Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221465 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
За демонстрация на работещо устройство на принципа на Капанадзе пак тилкова. Условието е да е АВТОНОМНО работещо устройство. Със достатъчна мощнист и достатъчно време на демонстрация за да се излкючи възможността за скрит в устройството източник. И пак да повторя това важи САМО за устройство на принципа на Капанадзе. Защото съм убеден не вярващ убеден, че има други работещи принципи, но Капанадзе няма нищо общо с тях.

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Напълно съм съгласен с поста на Мито Купона за детекторния приемник и другите точни неща да не ги повтарям но си иска експерименти в голямо количество и резултата неминуемо идва.Може и да се появи точна схема но не в близко бъдеще, а може би като му дойде времето.Може да не е 100% Капанадзе но има действащи модели на тази база ,но тук енергията отива да се приравни всяка тема да прилича като две капки вода с друга само заглавието е различно. ЕДМ електроникс много точно описа и ме изкефи.Успехи .

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Точно там ви е грешката и на Мито и на тебе и на доста други тук. Детекторния приемник лови енергия която не е СЕ и е много различна от СЕ. Въобще принципите са различни. Ако искате да стигнете до СЕ е необходимо като мюсулманите по седем пъти на ден:
 Отричам се от Капанадзе, той е мошенник. И го повтаряте без пауза седем пъти. Седем такива молитви в денобощието та 49 пъти общо.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Радико, детекторния приемник е първия приемник на амплитудно модулиран сигнал. Обаче в устройството на Капанадзе, той не улавя ефирни амплитудно модулирани вълни, от някой случаен предавател и не работи, така, както ти си мислиш. Предавателя от, който детекторния приемник улавя сигнал е първото устройствоо с КПД 30-40 процента в устройството на Капанадзе, а детекторния приемник е второто. Самият детекторен премник по принцип е свръхединично устроиство, но тук той не работи, като източник на СЕ, неговата роля е единственно да демодулира сигнала от предавателя и да го подаде, където трябва, за да се получи прословутото биене на честоти, при който процес се извлича енергия от обкръжаващото ни пространство. А как става това на субатомно ниво не се наемам да обяснявам, защото не знам и не искам да фантазирам и да пиша глупости.
  Мога да дам  един по разбираем пример, самият предавател се състои от две части, генератор на висока носеща честота и модулатор, който в случая работи на 50 херца. Или това, са два източника на енергия, да речем напрежението на високочестотния генератор е 2000 волта 2 милиампера, а на модулатора 3 ампера с напрежение 0,5 волта. След преобразуването на тези два сигнала чрез детекторния приемник и бобините на изхода се получава енергия с напрежение 2000 волта и ток вече 3 ампера, което прави 6000VA. От там енергията се подава на голямата бобина, която се вижда на 5 киловатовата установка на Капанадзе, а тя е нищо друго освен понижаващ въздушен трансформатор, или „усилител тока“, както казва Капанадзе, за да се получат 220 волта и ток 27 ампера. Не трябва да си мислим, че смесваме високото напрежение с тока 3 ампера, не, защото и двата източника черпят енергия от захранващия източник и няма да се получи нищо. При самият процес, който Кпапанадзе нарича „биене на честоти“ се получава дефицит или ниско налягане на заряди и, за да се изравни налягането или равновесието, тези заряди навлизат в бобините и, са със същото напрежение, като високото напрежение на високочестотния генератор 2000 волта. Именно тези 2000 волта излизат на изхода с тока 3 ампера от модулатора и се получава голямата мощност. Така, че и самата конфигурация на бобините е много важна, те представляват двете плочи на един кондензатор.
   Спомнете  си опитите на Тесла с кондензатор на, който е заземен единият край и този кондензатор се постави във високоволтово електрическо поле. Какво се получава, заземеният край е зареден с определен вид заряди, няма да ги наричам отрицателни, защото в природата няма нищо отрицателно, и за да се изравни равновесието другата плоча, която виси във въздуха, не е свързана никъде, се зарежда с противоположен тип  заряди от електрическото поле в, което е поставен самият кондензатор. Само този принцип от Тесла използва Капанадзе в своето устроиство, няма Тесла трансформатори, качери и подобни неща.
  Друг пример за обяснението на принципа на Капанадзе е ефекта на Бернули, няма да го обяснявам, достатъчно е писано за него. Как работи най-обикновен пистолет за боядисване, какво кара боята да излиза сама от казанчето през дюзата, ами над казанчето с боя преминава въздух с високо налягане и излиза през дюзата, но той създава зона на ниско налягане над казанчето с боя и тя сама тръгва нагоре и излиза и тя през дюзата заедно с въздуха от компресора. Това също е ефекта на Бернули.
  Радико, ще се наложи да си посипеш главата със пепел, но не съм сигурен, че го заслужаваш..... Прости им Господи, те не знаят, какво правят, като наричат един гениален изобретател, мошеник.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Браво Мито!!! Кратко и ясно, като за твърдоглави, заинатени многознайковци!  :)
Земното електричество /за което Тесла казва, че Земята е резервоар/ е наречено още негативно или телурично и всъщност е форма на оргона - разпространяваща се както по проводници, така и по полеви път. Стъбълфийлд работи точно с него. Дон Смит също.
Изследвано лично.
Успех!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
За момента не виждам дори и символично малък шанс от вероятност да се наложи да си посипвам главата с пепел. Нито ти нито кадуцея или който и да било друг може да направи експериментална постановка потвърждаваща верността на това обяснение. Ако за всичките тия години през които си стоял прехласнат пред иконата на Капанадзе беше търсил със СОБСТВЕННИЯ СИ АКЪЛ. повярвай ми вече да си направил работещо устройство.
П.П. Не че е от значение, но илюстрира колко повърхностно гледате на нещата, не само ти. Та просто исках да кажа, че и в примера с бояджийския пистолет допускаш грешка. Подобни грешки водят до много по големи грешки в концепцийте. А именно: Бояджииския пистолет въобще не използва ефекта на Бернули при работа.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Радико, това че ти не разбираш нещо не значи, че не съществува. А ако мислиш, че с тотално отрицание ще накараш някой изобретател да ти даде схема, лъжеш се. Изобретателите дават схеми само на техни верни последователи, които са достатъчно трудолюбиви и достатъчно скромни, че да не се изживяват като всезнайковци.
   А за ефекта на Бернули мога да ти покажа една моя схема от преди години. Прилагам файл. Значи имаме - последователно свързани захранване (Ту-Ту), бобина, товар и кондензатор. Ток по веригата и през товара 3А. Ако допуснем, че бобината и кондензатора са идеални елементи с винаги противоположни напрежения, то общият пад на напрежение върху тях ще е нула. Значи остава само падът на напрежение върху товара, който пад е точно равен на захранващото напрежение. И сега внимавай - включваме ключа К, т. е. прибавяме към веригата още един кондензатор и една бобина (реактивни елементи) и о, чудо - входният ток намалява на 2А докато токът през товара си остава същите 3А. Това ако не е 30% икономия, значи аз нищо не разбирам от електричество. В момента мисля върху схема с 50% икономия. Ясно е, че КПД>1.
   Ще умувам и върху думите на mito_kupona - това с "биенето" май е нещо като "бягащи вълни".

