Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221548 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Ще обясня теорията на СЕ със следните два  филосовски принципа
 - Количествените натрупвания водят до качество (събиране в точка), обратно качеството води до количество (изобилие).
 - единство и борба на противоположностите.
  Противоположностите на нищ ред на взаимодействие се неутрализират, а на висш ред на взаимодействие запазват същностите си т.е дават качество превърнато в количество това е СЕ.
Примери: Ако имаме цветовете на дъгата и направим пулпал, който се завърти получаваме качество бяла светлина, отделните цветове си съществуват, общо правят бяла светлина.
 Ако имаме бяла и черна боя и ги смесим получаваме сива боя, противоположностите се неутрализират.
Ако бялата и черната боя се завъртят, възниква качество-центробежна сила, която не позволява на боята да се неутрализира, пак се вижда сиво, но нещата са се запазили, но взаимодействието е на висш ред.
Ако имаме трансформатор и взаимодействието е на нищ ред, всичко е традиция, при висш ред си наблюдава СЕ. Разликата е проста, добавено е въртене, качеството се променя, съответно имаме количество във вид на СЕ.   

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
М, даааа!! Вече ми се изясни как да си направя генератор на Капанадзе. Много ми помогнаха последните постове от темата. Очаквайте СЕ в изобилие.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Колега Михаил Кузмов не очаквай СЕ в изобилие ако в Душата ти има от двата гряха на Вселената.
Първият на ангела станал демон-управлението.
Вторият на Адам и Ева-желанията.
СЕ е само да се види Божествената Любов, ако не изпитваш това чуство или си ниш духом- Внимавай, при мен 4 миливата СЕ бая ме разклати здравославно, разбира се има решения.
Бъди внимателен-успех!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Архангел Михаил...Кузмов, сега вече си наясно, амин ;D

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
   Ако някой случаен човек попадне на нашия форум и прочете бисерите на mi68, ще си помисли, че това е някакъв форум на пациенти на някаква лудница. Този човек си имаше тема в която да си пише, каквото си иска, но той спами из всичките теми, а човека не е виновен...  Има ли модератори, администратори, питам аз, да вземат някакви мерки. За това във форума не пишат вече много от капацитетите, които пишеха преди тук. Форума върви на зле и това не е единствената причина, или това е целта да се затрие този форум, пак питам администратори и модератори.
   Директен съм и няма да се извинявам на никой, защото това е истината, да вярно е, че поражда омраза, но това е истината и тя е вечна. Когато истината е ясна, като бял ден, всички спорове и дискусии, са безпредметни и неоснователни.
    И пак питам, това технически форум ли е или ЛУДНИЦА? Какво трябва да се направи по този въпрос, мисля, че е повече от ясно.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Малко лирическо отклонение в коя да е тема, когато предизвиква смях, има хумор, не е нещо лошо. Това премахва стреса - основния убиец днешно време, и тъй като здравето и живота е по-ценно от която и да било прана или СЕ, дори се явява нещо по-полезно от самата тема.  ;) Та, няма нищо трагично и нищо не вреди на развитието на темата.

По отношение на електронната он-лайн психиатрия - това е реалността днешно време по целия свят. Вън от форума, на улицата е абсолютно същото, това е и бъдещето. Причините няма да ги коментирам. Не е толкова фатално, имало е човечеството и по-лоши времена, и по всичко личи предстои да има в бъдеще такива.

Затова, който няма чувство за хумор, не се усмихва - това е индикатор за нещастие и стрес и рано или късно преминава в другия отбор  :D, започва като рентген да вижда в съзнанието си физичните процеси на невидимите енергии - прана, етер и т.н., прояснява му се философията на живота, започва да разбира божествените творения, получава нирвана, представя си се като собственик на фабрика, която бълва негови генератори на СЕ и всички телевизии само за него говорят.  :D  ;D


Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Предлагам добавка към схемата на Владимир Димитров - вижте я в приложения файл. Мисля ако се закачи масивно метално тяло на посоченото място, че ще има промяна на тока в лампата.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Кой иска СЕ генератор за коледен подарък /сам да си го купи де/?  ;D
Ами вече може да си поръча устройството - http://innovatehno.eu/
Има тестови период от 30 дни и ако не му хареса, може да го върне.
Предлагат се два вида устройства - едното е за ползване на закрито, а другото - на открито.
Първото струва 3800 евро + таксите,а второто - 4100 евро + таксите. Мощността им е 7350 вата.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Кой иска СЕ генератор за коледен подарък /сам да си го купи де/?  ;D
Ами вече може да си поръча устройството - http://innovatehno.eu/
Има тестови период от 30 дни и ако не му хареса, може да го върне.
Предлагат се два вида устройства - едното е за ползване на закрито, а другото - на открито.
Първото струва 3800 евро + таксите,а второто - 4100 евро + таксите. Мощността им е 7350 вата.

Язък...заминаха милионите за низогена...
Да знаете, това ще е само някой далечен внук на Тесла, намерил на тавана чертежите на дядо си...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Язък...заминаха милионите за низогена...
Да знаете, това ще е само някой далечен внук на Тесла, намерил на тавана чертежите на дядо си...

По-на далавера е да ти го продадат за 3000 отколкото да връщат ток с обратен електромер - има да чакат по 20 ст. да съберат 3000:))) ;D

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Сега се връщам към миналото да схвана логиката на нещата. Доскоро обяснявах нещата от гледна точка на интуицията, но това трудно се разбира.

