Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221384 пъти)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   ppipilica, енергията идва от магнитното поле на резонанса, което поле се прави с по-малка енергия в сравнение със стандартните трансформатори. Или ако включим и ефира в обяснението, токовете правят понижено ефирно налягане, което засмуква ефир от околното пространство и този ефир задвижва нашите електрони. По-точно е да се каже, че не ниското налягане засмуква, а високото налягане на ефира натиска в посока на ниското налягане. Всички сили в природата могат да се разглеждат като разлика в налягането. Има ли разлика, има сили. Няма ли разлика, няма сили. При обикновен трансформатор входната мощност е голяма, защото напрежението на първичната намотка работи както за ускоряване на тока в нея, така и за спирането му. През четвърт от периода токът се ускорява, следващата четвърт се спира. После в третата четвърт се ускорява в обратна посока и в последната четвърт се спира. Въобще неефективна работа, докато при резонанса имаме само ускоряване. Спирането на тока се осъществява от кондензатора, който действа като пружина в механиката.
   montanar, не се прави на оригинален, май страдаш от липса на внимание и искаш да си център някакъв. Вземи прочети малко сериозна наука и недей да цитираш закостенели схващания от минали векове. Аз лично имам установка като на Мюнхаузен и това е съвсем лесно проверимо от всеки, който си закупи центробежна водна помпа за да си полива градината. Достатъчно е да я сложиш в един затворен варел с вода и варелът да го сложиш на лагерна количка на хоризонтален път. Като включиш помпата и ще се возиш безреактивно дори на лед.
   Няма криза в науката, има духовна криза - и аз да завърша като mi68.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Развитието става квантово, предишните идеи се свиват в точка и от нея идват нови идеи.
Идеята на нелинейния трансформатор е да имаш хармонични честоти на основната. След като имаш хармонични честоти с тях да се управляват параметри, индуктивност или честота на трептене. От околната среда идва енергията, чрез параметрично усилване. То и климатика работи параметрично, имаме изменение на параметър температура, охлаждане-загряване.
Когато имаме параметрично усилване на енергията, става като се мести кинетичната енергия чрез двукратно увеличаване на честотата (оборотите). Класическото изменение на честотата става чрез промяна на L или С. Тази заигравка не води до СЕ, защото има ЗЗЕ. Новото виждане е да се заиграване с времето, защото е реципрочно на честотата, по точно с времеконстантата на RL верига, защото казахме, че ротиращите тела си взаимодействат особено с времето. Може да се погледне и строго математически, времеконстантата на RL верига е т=G.L, с намаляване на тока честотата се повишава. От закон за електромагнитна индукция с увеличаване на честотата се повишава електродвижещото напрежение, съответно мощността и енергията. Наблюдават се и познатите термодинамични ефекти охлаждане на намотките и околното пространство.
Процесът е тегав за управление, поради липса на опит, некадърност и нелинейност от висок ред, от високата нелинейност възниква изключително високата скорост на навлизане на енергията, за части от секундата става взривяване. Имам две взривени установки. С натрупване на опит съм по-близо до истината.
Няма енергийна криза има криза на невежеството!
 
 

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Хипарх да не си правил някакви експерименти върху това фазово свързване.
Преди време доста писах тук по въпроса, но само  @практик прояви интерес.

Доскоро се занимавах с изготвяне на мощен осцилатор на Лаковски с излъчвател от 12 концентрични ринга (най-външния от медна тръба, огъната в диаметър приблизително 40см), захранван от VTTC система, изпълнена с 1,5kW вакуумен триод. Антената излъчва доста силно след като в радиус от около 2 метра електрониката (телефони, снимачна техника и др.) спират да функционират нормално. Освен това има и друго излъчване към общия бял шум, което е по-важното в случая, но то не е за дискусия тук :)

