Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221533 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Забавлявам се бре - забавно ми е да задавам неудобни въпроси на демагози :)
Мммдааа
Тази тема е подходяща за такива забавления.
Инак ако очакваш някой от серизно пишещите тук да го убедиш, че Капана е мошенник, по скоро ти самият ще станеш радикален ислямист.
Аз самият преди време предложих някаква парична награда за този който ми представи някакви доказателства, че Капана не ползва услугите на съответното енерго там където живее.... Чаках чаках пък накрая похарчих парите за по перспективен проект.
Срещу вярата бронебойни патрони нямя открити.
Това тук не е тема, това е църква.
Светата капанистичвска църква на деня на свободната енергия.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Имаш право Радико - но е забавно ....

Цитат
Имам голяма молба към колегите корифей по темата .......
Колеги - някой от вас би ли систематизирал нещата и обяснил като на идиот като мен аджиба за какво става дума?
Ама така че да се разбира какво се случва в тая система - и най вече от де се взема тая допълнителната енергия?
За сметка на какво?
Например:
цикъл карно - температурна разлика -> температурни разширения = механична работа
електродвигател - електрически ток -> магнитно поле = механична работа
електрогенератор - механична работа -> магнитно поле =  електрически ток
фотоволтаик - фотон бие електрон = електрически ток

Аджиба ко се случва при Калпанадзето?!?!?!
Някой знае ли изобщо?!!
Ама така обяснете че да е понятно и без недуказуеми предположения допущени и разни изсмукани от пръстите положения.

БЛАГОДАРЯ!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Тъй като съм редови мирянин на светата капаническа, а и ми е завещано да проповядвам словото капаново, ви предоставям последните тълкувания на светите схеми транзисторни спуснати ни при самото посещение на Капанато, да СЕ свети името мУу по нашите грешни земи.
https://www.slavishow.com/%d0%b4%d0%be%d1%88%d0%bb%d0%b8-%d1%81%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%be%d1%84%d0%b8%d1%86%d0%b8%d0%b0%d0%bb%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d1%80%d0%b5%d1%89%d0%b0/

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
       Само прост човек може да обижда опонента си, който има различно мнение от неговото.
 А дали е бъркоч в главата ми или не, не ме интересува, дали имам канче на раменете си или глава, също не ме интересува. Мнението на дървени философи от, които ме делят два вагона прочетени книги, също не ме интересува. Единственното, което ме интересува е да не плащам ток, и децата и внуците ми и техните деца и внуци да живеят на една чиста планета.

Имам голяма молба към колегите корифей по темата .......
Колеги - някой от вас би ли систематизирал нещата и обяснил като на идиот като мен аджиба за какво става дума?
Ама така че да се разбира какво се случва в тая система - и най вече от де се взема тая допълнителната енергия?
За сметка на какво?
Например:
цикъл карно - температурна разлика -> температурни разширения = механична работа
електродвигател - електрически ток -> магнитно поле = механична работа
електрогенератор - механична работа -> магнитно поле =  електрически ток
фотоволтаик - фотон бие електрон = електрически ток

Аджиба ко се случва при Калпанадзето?!?!?!
Някой знае ли изобщо?!!
Ама така обяснете че да е понятно и без недуказуеми предположения допущени и разни изсмукани от пръстите положения.

БЛАГОДАРЯ!
    При Капаназе няма цикъл карно, електродвигател, електрогенератор, нито фотоволтаик. Това устройство НЕ Е ГЕНЕРАТОР, а ПРЕОБРАЗУВАТЕЛ, на океана от енергия в който живеем, както казва Никола Тесла. Нещата отдавна, са систематизирани и обяснени, не само в този форум, но няма кой да чете. В самата заявка за патент на Капанадзе всичко е обяснено и блок схема има даже. Никой няма да ви даде нищо на готово.....
    Останете със здраве, тролове!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Те още един де се е взел твърде сериозно :)

Нищо - колкото по-високо се лети .......

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Това последното дето те интересува, ще ти се случи на куково лято! Жалко че като си прочел първите два вагона книги, не си разбрал основните закони на природата! В третият вагон нещата са обяснени по разбираемо!
Присъединявам се към паричната награда на Радико! А да, аз няма да харча парите защото вЕрвам!

