Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 878913 пъти)

Неактивен EDM electronics

• Специалист
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 473
  • Рейтинг: 211
Малко лирическо отклонение в коя да е тема, когато предизвиква смях, има хумор, не е нещо лошо. Това премахва стреса - основния убиец днешно време, и тъй като здравето и живота е по-ценно от която и да било прана или СЕ, дори се явява нещо по-полезно от самата тема.  ;) Та, няма нищо трагично и нищо не вреди на развитието на темата.

По отношение на електронната он-лайн психиатрия - това е реалността днешно време по целия свят. Вън от форума, на улицата е абсолютно същото, това е и бъдещето. Причините няма да ги коментирам. Не е толкова фатално, имало е човечеството и по-лоши времена, и по всичко личи предстои да има в бъдеще такива.

Затова, който няма чувство за хумор, не се усмихва - това е индикатор за нещастие и стрес и рано или късно преминава в другия отбор  :D, започва като рентген да вижда в съзнанието си физичните процеси на невидимите енергии - прана, етер и т.н., прояснява му се философията на живота, започва да разбира божествените творения, получава нирвана, представя си се като собственик на фабрика, която бълва негови генератори на СЕ и всички телевизии само за него говорят.  :D  ;D

Активен Иван Димов

• Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 733
  • Рейтинг: 125
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Предлагам добавка към схемата на Владимир Димитров - вижте я в приложения файл. Мисля ако се закачи масивно метално тяло на посоченото място, че ще има промяна на тока в лампата.

Неактивен miromad

• Специалист
  • Активен
  • Публикации: 239
  • Рейтинг: 45
Кой иска СЕ генератор за коледен подарък /сам да си го купи де/?  ;D
Ами вече може да си поръча устройството - http://innovatehno.eu/
Има тестови период от 30 дни и ако не му хареса, може да го върне.
Предлагат се два вида устройства - едното е за ползване на закрито, а другото - на открито.
Първото струва 3800 евро + таксите,а второто - 4100 евро + таксите. Мощността им е 7350 вата.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 176
  • Рейтинг: 469
  • Стара върба не се превива...
Кой иска СЕ генератор за коледен подарък /сам да си го купи де/?  ;D
Ами вече може да си поръча устройството - http://innovatehno.eu/
Има тестови период от 30 дни и ако не му хареса, може да го върне.
Предлагат се два вида устройства - едното е за ползване на закрито, а другото - на открито.
Първото струва 3800 евро + таксите,а второто - 4100 евро + таксите. Мощността им е 7350 вата.

Язък...заминаха милионите за низогена...
Да знаете, това ще е само някой далечен внук на Тесла, намерил на тавана чертежите на дядо си...

Неактивен GreenHulk

• Стабилен
  • Публикации: 756
  • Рейтинг: 141
  • Астронавигатор
Язък...заминаха милионите за низогена...
Да знаете, това ще е само някой далечен внук на Тесла, намерил на тавана чертежите на дядо си...

По-на далавера е да ти го продадат за 3000 отколкото да връщат ток с обратен електромер - има да чакат по 20 ст. да съберат 3000:))) ;D

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 521
  • Рейтинг: 169
Здравейте,
Сега се връщам към миналото да схвана логиката на нещата. Доскоро обяснявах нещата от гледна точка на интуицията, но това трудно се разбира.

Преди правех опити с палачинкови бобини, като увеличавах мощността, получи се токов удар и изгоря 25А термичен бушон на таблото, изправителните диоди, за 6А се завариха, дотогава електрониката изгаряше преди термичните бушони, за това преминах на много малки мощности с цел разбиране на ефекта. Не мога да повярвам, че 4 миливата ще ми прехаби здравето за един ден, при опита с пет бобини по един проводник. Това преля чашата за осмисляне на нещата.

В електротехниката имаме два типа вериги, объркването води до грешки и трябва да се осмислят общи правила за безопасност при работа със СЕ.
  Първо имаме кирхофски вериги, това са вериги, където се изпълняват първи и втори закон на Кирхоф и закон на Ом. По тях се движат електрони със скорост няколко милиметра в секунда, електрона има маса и следователно инерция или инерциален заряд.
  Второ некирхофски вериги, безинерциални, притежават полеви-вълнов характер и скорост на движение 300 000 км/сек., тази скорост е недостижима за електроните от физична гледна точка.  Тук действат други закони, наблюдавани при дълги линии, четвъртвълнов, полувълнов, целовълнов вибратор (антена), еднопроводна и безпроводна връзка.
  Некирфовските вериги се управляват от напрежението. Някой зависимости интуитивно ги налучках и направих спирални дълги линии (резонатори). При тях дължината на линията е много по-малка от дължината на вълната, т.е. имам индуктивен характер. Ленц ефекта не се боря с него, а го ползвам, противоположните сили ако се изместят, създават двойка (двоица) сили и усукване във вид на въртящ момент в спиралните бобини. Сега навивам нова спирална бобина с дължина 12 м. и 10 жила за нови грамотни експерименти.         