Ако се интересуваш от фазовото свързване, то непременно трябва да прочетеш книгата на Пол ЛаВиолет - там са описани различни методи за постигане на такъв вид резонанс до 9-ти хармоник на основната вълна, който е в пъти по-ефективен от обикновения резонанс. Като фазово-свързваща среда могат да се използват различни материали с изразени нелинейни електрически (или магнитни) характеристики и в зависимост от целта да се постигне усилване по мощност или кинетична реакция от страна на материята (примерно микровълново задвижване, но не като при смотания ЕмДрайв, а много по-силно), породена от специфично поляризиране в дълбочина, а не само по повърхността.
Един от най-достъпните методи за създаване на фазово-свързваща среда, изглежда е йонизиране на въздуха с достатъчно интензивно електрическо поле. Газовете, които възникват при йонизацията (в зоната на синкавото сияние от коронарния разряд), имат изразени нелинейни характеристики и може да послужат за фазово-свързваща среда за излъчени и преминали през зоната вълни. Тук веднага се сещам за опитите на Хътчисън за смесване на радиовълни със силни електростатични полета.
Имам някои идеи в това направление, като може да се приложи един от патентите на Тесла за "йонизиращи лъчи в атмосферна среда", т.е. без да е необходим вакуум с прилагане на ВН от теслов траф към светлина с определена дължина на вълната. Фазерът (Force Amplification by Stimulated Energy Resonance) на Оболенски е горе-долу добре описан, но липсват някои малки подробности и ще е трудно да се направи точна репликация.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Егааати локумите - темата трее да се прекръсти на "дъвчане на локум"  ;D

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Иван Димов, ти все още ли наивно мислиш че Ту-Ту генератора ще създаде резонанс че даже и да го поддържа, та даже си изчислил колко ще получиш от резонанса. Ту-Ту генератора ти ще поддържа системата в оптимална работна точка и нищо повече, а там СЕ няма. Това правят и повечето хора бъркайки резонанса с оптималната работна точка на системата, засега виждам че само mi68 е постигал резонанс, питай го как гърми а, а ти си тръгнал и да го управляваш. Още не ти е ясно какво е резонанс а си тръгнал и етера да намесваш не бързаш ли много а.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   krasias, вие с montanar само киснете във форума и давате акъл как нещата не могат да станат. Не виждам обаче да сте показали нещо, свършено от вас. Като не вярвате в свободната енергия какво правите тук? Или пък ако сте съвсем сигурни, че няма такава въобще, мислите ли, че ще откажете ентусиастите да работят за СЕ-то? Само с отрицание нищо няма да постигнете.
   Що се отнася до това колко аз съм наясно с резонанса - като ви гледам разсъжденията, явно не можете да "смилате" нова и непонятна информация, колкото и опростено да ви я представям. И това е така, защото имате "пердета" в мисленето. По-нагоре в темата ви показах стара моя схема с конкретни данни и не видях да анализирате. То само с епитети не става. Кой колко бил прост, кой колко не разбирал. Вие като сте толкова умни, защо още не сте направили нещо? Или чакате някой да ви представи всичкото СЕ на тепсия. Че те и извънземните да дойдат да ви обясняват и тях няма да разберете, защото мисленето е труден процес. Знам го, защото от години се занимавам с изобретения и наистина е много трудно и бавно стават нещата - цели 30 години минаха докато стигнах до тук. И да си имаме уважението, не се дръжте като хулигани в кръчма! Това не можело, онова не можело. Казах ви - и на барон Мюнхаузен знам силата, и СЕ ще имам колкото си искам, пък вие си бърборете тук празни приказки. Тя науката се развива от хора с ентусиазъм, а не от мрънкащи неверници.
п. п. Пък Ту-Ту-то явно още не си разбрал как действа. Съвсем не-наивно си прави резонанса и то на практика, не на теория.
   Резонансът служи като ефирна помпа както Тесла има едно разсъждение, че ако имаме нещо като "черна дупка", достатъчно е да сложим една турбина до нея и ще имаме СЕ колкото си искаме. Резонансът създава и поддържа постоянно зона с ниско налягане най-общо казано и към тази зона идва енергия от ефира, т. е. СЕ. "Держите резонанс и всьо получится! - казва Капанадзе, а който не проумява само дърдори празни приказки.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Иван Димов, изобщо не съм против СЕто, но явно здраво те настъпих което си личи от силно емоционалния ти коментар, но като ти поотминат емоциите може и да разбереш че съм опитал да ти помогна. Пожелавам ти успех, и не се опитвай да ме лъжеш то си е за тебе, мен не можеш да ме излъжеш кое как работи.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Димов не ща да убеждавам никой в нищо за разлика от теб - ти си тоя де си подпъхва фентъзито защото просто не си се достатъчно подковал теоритично и допускаш че като ръчкаш с клечка в тъмното нещо ш изскочи.
Така като гледам krasias има някакво понятие от някой работи относно тия неща мен ме мани - приеми че съм кретен - но се запитай ти самият дали са ти достатъчно пълни познанията за да строиш правдоподобни разсъждения.
Като за начало не е лошо да разбереш какво е енергия в конкретния контекст в който ти се иска да я добиеш.
Щото и това излиза че Ви куца на повечето адепти на Капана.
Отговорете си какво поражда енергията всяка в една електрична система - на най ниско ниво
И за сметка на кой процес си въобразявате че ще извадите енергия? - Това е нещото което ви куца на цялата концепция.
В резонанс енергия няма и няма как да има повече от вкараната.
И това е само зарад елементарното положение че тока (енергията) е количествен а честотата или напрежението са чисто параметрични (качествени) функции - как и да ги лашкате тия функции количество няма да направите - елементарна математика мамка му. Имате задачката  2+3 няма как да получите 33 без да добавите още тежест в множеството.

