Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221762 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
tsurko, нещо явно не си разбрал, електроните са само "магарета" тоест те само пренасят енергия, то щот има много електрони дето щъкат насам натам ама нищо не носят, пък ти си събирай колкото искаш. Електрони не ни трябват трябва ни енергията която носят, и проблема е че не всички носят енергия.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Охоооо имаме си нов адепт на Капана - добре дошъл tsurko!
Сега вече нещата ще поемат в нова посока с статичните електрони .......

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Здравейте
от къде го измисли статични електрони дори не съм го чувал като понятие.
Статичното електричество привлича даста неща, но както и да е.
Съдя по експерименти който съм правил с TBC, че очевидно се натрупва доста енергия за кратко време без да го отвеждам на някъде примерно с искрене.
Понеже само с такъв вид на експерементиране ми изгоряха няколко захранванета, трансформатори, осцилоскоп, сигнал генератора и да не приказваме, че и компютара се побърква. Някои път се включва ако е изкючен или обратното.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Това което казваш се нарична потанциал ;)
И с него трее да се внимава ...... не си въобразявай че е много енергията (импулса е голям) .....
Просто мери адектватно и смятай правилно - иначе ш се вкараш в руслото на СЕ църквата и само ще страдаш.
Чети назад темата - може да разбереш някой моменти де се греши и следват страданията.

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Значи искаш да кажеш, че когато съм закачил допълнителна намотка на високото и заземяване (не нула от контакта) от другата страна на TBC-a потенцияла се увеличава понеже разликата с и без заземяване е видимо двоина без да съм мерил.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Започни обяснението подробно - но от сега ти казвам - нема такова нещо като видимо двойно ..... особено при токове видимо двойно може да и видимо десеторно  или хилядократно ако е с различна честота или е импулс.
Не знам точно какво правиш за д амога да разсъждавам конкретно.

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
При елементарна схема на опит която качвам и със задавана честота от генератора 10khz 12v захранване и закъчено заземяване привлича от прашинки и пепел от цигара понеже съм пушач от доста разтояние, а когато пресегна с ръка над намотката около 25-30 сантиметра се усеща статиката. А когато при същия експеримент откъча заземяването е многократно по-слабо. Дори и на друга честота намалява.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
С заземяването усигуряваш по-добра проводимост на средата след трансформатора.
Тоест имаш верига преди трафа която е електрообезпечена като контур.
Обаче след трафа като нямаш заземяване не се случва добра полярзация щото нямаш опора спрямо 0 - след като заземиш един вид контура се обезпечава с товарспрямо въздуха и земята. (свойство на ВЧ да се разпространява в атмосферна среда)
Демек един вид с заземяването усигуряващ по-голяма площ за контакт. предполагам ме разбираш.
Докато не си заземен комсумацията ти е по-малка - след като заземиш комсумацията ти скача. - няма нищо странно

Ма внимавай че ако не си заземил да не станеш ти земно :)

Тия опити ги прави някъде де няма опасност да изпогориш какво ли не както вече ти се е случило.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
При елементарна схема на опит която качвам и със задавана честота от генератора 10khz 12v захранване и закъчено заземяване привлича от прашинки и пепел от цигара понеже съм пушач от доста разтояние, а когато пресегна с ръка над намотката около 25-30 сантиметра се усеща статиката. А когато при същия експеримент откъча заземяването е многократно по-слабо. Дори и на друга честота намалява.
Tsurko във прикачената от теб схема ако си обясниш как и през какви елементи, реални и условни. Преминава веригата на вторичната намотка на трафа ще видиш, че няма нищо ама абсолютно нищо несъвместимо със законите на Ом и на Кирхоф. Има разни природни дадености които ограят ролята "и във твоята схема" на кондензатори. Нанеси ги на схемата.
Сламка:
Земя и облак представляват две плочи на един кондензатор.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   tsurko, правилно си забелязал, че има нещо двойно и това е потенциала. Ако напрежението на вторичната намотка на трансформатор е 10 kV, то ако тя не е заземена, ще има в двата си края потенциал +5kV и -5kV. Но ако заземиш единия край, тогава ще имаш 0V откъм земята и 10kV на другия край. Или ако сравняваш двата случая и гледаш само единия край, в първия случай той ще е 5kV, а във втория ще е 10kV, т. е. двойно по-голям потенциал. Но това си е съвсем стандартна електротехника и няма нищо необичайно в това.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Колеги, според мене единствено Тесла е направил нещо с неговитв кули, ако е направил.
В тази тема откакто я чета, ми става ясно, че търсите под VOLTA теле.
Немааа а станееее...