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 521
  • Рейтинг: 169
Здравейте,
  След серия от опити с палачинкови бобини, стигнах до границата. Усилване по-мощност се движеше до 105 %. Генераторен режим не можеш да постигна, усилването е недостатъчно и настъпи времето на отказване.

Дойде ми идея да направя капацитивен трансформатор, съставен от четири палачинкови бобини (липсват вихрови токове) работещи като плочи. Най-добрата комбинация се получи прехвърляне по мощност 10%, по напрежение 30% понижаващ.

С бобини и капацитети ще се прави резонанс и нов кръг от опити, най-вероятно ще тръгнат нещата!   

Неактивен mito_kupona

• Сериозен Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 495
  • Рейтинг: 180
   Здравейте борци за свобода или за свободна енергия, което според мен е едно и също!
   Все още не съм се отказал от механичния вариант на генератора на Капанадзе и набавих някои от основните части, което ми отне около два месеца. Американски лагери от Германия, други от Хонг Конг, месингови дискове с диаметър 18 см и дебелина 4 мм, пак от Германия, алуминиеви блокчета от Англия, месингови фтулки от Италия, по-тънката ос 12мм е от един голям принтер, който разбих, а другата 17мм е от старата добра машина за рязане на плочки, абе луда работа. Все още не съм решил с коя от двете оси ще го правя, защото това зависи от останалите елементи, които ми трябват и не знам, какво ще намеря. А между другото взех окончателно решение да си купя един малък струг с растояние между центровете 30-35 см и ,максимален диаметър на обработвания материал 18-21 см, защото тука стругарите направо свалят кожи, ако трябва да им поръчам 5 детайла, по-добре да си купя струг.

Неактивен locco

• Активен
  • **
  • Публикации: 262
  • Рейтинг: 63
Мен ако питате, между двата диска има пружина, работеща на усукване да обира вибрациите, даже дисковете са пръснати с пяна по повърхността да не шумят. Пружината е навита с пружинираща стоманена тел на око около 2мм, а оста е срязана точно между дисковете. Ясно се вижда на един кадър, че дисковете са закрепени на отделни оси, като са съединени с пружината двете оси.
 По интересното е начина на завижване с тороидната бобина и неодимовия магнит врязан вграден във вала значи трябва правоъгълен мощен неодимов магнит с размери подходящи да се натика и в края на вала с фреза да се направи процеп, в който да се вгради магнита. Отгоре му се слага тороидната намотка, която се използва и като датчик в подходящия момент, когато магнита се ориентира подходящо, схемата се задейства и протича силен Импулсен Ток през намотката на тороида, която е само една и в нея през тиристор се разрежда кондензатор, зареден до високо напрежение няколко стотин волта да речем.
 Но всичко това, са само догатки.

Неактивен mito_kupona

• Сериозно Активен
    locco, не мисля, че оста е срязана, защото при тези обороти и никаква опора по средата това чудо ще се разхвърчи из околното пространство. Според мен по-вероятно е, това по средата между дисковете, да е дебел проводник без изолация, който свързва двата диска, защото е очевидно, че втория диск е електрически изолиран от оста и първия диск, снимка номер 2.
     Що се касае до пяната отзад на втория диск, най-вероятно е поставена, за да се скрие нещо, примерно палачинкова бобина залепена за диска. Има и друга вероятност, между двата диска на оста под проводника, да са надянати магнити с дупка по средата или ферити, което също не е изключено. С две думи това е униполярен мотор с два диска, първия се развърта с електрониката от вън и батерията по индуктивен път без, четки, а втория диск се захранва от първия, чрез дебелия проводник и вероятно има някаква полужителна обратна връзка между тях. Такива работи ми се въртят в главата.

Неактивен plcsoft

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 126
  • Рейтинг: 26
Момчета, ако ми позволите да се намеся в насоката на вашите разсъждения. До какви изводи съм стигнал аз навремето разглеждайки тази първа установка на Капанадзе. Просто, като насока!
1.Двата месингови диска заедно със бобината по-средата образуват резонансен кръг. Дисковете са двете плочи на кондензатор а, проводника най-вероятно емайлиран с голямо сечение е бобина. Тази LC група си има резонанса честота. Нали!
2. Оста върху която са поставени е цяла и по-нея се предава магнитна енергия от възбуждащата бобина която е  от страни.
Тази бобина най вероятно подава къси импулси с необходимата мощност и честота и тези импулси възбуждат резонансният кръг.
3. Вследствие на резонанса около дисковете се създава мощно електростатично или магнитно поле което по-някакъв начин(не съм се замислял какъв) развърта двата диска едновременно и се създава ускорително движение във вала.
Чрез шайбата и ремъчната предавка се предава тази излишна енергия на динамото или генератора и така нататък.
Мисля че, стова ще бъда полезен.
Ако се разглежда хронологията от работещи СЕ установки на Капанадзе то, трябва да се отбележи следното. Тази установка предшества установката със Тесла трасформатора от 2004 година. Това означава че, именно в тази установка Капанадзе е разбрал как става извличането на Енергия. Това е! Успех в експериментите! ;)

