Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221294 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Сори обаче ако сложиш кутия до струната звукът въобще няма да се промени. Просто е взимаш една китара и дрънкаш. Слагаш до нея още една китара и пак дрънкаш първата. И си мислиш, че ще чуеш по силензвук. Айде бе.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Димов - има си закони за интерференцията  - разучи ги и ш си обясниш  - не ме пращай мен на тия изпитчета ;)
Може да получим и Х2 или 0 въпрос на фазово отместване ........ но това не порменя енергията в крайна сметка.
Х3 нема да стане ;)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Ванчоооо -  пак се изказваш неподготвен мойто момче ..... :)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Значи в резонатора има стоящи вълни, които се наслагват и от там идва СЕ-то. Точно по теорията, амплитудата ако се удвоява, то мощността се учетворява. Само че при нашия резонанс наслагваме две вълни с еднаква честота по 10 kHz, но с различна амплитуда. Амплитудата на токовете е 20А и 1А. Ако насложим 20А и 20А ще получим супер много СЕ. Но е важен принципът. Наслагване на токове в една бобина, от която точим СЕ-то. Теорията е точна. И Холивуд ви го показа, но не хващате вяра.
   Ето тук има образователни клипчета - https://bg.khanacademy.org/science/physics/mechanical-waves-and-sound/standing-waves/v/standing-waves-on-string
Ето тук е обяснено и "биенето" на две близки честоти - https://bg.khanacademy.org/science/physics/mechanical-waves-and-sound/standing-waves/v/beat-frequency Значи двете честоти, които Капанадзе наслагва се отличават помежду си с 50 Hz. Примерно едната ако е 100 kHz, то другата ще е 105 kHz или 95 kHz.
« Последна редакция: Август 23, 2019, 04:27:16 pm от Иван Димов »

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Димов ок - няма да коментирам повече конкретния въпрос - просто вземи докажи си твърдението и промени света.
Единствено бих се радвал.

Щото излиза че сме две баби де ко си знаят това си баят и няма комуникация. Единствено реалноста може да докаже кой крив кой прав.
Не си мисли че не ми се ще да си прав - пробвал съм тия постановки де сега ги джуркаме тук не си мисли че съм само сух теоритик яко подкован с теория и нищо повече. Разликата между мен и вас е че когато е трябвало и съм имал възможност да поставям тези въпроси съм го правил и съм получавал адекватни отговори. Имах късмета да имам наистина добри преподаватели. Също така съмненията когато съм ги имал съм установявал че единствено се дължат на непълни знания или на некоректно поставени условия или на неправилно измерване или оценяване на получените резултати.

Един тъп (ма грам не е тъп) променлив ток ако тръгнем да го мерим много често се оказва че нищо не мерим щото просто не го мерим правилно. На уред може да ти показва едно на практика да е много по-малко или повече от измереното - ма доколкото виждам сериозни електрончици тук почти няма за да о подтвърдят.

Така че просто вземи го направи после правилно измери - правилно оцени и сам си направи изводите спрямо твойте предположения.

Нагледен пример са Бедини глупостите - там стават такива глупости измерено спрямо реално че манджата е с яко прокиснал цвик - та чак газиран.
« Последна редакция: Август 23, 2019, 04:45:20 pm от montanar »

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Ванчо - специално за теб обяснявам като на идиот - щото друг начин явно няма.
Грамафоня с резонатора де си показал е много правилен пример за неразбиране на конкретния процес.
И така.....
Имаме плоча с вълнова насечка.
Тая плоча се върти от енергията от задвижването.
Върху плочата се мести игличката която има конкретна маса състояща се от масата на рамото с което контактува с плочата.
При движение на тая маса по неравностите върху плочата се генерира звукува вълна.
Тая вълна се подава на резонатор който може да отдаде енергията произведена от движението на игличката по плочата.
Или казано още по-просто част от енергията от задвижването се трансформира в звукува вълна(енергия) чрез резонатора.

Ти някъде тука да видя СЕ?!?!?

