Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221171 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Защо не вземете личните нападки да си ги правите на лични съобщения?
Много правилен върпос xakep. Може да не съм прав,  но съм забелязал обратно пропорционална зависимост на хората с тенденция към лични (и особенно обществени изявени) напатки и тяхната възможност да асимилират комплексна (и недай си боже динамично променяща се) информация. Според мен тези коментари трябва да се трият или да има предупреждения и след това (временна) забрана за коментиране.

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
van, извини ме, но разбирането ти за (на) свързване е погрешно.
Има ли с какво да мериш Н-Н и К-К?
Без значение от начина на навиване, посоката винаги е важна, тоест или имаш усилване на полето или обратно - блъскаш ги противофазно от което няма смисъл!

Уреда и той вярно показва - няма индуктивност и следователно няма никаква индукция (прехвърляне), друг е въпросът с високото, така наречен качерен ефект.
Там на 90гр. Акула го ползва за друго, няма общо с това което искаш да изложиш.
Направи си прост експеримент и ще видиш разликата, тя даже не взаимодейства и като товар, камоли да фиксира нещо... ще ти пратя снимки или видео ако искаш със същите тези главоблъсканици за да не повтаряш грешки от миналото.  ;)

Виждам, че си надъхан и схватлив, а и за другите които четат - схемата пусната от екса е работеща във вид на ТПУ, не знам Милинтрон какви подаръци прави за Великден, стара схема със германиев транзистор, става обаче и с мултивибратор на честота спрямо задаващия кондер.
Разбира се, малко изчисления изисква метража и пак да се повторя - фазата!  ;)
    Успех!

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Забравих да вмъкна  :)
Вие epwpixieq-1 какъв опит имате със СЕ?

Експерименталната маса ваш спътник ли е?

Превеждате разни патенти което е добре, ама осмисляте ли това което пишете, да не питам за практичната насоченост.

Знам, има хора които не харесват това което правим, но Вие ми се струва сте интелигентен, а задавате ненужни въпроси.

Да, личните нападки не са за ефир, за което се извинявам, че отговорих на многониковия Тодур, но имах малко свободно Време да се забавлявам.  ;)

Вашето присъствие ме кара да се чувствам горд, защото ме карате да се замисля - Благодаря Ви за което!

Бих искал да Ви върна в темата... ако сте правил нещо повишаващо, усетихте ли разликата в потенциалите?
И какво Ви говори това?
Питам не защото се заяждам според някои, а искам адекватен отговор, моята клавиатура е от старите - с ампули, няма износване.   ;D

Сега часът е близо шест, може ли да пийнем по едно виски?
За Ваше здраве!

Сега може да се намесят Едм и компания, но не им забелязвайте (те само се правят на разбиратели), комунистите така кълнат и пишат, а бъркат мосфета със IGBT...

Когато нямаше нет и службите ги командваха, бяха послушни - сега са превърнаха в демократи и много знаят.

Та мисълта ми беше, epwpixieq-1, Вие какво предпочитате?
Разум без резолюция или това което е на масата пред Вас?  ;)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
ЗДравейте,
Последния ми пост е на стр.157 сега е 160. Три страници нищо.
СЕ от електромагнетизъм няма как да дойде, защото има ЗЗЕ. Нещата трябва да се разширят към допълнителни странични сили.
    Електромагнитните вълни са напречни ефира се държи като твърдо тяло и тъй като светлината се вижда точното наименование е прозрачен твърд кристал.
    Гравитационо-инерциалните вълни са надлъжни и ефира се държи като флуид. Тези вълни някъде се наричат надлъжни електромагнитни вълни.
    Междинен вариант е солитон вълната, съответно хоризонтален или вертикален.

   От горното следва, че системата трябва да се разглежда като материя и антиматерия или материя и ефир, които са в динамично равновесие и съществува време на това равновесие.
    От тук следва времеви резонанс в RLL кръг с бифилярка, повишаване на честотата и увеличаване на ускорението, възникване на надлъжни гравитационо - инерциали  вълни и добив на СЕ от ефира. Системата физически може да е затворена, но ефира е отворен и няма причина да не се получи СЕ.
     Важен момент е активно съпротивление, при липса няма как да се получи пад (късо съединение) сиреч потенциална енергия, която може да се превърне в кинетична.
     Повечето чакат готова схема, но някой трябва да я направи. Не се полагат усиля за разбиране на нещата. Схема ще има, но не сега!

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Да Милене, RLL, не случайно Хмелевски слага съпротивление на вторичната
една от вторичните, ти много буквално подхождаш  :)

Мисля беше около 5-6 килоома, то пак зависи от няколко неща
като товар, габарити на тр., междина и т.н.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Накратко идеята изложена от А.Анквич в писма февруари 2005-та и още през 91-93та в списания и реализирана и патентована от В.Ефимов 2012-та представлява трансформатор с едностранна/еднопосочна Магнитна връзка - еднопосочен Траф - Лампов Диод, както го нарича Милинтрон. Означава се с формулата M12>M21, където М - взаимната индуктивност на първичната и вторичната намотки в трансформатора. Изпълнява се лесно вторичната се разделя на две части (половини) и се навива под и над първичната всяка половина от вторичната. после се съединяват бифилярно. Не не е "теслова намотка палачинка" ами край с край или начало с начало се съединяват на двете половинки на вторичната на които тя е разделена и едната е навита под първичната а другата над нея в една посока и двете части/половини/ на вторичната навити. Идеята в първичната да е по средата на бифилярната вторична намотка според патента на В.Ефимов това за пръв път е обяснено и разказано от А.Анквич, който обаче не дава ясна практическа конструкция с бифилярна вторична намотка в средата на която е разположена първичната, както В.Ефимов, но за нас това ни е великденския подарък от Милинтрон, който великодушно реши да ни сподели този СЕ метод (прилаган на опъки в металдетектинга) - Еднопосочен (Едностранен) Траф с M12>M21. Практически трябва само вторичната на трафа да се навива на две секции половини в една посока под и над първичната свързани бифилярно (Н с Н или К с К) и това е всичко приятели.
Не си губете времето с трафове с асиметрична индуктивна връзка, те не работят така както ги очаквате. В крайна сметка индуктивната връзка на полученият траф е: М=М12*М21. И не очаквайте някой да ви даде по ясна практическа конструкция - няма такава.

