Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221594 пъти)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
mzk, прав си за всичко, и аз се разочаровам понякога, като наблюдавам тълпите и техните ценности, но трябва да продължаваме напред. Живеем в едно консуматорско общество и липсват духовните ценности, това е причината.
    Идваме на този свят сами и без багаж и го напускаме, пак сами и без багаж. Затова не разбирам хората, които се стремят към богатства, манията за власт, алчността и други подобни. Та тези хора трябва да разберат, че нашият свят е по-малък от една прашинка в нашата галактика, а да не говорим за космоса.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Както напомни mito_kupona за Тесла "капацитета е теглото" или поне е свързано много пряко с  капацитета.
Преди време правих теоретични сметки на ТТ. Оказа се, че на теория за да съвпаднат честотния резонанс и вълновия височината на бобината трябва да е около 1,2..1,5 от диаметъра на бобината. Което противоречи на всички практически препоръки за построяване на ТТ.
Разликата според мен произлиза от метода на изчисляване на разпределения капацитет на ТТ. По 3-4 методики на изчисления на капацитета се различават получените капацитети. Но все пак не толкова драстично, че да се получава съотношение на диаметър/височина  1:10 или подобно. Явно теглото на медта си е доста влияещо. Това е единственото обяснение.

valex, не разбирам много добре какво имаш предвид под "за да съвпаднат честотния резонзнс и вълновия", но аз изхождам от следното - електрическата дължина на прав проводник е пропорционална на физическата му дължина, т.е. доколкото няма паразитни капацитети и индуктивности двете са близки (напр. четвъртвълнов вибратор).

Когато няма място или честотата е твърде ниска и конструктивно антената не може да се реализира антенаджиите ги скъсяват индуктивно или капацитивно. Работата е там, че така съгласуват предавателя/приемника с антената, но не запазват качеството на излъчваните електромагнитни вълни. Антената вече не е съгласувана с "ефира" - 377 ома (или поне аз така го разбирам де, радистите да ме поправят).

Реално погледнато ТТ е толкова "скъсена" антена, че електромагнитни вълни не се емитират, а се запазват само в резонансния кръг. Ето това има предвид Тесла говорейки за Херц-ови вълни - че те се губят и разпространяват навсякъде.

От там нататък това, което съвсем официално и документирано се случва е фактът, че тоя резонансен кръг (вторичната на тесловия транформатор) си изменя потенциала спрямо земя (когато е заземен). Така предизвикваш колебанията в земята. Последната се превръща в среда на разпространение.

Когато системата стане достатъчно голяма (като мощности и размери) се получава така, че земното кълбо и ТТ осцилират - изпратената вълна/енергия от ТТ обикаля обвивката на планетата, стигайки срещуположния електрически полюс спрамо ТТ енергията се връща (както вълновод на КС / затворен край), пътува обратно стигайки в началната точка - ТТ.

Тези експерименти са проведени и описани в началото на 20-ти век, експериментите в Колорадо, където Тесла ги установява измервайки потенциалите създадени в земята от падащите гръмотевици.

За мен лично интересното в цялата тази ситуация е, че тоя разпределен капацитет се получава изцяло в конструктивните размери на вторичната намотка (заземената) - капацитет към безкрайност. До ден днешен не ми хрумва как това да се реализира с елементи със съсредоточени параметри.

ПС: още информация по въпроса на следните адреси: http://analogov.com/showthread.php?tid=10
http://analogov.com/showthread.php?tid=3

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Продължавам в тоя ред на мисли от придишния си пост.
Повишаване на кинетичната енергия не води до СЕ, защото кинетичната енергия е следствие на потенциалната. За това ако в една система (трептящ кръг) се увеличи потенциалната енергия (амплитудата) без да мърда честотата то вече имаме СЕ.
Как да се повиши потенциалната енергия?
Потенциалната енергия трябва да се повиши като се вземе от средата (ефира), от разпределени параметри да се премине в съсредоточени. Примерно климатик, външният радиатор взима топлина от атмосферата и я съсредоточава в стаята чрез вътрешния радиатор.

Във физиката съсредоточаване може да се получи чрез познатото явление интерференция, но интерференцията има свой известни закони.

Ако събираме два източника то максимално (без загуби) ще се получи учетворяване. т.е. 2+2=2.2=4. На този принцип работи основно схемата с аквариума на Капанадзе.
Установката от 100кВт виждаме три източника 3+3+3=3.3=9 деветорно увеличанане. При това увеличено усилване самовъзбуждането (генерацията) е по-лесна и мощностите са по-големи.
 
Въпросът вярваме или не в СЕ, се свежда знаем или не знаем как става, желам ли да се научим или не?
 
Ако главния път е ясен то реализацията на идеята е къртовски труд и решения на много проблеми, тук хората се отчайват и спират без да стигнат крайната цел, чакат някой да го направи и да им го даде, а да ли трябва?   