//Въпрос за домашно - защо грамофоните от тоя тип не свирят в низкочестотния диапазон?
Ако отговориш адекватно бих си променил мнението за теб и би доказал че си рабрал нещо. ;) //

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   На предния пост съм допуснал грешка и ми изтече времето за редакция, та затова да се поправя тук. Разликата между двете честоти на Капанадзе ако са 50 Херца, то тогава едната ако е 100 kHz, то другата ще е 100050 Hz или 99950 Hz.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Аз пак не разбирам от къде ще дойдат допълнителните киловати, от къде ще ги откраднем, айде климатика краде от околния въздух, но тука трафа от къде краде.
Не съм го казвал, но пак го повтарям - тея от разпределителните са мноо прости. Имат трафопостове като блокове, хиляди. Ми сложете вътре по един климатик, инверторен мола ви СЕ, никой няма да знае кво има вътре и от къде краде.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Монти ти пък за електрическа китара всички знаем това, че дъската не усилва. Става въпрос за акустична китара с резонираща кутия, имаше такива едно време, работеха без китарен усилвател, без ток или на батерии. А по-преди е имало и грамофони без ток с резонаторна акустично усилваща фуния.
Сори ама си в грешка това не е усилваща кутия а  препбразуваща кутия игличката трепти с определена мощност и ти или преобразуваш цялата мощност или част от нея.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Радико това вече тяхното е изправяне на криви краставици.
Опитват се да подпъхнат прецедент който да хване дикиш - белким тезите им добият реална тежест.
А прецеденти има ма немат достатъчното познания да ги представят. :)

Нали виждаш колко глупости отпаднаха като вариант.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Юлияне не се шегувай. Спътника е отдалечен на 35000 километра и още толкова на обратно станаха 70 000 и още толкова При другия компютър и станаха 140 000 и още разстоянието между двата спътника което е по голямо  от същото разстояние наземно и нещата клонят към 200 000  а горе долу 200 000 е скоростта на светлината във оптиката което е 30% забавяне. Къде с 30% къде са десет пъти. Защото най отдалечените точки по земята са на 20 000 километра.
Затуй комуникационните спътници са на ниска орбита. Като имаш 300 км до спътника, сметките ти отиват на кино.
Геостационарно стоят само спътниците за сателитна телевизия - там връзката е еднопосочна и няма никакво значение дали има 1/10 секунда, 1 секунда или 1 минута закъснение.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
И при ниска орбита има проблеми даже по големи. Там пък спътниците прелитат много бързо и малко време обслужват една територия. От там става необходимо да има много спътници предаващи си информацията един на друг. "Хоповете" стават страшно много и като при всеки хоп и формацията трябва да се буферира и латентността скача. То този проблем беше и при по старите оптики защото на всеки 70 километра трябваше да има пофторител. Ама на последните увеличиха разстоянието десетина пъти ако не и повече.

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Без да навлизам в дълбочина как на атомно ниво се проявява елекгричество и да търся пот вола теле.
Според мен електричеството след проявяването  като такова се дили на два вида магнитно и статично.
Доста години вече се изписаха какви ли не работи в едната посока на магнитно електричество, а почти нищо не се говори за стотичното дори като цяло и информацията в интернета е оскъдна.
Мисля, че вече е време да се насочим към статичното електричество което с малко енергия привличаме много електрони в намотка, който се натрупват и остава само да ги впрегнем да работят за нас и да ги освободим после.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
   На предния пост съм допуснал грешка и ми изтече времето за редакция, та затова да се поправя тук. Разликата между двете честоти на Капанадзе ако са 50 Херца, то тогава едната ако е 100 kHz, то другата ще е 100050 Hz или 99950 Hz.
Е тва ся СЕ казва съвестен член на текезето. Ми то ни председателя, ни партийния секретар разбраха за евентуалното отклонението на резонанса от СЕто, ма пуста му съвест  не стои мирно. В таа връзка вече спокойно можем да преминем към АПеКа. Даже има и отдавна натрупана маатрялно-техническа база –К1, ….Ктри, и так дале.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Ми то защо се казва мислиш статично. Защото другото име на "работа" е "динамика" динамичното електричество върши РАБОТА не статичното. Последното само отбелязва присъствие нищо повече.