Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 842157 пъти)

Неактивен EDM electronics

• Специалист
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 443
  • Рейтинг: 208
Малко лирическо отклонение в коя да е тема, когато предизвиква смях, има хумор, не е нещо лошо. Това премахва стреса - основния убиец днешно време, и тъй като здравето и живота е по-ценно от която и да било прана или СЕ, дори се явява нещо по-полезно от самата тема.  ;) Та, няма нищо трагично и нищо не вреди на развитието на темата.

По отношение на електронната он-лайн психиатрия - това е реалността днешно време по целия свят. Вън от форума, на улицата е абсолютно същото, това е и бъдещето. Причините няма да ги коментирам. Не е толкова фатално, имало е човечеството и по-лоши времена, и по всичко личи предстои да има в бъдеще такива.

Затова, който няма чувство за хумор, не се усмихва - това е индикатор за нещастие и стрес и рано или късно преминава в другия отбор  :D, започва като рентген да вижда в съзнанието си физичните процеси на невидимите енергии - прана, етер и т.н., прояснява му се философията на живота, започва да разбира божествените творения, получава нирвана, представя си се като собственик на фабрика, която бълва негови генератори на СЕ и всички телевизии само за него говорят.  :D  ;D

Неактивен Иван Димов

• Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 713
  • Рейтинг: 118
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Предлагам добавка към схемата на Владимир Димитров - вижте я в приложения файл. Мисля ако се закачи масивно метално тяло на посоченото място, че ще има промяна на тока в лампата.

Неактивен miromad

• Специалист
  • Активен
  • Публикации: 235
  • Рейтинг: 42
Кой иска СЕ генератор за коледен подарък /сам да си го купи де/?  ;D
Ами вече може да си поръча устройството - http://innovatehno.eu/
Има тестови период от 30 дни и ако не му хареса, може да го върне.
Предлагат се два вида устройства - едното е за ползване на закрито, а другото - на открито.
Първото струва 3800 евро + таксите,а второто - 4100 евро + таксите. Мощността им е 7350 вата.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 949
  • Рейтинг: 416
  • Стара върба не се превива...
Кой иска СЕ генератор за коледен подарък /сам да си го купи де/?  ;D
Ами вече може да си поръча устройството - http://innovatehno.eu/
Има тестови период от 30 дни и ако не му хареса, може да го върне.
Предлагат се два вида устройства - едното е за ползване на закрито, а другото - на открито.
Първото струва 3800 евро + таксите,а второто - 4100 евро + таксите. Мощността им е 7350 вата.

Язък...заминаха милионите за низогена...
Да знаете, това ще е само някой далечен внук на Тесла, намерил на тавана чертежите на дядо си...

Неактивен GreenHulk

• Стабилен
  • Публикации: 756
  • Рейтинг: 140
  • Астронавигатор
Язък...заминаха милионите за низогена...
Да знаете, това ще е само някой далечен внук на Тесла, намерил на тавана чертежите на дядо си...

По-на далавера е да ти го продадат за 3000 отколкото да връщат ток с обратен електромер - има да чакат по 20 ст. да съберат 3000:))) ;D

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 482
  • Рейтинг: 164
Здравейте,
Сега се връщам към миналото да схвана логиката на нещата. Доскоро обяснявах нещата от гледна точка на интуицията, но това трудно се разбира.

Преди правех опити с палачинкови бобини, като увеличавах мощността, получи се токов удар и изгоря 25А термичен бушон на таблото, изправителните диоди, за 6А се завариха, дотогава електрониката изгаряше преди термичните бушони, за това преминах на много малки мощности с цел разбиране на ефекта. Не мога да повярвам, че 4 миливата ще ми прехаби здравето за един ден, при опита с пет бобини по един проводник. Това преля чашата за осмисляне на нещата.

В електротехниката имаме два типа вериги, объркването води до грешки и трябва да се осмислят общи правила за безопасност при работа със СЕ.
  Първо имаме кирхофски вериги, това са вериги, където се изпълняват първи и втори закон на Кирхоф и закон на Ом. По тях се движат електрони със скорост няколко милиметра в секунда, електрона има маса и следователно инерция или инерциален заряд.
  Второ некирхофски вериги, безинерциални, притежават полеви-вълнов характер и скорост на движение 300 000 км/сек., тази скорост е недостижима за електроните от физична гледна точка.  Тук действат други закони, наблюдавани при дълги линии, четвъртвълнов, полувълнов, целовълнов вибратор (антена), еднопроводна и безпроводна връзка.
  Некирфовските вериги се управляват от напрежението. Някой зависимости интуитивно ги налучках и направих спирални дълги линии (резонатори). При тях дължината на линията е много по-малка от дължината на вълната, т.е. имам индуктивен характер. Ленц ефекта не се боря с него, а го ползвам, противоположните сили ако се изместят, създават двойка (двоица) сили и усукване във вид на въртящ момент в спиралните бобини. Сега навивам нова спирална бобина с дължина 12 м. и 10 жила за нови грамотни експерименти.         

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 482
  • Рейтинг: 164
Здравейте,
  След серия от опити с палачинкови бобини, стигнах до границата. Усилване по-мощност се движеше до 105 %. Генераторен режим не можеш да постигна, усилването е недостатъчно и настъпи времето на отказване.

Дойде ми идея да направя капацитивен трансформатор, съставен от четири палачинкови бобини (липсват вихрови токове) работещи като плочи. Най-добрата комбинация се получи прехвърляне по мощност 10%, по напрежение 30% понижаващ.

С бобини и капацитети ще се прави резонанс и нов кръг от опити, най-вероятно ще тръгнат нещата!   

Неактивен mito_kupona

• Сериозен Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 444
  • Рейтинг: 151
   Здравейте борци за свобода или за свободна енергия, което според мен е едно и също!
   Все още не съм се отказал от механичния вариант на генератора на Капанадзе и набавих някои от основните части, което ми отне около два месеца. Американски лагери от Германия, други от Хонг Конг, месингови дискове с диаметър 18 см и дебелина 4 мм, пак от Германия, алуминиеви блокчета от Англия, месингови фтулки от Италия, по-тънката ос 12мм е от един голям принтер, който разбих, а другата 17мм е от старата добра машина за рязане на плочки, абе луда работа. Все още не съм решил с коя от двете оси ще го правя, защото това зависи от останалите елементи, които ми трябват и не знам, какво ще намеря. А между другото взех окончателно решение да си купя един малък струг с растояние между центровете 30-35 см и ,максимален диаметър на обработвания материал 18-21 см, защото тука стругарите направо свалят кожи, ако трябва да им поръчам 5 детайла, по-добре да си купя струг.