Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3234523 пъти)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно


   Ето ти и малко картинки. Основните неща явно никой не иска да ги обяснява - почти няма нищо по-нагледно.

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Здравейте  Chokoch
Имам интерес,дайте мейл.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Виждам, че коментарите Ви нямат нищо общо с темата "Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място", бих предложил който има достатъчни средства и интелект да  се пренасочи в даряване на средства в показването на такъв тип генератори, понеже показването е сложно нещо.

Който иска да инвестира, нека заповяда на мейла ми, може да уточним характерните особености.

Генераторът съществува и е продаваем в няколко версии в зависимост от мощност-цена, харддрайва е безплатен, тоест може да се тества 24часа.
  Начална цена - евро на киловат, моля незаинтересувани и тролове да не са обаждат!
Супер трябват ми четири по десет вата. И е сериозно.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
даряване на средства в показването на такъв тип генератори, понеже показването е сложно нещо.

Който иска да инвестира, нека заповяда на мейла ми, може да уточним характерните особености.
Искаме да заповядаме на мейла ти, ма не знаем кви характерни особености да уточняваме, щот с тва с-ложно нещо показването……направо СЕ обърква човек.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 918
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Ми то защо се казва мислиш статично. Защото другото име на "работа" е "динамика" динамичното електричество върши РАБОТА не статичното. Последното само отбелязва присъствие нищо повече.
Радико, ще си позволя да ви поправя, няма "статично" и "динамично" електричество, въпреки че, за голямо съжаление, това се набива от учебната програма а да не говорим изобщо за локумите в ненаучната литература.. Електричеството, както и да го дефинираме, е едно, но феномените с които то се проявява в природата ( и както ние го "виждаме" ) са различни в зависимост на характеристиките на магнитна и диелектрична проницаемост на средата.