Иначе може да си вярвате в каквото искате - има църкви всякакви но сега нито един символ верую не ти е сготвил боба.

//говорите за полета за резонанси и прочее електроефекти - а за сметка на какво са тия ефекти - запитвате ли се изобщо? "не ние ш направим резонансна бобина ш размандахерцаме тока в нея ш направим поле и ш стане чудо" - ш стане ху* ми чудо (с извиниение) щото полето е производна на тока(енергията)
Колко плиткоумен трябва да е човек за да не проумее че причината поражда следствието а не обратото - щото следствие без причина няма.//

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Емоциите идват от това, че вадите голямо самочувствие без покритие. И правите заключения кой колко ги разбира нещата без дори да сте разбрали какво ви се говори. Единият от вас бърка даже мерни единици като казва, че магнитният интензитет се мерел в Хенри. В Хенри се мери индуктивност, а магнитният интензитет се мери в Ампер на метър.
   И каква сума бихте заложили зад думите си като сте толкова убедителни? То така всеки може да си говори всичко. Сега ми идва една идея да направим бас с всички неверници в мрежата. Чак тогава ще стана супербогат освен ако неверниците не са и лъжци и после да се откажат от плащането. И ще плащат само за да видят, а не и да получат. Който иска да получи, ще го накарам една година да работи покрай мен селскостопанска работа за да се научи на ум.
п. п. В резонанса нямало СЕ. Че кой твърди обратното? Резонансът способства за получаването на СЕ по същия начин както корпусът на китарата усилва звука. СЕ-то идва от комбинацията на резонатора с източника на звука (струната). Задайте си въпроса защо хората не дрънкат само струните на една дъска, а си играят да правят резониращи кутии.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Който иска да получи, ще го накарам една година да работи покрай мен селскостопанска работа за да се научи на ум.
Димов тука вече откровенно ме разсмя, май пак ще ти се наложи да плащаш за знания, щото аз съм от града но си живея на село и мога спокойно да кажа че съм по добър градинар и овощар отколкото електрик. А доколкото сме разговаряли в чата то ти все още мислиш че дърветата се засаждат от семка, да знам че имаш огромно желание да създадеш ТКЗС ама си отглеждал само пилета, та и на нивата само с желание не става. И това не са само хвалби вече съм обучил доста градинари и овощари.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Димов - отново не си разбрал ко съм казал - задавам ти насочващ въпрос в тая връзка - Хенрите какво правят? ;)
А ноемра с цирка де го предлагаш е игран много пъти - не минава - някъде из темите обяснявах какво е нужно за да се докаже баш тоя номер де сега го мъдриш - ако смяташ че можеш да отговориш на тия условия - аз съм на среща ;)

Цитат
Обяснявам за тия които се не знат или се правят че не знаят как се провежда доказване на твърдение конкретно в нашата сфера.
Клипче нищо не значи клипче не е доказателство - клипче е популяризация и нищо повече.
Конкретен експеримент за да е достоверен трябва обосновка (обяснения на принципа на работа)
Трбва повтаряемост на резултата (независими опити подтвърждаващи истинноста му)

В конкретното клипче де показа Bat_Vanko няма абсолютно нищо от тия неща - какво има да коментирам повече по въпроса - и въпреки това ще .....
В конкретния случай за да се измери и докаже истинноста са нужни следните неща (при условие че е нужно запазване в тайна принципа на работа):
Независима колегия от специалисти които да удостоверят че няма подаване на външна енергия.
Измереване тежестта на установката преди и след завършване на опита.
Изчисляване на база на тежестта и на база на подаваната от нея мощност нужното време което трябва да отработи за доказване на свръх еденичност - приравнено към популярно гориво.
Равна входна и исходна тежест на установката преди и след опита.