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Прости им Господи, те не знаят, какво правят....
Така е, то и за вас се отнася, и вие не знаете какво правите. В тази книга също пише, че човек с пот на челото ще си изкарва прехраната. Аз не познавам друго създание да сее, жъне или да си сготвя храната. Нито да шие дрехи или да се срамува, че е голо, камо ли да ползва тоалетна хартия.

Както и да е, я ми обяснете за какво ви е тази безплатна енергия? То сега, дето е платена, небето е осеяно със самолети и пътните артерии са като мравуняк. Тръгнал от един град, да отиде в мола на друг град, че там било по-'убаво. Или палнал колата да скочи до Кауфланд за кенче бира на промоция, без да осъзнава, че е похарчил повече отколкото спестил. Ами военните, дето харчат само за учения повече от енергийните нужди на два континента.

Имаше някъде и един такъв пример:
Франция правят по специална тайна рецепта най-вкусните кроасани, а шведските домашни курабийки са с незаменим вкус.... и 'фърчат едни ТИР-ове Швеция-Франция... А не е ли по-лесно да си разменят рецептите?
Помислете! Проблема е в нашите глави, а не в платената енергия.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
....... че да не се изживяват като всезнайковци.
  Ако допуснем, че бобината и кондензатора са идеални елементи с винаги противоположни напрежения, то общият пад на напрежение върху тях ще е нула. Значи остава само падът на напрежение върху товара, който пад е точно равен на захранващото напрежение. И сега внимавай - включваме ключа К, т. е. прибавяме към веригата още един кондензатор и една бобина (реактивни елементи) и о, чудо - входният ток намалява на 2А докато токът през товара си остава същите 3А. Това ако не е 30% икономия, значи аз нищо не разбирам от електричество.
Ами да ти кажа изводите ти никак не са верни!