И понеже доста колеги подхвърлят термина "резонанс", като топъл картоф, би ми било интересно ( и не само на мен), а предполагам и много полезно за дискусията, да дефинират тяхното разбиране за този мистичен резонанс, първо като общо понятие за динамични системи и в последствие, специфично за електрическите такива.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Не се смятам за много вещ по въпроса,но ми е било странно защо на взвод войници е забранено да минават със строева стъпка по мост.Взвод е примерно,може и рота да е...Каква ще да е разликата в енергиите-дали ще маршируват или ще преминават в свободен строй енергията от движението им ще е една и съща!Да ама в първият случай ако моста изпадне в резонанс може да се саморазруши...А колко енергия е необходима за да разрушиш един мост?!?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
epwpixieq-1 напълно съм съгласен с теб, че има само едно електричество и че проявленията му изглеждат различно заради средата в която се проявяват. Опитвам се обаче някак си да обясня нещата със по лесно смилаеми думи за четящите колеги. Демек да вляза в резонанс със начина им на мислене. Са дали се получава отделен въпрос.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 918
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
https://www.youtube.com/watch?v=5z4DJs0I3vk Новото познание (ВГТ) - Тесла, геният целунат от Бог. Кой е Никола Тесла и какъв феномен бележи живота му - темата коментират проф. Бойко Рангелов от Геофизичния институт към БАН и проф. Лъчезар Филипов от Института за космически изследвания на БАН.
Нивото на интервюто е "инернет" (плитки) познания и за съжаление има много неточности които се говорият. Проф Рангелов има по солидно виждане, но нищо по специфично от по разработките които Тесла е правил. Проф Филипов говори абсолютно недокументирани неща, да оставим на страна фактологичните грешки които без да има разбиране изразява. Интересно е че никой от тях не спомена факта че Тесла е изобретател на радиото ( а не Маркони ). За съжаление, тези хора не разбират какво е правил Тесла а само повтарят нещата които са чели от 2-3 ръка, и основно за това имат такова повърхностно разбиране.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Ся ти първо вземи да обясниш,КАК според твоите твърдения противоЕДН прави електродвигателя по икономичен т.е. използващ по малко енергия,щото аз по голяма глупост не съм чел,пък после проявявай загриженост към четящите колеги!То бива грандоманщина ама твоето е нещо уникално-ти трябва да се принизиш видиш ли,че да слезеш на тяхното ниво!Смях и то защо,защото колегата ти е посочил каква глупост си написал....
« Последна редакция: Август 24, 2019, 10:37:59 pm от kd_dinev »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Не се смятам за много вещ по въпроса,но ми е било странно защо на взвод войници е забранено да минават със строева стъпка по мост.Взвод е примерно,може и рота да е...Каква ще да е разликата в енергиите-дали ще маршируват или ще преминават в свободен строй енергията от движението им ще е една и съща!Да ама в първият случай ако моста изпадне в резонанс може да се саморазруши...А колко енергия е необходима за да разрушиш един мост?!?
Това е пример как се натрупва енергия във система която обаче НЕ ИЗРАЗХОДВА ЕНЕРГИЯ само я акумулира във някаква друга тема бях обяснил нещата с големи подробности разглеждайки детска люлка, как се добавя към по голяма акумулирана енергия порции енергия от по малък източник. Нищо феноменално няма в целия процес, впрочем има: феноменално е неразбирането на процеса от някои колеги тук.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Ся ти първо вземи да обясниш,КАК според твоите твърдения противоЕДН прави електродвигателя по икономичен т.е. използващ по малко енергия,щото аз по голяма глупост не съм чел,пък после проявявай загриженост към четящите колеги!
Щом мислиш, че това е глупост значи е излишно да ти обяснявам каквото и да е по въпроса прекалено си некомпетентен и самонадеян. Комбинация характерна за глупавите индивиди. Не твърдя че си глупав просто посочвам симптомите.
Във момента на пуска на електродвигател противоедесето му е нищожно и пораства със нарастване на оборотите. Колко енергия консумира двигателя в момента на пускане и колко при работа.
Последния въпрос е чисто риторичен и не е предназначен за Динев. Предназначен е за колегите които имат способността да разсъждават.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Феноменалното в случая е,че една и съща група от хора преминават по един и същ мост, но по различен начин-в единият случай създават механичен резонанс,в другият не...Вземи един чук и виж колко време и енергия ще ти трябва да разрушиш мост!При пуска на електродвигател няма противоЕДС и няма загуба на енергия,последното е предназначено специално за Радико,който притежава способност да манипулира,но определено не й да съпоставя действителността с това което е в главата му..Ми колко му е въртящият момент при пуска и колко при работа???Че тя огромна част от енергията необходима на двигателя отива точно за да преодолява противоЕДС-толкова си смешен....
« Последна редакция: Август 24, 2019, 11:32:04 pm от kd_dinev »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Най големия комплимент за умния човек е да изглежда смешен в очите на глупаците.
Благодаря за комплимента Динев.
Мисля, че е загуба на време да ти обяснявам тия елементарни неща. Остани си със познанията които имаш.  Сетих се какво пише в каубойските барове. Има много истина в тези табели.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Това ли успя да измислиш за толкова време?!?Аз мога да ти демонстрирам чрез опит,че цялата входяща енергия при пуска на правотоков двигател се превръща в топлинна енергия,като в същото време имаш и пусков момент привеждащ в движение някакъв механизъм със съответната му кинетична енергия...Ти какво можеш освен да разтягаш локуми?Ама пък все пак е добре,че се имаш за умен,изглежда,че колкото повече постове си написал някъде,толкова по умен изглеждаш в собствените си очи,май го прочетох в някакъв каубойски бар...

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Че Радико прекалява с самовеличаенето това е така, и с това предизвиква агресия (не казвам че няма познания и прочее)
Ма ти Динев имаш много сериозни пропуски в теоритическата си подготовка а само с ораторското си майсторство и философските си изпълнения нема да постигнеш ефект - това тук не е надприказване.
Ако желаете опишете структурирано спора че баш не схващам за какво спорите. Предполагам бих могъл да дам някакво мнение.