Китарата резонира и издава звук - нищо не усилва - това е пълна тъпня което твърдиш и отново демонстрираш слаби познания.
Струната вибрира - натрупва резонанс и успоредно го излъчва с закъснение по време и с конкретна насоченост, и нищо повече.
Аз пък ще ти задам насрещен въпрос - защо арфата няма кутия пък пак си свири? ;)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
montanar, това не е проблем. Ето дадох ти идея, която може и сам да провериш вкъщи. Вземаш една струна и я връзваш на една дъска. Опъваш я точно по определен начин и като я пуснеш правиш замерване за силата на звука. После повтаряш същия опит, но слагаш наблизо резонаторна кутия и пак мериш. Ще има ли разлика в силата на звука и ако да, то откъде ще се е взела тази разлика. Ако искаш дъската в първия опит я сложи по широка за да отразява всички разсеяни вълни по-добре. Нещо като параболично огледало да стане.
   Пък като станем готови с токовете, там ще е още по-лесно. Като включа 10 киловата консуматори, пък захранвам с киловат и половина, веднага ще се види разликата и с просто око без измервателни уреди.
П.П. Ха-ха, арфата не е ли цялата отстрани една извита кутия? Защо тогава тъпаните ги правят като резонатори, а не вземат просто да бият по една дъска като някои попове? Или хайде, тъпаните и камбаните ги остави, те имат някакво последействие след удара, но китарата си дрънчи постоянно.
« Последна редакция: Август 23, 2019, 02:46:38 pm от Иван Димов »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Монтанар относно звука на китарата и др. струнни инструменти, мани че Димов не е прав, но дори и ти си по оптимистичен от реалността. Корпуса на китарата въобще не усилва звука на струната. Той само по ефективно превръща вибрациите от един вид в друг. Същата тая съруна както е без кутия и звучи едвам едвам ако  я опънете със зъби и я дръннете ще разберете за каква сила иде реч. Просто кутията на инструмента прехвърля по ефективно вибрацията от един носител на друг. Енергията е една и съща. Това важи за всички вибрации.  Много хора тук грешат като смесват енергия и сила а това са две различни неща. 

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Не не ...... понятието е зле .....
Цитат
Вземаш една струна и я връзваш на една дъска. Опъваш я точно по определен начин и като я пуснеш правиш замерване за силата на звука. После повтаряш същия опит, но слагаш наблизо резонаторна кутия и пак мериш.
Ще ти кажа де бъркаш в твърдението си.
Струната излъчва вълна в пространството равномврно.
Кутията олавя част от тая вълна натрупва я в резонанс и я отразява.
Слува се следното - вълната която е излъчила струната си я има веднъж.
Вълната която е е поела кутията е натрупана резонансно и върната в обратно направление с малко закъснение по-време което е нужно за разклащане на резонанса - Това в никой случай не е повече енергия а е компресирана и отдадена такава.
И това което мериш е вече субективно а не обективно.
Веднъж имаш измерване само на вълна само от струната - 1
при наличие на резонатор имаш веднъж вълната само от струната - 1, втори път отразена от кутия в същата посока в която мериш вълна - 2 (която е същата вълна 1 но вече ламинарна по посока) и трети път имаш натрупване на енергия в вълна от резонанс който тръгва с закъснение спрямо предните 2 и е равен на степента на натрупан резонанс - може и да е 10.
Извода в случаят е че няма повече енергия а ефективно насочване на вълна и получаване на субективен резултат в точката на измерване. (ма се съмнявам че изобщо с хванеш написаното - за това ш ти дам друг пример.)

Лазера прави точно същото - например неонова лампа свети с 100 вата в пространството и не се усещат като мощност в точката на измерване - съвсем друго става ако тая неонова лампа напомпа лазерен излъчвател който ламинира потока фотони и в точката на мерене ако духне тоя лазер с тия 100 вата ш ти пробие мерилото. :)
100 вата са си 100 вата както и звукова вълна с конкретна енергия си е същата вълна с конкретната енергия излъчена по различен начин. ЕНЕРГИЯТА ОБАЧЕ СИ Е СЪЩАТА

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Разбрах ти много добре мисълта. Искаш да кажеш просто, че наличната енергия се фокусира в по-тясна област от пространството и това субективно се усеща като повече енергия.
   Хайде тогава да вземем друг пример и нека и mi68 да се включи като по-знаещ. Имаме два лазера с еднаква честота (с един и същи цвят). Какво ще стане ако и двата ги съберем в една точка? Помня едно време правихме едни лабораторни опити по физика - наслагване на два кохерентни лъча. Там как става увеличаването на енергията?