Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221815 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Добре бе Мито щом си получил прозрение за Капанадзе давай схемата и да я почваме. Какъв е проблема зарежи тия детекторни приемници и давай схемата за киловатите мощност.
Давай да се откачаме от енергото па Капанадзе като иска да си плаща на енергото. Негова си работа. Иска да плаща, плаща.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Принципът отдавна е обяснен. Имаме бобина и кондензатор, т. е. трептящ кръг, който има собствена честота на трептене. За да поддържаме високо напрежение в този кръг трябва да наслагваме в такт с тока на неговата бобина още един ток от захранващ източник с ниско напрежение. Качественият фактор при това трябва да е висок, примерно 100. Това ще рече, при захранване 200 V, в трептящия кръг да имаме 20 kV. И сваляме енергия с къса бобина, индуктивно свързана към бобината на кръга. Трудността идва при натоварване с различни товари, които променят честотата. Затова Ту-Ту-то е добро за такива случаи. А който иска, да експериментира с предварително закачен товар и да нагажда честотата на захранването докато влезе в резонанса на кръга. Аз съм хванал тенденцията към СЕ-то и сега търся подходящи кондензатори с малък капацитет, но за големи токове. Честотата мисля да е в порядъка малко над 10 kHz. Токът в бобината на кръга трябва да е примерно 20 или 30А. При това тя ще се загрява доста, поне 500W, че и повече.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега Димов,
Започвам с Исусовска молитва!
Наслагването (смесването) става в нелинейна среда. Ако нямаме нелинейна среда или устройство, имаме проблемите за които споменаваш. Трябва ново нелинейно устройство и край на проблемите.
    Капанадзе си го е показал палачинкова бифилярка тип "Тесла". Това решава частично проблема. Да се разбере проблема трябва да се разбере центробежно -реактивната централа на В. Шаубергер, взаимно перпендикулярната въртене на флуида и създаване на променлив обем. При  Капанадзе обема е пулсиращ в резонанс, което е отлично решение. На едно място в темата се показват две тръбни бобини една до друга така, че се създават две полета в двоен обем и енергията се сваля с палачинката. Цаката е в нелинейната  конструкцията, разбира се могат да се ползват и три задаващи бобини за по-висока нелинейност.
Като пиша нещо някой чете ли тези работи и ги осмисля да задава въпроси?
Няма енергийна криза има криза на невежеството! 

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
mi68 много пъти съм се опитвал .... не става :( Поне при мен не се получава да разбера нещо смислено, логически свързано и обосновано от това де пишеш

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Мога да посоча пример как трябва да обосновете идеята си за да бъде понятна и някой с нормален мисловен склад да може да я обработи.
Всеки механизъм се обославя от природен процес.
За начало посочете и обосновете природния процес който ползва системата.
Нагледен пример - природния процес окисление (горене)
Химична реакция при която има конкретни свойства - окислител се свързва с друг вид материал и се отделя енергия под формата на топлина и светлина.

Какъв процес стои в основата на вашата установка? - след като това се уточни докаже и проумее може да се търсят начини за използването му.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
   Принципът отдавна е обяснен. Имаме бобина и кондензатор, т. е. трептящ кръг, който има собствена честота на трептене. За да поддържаме високо напрежение в този кръг трябва да наслагваме в такт с тока на неговата бобина още един ток от захранващ източник с ниско напрежение. Качественият фактор при това трябва да е висок, примерно 100. Това ще рече, при захранване 200 V, в трептящия кръг да имаме 20 kV. И сваляме енергия с къса бобина, индуктивно свързана към бобината на кръга. Трудността идва при натоварване с различни товари, които променят честотата. Затова Ту-Ту-то е добро за такива случаи. А който иска, да експериментира с предварително закачен товар и да нагажда честотата на захранването докато влезе в резонанса на кръга. Аз съм хванал тенденцията към СЕ-то и сега търся подходящи кондензатори с малък капацитет, но за големи токове. Честотата мисля да е в порядъка малко над 10 kHz. Токът в бобината на кръга трябва да е примерно 20 или 30А. При това тя ще се загрява доста, поне 500W, че и повече.
   Е нали това се опитах да обясня в горния ми пост, че чрез детекторния приемник може да се сваля енергията от резонанса на трептящия кръг, без да се нарушава резонанса. Носещата честота или високата е една и съща и не се променя след демодулацията и свалянето на енергията от резонанса. Да, но съпротивлението на товара в детекторния приемник е постоянно, а ко се включват различни товари и тук ще се промени честотата. Но този проблем се решава със система за автоматично потдържане на резонанса. Може да стане и с твоя ту-ту генератор.


Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Дайте схема на този ТуТу генератор.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Намерих я.

Димов можеш ли да съчиниш същата схема но с два тиристора?
Мисля, че си най близо до истината.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Може ли уважаемите сведущи по капа въпросите, да постнат едно видео!? Как Капанадзе демонстрира захранване на собственият си дом, цъкайки с батерийката. На мен защо ли не ми се отдава  да намеря такова?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Пълни глупости! Ако крада, значи прескачам електромера! А това е лесно установимо. Тогава Капанадзе защо не се разкачи от ел. снабдяване и да си кара на батерийка?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Пълни глупости! Ако крада, значи прескачам електромера! А това е лесно установимо. Тогава Капанадзе защо не се разкачи от ел. снабдяване и да си кара на батерийка? Значи на ELPUNTO трябва да му разкажат играта защото лятната консумация клони към нула!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
  В България по закона за енергетиката ти нямаш право да притежаваш или продаваш БТГ камо ли да го ползваш макар и само за самозадоволяване.   
Мисля че тази глупост е достойна да се бори за първо място по глупавост във форума. Май само едно две изказвания на Монтанар могат да се конкурират с нея ама много слабо. Във коя година живееш бе van това е било така по времето на Вълко Червенков. Сега Електроразпределителните дружества са ЧАСТНИ Забрави ли случая наскоро когато една женица СОБСТВЕНИК на БТГ се опита да купи ЧЕЗ. А и би ли ми пояснил как така са го глобили  300 ДОЛАРА той Капанадзе да не живее случайно в щатите. Нещо ми е убягнал този факт.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Чакам и Ван да дефинира "БТГ" и как енергото ще определи кое е такова устройство. Щото фотоволтаика е БТГ. Метановия реактор, който произвежда газ също.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Става въпрос за грузински долари

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Тия грузински долари треба да са отскоро май.Да не са с образа на Саркашвили на тях?Питам щот довчера бяха в грузинзки лари. И те така те.