Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221358 пъти)

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Като направите Дон Смит. Сте направили и Капанадзе.  ;)
 

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Фактите са: Една схема работи при захранване 100% и дава 100% в товара и в загуби, т. е. имаме ЗЗЕ. После същата схема, при включване на ключа К, дава същите 100% в товара и в загуби (даже и още загуби в допълнителната бобина) като при това захранването е 70%. Става ли ясно, че сега ЗЗЕ не се спазва или поне, че идва енергия от някъде другаде?
Иван Димов, ще си позволя да направя и трета интерпретация. Схемата при ключа К е включен, има по-нисък комплексен импеданс в сравнение с когато ключа не е включен. Товара, в зависимост от пропорциите на неговите активни и реактивни компоненти, може да бъде повлиян също от това.

Тоест когато ключа не е включен, имаме по-висок импеданс на движението на енергията в системата, независимо колко простичка или сложна ни се вижда тя. Товара който всъщност с само част от консумирана цяла мощност ( от гледна точка на импеданса), да предположим за улеснение, има една и съща потребителна (присъща на товара) мощност. В този режим се черпи, да кажем 100 единици енергии на мощност. Когато включите ключа К, вие променяте импеданса, и понеже се отчита намаляване на подаваната мощност, това означава че намалявате цялостния импеданс на системата, и съответно комплексното съпротивление на системата, срещу подаваната към нея енергия. Така, черпената мощност пада на 70 единици, въпреки че "привидно" имате същия товар. Всъщност цялостния товар е намален, понеже импеданса на системата е намален, или по друг начин казано, движението на енергия през системата е улеснено.

По тази логика привидно може да се заключи, че имаме "извличане" на енергия от някъде, но всъщност е правилно да се направи заключение, че имаме по-ефективна система, с по-добро (намалено) съответствие на импеданса между тази на консуматора (цялата верига със товара ) и тази на източника на енергия, и затова, като цяло, тази система изисква по-малко енергия за своята "работа".

Всичко по-горе обяснено, може нагледно да си го представим като си представим че имаме квадрат, който движим с висока скорост във флуид. Покрай ъглите, и ръбовете на квадрата ще се образуват вихри, които ще намаляват способността му да се движи във флуида, представящи висок импеданс, и така ние постоянно трябва да подаваме 100 единици енергия за да поддържаме движението. Сега, оптимизираме конструкцията, тоест намаляваме импеданса който се проявява само в процеса на движение и то в определена флуида среда над определи скорости, като запазваме обема и масата, но правим конструкцията с формата на издължена капка, вихрите изчезват (или поне са минимизират многократно ) и сега подаваме само 50 ( или 25 ) единици енергия за поддържане на същата скорост, на същия обем и маса. С този нагледен пример директно се вижда, че не извличаме повече енергия от незнайно къде, а че нашата предишна конструкция е била страшно събоптимлана и с модификациите си ние просто сме намерили система с по-малко загуби, която да извършва същата работа.
« Последна редакция: Април 25, 2019, 10:33:00 pm от epwpixieq-1 »

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Колеги според вас възможно ли е да се получи резонанс от долната схема?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Колеги според вас възможно ли е да се получи резонанс от долната схема?
Всяка една конструкция има своя резонансна честота, така че е възможно да вкараш в резонанс дори и гумена топка, пълна с въздух.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   epwpixieq-1, разбрах ти мисълта, но според мен индуктивното съпротивление при включен К е по-голямо, защото токът в двете бобини на трансформатора е пространствено съпосочен. При това положение имаме все едно по-голяма индуктивност. То и честотата се понижава при включване на К. От формулата на Томсън за резонанса се вижда, че ако увеличим индуктивността L примерно 4 пъти, то ъгловата честота ще се намали 2 пъти. Знаем че индуктивното съпротивление е wL. Значи при 4 пъти по-голяма индуктивност ще имаме 2 пъти по-голямо индуктивно съпротивление. С други думи, при увеличаване на индуктивността се увеличава индуктивното съпротивление и би трябвало токът през нашия товар да намалее, но той не намалява, стои си все 3 Ампера. Именно от наслагването на двата тока в бобините на трансформатора се увеличава общото магнитно поле, защото двата тока са в една и съща посока. Ето я формулата за енергията в бобина L.I^2/2. Малко увеличаване на тока води до голямо нарастване на енергията, защото токът във формулата е на квадрат. Преди години имах цяла тема за тези "квадрати", но ми я изтриха, защото казвах, че така се нарушава ЗЗЕ.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Преди години имах цяла тема за тези "квадрати", но ми я изтриха, защото казвах, че така се нарушава ЗЗЕ 
Ха и от този форум ли я изтриха. Много ще се учудя.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Радико, да - в този форум я изтриха, аз по други форуми не пиша. Виж какво съм писал пак в тази връзка тук - Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith / Re: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място
« -: Януари 02, 2013, 01:10:23 pm »
   Също и тук - Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith / Re: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място
« -: Януари 01, 2013, 05:48:09 pm »
   А аз ще потърся още неща, които съм писал, че сега не мога още да намеря всичко - твърде много съм написал.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте колеги,
Принципът на Капанадзе не ми е ясен, но разясненията на колегата Мито - Купона са ми ясни.
  В радиотехниката имаме два вида антени:
-електрична, позната като външна антена, работеща на електричната индукция. Ефективността (ефективна височина) на антената зависи от капацитета на горния край на антената спрямо земя. Във връзка с това имаме Т образна ,Г образна, метлообразна или сфера, тороидна антена, т.е да имаме униполярен капацитет.
Електричната антена е радиална(ненасочена) и приема от всички страни.
-магнитна, позната като феритна антена, работеща на магнитна индукция. Характерното за антената е насоченото действие.

