Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 1305928 пъти)

Неактивен van

• Активен
  • **
  • Публикации: 234
Добре Монти, а зимата пак ли ще моржуваме? Вие сте си добре имате си пиролизна печка поне.

Активен montanar

• Стабилен
  • Публикации: 719
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Тая зима мисля да съм на водород в по-голяма степен от пиролизата - а който иска да си губи времето с Капана и подобни негова воля. Само посочих каква е вероятноста за успех.

Неактивен van

• Активен
  • **
« Последна редакция: Август 09, 2019, 07:19:12 pm от van »

Неактивен van

• Активен
  • **
Ще ти дам съвет, сериозен съвет, започни с детекторния приемник, как работи, защо работи и т.н.

Расъждавайки си как работи детекторното радио първо имаме Антена тип дълга жица, която улавя слаб сигнал микроволти от местната радиостанция и Заземяване. Този сигнал се усилва без батерия или захранване над 2000 пъти в детекторния приемник за да може да се чуе после в слушалките 2400 ома. Добре но как се усилва - с Резонанс (Держите "Резонанс" и все получится. 39:35greenbox) на входа на детекторния приемник имаме РЕЗОНАТОР - резонансен трептящ кръг настроен на честотата на местния предавател в този LC-резонансен трептящ кръг се натупват слабите ВЧ сигнали от антената с интерференция (наслагване) докато достигнат 0,3 волта напрежението на отпушване на детектора диода (германиев точков диод) на изхода на който е буферния капацитет 10 нанофарада, може да ви са стори малък, но е много важен, без него детекторния радио-приемник "не работи" е поне при мен не работеше, щото исках да си го спестя и пробвах без капацитет на изхода не е буферен и за премахване на ВЧ сигнала както го пишат в книгите, а има много по-важна роля: оставям на вас да я отгатнете за себе си и паралелно на него слушалките телеграфни 2400 ома две по 1200 ома.
« Последна редакция: Август 14, 2019, 04:38:52 pm от van »

Неактивен van

• Активен
  • **

Магията на радиото се е запазила непроменена в тази малка бакелитова кутия от 40-те години!
« Последна редакция: Август 14, 2019, 05:03:12 pm от van »

Неактивен mito_kupona

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 617
   Точно така работи детекторния приемник. Кондензатора е сърцето на приемника, той заедно с диода демодулират сигнала, за да се получи нискочестотен сигнал в слушалките или от радиовълни с напрежение микроволти, голям ток. При правилно подбран кондензатор високата носеща честота отива на земя или се шунтира през него и така се анулира и остава само нискочестотната съставка, тока, която ни трябва. Детекторен приемник направен с подходящи елементи може да работи и без захранващ източник, а транзистора на усилвателното стъпало се захранва с енергията постъпваща от антената. Толкова за приемника.
    При Капанадзе не се улавят ефирни вълни от някоя близка радиостанция, а предавателя е първата част на устройството, затова има в блок схемата на патента високочестотен генератор и модулатор, които изпълняват ролята на предавателя. Връзката между предавателя и трептящият кръг на приемника е индуктивна, бобините са навити една върху друга.
    С антената на детекторния приемник се улавят вълни с напрежение микроволти, а след резонанса се получава енергия, която може да захрани и усилвателното стъпало и приемника да работи автономно.
   А предавателя на Капанадзе излъчва не микроволти, а киловолти има високо напрежение с цел да се създаде висок потенциал спрямо земята, за да може енергията после да тече към земята през товара и втората цел, е колкото по-високо е напрежението, толкова и тока на изхода е по-голям. Така работи Капанадзе, както работи и детекторния приемник.
    Няма да се впускам във фантазиране и да обяснявам как разбирам нещата на субатомно ниво, защото тези процеси няма как да ги видя, и не искам да пиша глупости, като някой „професори“ от нашия форум с по 1500-2000 поста.

Активен montanar

• Стабилен
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Бре момци що се мъчите?  ::)
https://youtu.be/vaDSWWFDIoI
 ;D ;D ;D ::)

// съвет: краставичките трябва да са ланшни  ;D ;D ;D
А ако искате да хванете СЕто трябват зелени домати - ама по-големи.
Но големата тайна наяма да я разкрия щото съм най великия и трее ми построите параклис (най малко)
Молбите и пожертвуванията в името на СЕ също се толерират - желателно е да са от руси монахини - молбите де
Ето изчерпалетелен набор от молитви - само замествате Гопод със СЕ, Иисус със Капанадзе//
« Последна редакция: Август 14, 2019, 06:08:12 pm от montanar »

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 4 139
  • Без пари толкова. Промоцията свърши
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Добре бе Мито щом си получил прозрение за Капанадзе давай схемата и да я почваме. Какъв е проблема зарежи тия детекторни приемници и давай схемата за киловатите мощност.
Давай да се откачаме от енергото па Капанадзе като иска да си плаща на енергото. Негова си работа. Иска да плаща, плаща.

