Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221884 пъти)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Тук няма заземяване ( или поне не се вижда ) ... , а на видеото със зелената кутия ясно се вижда как мерят ток спрямо земята (двайсетина ампера май беше нещо такова )
Поздрави

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,

Тези снимки са на по късен модел, да кажем модел 3, и действитeлно не се вижда  заземяване.
Има и видео - модел 2.
Според мен тези модели се изработват след, или заради, патентоването на 28.08.2007 г.
Има и видео на 100 кВ модел - условно " турсkия " - направен е в Турция от Капанадзе.
За първия модел видеото е най подробно и може да се разсъждава по принципа на работа му.
Класацията е според моите разбирания, базира се на постепенното усложняване и подобряване на изработката на прототиповете.
« Последна редакция: Декември 04, 2009, 09:36:49 pm от madsatbg »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Това, според мен, е последната ми и най близка редакция до Трансформатора на Капанадзе.
Като проводника на вторичната не е високоволтов а е просто 2 - 3 квадрата и съответна изолация.
Тук напрежението  би трябвало да е около 220 волта, както показват замерванията.Но честотата не е 50 херца или поне има много други хармоници, които объркват уреда.Тези уреди са до около 400 херца.

поздрави мадсат

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,
Нещо никой не иска да помага.Интерес ли няма що ли?
Давайте предложения за схемата в зелената кутия.
Аз смятам да използвам траф, директно от 220 волта на 2 - 3 киловолта, от микровълнова печка.
За сега работя по бобините.
Така изглежда вторичната.
« Последна редакция: Декември 07, 2009, 12:04:04 am от madsatbg »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
mi68 Много ама много се извинявам за тъпия въпрос, но какво точно заравят в земята, и каква е ролята чешмата, аз мисля че там е нишката.


"Включвайки вторичната бобина чрез 10 метра проводник към земя, това удължава бобината и понижава честотата на кръга.Още повече към проводника е включен и водопровода с неизвестна дължина. При такова заземяване бобината не товари кръга,
става като бобина за връзка, дълга плоска линия, и чрез нея може да се отнема енергия.
Ако на този кръг / първична вторична /  в резонанс се подаде мощност то от там може да се черпи неограничено."

цитата е от Privalov със съкращение:
http://next-energy.ru/forum/index.php?topic=40.0




Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Мисля че честотата се определя от честотата на искрата...

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Много внимавай с този траф от микровълновата , най-малката грешка и ... хвърчи огън , съветвам те да използваш генерарор с висока честота и ТХО от телевизор - по безопасно е , а и по лесно ще си смяташ консумираната мощност. Само трябва да направиш десетина навивки на първичната на ТХО-то, след това диод или 2  ако тие високо напрежението след тхо-то , кондензатор  успоредно на тхо-то (от този кондензатор зависи честотата на искрата през искрището) , искрище и първичната намаотка (искрище аз си правих от щепсал двата метални шиша с винче за кабел отзад)... Хайде успех

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,
Филм за Капанадзе от 1990 година.
Роторен двигател създаден, в Грузински институт, от него.
Устройството се пуска от батерийка и преминава в автономен режим,като запазва въртeливото си движение и подава напрежение към товара.
http://youtube.com/watch?v=90W00Yt_PLk
Получава се, че нашия изобретател не е толкова " неграмотен " по ел. въпроси.

По надолу съм качил трансформатора на Капанадзе така както го виждам аз.

успехи на всички ентусиасти
« Последна редакция: Декември 08, 2009, 09:19:34 pm от madsatbg »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здеавейте,

сам си пиша и сам си отговарям.
Но когато една мисъл  се напише на хартия то тя придобива
реален вид.
Това е както когато четеш текст на английски /за тези които като мен  не го знаят като матерен, на ум и на глас - нещата са различни /на ум върви гладко, ама на глас се запъвам на произношението на някои думи. Извинете за офтопика.

Капанадзе говори за резонанс,
Тесла също говори за резонанс, но не обичайния  резонанс,
а резонанс електростатически.
Какво означава това?
Бобините на трансформатора не са  обичайни индуктивности, те се държът като
кондензатори.
Как да получим това?Трябва да помислим.
Същите мисли и въпроси задава и колегата
EDM electronics в по предните постове
Давайте предположения!
Как се постига такъв резонанс.