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Мога ли да си водя записки по стандартна електротехника с образователна цел, която да ми послужи като основа за по-нататъшното СЕ?
Ако напрежението на вторичната намотка на трансформатор е 10 kV, то ако тя не е заземена, ще има в двата си края потенциал +5kV и -5kV. Но ако заземиш единия край, тогава ще имаш 0V откъм земята и 10kV на другия край. Или ако сравняваш двата случая и гледаш само единия край, в първия случай той ще е 5kV, а във втория ще е 10kV, т. е. двойно по-голям потенциал. Но това си е съвсем стандартна електротехника и няма нищо необичайно в това.
Тъй като СЕ учим, кой от краищата е + и кой - , или те сами си казват. Заземявам +5кV, от другия става ли -10кV, щот не си го обозначил, или по правилото на математиката 0Vоткъм земя=+5кV-5кV? Като сравнявам двата случая кой край по-напред да гледам -5кV или +5кV. Във втория случай 10кV имат ли знак или по подразбиране е +. За СЕга правя първи стъпки в СЕто, но кът гледам има хляб в ученето, във втория случай щом потенциала е двойно по-голям стандартната електротехника е разписала СЕто.
Извод от първи урок: само трябва да СЕ заземи. 

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   ndm, до скоро си мислех, че ти си просто някакъв автоматичен компютърен интелект, защото трудно ти ловя логиката на коментарите, но сега виждам, че се замисляш по човешки.
   Токът в трансформаторите е променлив. Мисля че това е общоизвестно и затова не го обяснявам подробно, но явно има нужда. Ако разгледаме обаче един момент от времето, когато напрежението в бобината достигне максималната си стойност, то тогава ако на единия край на бобината имаме "плюсов" потенциал, то на другия край ще имаме "минусов" потенциал. Разбира се, след четвърт от периода двата края ще са с нулев потенциал, а след още четвърт пак ще са с максимални потенциали, но с разменени знаци - който е бил "плюс" сега ще е "минус" и обратно, който е бил "минус" сега ще е "плюс". Това е когато бобината не е заземена. Като заземим единия край, тогава той ще е постоянно "нула - земя", а другият край ще се зарежда периодично от -10kV до +10kV. Така ако гледаме потенциалите - в първия случай ще имаме +-5kV, а във втория случай ще имаме +-10kV. Напрежението е променливо, но аз давам само максималните стойности.
   В резултат на цялото упражнение ще видим, че единият край на бобината се наелектризира два пъти по-слабо в случай, че не е заземена. Това се усеща чрез електростатичното действие на някакви частици примерно.
   Мястото на заземяване на бобините е важно особено при високоволтовите трансформатори. Ако заземим бобината в средната й точка ще имаме два пъти по-нисък потенциал, който трябва да изолираме против електрически пробиви към близкостоящи предмети примерно. А ако заземим единия край на бобината, то тогава ще трябва да изолираме двойно по-голям потенциал. Един вид, има по-голяма опасност да ни удари напрежението като минем покрай трансформатора.
п. п. То зависи и как точно са навити бобините. Когато стане електрически пробив и започнат искрите, се вижда къде има нужда от по-добра изолация.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Много благодаря за немедлената отзивчивост при това безплатна, даже няма да полагам и трудодни. Ако може да минем на втори урок, който както забелязвам  ще е от изключителна важност за безопасността на всички ни. Предлагам да го озаглавим „Прогулка мимо трансформатора”. Накрая на урока ще направим съответно и изводи как сме СЕ чувствали, и как сме усетили електростатичното действие на честиците, след като сме визитирали трансформатора.
А  забравих, виждам че след недоуменията които имах след първия урок СЕто вече е нараснало, което е твърде обещаващо – трансформатора е започнал да СЕ зарежда вече от -10kV до +10kV. Да СЕ надявам ли, че с напредване на обучението трансформатора и той ще СЕ зарежда с по-големи стойности?
Заранее спасибо.

Неактивен Chokoch

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
Виждам, че коментарите Ви нямат нищо общо с темата "Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място", бих предложил който има достатъчни средства и интелект да  се пренасочи в даряване на средства в показването на такъв тип генератори, понеже показването е сложно нещо.

Който иска да инвестира, нека заповяда на мейла ми, може да уточним характерните особености.

Генераторът съществува и е продаваем в няколко версии в зависимост от мощност-цена, харддрайва е безплатен, тоест може да се тества 24часа.
  Начална цена - евро на киловат, моля незаинтересувани и тролове да не са обаждат!