1. "Ако допуснем, че бобината и кондензатора са идеални елементи с винаги противоположни напрежения, то общият пад на напрежение върху тях ще е нула."
А къде забрави, че това е резонансен кръг от типа на последователния резонас и захранващото напрежение е променливо с определена честота? При резонанс този кръг ще има минимален инпеданс, който е сбор от реактивното и активното съпротивление на кръга, т.е. импеданса ще е равен само на активното съпротивление. Когато обаче честотата не е резонансна в импеданса ще участва и реактивното съпротивление. С други думи няма как в двата края на кръга напрежението да е нула. Колкото е по-раздалечена честота от тази на кръга, толкова по-голямо напрежение ще имаш, дори то може да достигне захранващото - точно обратното на това, което твърдиш.

Продължаваме нататък с разсъжденията, които впрочем са толкова елементарни, че са за ниво 9-10 кл.

2. "Значи остава само падът на напрежение върху товара, който пад е точно равен на захранващото напрежение."
Това ще се случи само при резонас, иначе никога.

3. "И сега внимавай - включваме ключа К, т. е. прибавяме към веригата още един кондензатор и една бобина (реактивни елементи) и о, чудо - входният ток намалява на 2А докато токът през товара си остава същите 3А. Това ако не е 30% икономия, значи аз нищо не разбирам от електричество."

Напълно нормално е при трансформация входния ток да е по-малък от изходния за сметка обаче на входното напрежение спрямо изходното. Не се дава пример с ток или напрежение, а с мощност, защото винаги е възможна трансформацията на мощността от ток в напрежение и обратно - това е трансформатора. Така, че примера ти нищо, ама нищо не доказва. Г'а дадеш и стойностите на напрежението и г"а се убедиш, че мериш правилно променлив ток и напрежение и то в едно и също време, чак тогава може да правиш такива генерални заключения. Не, то и сега може и ги правиш, само че те не хващат декиш навсякъде и при всеки.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Mind По принцип си прав като изключим разбира се факта че това е доста късогледо мислене.
Иване какво да ти кажа не знам какви са ти познанията, но очевидно не стигат за преодоляване пагубното влияние на мошенника.
Не знам има ли смисъл да споря само ще те попитам какво ще се случи с хипотетичната ти схема ако вместо втори трептящ кръг свържеш само втори кондензатор? А само втора бобина?
Ако не схващаш безнадеждно е да обяснявам, ако схващаш, ще се сетиш и без да обяснявам

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   EDM electronics, този път се изказа неподготвен. Явно не си добре запознат с темата ми за Ту-Ту генератора - http://mazeto.net/index.php?topic=9829.75
   Представи си, че в сега коментираната схема "30%", там където пише Ту-Ту ~ не е променливо, а постоянно напрежение, което обръща посоката си синхронно със собствения резонанс на трептящия кръг. И сега вече ще ти стане ясно, че падът на напрежение върху товара е точно равен на захранващото постоянно напрежение. Тук говорим за един от първите модели Ту-Ту, изпълнени по мостовата схема, а не за последния модел, който е полумостов (дано не съм объркал нещо терминологията с тези "мостове"). Логиката е ясна - имаме бобина и кондензатор с равни и противопосочни напрежения и остава падът върху активните съпротивления на кръга и товара да се компенсира от постоянното напрежение на източника. То няма и друг начин, за да се поддържа резонанса постоянен във времето. И при включване на К, токът от захранването намаля с 30%, докато постоянното напрежение на захранването си стои постоянно. Ситуацията е пак същата - бобини и кондензатори "се бият" насрещно, а напрежението върху товара е равно на напрежението на захранването. Тук може и да не съм съвсем точен, защото токът през товара се мени с времето, но логиката е такава - за да продължава резонансът да се клати, трябва външна сила (напрежение). Това е все едно да люлееш люлка с една и съща сила (напрежение), но с различни по големина премествания (токове).
   В заключение, как е възможно с две различни входни мощности да постигна една и съща изходна мощност?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
   EDM electronics, този път се изказа неподготвен. ...
   Представи си, че в сега коментираната схема "30%", там където пише Ту-Ту ~ не е променливо, а постоянно напрежение, което обръща посоката си синхронно със собствения резонанс на трептящия кръг. И сега вече ще ти стане ясно, че падът на напрежение върху товара е точно равен на захранващото постоянно напрежение.

