Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3220954 пъти)

ppankov

  • Гост
Престави си входа е космически шум,а генератора е теслов трансформатор остава да си настроиш междинната честота.На този принцип има късовълнови конвектори с стабилна честота и СВ 520-1600кХц е междинна честота и приемаме 49м или 25м сектор на КВ.Принципа е обратен но резултата е същия.По популярен е обратният варянт фиксирана междинна честота,а генератора се настройва на желаната честота.

...и по този начин генератора ще е честотно стабилизиран със вариаций на честотата на входа  :) Новаторско :)
Добре ама, докато заковеш генератора с конвекторите на необходимата честота ще падне доста бъхтене...  :-\

mi68

  • Гост
Колегата rebel прави правилни забележки.Проблема е в голямата честотна разлика.Космически шум е 10^24Хц,а генератора е 10^6Хц.Решението става просто при използване на ОТРИЦАТЕЛНО динамично съпротивление/увеличаването на напрежението води до намаляване на тока или 0,намаляването на напрежението води до увеличаване на тока(лавина)/(транзитронни генератори)постига се с:
-искра(искрище)
-електронни лампи(динатронен ефект)
-тунелни диоди(транристори свързани като тунелен диод)
-Гън диод
-евентуално тиристор,обърнати диоди комплементарни транзистори в тиристорно свързване.
Най-простото е с искра и най-мощно.Ще наблегна на недостатъците:
-инпулсните методи са с ниско КПД 2-10%
-явно имаме инплозия и експериментите с искрище води до лъчева болест и смърт(за справка Мальчиненко),колегата kiot говори за военно приложение и лъчи на смърта.Така е първо имаме атомна бомба,а след това АЕЦ.От изложеното аз не правя експерименти с искрища,а с радио лампи,с Гън диоди и тунелни диоди не разполагам,вторите са маломощни и трябва обърнати диоди-тегави забавления.
п.п.Лавината е преобразуване на потенциалната енергия в кинетична.Лавина може да се образува от един изтрел,а другото условие да има сняг и наклон(скрита енергия/потенциал),сняг и потенциал има само истрел трябва.По-грамотното е да се направи писта(тръба)и снегът да пада и върти турбина.
« Последна редакция: Октомври 25, 2009, 10:32:16 pm от mi68 »

mi68

  • Гост
Ще разширя леко темата с отрицателно динамично съпротивление.Тъй като при резонанс имаме активно съпротивление при прибавяне на отрицателно динамично съпротивление възникват трептения и в кръгове с нисък качествен фактор.Едно от приложенията е получаване на браунов газ.Молекулният водород Н2 има кръгова(линейна)честота на електроните с отрицателно динамично съпротивление се възбужда молекулата и имаме атомен водород,електроните хващат спътнищи неотрино и ето я свободната енергия.Сериозен недостатък е работата в усилвателен режим с нисък коефициент на усилване.Коефициента се повишава с въвеждане на положителна обратна връзка,но това са електрохимични процеси и добра обратна връзка не може да се въведе.Искрата ерозира електродите и като цяло това не е перпетом мобиле.Да се научим от наблюдение на природата,да кажем кръговрата на водата или кръговрата на въглерода за сметка на слънцето(свободен ресурс).Най-важното нещо е да се направи вечното въртене на противоположностите,(Ин-Ян;Ян-Ин)зависи от посоката на въртене и гледната точка,за сметка на космическа енергия(Ки,Чи).Най-лесно става в електрическа верига:
-лесно се въвежда обратна връзка
-електроните са универсални
-Остава да се създадеЕДН(ЕДС).ЕДС е от не електричен характер и най-близко до акъла е да се използва гравитацията,но трябва да екранираме гравитащията и заряда ще тръгне.Гравитацията е градиентна то при голени дължини във вертикала ще имаме поленциална разлика но това е непрактично.За изясняване на проблема трябва да имаме модел на атома.Квантовата физика се крепи на два постулата на Бор, нито са принципи,аксиоми,теореми.След теоретични разсъждения наблюдения и опит следва да се направи неразпадаща се маса с екранирана гравитация съответно инерция.Става
-цетробежно движение(ускорително)
-звук и ултразвук
На Тесла бобините са плоски (палачинкови)за равнината и конусни за обем,бифилярни комбинирани индуктивно и неиндуктивно.В електротехниката на такива бобини няма ф-ли за изчисляване на индуктивноста,просто иска много работа за намиране на зависимостите,а може би нещата са огледални (противоположни) зависят от честотата и трябва друг подход.В статията студено електричество се говори за усилващ предавател,а не за генератор.Капанадзе по скоро е направил усилвател с износващи се електроди за искра отколкото генератор.
« Последна редакция: Октомври 27, 2009, 08:55:53 pm от mi68 »