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Квантова механика!
Като при хладилниците - даваме една част енергия а прибираме 3 части топло и студено ... !
Термодинамика - електродинамика,енталпия това се случва!
За справка - Линде,Тесла и др. ..

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
А ето изказване на свръх компетентните!
Единствен вариант безплатно е да се къпете, е от лято на лято без сапун!
Светът наистина е океан от енергия, но трябва да я добиеш, е казал Михаил Кузмов!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Мисля, че на органичния Ранкин цикъл въобще не му е тук мястото. Дали не бях пускал и тема по въпроса:
http://mazeto.net/index.php/topic,10243.0.html 

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Да де, ама става въпрос за безплатно!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Н-даааа! От всичките ДълбокоИзмислици, които прочетох в тази Огромна Тема си направих извода, че Великият КОНФУЦИЙ е прав:
"На кадето и да се обърнеш, гъза ще и е отзад"

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Цитат
Безплатни са гумите, дето ги горят циганите, за да се топлят през зимата, ние все пак търсим високотехнологично решение - КАПАНАДЗЕ
Това ми звучи като "Ползвайте Колгейт за да си миете зъбките"
Само че няма Колгейт но вие го ползвайте.
Почти като някой телемаркет де ти продават всичкохапче.
Доктор Ливайн ... това онова......

Сега е лято .... причките пеят, пчеличките бръмчат, котките се ......... просто супер - НО като дойде зимата и като заработи ентропията и стане оня ми ти кучи студ - але тогава Тъпанадзе да видим как ш ни сгрее..... еле тогава ш си ... мамата.  :-X
« Последна редакция: Август 09, 2019, 10:46:08 am от montanar »

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Тая зима мисля да съм на водород в по-голяма степен от пиролизата - а който иска да си губи времето с Капана и подобни негова воля. Само посочих каква е вероятноста за успех.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
   Точно така работи детекторния приемник. Кондензатора е сърцето на приемника, той заедно с диода демодулират сигнала, за да се получи нискочестотен сигнал в слушалките или от радиовълни с напрежение микроволти, голям ток. При правилно подбран кондензатор високата носеща честота отива на земя или се шунтира през него и така се анулира и остава само нискочестотната съставка, тока, която ни трябва. Детекторен приемник направен с подходящи елементи може да работи и без захранващ източник, а транзистора на усилвателното стъпало се захранва с енергията постъпваща от антената. Толкова за приемника.
    При Капанадзе не се улавят ефирни вълни от някоя близка радиостанция, а предавателя е първата част на устройството, затова има в блок схемата на патента високочестотен генератор и модулатор, които изпълняват ролята на предавателя. Връзката между предавателя и трептящият кръг на приемника е индуктивна, бобините са навити една върху друга.
    С антената на детекторния приемник се улавят вълни с напрежение микроволти, а след резонанса се получава енергия, която може да захрани и усилвателното стъпало и приемника да работи автономно.
   А предавателя на Капанадзе излъчва не микроволти, а киловолти има високо напрежение с цел да се създаде висок потенциал спрямо земята, за да може енергията после да тече към земята през товара и втората цел, е колкото по-високо е напрежението, толкова и тока на изхода е по-голям. Така работи Капанадзе, както работи и детекторния приемник.
    Няма да се впускам във фантазиране и да обяснявам как разбирам нещата на субатомно ниво, защото тези процеси няма как да ги видя, и не искам да пиша глупости, като някой „професори“ от нашия форум с по 1500-2000 поста.
   
   

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Бре момци що се мъчите?  ::)
https://youtu.be/vaDSWWFDIoI
 ;D ;D ;D ::)

// съвет: краставичките трябва да са ланшни  ;D ;D ;D
А ако искате да хванете СЕто трябват зелени домати - ама по-големи.
Но големата тайна наяма да я разкрия щото съм най великия и трее ми построите параклис (най малко)
Молбите и пожертвуванията в името на СЕ също се толерират - желателно е да са от руси монахини - молбите де
Ето изчерпалетелен набор от молитви - само замествате Гопод със СЕ, Иисус със Капанадзе//
« Последна редакция: Август 14, 2019, 06:08:12 pm от montanar »