Ма ко разправяш, не съм хич подготвен....
Няма никакво значение за трептящия кръг, дали захранващото го напрежение е променливо или КАЗВА СЕ ПУЛСИРАЩО, а не постоянно, което си сменя посоката. И то, "постоянното, което си сменя посоката" има честота и се подчинява на синусоидалния закон захранвания кръг.

Ако си мислиш, че ако напрежението е пулсиращо, т.е. имулсно с определена честота и кръга няма да реагира с промяна на честотата, променяйки импеданса си, не знам ти дали си подготвен въобще?

На този принцип работят всички резонансни и квазирезонансни инвертори. При тях резонансния кръг служи именно за промяна на съпротивлението на кръга в края на импулса до безкрайност в идеалния случай, с цел бързото запушване на електронния ключ поради липса на ток и оттам намаляване на загубите, защото те са предимно динамични, т.е. загуби при отпушване и най-вече запушване на ключа.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   EDM electronics, разгледай как работи най-добрият автогенератор, правен до сега с биполярни транзистори http://tinyurl.com/y8de2t45 Аз съм го измислил, умувайки върху него, както каза един друг електрончик, цяла петилетка. Постоянното захранване си сменя посоката точно в синхрон с резонанса. Тази схема направо трябва да влезе в учебниците, защото е изключително проста и надеждна. А СЕ-то се "пече". :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
   EDM electronics, разгледай как работи най-добрият автогенератор, правен до сега с биполярни транзистори http://tinyurl.com/y8de2t45 Аз съм го измислил, умувайки върху него, както каза един друг електрончик, цяла петилетка. Постоянното захранване си сменя посоката точно в синхрон с резонанса. Тази схема направо трябва да влезе в учебниците, защото е изключително проста и надеждна. А СЕ-то се "пече". :)

Иван Димов,
Всички синусоиделни генератори работят на един и същи принцип: усилвател с положителна обратна връзка трептящ кръг. Дали кръга ще е паралелен или последователен, дали еднотактен или двутактен, дали пълен мост или полумост - това е само въпрос на схемно решение в зависимост от требването /дали е нужно този генератор да излъчва в трептящия кръг с голяма мощност или не/. Принципа е един и същ - усилвател, ПОВ, автогенерация.

И кое е по-различното в твоята схема от останалите? Било си сменяло захранващото напрежение посоката в такт с резонанса? - Ами то всеки генератор се захранва с постоянно напрежение и на всеки му се сменя посоката на захранването на резонансния кръг от ключовите транзистори такт, нали говорим за ПОВ? Аз не виждам нещо непознато или откриване на топлата вода.

Не съм се концентрирал върху схемата ти, но повярвай ми, тя много прилича на отдавна ползвана такава полумостова схема с последователен резонанс, предимно навремето в подмагнитващия генератор на касетофоните и магнетофоните - главата за изтриване. Толкова много разновидности има в тази схема и варианти, че просто няма накъде.

Въпросът беше не в схемата, а в заблудата ти от неправилните ти разсъждения - затова ти говоря.


Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   EDM electronics 
Цитат
Въпросът беше не в схемата, а в заблудата ти от неправилните ти разсъждения - затова ти говоря.
   EDM electronics, не е редно да се правят крайни констатации от рода на това кои разсъждения са правилни, защото има експеримент. Това не са хипотези, по които да умуваме, а факти. Фактите са: Една схема работи при захранване 100% и дава 100% в товара и в загуби, т. е. имаме ЗЗЕ. После същата схема, при включване на ключа К, дава същите 100% в товара и в загуби (даже и още загуби в допълнителната бобина) като при това захранването е 70%. Става ли ясно, че сега ЗЗЕ не се спазва или поне, че идва енергия от някъде другаде?
   А за моето Ту-Ту генераторче - обратната връзка се осъществява без допълнителна бобина, а просто част от резонансният ток се отклонява чрез кондензатори. Така работата е много стабилна, а и превключването на транзисторите е идеално и няма никакво греене при тях.