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
mi68 Много ама много се извинявам за тъпия въпрос, но какво точно заравят в земята, и каква е ролята чешмата, аз мисля че там е нишката

ПС. извинявам се за въпроса, но нешто там ми обягава. ???

В българската писменост има и буквата "Щ"...
« Последна редакция: Октомври 29, 2009, 12:21:04 am от altium »

mi68

  • Гост
Земята има заряд 6000Кл,а капацитета на земята е 700мкФ, интензитетът на електричното поле е около 100В/м във височина намалява , интензитета на магнитното поле е 10А/м.Вторият полюс е йоносверата на земята.При дъжд имаме светкавици.Смисъла на заземяването е да се измени диелектрика и да взенеш ток от йоносверата,свободен ресурс.
« Последна редакция: Октомври 27, 2009, 08:44:11 pm от mi68 »

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Да така е, тук http://forum.mazeto.net/index.php?topic=396.0

тук има един много интересен патент, който за мен е "ключа към бараката"
със сигурност генератора е доста по опростен отколкото си мислим, ако някой който има материалите за изработването на патента на Стъбълфилд, нека да пробва какво става ако и ма Тесла-траф към цялата схема. Имам чувството че етера директно ще зарежда трафа. А втория треф ще образува електричество годно за употреба. Именно чрез искрище

mzk
Administrator
Потребител

Публикации: 651

Затова ще се види, че конструкцията на батеритта във Фиг 4 практически е самогенерираща индукционна намотка, и може да се използва за всякакви цели за каквито намотка от този характер може да се използва, толкова, доколкото намотката (coil-body) 4 e мокра/влажна и през нея ще може да протича електрически ток по даденото обяснение. Също така е явно, че поради магнитно-индуктивните свойства на намотката (coil-body) 4, сърцевината (coil-piece) 1 ще се магнетисира докато протичат ток през намотка 4, така че батерията може да се използва за самогенериращ електромагнит, и ако това се предпочита, трябва просто да се свържат краищата на кабел 5 и 6 заедно след като се навлажни или намокри намотката (coil-body).

Много други приложения на посочената батерия могат да се посочат, и аз разбирам че всякакви промени във формата, пропорциите и по- малките детайли на конструкцията могат да увелича способностите, без да жертват от положителните качества на изобретението.

ПС. говоря наизуст, лошото е че си вярвам.

since72

  • Гост
Преди време се поинтересувах от това да ли може да се закупи и от къде дадения генератор, но нямах адекватен отговор, ако някой има инфо. по запитването ми ще съм много благодарен.

« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 11:33:39 am от since72 »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Тая схема според вас какви тънкости има? На вид е лесна, но само на вид

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Какво имаш предвид?  Не само на вид, но и на практика е лесна!

