насоченост и това че е първият бизнесмен който е организирал група инженери да работят за него в неговата лаборатория. Знаеш ли че той има само един оригинален патент ( в сравнение Тесла има над 700 ), всичко друго патентовано на от негово име е от това, че всеки инженер който е работел в неговата лаборатория е бил задължен да публикува патенти само от името на Едисон.
Оставям на страна че в продължение на 10 години, в това което после става известно като "Войната на Токовете", той се противопоставя със всякакви средства срещу променливо-токовата система на Тесла.
« Последна редакция: Март 03, 2017, 06:45:16 pm от epwpixieq-1 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
epwpixieq-1
За това, че Едисон също е "грешник" Спор няма. както няма спор и за това, че всички сме "грешници" Тоест не сме съвършени. Подразниха ме обаче думите на Атос защото това е едно клише насадено в главите ни "в главите на милиони" Това е просто едно от производните на комунистическия идеал. Отказването да консумираш или да се разпореждаш с благата които си създал е основният стълб на заробването както при соколите използвани за лов така и при хрътките ловящи зайци за стопанина си така и при хората идеалисти работещи в полза на хората тарикати.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Напротив!
Точно идеята да контролираш "благата, които си създал" , предполага силно желание за власт, ако не от теб, то от тези, които ти откупят правото над тези "блага"!
От това по-силно заробване за "ближния"...НЯМА!

П.П. Свободната Енергия няма да е свободна, ако не се дари на хората като цяло!
Просто ще се превърне в друг начин на добиване на енергия (за която хората пак ще трябва да плащат скъпо)!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   atos, представи си, че си направил важно изобретение. Ще го дадеш ли на хора, които ще го използват за да те тормозят с него? Това е все едно да дадеш калашник на шимпанзе - ами то ще те застреля с него дори без да осъзнае какво прави. Крайно време е решенията за важните неща да се вземат от разумните хора, а не от нахалните и агресивните. Никой изобретател не е длъжен да раздава изобретенията си безогледно на всички. И добре, че е така. Иначе сега ако всички знаеха как да палят водата, все щеше да се намери някой луд, който да запали морето с една кофа зелен катализатор.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Ванка, всички знаем, че решенията никога не са се вземали от знаещите (в никоя епоха), а от имащите власт!
Той затова Тесла е вдигнал ръце от хората в един момент...не сме узрели за СЕ!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Той затова Тесла е вдигнал ръце от хората в един момент...не сме узрели за СЕ
Прав си по времето на Тесла хората още не са били готови за СЕ, но сега идват други времена, даже може да се каже че дойдоха. Дойде времето за СЕ. Не очаквай всички да са напълно готови за неизвестното няма как да си готов докато не дойде и не стане известно.     

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Що? Сега да не са узрели?
Ти, Радико, ако откриеш СЕ, би го продал, нали (твои думи). На кого ще го продадеш? Нали точно на тези, нахалните и агресивните, които контролират парите и разполагат с тях! Това, Ванка, не е ли като да дадеш на луд картечница?
Да дадеш нов "жокер" за тормоз и изнудване на хората в ръцете на властващите?
Луди винаги ще има, и сега всеки може да си набави 20-50-1000 литра бензин и да запали каквото си иска, всеки може и да си пусне електричество по оградата...


Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Има истина, в това, което казва Радико. Ще ви разкажа, една случка, за да разберете, че енергийния вакуум, понякога се запълва по кофти начини. Всичко е енергия и ако дадеш, трябва да получиш или ако получиш, трябва да дадеш.
Преди години, по стечение на обстоятелствата бях нещо, като неволен лечител. Правех зеперчета и чат пат, пусках тока на някй закъсал. Един ден, един мой клиент, сподели, че има някакво странно заболяване, което се появило, след пиене на фалшива ракия. В продължение на няколко години, за да си фокусира погледа, трябва да е напълно неподвижен, сутрин като стане, "ходи" по стените, вечер си ляга с кокошките, постоянно му се спи, не може да кара кола. Пуснах му тока на три пъти по 7 минути, през 20 минути. На другия ден идва и казва, че е напълно здрав и даже други болежки са изчезнали яко дим. За мен това беше просто експеримент. Човекът не каза, дори едно благодаря, но на мен изобщо не ми направи впечатление. Просто се радвах на резултатите и чудесата. Мина не мина време, на тоя жената, изведнъж го напусна и малко след това, му изгоря апартамента и за малко и детето да изгори с апартамента. Тогава домашните ми напомниха, че тоя дори не е казал едно благодаря, че му помогнах. Това е наистина странно стечение на обстоятелствата, а още по-странното е че ден два, след като разбрах, за нещастията му, в нета прочетох, че папата, предложил, неблагодарността, да бъде обявена за грях  :o  След време понаучих някои неща, за енергийните кръгове и нещата, започнаха да ми се изясняват. Получиш ли, трябва да дадеш.

пп. В последствие разбрах, че имам екстрасензорни способности, та не мислете, че само зеперът е излекувал човека.
« Последна редакция: Март 03, 2017, 08:28:59 pm от edin »