Изобщо какво означава резонанс на трансформатор?

поздрави мадсат

ps
Може би отговора е в " Хитрия трансформатор " на AND
http://x-faq.ru/index.php?topic=119.msg752#msg752
Да ама при 50 херца кпацитета е нищожен, а може би честотата е Килохерци или повече, да си спомним че токовите клещи от видеото не се държаха много адекватно.
« Последна редакция: Декември 09, 2009, 12:03:05 pm от madsatbg »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Здравей колега madsatbg!

   Първо да ти кажа, че не си сам въпреки, че напоследък водиш монолог по темата. Много хора ти четат постовете и почти всички съфорумци. Не че няма интерес, лично за мен времето е проблем, а желанието ми за работа е най-голямо именно по тази тема за Капанадзе, но има и по важни теми като например Райф, не е "фрии енерджи" но пък каузата е много по-добра.

   От снимките на Тесла-трафа които си представил си правя извода, че обичаш да изпипваш нещата, направил си го много качествено и прилежно, в съчетание с мистериите на Светата богородица показва, че си мистик, какъвто съм и аз.

   Мисля, че разсъждаваш в правилната посока. Според мен при Капанадзе честотата в никакъв случай не е 50 Хц, а е в килохерцовия обхват /показва го шашкането на амперклещите/, колкото са възможностите на искрището, а то не е много бърз ключ, защото трудно се гаси искрата, при много по-ниско напрежение от отпушването, впрочем както и по-трудно се запушва един електронен ключ /транзистор/, отколкото се отпушва.

   Чел съм най-важните патенти на Тесла свързани с темата, а както и записките му, когато е правил опити с тия трафове, но и аз не намерих отговор на въпроса що е туй чудо "електростатичен резонанс". Сякаш Тесла умишлено не е разкривал тайната и ако някой който чете не знае с какво се е занимавал, едва ли би предположил, че тези разработки са в областта на свободната енергия, или друго, понеже тези остатъци от трудовете станали публично достояние са били цензурирани от кой.............наричат се посветените, знаещите или илюминати.

   Въпреки, че предполагам съществува нещо като електростатичен резонанс, то електромагнитния го има при всички случаи. Конвертора при Тесла-трафа е вторичната му намотка, там етера рекомбинира от енергия в електрони. В тази връзка не можах да разбера Бедини, как при него етера рекомбинира в батерията е не в бобината  :D .............., ако въобще при него говорим за свободна енергия!

   Видях, че Тесла е изчислявал капацитета на бобините, той се е стремил да постигне по-малки индуктивности защото при диаметър от 30м. /на кулата му/ нали се сещаш една навивка каква индуктивност ще има, а той е търсел и се е стремил към колкото е възможно по-високи честоти, защото се постигат по-големи мощности с по-малки размери и вложени средства, пример - импулсните инвертори, и резонанс, който е задължителен за голямо КПД.

   Така или иначе и аз не съм си сглобил все още картината, защото отдавна да бях повторил Капанадзе, изработката е проста, принципа е сложен и неизвестен. Според мен тайната е във високото напрежение и много кратките импулси /правя съпоставка с Тесла и ТПУ на Ст. Марк/.

   Не видях допълнителни кондензатори у Капанадзе, вероятно са в кутията, едва ли разчита само на капацитета на бобините който е твърде малък /пикофаради/. Ако разберем това ще се доближим много................

  
« Последна редакция: Декември 09, 2009, 01:36:48 pm от EDM electronics »

vitan

  • Гост
....че си мистик, какъвто съм и аз.
Мистика (равно или приблизително равно на) - да виждаш невидимото. Т.е. духовния мир/свят. То се постига лесно, когато се тръгне по "тъмната страна на силата" и много трудно (т.е. с много труд) по "светлата". По простата причина, че в човек се борят 2 стихии: хаоса (калта) и Божието вдъхване на живот. Има вече много документални филми, които разбиват отвсякъде Дарвин и компания. Извинете за отклонението.

