Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3222837 пъти)

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
mi68 пропусна всичко. Тея работи ги няма в генератора на Капа.. А клипа на nizo е фейк

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега МТМ,
Аз обобщавам всичко видяно, невизирам клипа на низо. Твърдо съм обеден, че с резонатор със съсредоточени параметри може да се постигне усилване на аплитудата, остава да се определи усилването да е достатъчно за генераторен режим. Ако не става, следва честототен преобразовател или параметричен резонанс. Тук имаме увеличаване на кинетичната енергия, а амплитудата е постоянна.
 

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
mi68 преди време пръв се ориентира, че 200 волта +200....до безкрай.. Е доколкото ти трябват  ;)мисли над това.  :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Най-после и nizo да разбере и признае, че Капанадзе генераторът е ала-бала...
Щото този негов пост точно това показва :D

Спокойно вместо "KAPANADZE SECRET BOX", можеше да пише "MAGIC BOX", същото е...


Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Atos, нищо такова не съм казал. Генератора на Капанадзе работи и това е снимано много пъти. Демонстрацията ми също работи в симулатора и мисля, че ще работи така и на практика.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Atos, нищо такова не съм казал. Генератора на Капанадзе работи и това е снимано много пъти. Демонстрацията ми също работи в симулатора и мисля, че ще работи така и на практика.
Добре де, как симулаторът ти "разчита" тази кутия? Как му я залагаш като данни? Приема се, че кутията е вълшебна ли?
Щото, ако са заложени някакви данни само като вход и изход, можеш така да симулираш всяко устройство като работещо.
Или пък...аз не ги разбирам изобщо нещата?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Според мен Низо си е направил схемата и отгоре е сложил допълнителна картинка ("кутията"), която скрива част от елементите на схемата.
Друг е въпросът, че такива гатанки са излишни и надали на някой му се играе на тях. Човек или казва и показва нещата в прав текст или си мълчи и си ползва СЕ-то със здраве :) Поне такова е моето мнение.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
NIZO и аз имам същата кутия, само че не е капанадзе а е от обувки и е черна кат твоита. И мойта работи на симулатор. Ми да симулира си.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
hyparh, aко постоянно си повтаряш, че няма СЕ, не може да се направи и няма такава енергия, така и ще бъде, независимо дали има. Помисли си, как така климатика може сам да генерира потенциал в средата и да извлече повече енергия, а говорейки за Капанадзе, изведнъж става невъзможно?!?! Процеси има в природата, даваш 1 вземаш 2, ако върнеш 1, получаваш едно срещу нула. Това получено едно, може да е 1W, 1kW, 1MW и т.н. Oбъркват се някои хора, защото принципно процеса пак е даваш 1 вземаш 2, но е оптимизиран за да даваш 0 и да вземаш 1, което едно е въпрос на избор. Който си мисли, че това е невъзможно е в СИЛНА заблуда.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Низо, аз съм последния човек, който ще каже, че няма СЕ :) Занимавал съм се със самоподдържащите се генератори на Andre Coutier, Daniel Cook, както и с устройствата на Кеше - засега без успех, но човек трябва да опитва иначе няма как да разбере и напипа принципа.
Просто исках да видим цялата схема, която си направил и да се изпробва на практика.


Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
     Схемите могат да бъдат най-различни, но тук е важен принципа. Споменал съм го в предният ми пост. Този принцип съществува и в природата, а нашата задача е да се изпълни в електрически вариант.
     Първото условие е да се отделя генератора чрез комутатор в правилния момент от захранващия източник. 
     Второто условие е да се подбере честотата на комутации, така че да се получат незатихващи колебания във ВЧГ. Всяко едно колебание на генератора в момента, когато комутатора е отделил ВЧГ от захранването е прибавка. Колкото е по-висока честотата, толкова по-голяма е мощността на изхода, това са думи на Капанадзе, което е логично.
      Няма да навлизам в материята на субатомно ниво, защото няма как да видя движението или взаимодействието на зарядите и субатомните частици, и не искам да пиша свободни съчинения и да фантазирам, като повечето физици теоритици.
     Аз се опирам на фактите, факт е, че при резонанс зарядите се вливат в двете плочи на кондензатора от обкръжаващото ни пространство и в резонансния контур започва да циркулира енергия многократно превишаваща енергията от захранването и тази енергия е реактивна или различна от активната енергия, която ползваме. А тя е различна, защото идва от ефира, етера, отвъдното, а не от „контакта“. За да се използва тази енергия тя трябва да се преобразува в активна енергия, а не да се върже товара на резонансния контур и да си мислим, че можем да черпим от тази реактивна енергия, не, веднага се променят параметрите на резонансния контур и резонанса се срива.
     А Капанадзе е постигнал това и в това се състои неговото гениално откритие. Това е задачата, мислете, как да се постигне това, а начин има.....
« Последна редакция: Декември 04, 2018, 09:22:32 pm от mito_kupona »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
     Първото условие е да се отделя генератора чрез комутатор в правилния момент от захранващия източник.
Като се отдели генератора от захранването той спира поради липса на ел. енергия. 
    Второто условие е да се подбере честотата на комутации, така че да се получат незатихващи колебания във ВЧГ.
Като се удвои честотата на захранване се получава параметричен резонанс, но тук трябва да се мести коефициент на пропорционалност L или C.
  Тази енергия е реактивна, т.е. някъде натрупата и с реактивен елемент може да се свали L или C.
Преди две години се откриха гравитациони вълни. Ако имаме уединен капацитет примерно сфера, при заряд -q масата се повишава при разряд се понижава, следователно имаме преобладаващи гравитациони вълни.
Интенцитет на гравитационно поле на Земята 9,8Н/м реципрочното приблизително 0,1 м/Н е гъвкавост (еластичност), трябва ни маса за получаване на гравитационен (механичен) резонанс.
В зелената кутия може да се получи електрически, звуков и гравитационен резонанс, после да говорим за СЕ. 

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Трябва да се прави разлика между безплатно и безотчетно.  Ако вземеш шублер и мериш с него ще видиш че чялата енергия на света е безплатна.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Това наистина си е за смях, няма как при реактивен + активен товар фактора на мощността да е 0. Има няколко варианта да е 0, например  при RL веригата или R  трябва да е безкрайно голямо или L да е безкрайно голямо, и двете не ти вършат работа защото при това полежение полезната мощност ще е нула.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Пък и кой да знае, че трансформаторът бил изцяло реактивен товар... ;D ;D ;D