Преди правех опити с палачинкови бобини, като увеличавах мощността, получи се токов удар и изгоря 25А термичен бушон на таблото, изправителните диоди, за 6А се завариха, дотогава електрониката изгаряше преди термичните бушони, за това преминах на много малки мощности с цел разбиране на ефекта. Не мога да повярвам, че 4 миливата ще ми прехаби здравето за един ден, при опита с пет бобини по един проводник. Това преля чашата за осмисляне на нещата.

В електротехниката имаме два типа вериги, объркването води до грешки и трябва да се осмислят общи правила за безопасност при работа със СЕ.
  Първо имаме кирхофски вериги, това са вериги, където се изпълняват първи и втори закон на Кирхоф и закон на Ом. По тях се движат електрони със скорост няколко милиметра в секунда, електрона има маса и следователно инерция или инерциален заряд.
  Второ некирхофски вериги, безинерциални, притежават полеви-вълнов характер и скорост на движение 300 000 км/сек., тази скорост е недостижима за електроните от физична гледна точка.  Тук действат други закони, наблюдавани при дълги линии, четвъртвълнов, полувълнов, целовълнов вибратор (антена), еднопроводна и безпроводна връзка.
  Некирфовските вериги се управляват от напрежението. Някой зависимости интуитивно ги налучках и направих спирални дълги линии (резонатори). При тях дължината на линията е много по-малка от дължината на вълната, т.е. имам индуктивен характер. Ленц ефекта не се боря с него, а го ползвам, противоположните сили ако се изместят, създават двойка (двоица) сили и усукване във вид на въртящ момент в спиралните бобини. Сега навивам нова спирална бобина с дължина 12 м. и 10 жила за нови грамотни експерименти.         

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
  След серия от опити с палачинкови бобини, стигнах до границата. Усилване по-мощност се движеше до 105 %. Генераторен режим не можеш да постигна, усилването е недостатъчно и настъпи времето на отказване.

 Дойде ми идея да направя капацитивен трансформатор, съставен от четири палачинкови бобини (липсват вихрови токове) работещи като плочи. Най-добрата комбинация се получи прехвърляне по мощност 10%, по напрежение 30% понижаващ.

С бобини и капацитети ще се прави резонанс и нов кръг от опити, най-вероятно ще тръгнат нещата!   

 

 

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
   Здравейте борци за свобода или за свободна енергия, което според мен е едно и също!
   Все още не съм се отказал от механичния вариант на генератора на Капанадзе и набавих някои от основните части, което ми отне около два месеца. Американски лагери от Германия, други от Хонг Конг, месингови дискове с диаметър 18 см и дебелина 4 мм, пак от Германия, алуминиеви блокчета от Англия, месингови фтулки от Италия, по-тънката ос 12мм е от един голям принтер, който разбих, а другата 17мм е от старата добра машина за рязане на плочки, абе луда работа. Все още не съм решил с коя от двете оси ще го правя, защото това зависи от останалите елементи, които ми трябват и не знам, какво ще намеря. А между другото взех окончателно решение да си купя един малък струг с растояние между центровете 30-35 см и ,максимален диаметър на обработвания материал 18-21 см, защото тука стругарите направо свалят кожи, ако трябва да им поръчам 5 детайла, по-добре да си купя струг.
 

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
    locco, не мисля, че оста е срязана, защото при тези обороти и никаква опора по средата това чудо ще се разхвърчи из околното пространство. Според мен по-вероятно е, това по средата между дисковете, да е дебел проводник без изолация, който свързва двата диска, защото е очевидно, че втория диск е електрически изолиран от оста и първия диск, снимка номер 2.
     Що се касае до пяната отзад на втория диск, най-вероятно е поставена, за да се скрие нещо, примерно палачинкова бобина залепена за диска. Има и друга вероятност, между двата диска на оста под проводника, да са надянати магнити с дупка по средата или ферити, което също не е изключено. С две думи това е униполярен мотор с два диска, първия се развърта с електрониката от вън и батерията по индуктивен път без, четки, а втория диск се захранва от първия, чрез дебелия проводник и вероятно има някаква полужителна обратна връзка между тях. Такива работи ми се въртят в главата.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Момчета, ако ми позволите да се намеся в насоката на вашите разсъждения. До какви изводи съм стигнал аз навремето разглеждайки тази първа установка на Капанадзе. Просто, като насока!
1.Двата месингови диска заедно със бобината по-средата образуват резонансен кръг. Дисковете са двете плочи на кондензатор а, проводника най-вероятно емайлиран с голямо сечение е бобина. Тази LC група си има резонанса честота. Нали!
2. Оста върху която са поставени е цяла и по-нея се предава магнитна енергия от възбуждащата бобина която е  от страни.
Тази бобина най вероятно подава къси импулси с необходимата мощност и честота и тези импулси възбуждат резонансният кръг.
3. Вследствие на резонанса около дисковете се създава мощно електростатично или магнитно поле което по-някакъв начин(не съм се замислял какъв) развърта двата диска едновременно и се създава ускорително движение във вала.
Чрез шайбата и ремъчната предавка се предава тази излишна енергия на динамото или генератора и така нататък.
Мисля че, стова ще бъда полезен.
Ако се разглежда хронологията от работещи СЕ установки на Капанадзе то, трябва да се отбележи следното. Тази установка предшества установката със Тесла трасформатора от 2004 година. Това означава че, именно в тази установка Капанадзе е разбрал как става извличането на Енергия. Това е! Успех в експериментите! ;)