Неактивен Иван Димов

• Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 900
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Принципът отдавна е обяснен. Имаме бобина и кондензатор, т. е. трептящ кръг, който има собствена честота на трептене. За да поддържаме високо напрежение в този кръг трябва да наслагваме в такт с тока на неговата бобина още един ток от захранващ източник с ниско напрежение. Качественият фактор при това трябва да е висок, примерно 100. Това ще рече, при захранване 200 V, в трептящия кръг да имаме 20 kV. И сваляме енергия с къса бобина, индуктивно свързана към бобината на кръга. Трудността идва при натоварване с различни товари, които променят честотата. Затова Ту-Ту-то е добро за такива случаи. А който иска, да експериментира с предварително закачен товар и да нагажда честотата на захранването докато влезе в резонанса на кръга. Аз съм хванал тенденцията към СЕ-то и сега търся подходящи кондензатори с малък капацитет, но за големи токове. Честотата мисля да е в порядъка малко над 10 kHz. Токът в бобината на кръга трябва да е примерно 20 или 30А. При това тя ще се загрява доста, поне 500W, че и повече.

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 715
Здравей колега Димов,
Започвам с Исусовска молитва!
Наслагването (смесването) става в нелинейна среда. Ако нямаме нелинейна среда или устройство, имаме проблемите за които споменаваш. Трябва ново нелинейно устройство и край на проблемите.
    Капанадзе си го е показал палачинкова бифилярка тип "Тесла". Това решава частично проблема. Да се разбере проблема трябва да се разбере центробежно -реактивната централа на В. Шаубергер, взаимно перпендикулярната въртене на флуида и създаване на променлив обем. При  Капанадзе обема е пулсиращ в резонанс, което е отлично решение. На едно място в темата се показват две тръбни бобини една до друга така, че се създават две полета в двоен обем и енергията се сваля с палачинката. Цаката е в нелинейната  конструкцията, разбира се могат да се ползват и три задаващи бобини за по-висока нелинейност.
Като пиша нещо някой чете ли тези работи и ги осмисля да задава въпроси?
Няма енергийна криза има криза на невежеството! 

Активен montanar

• Стабилен
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
mi68 много пъти съм се опитвал .... не става :( Поне при мен не се получава да разбера нещо смислено, логически свързано и обосновано от това де пишеш

Активен montanar

• Стабилен
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Мога да посоча пример как трябва да обосновете идеята си за да бъде понятна и някой с нормален мисловен склад да може да я обработи.
Всеки механизъм се обославя от природен процес.
За начало посочете и обосновете природния процес който ползва системата.
Нагледен пример - природния процес окисление (горене)
Химична реакция при която има конкретни свойства - окислител се свързва с друг вид материал и се отделя енергия под формата на топлина и светлина.

Какъв процес стои в основата на вашата установка? - след като това се уточни докаже и проумее може да се търсят начини за използването му.

Неактивен mito_kupona

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 617
   Принципът отдавна е обяснен. Имаме бобина и кондензатор, т. е. трептящ кръг, който има собствена честота на трептене. За да поддържаме високо напрежение в този кръг трябва да наслагваме в такт с тока на неговата бобина още един ток от захранващ източник с ниско напрежение. Качественият фактор при това трябва да е висок, примерно 100. Това ще рече, при захранване 200 V, в трептящия кръг да имаме 20 kV. И сваляме енергия с къса бобина, индуктивно свързана към бобината на кръга. Трудността идва при натоварване с различни товари, които променят честотата. Затова Ту-Ту-то е добро за такива случаи. А който иска, да експериментира с предварително закачен товар и да нагажда честотата на захранването докато влезе в резонанса на кръга. Аз съм хванал тенденцията към СЕ-то и сега търся подходящи кондензатори с малък капацитет, но за големи токове. Честотата мисля да е в порядъка малко над 10 kHz. Токът в бобината на кръга трябва да е примерно 20 или 30А. При това тя ще се загрява доста, поне 500W, че и повече.
   Е нали това се опитах да обясня в горния ми пост, че чрез детекторния приемник може да се сваля енергията от резонанса на трептящия кръг, без да се нарушава резонанса. Носещата честота или високата е една и съща и не се променя след демодулацията и свалянето на енергията от резонанса. Да, но съпротивлението на товара в детекторния приемник е постоянно, а ко се включват различни товари и тук ще се промени честотата. Но този проблем се решава със система за автоматично потдържане на резонанса. Може да стане и с твоя ту-ту генератор.

Неактивен ventsy74

• Активен
  • **
  • Публикации: 217
Дайте схема на този ТуТу генератор.

Неактивен ventsy74

• Активен
  • **
  • Публикации: 217
Намерих я.

Димов можеш ли да съчиниш същата схема но с два тиристора?
Мисля, че си най близо до истината.