Явно идеята на Капанадзе е да ползва едновременно двете съставки на електромагнитната вълна, електрична и магнитна. Как едновременно работят електрична и магнитна антена не е е изследван процес? В радиотехниката се ползва или електрична или магнитна антена.  За детекторен приемник винаги се ползва електрична антена, заради по-голямата ефективност, а това идва защото електричното поле е 9 000 пъти по силно от магнитното. Да работи радиоприемник на феритна антена трябва едно две транзисторни В.Ч. стъпала. Предимство на магнитната антена е компакността.

За решаването на поставената задача едновременно да работят две антени се връщам на реални опити, тъй като електротехниката е експериментална наука и теорията не върши работа.

От темата на 157 страници има две посказки:

-ползване на палачинкова Теслова бобина-бифилярна или единична. С такава бобина съм провеждал доста опити и даде отлични резултати. Идеята е да се ползва странични сили на инерцията и гравитацията. Феритната антена реагира на надлъжни електромагнитни вълни. Ефективноста може де е от порядъка на 1-2% но в режим на стояща вълна и резонанс ефективността рязко нараства на примерно 40% за надлъжните електромагнитни вълни. На практика надлъжните електромагнитни вълни са гравитационни, на практика не се екранират от електрични и магнитни екрани, а трябва да се унищожат с противофазни вълни от същия характер.
         Като друга под идея е да се ползва материя и антиматерия. Материята обича центробежни сили, антиматерията центростремителни сили. При размяна и магия на нещата материята да се движи центростренително и да изтласква антиматерията на от центъра при взаимодействието се получава СЕ. Това са ми подледни разработки и подготвям реален опит за количествени измервания.

-ползване на цилиндрична бифилярка подобно на генератор за втечнен въздух на Линде.
Тук идеята е да се заиграваме с времето основна енергия получаваща се от материята и антиматерията. Провел съм доста опити и резултатите са отлични в RL вериги. В RC вериги са обратни резултатите - лоши. За това в популярните RLC и GLC кръгове липсва СЕ. За това трябва да се ползва RLL , резонанс от бифилярки.

  В заключение може да се ползва комбинирания метод, примерно палачинкова бифилярка, с такава бобина провеждам последния експеримент. 

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Подарък за ВЕЛИКДЕН: https://dox.abv.bg/download?id=e3871ddf36&fbclid=IwAR2oTB44j7KlF0ogNoQSfc-x2MADB-9OhC_t5c3ChLbAALHsXMYhIHw_e8s

Христос воскресе на всички!  :)
gvg , изгледах видеото, да, интересна концепция, принципа на индуктивния баланс е ясен, но обяснението не е достатъчно, за да се разбере точния принцип на схемата. Не знам дали това видео е твое, ако да, имам следния въпрос:
Индуктивния баланс е с цел да се получат равни напрежения в двете противопосочни намотки с цел магнитното поле да се комепнсира - в случая две приемни бобини. С външните компенсиращи намотки се настройва фино баланса, да се получи напрежение нула волта в двата края на приемата бобина при изключена ВВ-бобина.

1. Как точно управляващата ВВ-бобина ще разбалансира индуктивния баланс, че да се смеси токът от индуктора без да има товар в него?
2. При разбалансиране на баланса, няма ли да започне да черпи ток от индуктора?
3. И не стана ясно инвертора за 220 В в изхода постоянно напрежение ли има или променливо?

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Правилно си разбрал,видеото не е мое но по думите на колегата ще пусне подробна информация и ще отговори на зададени въпроси.Установката я имал отдавна но решил сега за Великден да я сподели.Така че очаквам и аз подробна информация.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Имам няколко въпроса. Двата амперметъра еднакъв ток ли показват или различен, както казват някои "специалисти" в мрежата? И какво точно е напрежението върху лампата? Малко "поразкрасих" схемата - прилагам файл.
п. п. А обясняващият е бивш потребител на форума, изгонен заради неясни обяснения в стил "хайку". Имаше и едни теми за промишлени лазери. Не знам защо го изгониха, той не пишеше много често като някои други.

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
А обясняващият е бивш потребител на форума, изгонен заради неясни обяснения ...
Антон го изгониха защото е работещ човек,  а такива като него имат самочувствие което дразни голяма част от населението и най-вече управниците.  ;D

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
 :) Раздразнението е по-скоро поради невъзможността да разберат "какво е искал да каже автора".  :)

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Експресионизъм  ;D
Димов, внимавай какви схеми, мнения и симулатори пускаш щото и на теб лесно могат да ти намерят "колая"  ;)

По темата: Мисля, че колегата правилно се е ориентирал към мет. детекторите, но малко подвеждащо хванал друга посока която ще го изведе пак там, но по трудния начин.

Няма според мен "нулиране" на приемната, напротив, тя винаги е под "обстрел" защото атомите трябва да ускорят около орбитите.
Бих препоръчал да захване сигнал от токовия генератор, прекаран през ЧМ или фазово да го измести и чак тогава да "чукне" с ВН импулс.

Акула същото това прави, но дели честотите и удря в подходящия момент, но така пада пауъра и светят само диоди които са в ОВ. и т.н. и т.н.

Темата е дълга и със два поста не става, ако има хубави хора да почнат да бачкат, мисля ще стане работата...  ;)