Неактивен mito_kupona

• Сериозно Активен
plcsoft, доста интересна идея, която не ми беше минавала през главата. Ако дисковете и бобината, са резонансен кръг, то задължително трябва дисковете да, са изолирани един от друг, както се вижда и на снимката. Възбуждането вероятно става с тороидалния трансформатор надянат на оста с високо напрежение, но си мисля, че трябва да е отворен магнитопровода или срязан, въпреки, че е маскиран добре и не се вижда. Генератора, който възбужда системата, според мен, трябва да работи в автогенераторен режим и да потдържа автоматично резонанса в системата, ако изобщо принципа на работа е такъв. До няколко дни ще спретна установката и ще пробвам всички възможни идеи.
        Аз в първия момент, като го видях това нещо веднага направих асоциация с монополярния двигател. Между дисковете или има магнити или ферити, които с бобината правят един мощен електромагнит. Да, но как се захранва електромагнита, като не се виждат четки и затова си мисля, че първия диск, а може и двата диска да, са свързани последователно като се завъртят и започне електронен поток от центъра, към периферията с този поток се захранва електромагнита, като по този начин при увеличаване на оборотите се увеличава и силата на магнитното поле създадено от електромагнита и това се явява, като полужителна обратна връзка.
   Всичко опира до експерименти и време.

Неактивен plcsoft

• Подготвен
  • **
Възбуждането вероятно става с тороидалния трансформатор надянат на оста с високо напрежение, но си мисля, че трябва да е отворен магнитопровода или срязан, въпреки, че е маскиран добре и не се вижда.

Магнитопровода е самата ос на която се въртят дисковете в случая отворен. Магнитното поле създадено от тороидалната намотка(първична намотка) е синхронизирана със резонанстната честота на вторичният кръг(в случая се явяват двата диска и бобината).

Да, но как се захранва електромагнита, като не се виждат четки

Ако си гледал внимателно видеото то трябва да си забелязал че, първоначално системата се запуска от акумулатор. Този акумулатор захранва една електронна платка и към тази електронна платка е свързан електромагнита. След като се развъртят дисковете които изпълняват ролята и на маховици се прави обратната връзка и системата се самозахранва. Изгледай внимателно видеото. На дисковете няма нищо. Нито магнити нито са срязани най.вероятно полиуретановата пяна е сложена за балансиране на дисковете. Имаше един друг клип в един цех където това устройство работеше и там се виждаше че на дисковете няма нищо(демек голи дискове, както майка ги е родила :)). А и самата електроника се виждаше. Потърси във Ютуб.

Неактивен plcsoft

• Подготвен
  • **
Внимание!!!
Искам да предупредя всички който имат желание да се занимават с тази материя. Бъдете много внимателни защото улучите ли параметричният резонанс на системата около установката се създават такива електростатични полета че, всичко се наелектризирва и започва да мирише на озон. Преди три седмици(случайно ;) ) взех участие в една видеоконферентна връзка с Роман Карноухов(Акула). Там той показа стъпките за настройка на резонансният кръг на тесла трансформатор. Но дрехите му и всичко около него  така се наелектризираха че, май му прилоша и едвам довърши видеоурока.  За това осторожно! Демек внимателно!!! ;) :D
А ето го и самото видео - https://www.youtube.com/watch?v=OBpuiJHVqWg

Неактивен mito_kupona

• Сериозно Активен
   Много внимателно изгледах клипа https://www.youtube.com/watch?v=qVUN3GsekKQ от завода на генератора с дисковете на Капанадзе или механичния вариант и извадих някой кадри. Установих, че на срещуположната страна на шайбата с ремъка се намира една доста голяма кутия от, която се захранва самия мотор с дисковете и то с трифазен ток, като тази кутия работи автономно и се стартира с 9 волтовата крона. На 11-та минута от клипа се вижда, как един от присъстващите включва група лампи, към всяка една от трите фази излизащи от кутията без да се върти мотора с дисковете и съответно генератора на ток, който е свързан към него с ремъка. На 15:27 минута от клипа Капанадзе свързва отново трите фази към мотора с дисковете. Да предположим, че в кутията има трифазен генератор в електрически вариант 3 по 1 киловат, такова нещо дочух, но не съм сигурен, чрез който се рзвърта мотора с дисковете, а пък той от своя страна върти поне 20 киловатовия генератор на ток и всичко това се стартира с една 9 волтова крона.
   Пяна има на диска от към шайбата, толкова, колкото да не се види къде е свързан проводника от бобината между дисковете, в центъра или на периферията на втория диск, аз мисля, че е на периферията.