Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3438223 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 940
  • Z - Оркестър Вагнер
Схемата е най-обикновен, класически резонансен инвертор. Вторичната не е дадена накъсо, а е вързана бифилярно /вход изход последователно на вход изход/. Ако забелязваш има изправителен диод, който обира само положителното напрежение. Отрицателното напрежение служи за отпушване на транзистора във втория полупериод, което се подава на базата му и той така захранва трептящия кръг. Т.е. в единия полупериод захранва в другия отнема.

Аз си мисля, че схемата не работи, т.е. като генератор на СЕ!     КПД-то и е близо до 1-ца но не е над - според мен, но няма концепция от къде идва горницата, поне автора не дава. Много такива схеми са направени преди това. Просто руснаците обичат така да разхвърлят подредбата на схемите и платките.

Странното обаче е кабелчето което се вижда пред установката - вероятно захранване!?   Другото е наличието на антена, което предполага, че може да приема от радиопредавател.  На следващо място е кондензаторната батерия от противни руски кондензатори. Защо ползва 8х100 uF при условие, че може да сложи един за 1000 или 2200 uF ? ? ?

На последно място, схемата работела само с германиев транзистор! Що пък да не работи със силициев?  Ами вероятно германият служи като детектор поради по-малката си потенциална бариера на преходите си и така вкарва енергия от радиопредаването в ефира.
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 11:31:40 am от EDM electronics »

vitan

  • Гост
:) Вероятно е така, както казва EDM electronics. Вероятно недостига се покрива от някой близък предавател.

Като видя нещо недомаслено (начертана схема, пораждаща въпроси, защото не е обозначена на 100%) я отнасям към категорията ВПЗ (Вземи, Пусни в коша и Забрави). Защото, ако някой е искал да даде нещо, щял е да го направи. А ако е нямал акъл да начертае схема, къде е гаранцията, че е разбрал, какво е направил?

Замислям се едва, когато се появят още доказателства (което май няма навик да се случва...).
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 10:56:24 am от vitan »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Кабелчето е около 60 сантиметра и  е за баласт  по думите на майсторката :) На кондензаторите на входа не подава никакъв предварителен заряд от батерия или каквото и да е. При въртене на променливия кондензатор устройството тръгва при правилната настройка.  Във един от форумите се повдига възможността да работи като приемник на енергията от близките радиостанции. Лично смятам че едва ли е така. Ще поекспериментирам по темата и ще видя какво ще се получи. Интересно е че жената е направила устройството без да има осцилоскоп и честотомер. Ако всичко е така за което се надявам то само мога да се възхищавам на такъв човек :)

vitan

  • Гост
Пробвай, но с германиеви полупроводници. 1% това да е нещо, водещо към установките на д-р Томас Хенри Мъри...

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
До колкото си спомням, транзисторът П417 беше германиев, високочестотен. От същия тип са П401, П403, но момичето твърди, че с други транзистори схемата не тръгва. Не е пробвала дали схемата работи на друго географско място, т.е. ако например я пробва да кажем на 10кm от там където живее. Това би доказало, че схемата не работи като  детекторен приемник да кажем. Според нея наблизо няма мощни радиостанции и GSM кули, но кой знае - жена е все пак.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 940
  • Z - Оркестър Вагнер
Кабелчето е около 60 сантиметра и  е за баласт  по думите на майсторката. Ако всичко е така за което се надявам то само мога да се възхищавам на такъв човек :)

Откога кръщават антената на баласт. Баласт на какво, какво баластва?

На този генератор каквито и стойности да има кондензатора или бобината, винаги ще е в резонанс! Тогава защо е този променлив кондензатор? - той не настройва резонанса а честотата на резонанса. Демек, настройва частотата на генератора да съвпадне с:
- или с честотата на близък предавател /по-вероятното/
- или с честотата на СЕ, която според Тесла и Томас Мъри /Морей/ е кинетична енергия, следователно трябва да има честота.

Според мен честотата на СЕ е в НЧ спектъра по данни на Морей.
Това че нямало наблизо радоипредавател не означава, че примерно една уаерлес антена с мощност от 5-10 W не може да индуктира енергия в "Баласта".

Знам, че звучи писимистично, но историята на търсене на СЕ показва, че прибързано се правят грешни изводи и прибързани възхищения! - да няма после възмущения.