Не забелязвам нещо особено. Може би най-трудното е да направиш резонанс на 50 Хц, защото ще трябва много голям кондензатор и то на високо напрежение. Високата честота носи много икономия на материали, особено при трафовете.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Събрал съм необходимите материали, имам и стар стабилизатор за 220 променливо, от него ще извадя каквото има :) .5 бр тхо от тв, така ли е превода за първия траф? За входното променливо 3 кв, ще ползвам електронен баласт от схемата за озонатора. До колкото разбрах е от луминисцентна лампа. За дадения на схемата дросел- имам 2 с различни параметри, пак от луминисцентни, но от старите със стартер и само с 2 извода
« Последна редакция: Ноември 07, 2009, 11:14:49 pm от gotiniq7 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
rez1 - Високоволтов  (честотата е в килохерцовия диапазон) резонанс в първата намотка.
rez2 - Резонанс кратен с rez1.
rez3 - Главаничен резонанс със земята с цел получаване на неограничено количесто заряд  също кратно на rez1 и rez2,
а също мисля , че трябва да има  земя и  на още едно място - "zemq"
« Последна редакция: Ноември 09, 2009, 11:39:23 pm от coke2k »

voikov

  • Гост
в това което съм чел заземяванията дейсвително са две като разстоянието м/у заземителните тръби трябва да е минимум 4 метра

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Даже си мисля , че за осмисляне  приципа на действие, най удобна е тази  схема ... а вече самото изпълнение може да направи по много начини, като грубо смятам не повече от 40 лева ще са разходите за 2-3 квт генератор и дори всеки в  мазата си или на тавана , ако се разрови ще намери необходимите части. Пример : в старите руски телевизори ТЕМП или ЕЛЕКТРОН има много добър здрав траф който може да се използва за за тесла трафа (в смисъл жицата от него)  - на него има жица 2 мм става за първична и много 0,5 мм жица  става за втора на тесла трафа магнитопровода и макарите могат да се преенавият за трети траф и резонанс с земята , също и за изходен понижаващ ... 

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте ентусиасти на Свободната Енергия,

Представям на вниманието Ви,
моето виждане на Трансформатора  Капанадзе и в подкрепа на това си твърдение и скриншотове от едночасовото видео:

http://natsko.hit.bg/kapanadze/1.JPG
http://natsko.hit.bg/kapanadze/2%203%204.JPG
http://natsko.hit.bg/kapanadze/3%207.JPG
http://natsko.hit.bg/kapanadze/2.JPG
http://natsko.hit.bg/kapanadze/3.JPG
http://natsko.hit.bg/kapanadze/4.JPG
http://natsko.hit.bg/kapanadze/5.JPG
http://natsko.hit.bg/kapanadze/6.JPG
http://natsko.hit.bg/kapanadze/7.JPG


поздрави  мадсат
« Последна редакция: Декември 03, 2009, 11:12:28 pm от madsatbg »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Привет,

За по голяма яснота пускам една преработена от мен схема взета от
руски сайт:http://next-energy.ru/forum/index.php?topic=40.0
надявам се да е по ясно.
Относно навивките ще ги опиша / опитвам се да правя нещо със програмата PAINT, но трудно местя мишката ; подскажете лесна програма за рисуване /
Синята дебела намотка е 6 навивки от медна тръба с диаметър 8 - 10 мм
върху 70 мм, има направен извод от една и половина / може би / намотки - отива на разрядника;товара лампи и единия край на вторичната намотка.
Другия край влиза във тялото и излиза от към замасяването.
Черната намотка - вторичната е двуслойна:  и има един ред намотки/ на PVC тръба с дължина 25 см и диаметър 50мм / от високоволтов кабел / предполагам е използван кабела за високото на телевизорите / и след това е върнат втори ред около 12 навивки и е вкаран вътре в тялото и излиза също от към замасяването.
Товара лампи, черната намотка и синята отиват на земя чрез един много дебел кабел ,
но този кабел сякаш също е нещо като бобина или сърцевина:
1 минава през всички намотки
2момъка който се грижи за него е в много странна поза. / като че ли има белезници на ръцете на смее да мръдне/
3 Всички кабели са хвърчащи а този е акуратно навит
  поздрави мадсат

PS
редактирано
Благодаря за търпението
« Последна редакция: Декември 06, 2009, 01:40:13 am от madsatbg »