Според мен при Капанадзе честотата в никакъв случай не е 50 Хц, а е в килохерцовия обхват /показва го шашкането на амперклещите......
Щом има хора които вярно мислят, рано или късно ще има това, което трябва да го има :)

За мен Василатос го е обяснил достатъчно добре. Това, че няма популярност е друга тема. Аз преди време го доказах с 2 мини тесла-трафчета. Принципа на Тесла/Василатос. Прехвърля се енергия, дори и когато връзката м/у 2-те бобини на тесла-трафа е много слаба. Основния въпрос за мен е: колко точно да е слаба връзката м/у 2-те бобини? Само на това още не съм намерил отговор, но пък и много не съм се блъскал над въпроса. Поне за сега.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,

Благодарен съм за изразената подкрепа във форума
и на лични.
Аз много харесвам филма за д-р Хаус.
Филма може и да е авторска измислица, но метода на диагностика на Хаус е перфектен / според мен /.
В тази връзка и аз споделям моите мисли и опит.
Когато сме повече хора, всеки е прочел, видял, опитал нещо различно.
Различните хора мислят различно: един нестандартно, друг праволинейно, трети е скептик, но събрани заедно те намират истината.
Интернет е Океан от информация, нито аз нито който и да било не може да преброди сам тази лавина от информация.
Не е случайно, че съвременните открития се правят от колектив от сътрудници.
Дори и Капанадзе забелязах, че има няколко.
Обикаляйки из форумите за Свободна Енергия, аз знам три - четири, излизат някои идеи.
Аз обичам да вземам " акъл " от всеки, но правя онова което отсявам според
моя опит и образование / понякога може би грешно  :-\/.
Зрънце по зрънце, информацията се натрупва.
Ако на един остров със сто маймуни - една маймуна започне да мие банана преди да го яде, на другия остров всички маймуни започват да го мият.
Не знам кой го беше казал, но щом веднъж е направен генератора на Свободна Енергия,
 / предо 100 години - Тесла, в наши дни Капанадзе и много други разбира се /то неизбежно ще се повтаря, повтаря ...и никой не може да го спре.

много дълго стана ама се развълнувах          мадсат
« Последна редакция: Декември 09, 2009, 01:31:28 pm от madsatbg »

mi68

  • Гост
Според мен става въпрос за гасящо искрище с 10 000-50 000 искри за секунда. Другият тип искрище е с голяма междина и остри електроди и искрите са 50 за секунда зависят от мрежова честота. Отлично решение е използване на диоди. Виждал съм снимки на теслови т-р(стари) със спирална първична намотка тък е показано тръбна. Токът трябва да се движи от периферията към центъра т.е. от- към +, + е центъра. Целта  е да се развърти неутриното и токът рязко да спре. Развъртяното неутрино във вторичната намотка индуцира ток. Вълновото съпротивление на първината намотка трябва да е под 1/30 ома. Това се постига с големи капацитети и малка индуктивност(няколко навивки). Според мен за първична намотка най- добре е алуминият-алуминиева тръба. Това са общи положения не заангаджиращи.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Отлично решение е използване на диоди. Виждал съм снимки на теслови т-р(стари) със спирална първична намотка тък е показано тръбна. Токът трябва да се движи от периферията към центъра т.е. от- към +, + е центъра. Целта  е да се развърти неутриното и токът рязко да спре. Развъртяното неутрино във вторичната намотка индуцира ток.

 - Ако обичаш конкретизирай за диодите, къде, как, защо и т.н..........
 - Токът се движи от единия край към другия, в зависимост от поляритета, как към центъра?
 - Как се развърта неутриното, нали етера е вортекс?
 - Ток няма в скаларната вълна, защото е електростатична, но във вторичната на тесла-трафа токоносителите са електрони, а не нещо друго - ток тече!
 - Как развъртяното неутрино ще индуцира ток, ако беше магнит щеше да задвижи електроните в проводника, но не е. Според мен неутриното рекомбинира от енергия в частица-маса.

И накрая, Тесла е бачкал само с медни проводници, не с алуминий /това от записките му, изчислявал е и колко пари ще даде за медния проводник, а и изрично казва че най-добър ефект се постига с медта, впрочем и Василатос това казва/. При него резонанса във вторичната е бил последователен, като кондензатора му се явява металната сфера.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
И друго,

Тесла е изчислявал електромагнитен резонанс, така и не открих да е споменавал нещо за електростатичен. Василатос говори за това, но само общи приказки, така че да не може да се схване за какво става въпрос.

Не съм чел Мейл, ако той развива нещо по тази теория.................