Доста дебели ръчички има тая Сузана  :D, сигурно освен с електроника се занимава и с боди-билдинг  ;D.
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 02:51:08 pm от EDM electronics »

Momchil

  • Гост
Нека се върнем на последната постановка представена ни от "Капи" .
Забелязвам ,че липсва разрядник или поне не се вижда и чува .
Дали проблема e решен посредством "GAS DISCHARGE TUBE" ?
Примерно : http://bg.farnell.com/jsp/search/browse.jsp?N=204083&No=0&getResults=true&appliedparametrics=true&locale=bg_BG&divisionLocale=bg_BG&catalogId=&prevNValues=204083&filtersHidden=false&appliedHidden=false&originalQueryURL=%2Fjsp%2Fsearch%2Fbrowse.jsp%3FN%3D204083%26No%3D0%26getResults%3Dtrue%26appliedparametrics%3Dtrue%26locale%3Dbg_BG%26divisionLocale%3Dbg_BG%26catalogId%3D%26prevNValues%3D204083

Високото Напрежение го получава от тази схема , но това още повече може да ни обърка и подведе :

Опитите продължават .....
« Последна редакция: Октомври 13, 2011, 09:19:23 am от Momchil »

vitan

  • Гост
Дали проблема e решен посредством "GAS DISCHARGE TUBE" ?
Може, но може и с яко dV/dt от полупроводници. Колкото до тия еф'тини разрядници, те са само да оберат някакви инцидентни пикове. Не издържат на яко натоварване нон-стоп. Ако е за някой разбирател, както казах имам поне 1 такава лампа с волфрамови електроди. Високоволтова (съответно за малък ток). И я давам на загуба/далавера :) Дано за последен път да пиша по тая тема: високоволтов разрядник. Разбира се, ако вярвате на ония лампи, нищо не ви струва да опитате. :)

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Вече има пробив ГОСПОДА !
Дано всичко да е както трябва!

http://www.youtube.com/watch?v=nJBpNKSsdqw

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Ето и схемата.
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 07:39:35 pm от altium »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Горната част е ТХО предполагам ?

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
И така принципът на работа на Капанадзе генератора е почти разкрит, тъй-като вече има предпоставки че се използва конвертиране на реактивната енергия на един LC контур в активна, където забележете капацитетът е специално изпълнен във вид на бифилярна намотка. Това може да се види във руския форум който е посочил altium, където изключително добре е показано на схемите дадени от MIRW!
 
« Последна редакция: Октомври 15, 2011, 11:24:46 pm от altium »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Според мен, все още успешна репликация няма, ако имаше, веднага щеше да се разбере. Това оживление по форумите се дължи на факта, че  се застудява и хората имат повече време да експериментират. И когато някой експериментатор се сблъска с някой не познат за него ефект и го публикува, и тогава се получава това раздвижване. По повод последното видео на stivep1, виждам, че се използват някакви високи напрежения до 25 кв и какви измервания могат да се направят с тези китайски мултицети при тези напрежения и тези искри, просто ми е непонятно. Казвал съм го и пак ще го повторя, че високото напрежение в установката на Капанадзе е функция от работата и, а не се прилага от друг източник и тя няма нищо общо с трансформатора на Тесла, а защо мисля така, надявам се скоро да го докажа. Друг е въпроса при установката на SR, с която се занимавам в момента. При нея и принципа е различен от този на Капанадзе, както всички знаем, използва се феритна сърцевина, знаем, че има високоволтов източник реализиран с тхо, мрежов траф, генератор на 50 Hz и т. н. Ето и малко снимки от последните ми експерименти по установката на SR. ПОЗДРАВИ!   

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Ето прикачвам и снимка на вариант за конфигурацията на бифилярката. На картинката съм показал един и същ 680nF кондензатор, само дето този върху тръбичката е разглобен или в отворен вид, а този на рисунката е някакъв опит за изобразяването му. Е, съжалявам ако не се е получило добре. :)
« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 09:05:43 pm от x_name41 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Много интересни клипчета. Можете да ги видите тук: http://www.youtube.com/watch?v=Pkvfo6opaiI&feature=player_embedded, http://www.youtube.com/watch?v=wAmDpqhvxZE&feature=related. Дано да е истина, но много е замаскиран самия трансформатор, и това ме навежда на други мисли....