spark

  • Гост
Докато Капанадзе не даде генератора да се изследва и да се опише принципа, не можем да говорим за нещо съществено. Вероятно има нещо фейк в цялата работа и накрая ще се окаже евтин фокус. За да се определи дали има СЕ трябва да се измери, какво влиза, като параметри на тока и какво излиза на изхода, само една ампер клеща и няколко лампи не е достатъчно. Имаше един образ Едвин Линеевич, твърдеше, че е постигнал СЕ с инерционна предавка, колкото и да се опитвах и аналитично и опитно повече от 0.99 КПД не изкарах. После този се покри, удари едни австрийци май доста му платиха за стенда. Оказа се че това, което той прави съществува, доста е писано за този тип предавки, и има КПД над 1 единствено и само при минимален товар тоест ненатоварен изход, като се натовари КПД пада на 0.4.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Нищо ново под слънцето. Спомнете си Перендев с неговия магнитен мотор. Аз даже се бях засилил да отида в офиса му в Йоханесбург! Не може Капанадзе през цялото това време да си трае и да не продаде технологията било на турци, било на финландци и т.н. Действително тези доморасли клипчета повече приличат на цирк, отколкото на сериозна наука.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
locco,  с тези батерии няма как да направиш демонстрация с примерно 2kW товар. Погрешно е да се придава голямо значение на многото ампери, в случая 66A. В крайна сметка въпросния пакет батерии е едва 240W/h и товар 2kW ще ги издуха за 5 мин. , като включим и загубите в инвертора и др.  Да не говорим, че въпросните китайски ментета са не повече от 1200mA/h , т.е. много далече от въпросните 2200mA/h.
Вярно, че при разни фейкове с товар, лед лампи и вентилатори, може да се направи демонстрация в рамките на час примерно. За големи товари обаче си трябват сериозни акумулатори, които определено трудно могат да се скрият в самата система.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Привет на всички.
Не разбирам едно нещо. Ако установката на Капанадзе работи на принципа на Тесла как тои ще вземе патент за нещо което вече е патентовано?Тои сам казва в оня клип с аквариума; 'схема известна всех ето обичная тесла'
Извинявам се за правописа пиша от телефон едва виждам буквите камо ли запетаиките.



Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
   Не се извинявай за правописа,а за писането в тема която е ясно че е безпредметна....

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Темата е сложна на пръв поглед, но пък си заслужава. Хората са зависими от енергията съответно пари и затова морала пада. Такъв е социумът, за това намирането на СЕ ще повиши морала и разделянето на плявата от зърното, т.е. на амплитудата.
Загадката е скрита пред очите ни.
Ако се погледне слънчевата система се вижда, че вътрешните планети се въртят по-бързо от външните, т.е. имаме честотно-фазово преобразуване. Така работи ТТ, палачинкова и конусна бобина, патенти на Тесла. Явно ТТ е по-ефективен в преобразуването, защото има прекъсване между първична и вторична намотка т.е. прекъсване на магнитното поле и прекъсване на магнитната връзка. 
« Последна редакция: Ноември 18, 2017, 12:59:52 am от atos »

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
 Дедо попее....  що да е безпредметна темата си е много добра но незнам защо няма активност. Дали хората са се отчаяли?
Свободната енергия съществува "вервайте ми" ще ви докажа до 800 дена. Тва последното шега.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
    mi68,посочи ми моля те едно общество  което е съществувало без пари! Обясни ми как ще се измерва приноса на всеки индивид към обществото-с кокошки,прасета или ...? Не си ли разбрал че безплатно е само сиренето в капана за мишки? Всичко друго което ти го обещават като безплатно все някой го плаща-дали си ти или някой друг но  то си има стойност.
    Темата за скапанадзе /ползвам името използвано в руски форуми/ е благодатна за чесане на клавиатури и фантазии. Изпразнена е от съдържание,това е ясно на всички но съществува благодарение на взаимното помпане на фантазии от няколко форума.Но какво да се прави има хора които виждат в него панацея и решаване на всички свои житейски проблеми... Мечти,мечти.
« Последна редакция: Ноември 21, 2017, 12:18:57 am от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Ще отговоря, това е Райската градина с Адам и Ева. Разбира се имало е пряка връзка с Бога.
Сега кабела е "резнат" и проблеми. Енергийното израстване води до духовно израстване или падение. Изборът и делата са лични. Днес приключих страничен проект и се отдавам на проверка на новите вдъхновяващи идеи.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
          Извинявай ама в 21 век да вярваш в господ е  признак на невежество!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
   Дедо попе, ама ти си фатален песимист, нищо лично. Света не е, само черно и бяло, а има и нюанси, „нюансите на светлината“, както ги нарича Тесла.  Виждал съм с очите си работещ генератор на Капанадзе, теофилиус, също го е виждал, мисля, че има и други хора от нашия форум, които, също са го виждали. Такива генератори, са бъдещето на човечеството, бъди сигурен в това. Достатъчно е отровена Земята, за да търпят хората още мноого време използването на петрол, газ, въглища и други безумни начини за извличане на енергия. Тези, които препятстват тази технология, са една шепа международни престъпници, но и за тях ще има видов ден. Няма империя, която да е устояла на „плебса“ в човешката история, няма.....
    Нека да имам такъв генератор в къщи, пък да видим, кой и, как ще ме накара да му плащам. А такива генератори в Грузия има около 200 работещи, но хората не парадират с тях, има и в Русия, а може да има и в България.....
Дедо попее....  що да е безпредметна темата си е много добра но незнам защо няма активност. Дали хората са се отчаяли?
Свободната енергия съществува "вервайте ми" ще ви докажа до 800 дена. Тва последното шега.

    ventsy74, хората не, са се отчаяли, но не виждат смисъл да пишат по темата, след такива песимистични изказвания, като на Dedo pop и други, които водят до излишни спорове и губене на време. Доста хора работят по тази тема, а това не означава, че всички трябва да си изказват мненията. Един ден някой ще публикува работещ модел и това е, такава е и целта на тази тема. А дали този някой ще сподели с останалите, дали, като Капанадзе ще се лакоми за пари, това е вече друг въпрос.
   

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Нещо което съм видял знам че съществува. Съществуването не го замествам с вяра. Подобно становище изрази и колегата mito_kupona, видял е генератор на Капанадзе и не му е нужно доказателство за обратното твърдение.