Неактивен xakep

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 101
Според вас за какво би трябвало да служи алуминиевото фолио в бобината?

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Според вас за какво би трябвало да служи алуминиевото фолио в бобината?
От там от където си копнал схемата, би трябвало да си видял и другите коментари защо служи екрана.
Незнам колко е проверена, на пръв поглед има няколко грешки, една от които съм оградил, но да допуснем, че е печатна грешка.  :)
Също така и "наносекундния" няма да работи коректно понеже най-малкото не е синхронизиран.
Схемите на Акула са по-обещаващи за искащите да се занимават и имат доста свободно Време... Изгледай му архива, при мен е около десет гигабайта и тук няма да може да се качи.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей xakep,
Принципна схема без монтажна схема на практика не е нищо. Сега ще обясня защо е така.

Напоследък направих междупредметна връзка на центробежна машина в режим на самовъртене и да кажем електрически генератор на СЕ.
1. да имаме самовъртене в центробежна машина трябва флуида да се сгъсти.
-газовете се сгъстяват, но искат много високи обороти
-ако се ползва вода трика става при ниски обороти да кажем 3 000 оборота в минута, трябва да се айрира водата-вкарване на въздух или  осово завъртане от ламинарно движение преминаваме във вихрово. Целта е да се създаде реактивно съпротивление и сгъстяване на водата. Това трикове на Виктор Шаубгер. 
-Ако няма да се ползват трикове на Виктор Шаубгер то вадата трябва да се замени с масло, което по-лесно се сгъстява и машината при определени обороти тръгва самостоятелно.

Тези трикове да се прехвърлят в електротехниката да може да се изкара ток за сметка на центробежната сила. Тъй като природата е еднаква на вълнова основа. Дали вълните са електромагнитни, гравитационо-инерциални или механични те се описват от едни закони, сменят се величините само.

Да имаме инерциални сили трябва да имаме палачинкова или конусна бобина. От принципна схема това не може да се види, то се подразбира.
R.C=G.L  където R-съпротивление на бобината, C-капацитет между бобините, G-проводимост на диелектрика, L-индуктивност на бобината.

От горната ф-ла се вижда ако се направи бифилярна бобина с малко омично, малък капацитет между бобините, добър диелектрик и повече индуктивност настъпва резонанс с разпределени параметри. Токът играе роля на флуд, който се айрира от капацитета и може да се изкара СЕ. Ако движението е ламинарно, тока е в квазистационарен режим, то това е равносилно на късо(липсва съпротивление), еднакъв поток на време и липсва СЕ. 
За това тези стъпки трябва да се знаят да може всяка палачинкава бобина да се вкарва в СЕ режим. 

Неактивен xakep

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 101
Здравей Tanas.
От там от където си копнал схемата, би трябвало да си видял и другите коментари защо служи екрана.
Незнам колко е проверена, на пръв поглед има няколко грешки, една от които съм оградил, но да допуснем, че е печатна грешка.  :)
Попитах понеже не разбирам руски и гугъл не се справя добре. Относно схемата, работи както е описано в един по-стар вариянт. По осцилоскоп всичко съвпада. В този си вариянт трябва само да добавя ТХО и отделен генератор за 140Волт. Естествено и нова бобина...
Относно кондензаторите и аз не бих сложил 35 волтови на 140 волта.
Та... С кое трябва да е синхронизиран наносекундника?

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
С кое трябва да е синхронизиран наносекундника?
С основния генератор, виждам че може да се мести фазово в определени граници.
Така както е, ще чука произволно и затова мисля, че са избрали такава честота..

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Пристигна ново видео и бях помолен да го пусна.
https://www.youtube.com/watch?v=WwM8lpeG-2A

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Пристигна ново видео и бях помолен да го пусна.
Незнам аз gvg, според мен Антон се бърка с този "импеданс вкаран в намотката", ферити и явно е гледал нещо старо на Акула където и той малко се пообърка.  ;)

Да, за да се задвижат нещата се изисква ЯМР, а не ефир, етер  и вълшебства, обаче за да има достатъчно електрони които да се форсират около ядрата, трябва и дебела жица или лента (латун) щото знаем за повърхностния ефект дори и при ниски честоти от порядъка на 30Khz примерно.

Безтоковия импулс (напреженов) пак е заблуда защото пак се дърпа от захранването, да, трябва да е остър и да чука, но да е независим!
Това осъществява качера при тях който е безполезен или да е управляем, понеже на върха му има фаза дошла от никъде, някъде - знаем от къде..
Работите са прости, ама не за прости хора.  ;)

     Успех!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Ау, ау! Не ми се прави анализ, че ще е загуба на време!

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Цитат
Не обръщайте внимание на глупостите, просто ги игнорирайте. Нервите на доста хора са опънати, а тенденциите във форума не са благоприятни, но смятам, че това са глобални процеси и не би трябвало да се оставяме да тровят собствените ни мисли
;)
http://mazeto.net/index.php/topic,1546.msg60037.html#msg60037